רישוי עסקים ומפעלי מזון: מה חשוב לדעת לפני שמוציאים רישיון עסק?

מיה בן שחר, מנכ"לית ובעלים של משרד לתכנון ולרישוי עסקים ומפעלי מזון, מלווה יזמים ובעלי עסקים כבר מעל 20 שנה, מספרת על הטעויות הנפוצות בתחום ואיך ניתן להימנע מהן

מאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רישוי עסקים ומפעלי מזון
רישוי עסקים ומפעלי מזון: מה חשוב לדעת לפני שמוציאים רישיון עסק?צילום: shutterstock
מאור מואיגר
תוכן שיווקי

הקמה של עסק נובעת בדרך כלל מתוך חלום גדול: יזם עם חזון שאפתני ניגש בהתרגשות רבה לתכנן כיצד להפוך את הרעיון המופשט שבראשו למציאות קיימת. היכולת לדמיין, לחשוב וליצור מהווה מרכיב חשוב ביותר בהצלחה של עסקים, אך יש דבר אחד, חשוב לא פחות: התאמה של החלומות הגדולים לקרקע המציאות.

לא פעם, יזמים שמגיעים עם המון אופטימיות ורצון טוב לתהליך הזה, מגלים במוקדם או במאוחר שהם נדרשים להתמודד גם עם צדדים פחות מהנים במהלכו: ביורוקרטיה מתישה, התנהלות מורכבת ואף מתסכלת מול הרשויות וגם, לא פעם, בעיות שמונעות מהם להקים את העסק בדיוק כפי שרצו בהתחלה.

מיה בן שחר, מנכ"לית ובעלים של משרד לתכנון ולרישוי עסקים ומפעלי מזון, מלווה יזמים ובעלי עסקים כבר מעל 20 שנה ומסייעת להם בתכנון ורישוי בית העסק. בין היתר היא מנהלת בעבורם את תהליך קבלת ההיתרים והרישיונות מול הרשויות הרלוונטיות (הרשות המקומית, משרד הבריאות, כיבוי אש, משטרה וכיו"ב). לאורך דרכה המקצועית, ראתה מיה כיצד רבים מהם טועים בצעדיהם הראשונים טעויות קריטיות, אשר עלולות לעכב את ההליך כולו, להוביל לסגירת העסק ולגרור תסכול והפסדים גדולים.

לא למהר לחתום על חוזה שכירות

"בעלי עסקים שלא מודעים לדרישות החוק בתחילת הדרך, מן הסתם לא תמיד ידעו איך להימנע מהמכשולים שהם עלולים לפגוש בהמשך התהליך. אחת הטעויות הכי נפוצות שאני רואה אצל בעלי עסקים היא שהם קודם כל שוכרים נכס ורק אחר כך מתחילים לנהל את הגשת הבקשה לרישיון עסק.

"במקרה כזה, לא פעם הם מגלים בהמשך שהנכס לא עומד בתנאים לקבלת הרישיון, מכל מיני סיבות. זה יכול להיות בגלל גודל הנכס שלא מתאים למה שהחוק דורש, זה יכול להיות בשל חוסר התאמה לייעוד שנקבע לו בהיתר הבנייה והתב"ע, בעקבות תוספת בניה לא חוקית, גובה לא תקני, או בשל סיבות רבות אחרות שהבעלים בכלל לא ידע או הכיר, כל אחת מהן עלולה להוות מכשול בפני עצמו".

בנוסף, כשאנשים מקימים עסקים, במקרים רבים הם בוחנים מה עושים המתחרים ומנסים להתאים את עצמם אליהם. "חלק מבעלי העסקים למשל, חושבים בתמימותם שאם הם שוכרים נכס שדומה לזה של המתחרה, כך יגדל הסיכוי שהנכס שלהם יאושר", מיה מסבירה.

"קודם כל חשוב לומר בכנות שלא כולם עובדים בדיוק על פי החוק. בנוסף, גם אם המתחרים קיבלו רישיון עסק על נכס דומה, זה לא בהכרח אומר שהנכס הספציפי שאתם רוכשים יעמוד גם הוא בכל אחד מהקריטריונים הנדרשים לקבלת הרישיון. לפיכך, חשוב לבחון את הנכס בעיניים מקצועיות ומתוך היכרות מעמיקה עם דרישות החוק, על מנת להגדיל את הסיכוי לקבלת הרישיון ולצמצם ככל האפשר את משך הטיפול בבקשה".

מיה בן שחרצילום: ויקה גורשטיין איפור: חני שרף-ימיני ל'פרסי'

אז כמה זמן באמת לוקח לקבל רישיון עסק?

במשך יותר משני עשורים בתחום עבדה מיה בן שחר עם רוב סוגי העסקים שטעונים רישוי, לרבות מסעדות, בתי קפה, מפעלי מזון, קונדיטוריות, מפעלי קייטרינג, מוסכים, מכוני קוסמטיקה, בתי מלון, אולמות אירועים ועוד. כמי שעברה את התהליך הזה כל כך הרבה פעמים עם חברות, עסקים ומפעלים, היא יודעת מהן הדרישות המבוקשות מכל עסק, על הקטגוריות השונות.

"זה מאוד לגיטימי שבעלי עסקים וחברות ירצו לדעת כבר בתחילת הדרך כמה זמן ייקח להם לקבל את הרישיון ולהתחיל לעבוד, אבל התשובה לשאלה הזאת תלויה בגורמים רבים. קודם כל, זה מאוד תלוי בשיתוף הפעולה של בעל העסק אבל גם בעוד הרבה גורמים אחרים שחשוב לקחת בחשבון. לדוגמה, אם מדובר בעסק כמו מזנון, הרישיון יכול להגיע גם תוך כחודש מהיום שבו אנחנו מתחילים לעבוד ביחד, או בתוך ימים ספורים מפתיחת תיק הרישוי. לעומת זאת, כשמתעסקים עם גופים מורכבים יותר כמו מפעלים לייצור מזון או תרופות - התהליך צפוי להתארך אף יותר בשל מורכבותו".

אולם לדבריה, יש מספר פעולות שאפשר לעשות כדי לקצר את משך הזמן ולהקל את ההליך על בעל העסק. מיה בטוחה כי הזמן הדרוש לקבלת ההיתר מושפע בראש ובראשונה מאיכות שיתוף הפעולה בין כל הגורמים המעורבים. "אני רואה אצל הלקוחות שלי שככל ששיתוף הפעולה והתקשורת בינינו טובים יותר, כך התהליך כולו מתנהל בצורה אפקטיבית יותר".

כשהיא מתחילה לעבוד עם בעלי עסקים וחברות, השלב הראשון והחשוב ביותר בתהליך הוא תיאום הציפיות. "אני קודם כל בודקת עם בעל העסק מהי מהות העסק ואיך בדיוק הוא רוצה שהוא יתנהל. אחרי שעושים את זה, הוא מוצא את הנכס שמתאים לצרכים שלו ולדרישות של הרשויות. ההיכרות שלי איתו, עם הצרכים והרצונות שלו, מסייעת לי לכוון אותו לנכס שעליו לחפש. בשלב הזה כבר קל יותר לדעת מה לבדוק בנכס ואיך לבחור את זה שיאפשר קבלת רישיון עסק בקלות ובמהירות".

לאחר מכן מתחיל שלב התכנון שבו נלקחים בחשבון הצרכים התכנוניים והתפעוליים מחד ודרישות הרשויות מאידך, זאת בשילוב פתרונות יצירתיים וחשיבה 'מחוץ לקופסה', שתכליתם להגיע אל היעד בדרך המהירה והנכונה.

"ככל ששיתוף הפעולה והתקשורת בינינו טובים יותר, כך התהליך כולו מתנהל בצורה אפקטיבית יותר"צילום: ויקה גורשטיין איפור: חני שרף-ימיני ל'פרסי'

במשרדה של מיה בן שחר פועלים בין היתר גם מודד וצוות הנדסאי אדריכלות מנוסים. המשרד מקפיד לספק גם שירותים משלימים והתאמות נדרשות כדי להכין את העסק בצורה המיטבית להגשת הבקשה להיתר. "לכל אורך התהליך אנחנו מבצעים בדיקות שוטפות מול העירייה, משרד הבריאות, כיבוי אש, משטרה וכל הגורמים המוסמכים הרלוונטיים במטרה ליישר קו ולהבין אילו התאמות הכרחיות לביצוע. לאחר מכן אנו מגבשים תכנית בהתאם להנחיות ומגישים אותה לרשויות. לאחר פתיחת התיק מבוצע על ידינו מעקב וליווי שוטף אחר התקדמותו לקראת קבלת הרישיון".

"להפוך תהליך מפרך לחוויה נעימה"

תהליך הקמה של עסק כידוע, יכול להיות די מורכב ותובעני, בטח עבור מי שעושה זאת בפעם הראשונה או מי שרוצה לעסוק בתחומים כגון ניהול מפעלים או עסקים מורכבים וגדולים. לכן, חשוב להיעזר לאורך הדרך ובייחוד בתחילתה באנשי מקצוע, שגם אם מייקרים במעט את העלויות בטווח המיידי, יכולים להביא לחיסכון וליעילות גדולים פי כמה בטווח הארוך.

"לאורך השנים, למדנו כמה חשוב לשתף פעולה עם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים", מספרת מיה. במהלך יותר משני עשורים שבהם היא עובדת בתחום, היא טוותה קשרים עסקיים עם גורמים שונים שעשויים להקל על בעלי העסקים והחברות שהיא מלווה. "במידת הצורך, אני תמיד שמחה להפנות את הלקוחות שלי לאנשי מקצוע שאני סומכת עליהם ויודעת שיעשו עבודה מצוינת. בפתיחת העסק לא פעם נעזרים בשירותיהם של מעצבי פנים, טכנולוג מזון, קבלנים, מודדים, יועצי נגישות ובטיחות, יועצי אינסטלציה, ספקי ציוד למטבחים ועוד. האנשים שאנחנו עובדים איתם הם כאלו שאנחנו יכולים להעיד בביטחון שהם מהמקצועיים ביותר בתחומם ושניתן לסמוך עליהם שיבצעו את עבודתם על הצד הטוב ביותר".

משרדה של בן שחר, סיפק עד כה שירותים רק באזור ירושלים והסביבה. לאחרונה, בעקבות בקשות של לקוחות, החליט המשרד להרחיב את פעילותו ולהעניק את שירותיו גם בשאר חלקי הארץ. "אנחנו כבר שנים עובדים מול הרשויות. ההיכרות האישית עם הגורמים הרלוונטיים מאפשרת לנו לפתוח דלתות עבור לקוחותינו, לעקוף מכשולים, לנהל משא ומתן ביעלות רבה יותר ולפעול בצורה המיטבית למיצוי הזכויות של היזמים שאנו מלווים".

מיה מעידה על עצמה כי כבר מגיל הנעורים ידעה שאדריכלות היא הכיוון המקצועי שנכון לה. היא החלה את דרכה המקצועית במשרד שעסק בתחומים שונים כגון תכנון מבני מגורים, שינויי תב"ע ותכנון עסקים, אך התחום האחרון שבה את ליבה יותר מכל, בזכות הקשר האישי שנוצר עם בעלי העסקים והליווי ההדוק עד להשגת המטרה. עם השנים היא התמקצעה והתמחתה בתחום העסקים ומפעלי המזון. "הזכות להפוך בעבור בעל העסק את החלום למציאות ולהיות שותפה שלו לדרך תוך ראיית חלומו קורם עור וגידים, נותנת לי ולצוות המשרד סיפוק רב. אושר גדול מבחינתי זה לראות עסק מצליח שמתפתח ומתרחב לסניפים נוספים. ברגעים כאלה התחושה היא שהמאמצים הרבים שהושקעו נשאו פרי מתוק במיוחד".

"אני גאה בעובדה שאנחנו מעניקים שירות ללקוחות מגוונים. אצלנו כולם - מ'קטן' ועד גדול, זוכים ליחס אישי, לליווי צמוד ולטיפול מסור ונאמן לאורך כל הדרך, זאת מתוך רצון כן ואמיתי לסייע לבעלי העסקים להתעסק כמה שפחות עם נטל הביורוקרטיה ולפנות במקום זה את זמנם ומרצם היקר לצורך פיתוח העסק", מסכמת מיה. "כל זה מוביל להוצאת רישיון עסק בדרך הקצרה ביותר, בכמה שפחות טרטורים וכאבי ראש. כך הופכים תהליך שנתפס כמפחיד ומתסכל לחוויה נעימה ופשוטה הרבה יותר".

מיה בן שחר - תכנון ורישוי עסקים בע"מ
למעבר לאתר >>
לפנייה בדוא"ל >>
טלפון: 050-2334974