אובדן כושר עבודה ותכנון פנסיוני: כך תהיו מוכנים לפרישה

בחברת הביטוח, פנסיה, פיננסים - קבוצת קידמה, מעניקים ייעוץ וליווי לארגוני עובדים וללקוחות פרטיים, כדי להיות מוכנים לכל אירוע חריג ובעיקר כדי לתכנן כראוי והאופן מדויק את העתיד

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קידמה סוכנות ביטוח, פנסיה, פיננסים
קידמה סוכנות ביטוח, פנסיה, פיננסים: שלוש תחנות בכל חייו של אדםצילום: shutterstock
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

"כל אחד מאיתנו יעבור בוודאות במהלך חייו באחת משלוש תחנות: פרישה לגמלאות נכות או אובדן כושר עבודה, או מוות לפני גיל פרישה. ערכו הכלכלי של האדם מתחלק לשניים: אדם עובד - כל זמן שיש לו יכולת להתפרנס וכסף עובד – מכשיר פיננסי או ביטוחי שניתן באמצעותו להכניס כסף שמקורו אינו מעבודה. כשהאדם מבין ומפנים את זה, הוא צריך להיות מוכן לכל תרחיש או אירוע, באופן בו יהיה לו כיסוי ביטוחי שייטיב עמו או עם השארים שלו", כך מסביר ישראל בין, יו"ר הדירקטוריון ומנהל שותף ב"קבוצת קידמה – ביטוח, פנסיה, פיננסים".

בין מוסיף כי "הנטייה הטבעית של בני האדם היא להרחיק ממחשבות היום-יום מצבים של חולי או מוות, חס וחלילה. הצעירים פחות חושבים על גיל הפרישה, אך כשמתכוננים אליהם מבעוד מועד היכולת להתמודד איתם טובה יותר. ב'קידמה' אנחנו מעניקים מענה כולל לכל סוגי הביטוחים, מתכננים ובונים עבור לקוחותינו את התיק הפיננסי והתיק הביטוחי שלהם בחשיבה צופת עתיד, כדי לא להשאיר שום דבר ליד המקרה".

הגודל כן קובע

קבוצת קידמה הוקמה בשנת 1988. מאז ימיה הראשונים ועד היום היא מתמחה בביטוח, פנסיה ופיננסים. עיקר הפעילות של הקבוצה הוא מול ארגוני עובדים, לצד מתן מענה גם למגזר הפרטי. כיום הסוכנות מטפלת בכ-35,000 עובדים בכל הארגונים. זאת, כאשר עם השנים הורחבה פעילות הקבוצה גם להכנה ותכנון פרישה, תחום שתופס תאוצה בכל המשק, מתוך הבנה שעובדים היוצאים לגמלאות צפויים לחיות עוד עשרות שנים ומוטב שתהיה בידיהם קצבה שתאפשר להם איכות חיים גבוהה ורמת חיים טובה.

אנשי המקצוע בקבוצת קידמה נותנים שירות מלא לוועדי עובדים בחברות וארגונים בכל הנוגע לבדיקת תיק ביטוחי ופנסיוני, התאמה, תכנון ובנייה של פוליסות אישיות וקולקטיביות. בנוסף, מפעילה הקבוצה מוקד מכירות ל"מוצרי מדף", אליהם פונים עובדי הארגון בעקבות המלצת הוועד. בנוסף, מטפלת הקבוצה גם בלקוחות פרטיים רבים המבקשים לקבל מענה לסוגי ביטוחים שונים, בהם ביטוח למחלות קשות, ביטוחי רכב, דירה ועוד.

הוותק, הניסיון ועשרות אלפי הלקוחות אותם מלווה קבוצת קידמה לאורך השנים הפכו אותה לאחת המובילות בתחום. כאשר בידה ידע רב ויכולת להנפיק פוליסות בתעריפים אטרקטיביים ובתנאים מצוינים, וכן לטפל ביעילות בתביעות ואף לדרוש מחברות הביטוח תשלומי תביעות לפנים משורת הדין.

בין לקוחות הקבוצה נמנים ארגוני עובדים ומוסדות מהגדולים והמובילים בישראל, בהם: תנובה, נמל חיפה, רכבת ישראל, חברת החשמל, בתי זיקוק ועוד. "ועדי העובדים בארגונים פונים אלינו כשהם רוצים לבצע ביטוחים קולקטיביים או פרטיים עבור העובדים, כמו ביטוח חיים, ביטוח בריאות וסיעוד או ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה", מפרט ישראל. "אנחנו בונים את הפוליסה הרלוונטית ויוצאים למכרז עבור ארגון העובדים, בוחרים יחד עם נציגי הארגון את החברה המבטחת ומטמיעים את תנאי הפוליסה. מצרפים עובדים ובני משפחותיהם, דואגים להסדרי גבייה, מטפלים בפוליסה לאורך תקופת הביטוח וחשוב ביותר, מטפלים בתביעות וייצוג הארגון כלפי חברת הביטוח, זהו הטיפול בקולקטיב".

"ועדי עובדים בארגונים פונים אלינו כשהם רוצים ביטוחי חיים, בריאות וסיעוד או אובדן כושר עבודה"צילום: shutterstock

ישראל מוסיף כי בטיפול בפרט, צוות "קידמה" מייעץ ומסייע לעובדים כיצד לתכנן את "ערכו הכלכלי של האדם", באופן שהכסף יעבוד ומתאימים את מוצרי הביטוח והחיסכון לעובד הספציפי. נציגי הקבוצה יושבים עם כל עובד בנפרד ובוחנים את שלוש התחנות שעלולות לקרות בחייו: פרישה לגמלאות, נכות או אובדן כושר עבודה ומוות לפני גיל פרישה. לדברי ישראל התהליך דומה לאדם שעובר בדיקות רפואיות תקופתיות וחלילה התגלתה מחלה.

"טבעי הוא שיגיע לרופא מומחה שייעץ לו על תרופה או טיפול מתאימים לריפוי או הישנות המחלה", אומר ישראל, "הליווי שלנו אינו בחזקת 'שגר ושכח', אלא אנחנו עורכים בדיקות תקופתיות לוודא כי הסטטוס המשפחתי והמקצועי לא משתנה, ואם יש צורך לשנות את הרכב הפתרונות הפיננסיים שאותם רכש".

קידמה עם הפנים קדימה

כל פוליסת ביטוח באשר היא, כמו גם קופות השתלמות, גמל וקרנות פנסיה או ביטוחי מנהלים, למעשה עוסקים בתרחישים עתידיים ונועדו להבטיח שלאדם החתום עליהם ולבני משפחתו תהיה הכנסה מכבדת גם בעת צרה או לעת זקנה.

אחד התרחישים הוא מקרה של אובדן כושר עבודה עיסוקי, מלא או חלקי, כלומר אדם שלא יכול לעבוד יותר במקצוע בו אחז ערב קרות המקרה הביטוחי, או שעד שנה קודם. "מדובר בסוגיה שרבים מעובדי ה'צווארון הכחול' אינם מכירים מספיק. צריך לזכור שמעבר לכך שהאדם אינו יכול לעבוד בגלל מחלה או כתוצאה מתאונה והכנסתו נפגעת, על פי רוב הוצאות שלו עלולות לגדול בשל הצורך לממן טיפולים, תרופות, אשפוזים או שיקום", ממשיך ישראל, "בחלק מהמקרים האדם הופך לנטל על המשפחה או נאבק למצוא מקורות מימון כדי לקיים אותה. אנחנו מומחים בהתאמה אישית של ביטוח אובדן כושר עבודה שיעניק לעובד קצבה חודשית במידה ויקלע למצב בו יוכר כמי שנפגע כושר ההשתכרות שלו כתוצאה ממחלה או תאונה".

לדברי ישראל בקבוצה מציעה פתרונות מגוונים ויצירתיים בתחום הביטוח וההשקעות, בהתחשב בכל עובד, כמו מצבו הבריאותי, מספר ילדיו, עד כמה הוא ירצה להמשיך לתמוך בהם ולמשך כמה זמן. על פי הנתונים מחשבים את גובה הקצבה לה הוא זקוק במקרה של אובדן כושר עבודה. "אנחנו מתחייבים לייצוג מלא של העובד מול חברות הביטוח וטיפול ממוקד בלקוח, לרבות טיפול בניירת ובלוגיסטיקה, על מנת להבטיח שיקבל את כל הזכויות המגיעות לו מתוקף הפוליסה", הוא מוסיף, "ההבנה העמוקה שלנו בתחום לצד ההכרה בכך שחייו של אדם עלולים להתהפך ברגע, הם המנחים אותנו בעבודה מול כל לקוח ולקוח".

הבנה והכרה בכך שחייו של אדם יכולים להתהפך ברגעצילום: shutterstock

מלבד השיחות והייעוץ האישי לכל עובד בארגון וללקוח פרטי, ב"קבוצת קידמה" עושים שימוש במערכות מחשוב וטכנולוגיה מתקדמת, אליהן מוזנים באופן שוטף נתוני העובד ומשפחתו – אישיים, ביטוחיים ופיננסיים, שמרכיבים את הפרופיל שלו, וכך מתאפשר בכל רגע נתון להיכנס לתיק של הלקוח ולקבל תמונה שלמה על מצבו כדי לבחון גם אם ניתן לשפר עבורו את התיק ולשדרג אותו.

פרישה שווה חיסכון בכסף

ישראל מסביר כי ככלל, פרישה לגמלאות מתחלקת לשניים: ההכנה לפרישה והפרישה עצמה. כל מי שיש לו קרן פנסיה, מקבל אחת לרבעון דו"ח, שבו מופיע הסכום המוערך לקצבה בעת פרישה. אך רבים לא יודעים שהסכום המופיע הוא הברוטו - לפני מיסוי. קצבת הפנסיה היא הכנסה לכל דבר לכן מנוכה ממנה מס הכנסה, אך לצד זאת יש הקלות בחוק או פטורים למיניהם שעשויים לשנות את התמונה.

המטרה של העובדים המגיעים לפרישה היא להגיע עם מקסימום קצבה במינימום מס, לכן חשוב לתכנן את הפרישה כבר בגיל 60, מאחר שבגיל זה ניתן למצוא פתרונות פיננסיים לכספים המיועדים לקצבה מבעוד מועד. עובדים היוצאים לגמלאות, יטופלו בקידמה על ידי יועצי פרישה ויועצי מס, כדי להוציא הלכה למעשה, מכל המקורות הכספיים של העובד, מקסימום קצבה במינימום מס.

"חוסר הידע בקרב העובדים בכל הנוגע לקרנות הפנסיה שלהם הוא עצום והמשמעות היא אובדן של כסף רב. יש לנו יתרון בעבודה מול ועדי עובדים, ארגוני וחברות כ- One stop shop, אצלנו מנוהלים התיקים הביטוחיים והפנסיונים של העובדים, יש לנו איתם היכרות מוקדמת ומערכת אמון מבוססת", אומר ישראל, "כדי שעובד יגיע ליום הפרישה שלו כשבידו מקסימום קצבה או לחילופין הסכום אותו הוא צריך, אנחנו מציעים להתכונן לכך מבעוד מועד ולהתייעץ עם יועץ פרישה או יועץ מס, ואצלנו הם מקבלים ייעוץ מקצועי במחיר אטרקטיבי הנמוך משמעותית מהשוק".

הוא מוסיף כי הקבוצה מקבלת מהארגונים שעמם היא עובדת את רשימת הפורשים העתידית, שעמם מתקיימות שיחות ייעוץ. צוות "קידמה" מנתח את תיקי הלקוחות, כולל קופות גמל, פנסיה, השתלמות וקופות לא פעילות, ובוחן את הצרכים לעומק. כמו למשל, מי שאין לו צורך בקצבה סמוך למועד הפרישה, או מי שמעדיף לממש נכסי נדל"ן. יש גם מי ששוקלים למשוך את כל הסכום כדי להגשים חלום ישן. "יועצי המס שלנו בונים עבור העובד דו"ח מפורט על מה שצפוי לו בגיל פרישה והוא יקבל הסבר בגובה העיניים, שלאחריו הוא יידע בדיוק, אבל בדיוק, מה מצפה לו", אומר ישראל, "יתרה מכך, בהתאם לצרכים שלו תעשנה על פי הצורך, ההתאמות הנדרשות על מנת לשפר לו את התיק הביטוחי, אם טרם משך כספים".

"לפרישה עצמה העובד מגיע עם קרן פנסיה, קופות גמל, חסכונות בנק, נדל"ן מניב ועוד, בסכומים שכולם מחושבים כברוטו לפני מיסוי. אנחנו נוכל להאיר את עיני העובדים בהקלות בחוק ופטורים ממס שעשויים לשנות את התמונה, כך שהיציאה לגמלאות תהיה בטוחה וברווח מקסימלי", מסכם ישראל

קבוצת "קידמה"
כתובת: המסילה 15-17, אזור תעשייה נשר
טלפון: 04-8201101
למעבר לאתר >>