עורכי דין לרשויות מקומיות: הסתכלות משפטית-ניהולית כוללת

הצלחת רשות מקומית טמונה ביכולת של המחלקות היושבות תחתיה לעבוד בסינרגיה, באופן שוטף ובניהול פרויקטים. עו"ד המתמחה בתחום יכול לחבר את כל הקצוות, הן בהיבטים המשפטיים והן בהיבטים הביצועיים - ולהביא לשינוי משמעותי בזמן קצר

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני אנשים בדיון
ייעוץ של עורכי דין לרשויות מקומיות יכול לפשט את התהליך ולסייע בהגעה לתוצאות הרצויותצילום: shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

רשויות מקומיות רבות זקוקות למענה עבור פיתוח כלכלי, חיסכון והתייעלות במגוון תחומים, כל זאת במקביל לרצון להתפתח ולהרחיב את שירותיהן המוניציפאליים. תהליכים ופרויקטים מסוג זה דורשים הכרה של חוקים שונים ונוסח עדכני שלהם, ידע לגבי ההשלכות שלהם ויכולת הסתכלות רחבה על כלל המשתנים. גם הצורך בניהול חכם של סיכונים הוא הכרחי, לכן ייעוץ של עורכי דין לרשויות מקומיות יכול לפשט את התהליך ולסייע בהגעה לתוצאות הרצויות.

וולר ושות': משרד עורכי דין ונוטריון

וולר ושות' משרד עורכי דין ונוטריון, מלווה, מייעץ ומייצג לקוחות פרטיים, חברות מסחריות, בנקים וגופים ציבוריים, למעלה מ-40 שנה, בתחומי המקרקעין, תכנון ובניה, מכרזים, חוזים, ליווי פרויקטים, תחום המעמד האישי (צוואות וירושות), ועוד. בראש המשרד עומד עו"ד ונוטריון פנחס וולר, מוותיקי עורכי הדין בחיפה.

בשנים האחרונות נמצא המשרד בתנופת גידול ועשיה בהתמחות בתחום הרשויות המקומיות, בהובלת עו"ד רועי וולר (LL.B, M.A), שכיהן בעברו כמנכ"ל המועצה האזורית גוש עציון, ראש מטה שר התיירות ויועץ בכיר ליו"ר ועדת הכספים בכנסת. המשרד מעניק ייעוץ לרשויות מקומיות ותאגידים עירוניים, ומשלב בין הידע המשפטי הנרחב, לבין ניסיון ניהולי בתחום. שילוב זה, מאפשר למשרד להעניק לרשויות המקומיות ליווי משפטי שוטף לצורך ביצוע פרויקטים, במגוון תחומים.

לדברי עו"ד רועי וולר, "רשויות רבות מחפשות מענים לפיתוח כלכלי, התייעלות וחסכון, וכן הסדרה של תחומים, מבלי לוותר על פיתוח הרשות והרחבת השירותים המוניציפאליים. מאחר ואנו מכירים את שני הצדדים, אנו מעניקים ללקוחותינו ליווי משפטי-ניהולי רוחבי ומקיף. למשל, בניסוח חוקי עזר, אנו לא מסתכלים רק על נוסח החוק, הפסיקה והאסדרה, אלא גם על המשמעויות וההשלכות של חוק העזר, על צורת העבודה וההפעלה של הרשות: רישוי עסקים, שפ"ע, גזברות, הנדסה, ביטחון וכד', והכל על-מנת ליצור שינוי ישים, מהיר, ובר-קיימא".

חבילה משפטית-ניהולית כוללת

הניסיון הניהולי מאפשר לצוות ללוות פרויקטים שמוציאה הרשות, ברמת ההנהלה וברמת השטח. "עם הניסיון שלנו, אנו מכנסים 'שולחנות עגולים', מייצגים מול משרדי הממשלה, מתאמים, מסייעים להנהלת הרשות בקבלת החלטות, ובאמת מקדמים את הפרויקטים. אנו עושים זאת על-ידי הכרת עבודת הרשות, החל מרמת הבורג של הפרויקט המבוקש ועד לרמה של תכנון מדיניות ותוכניות אב", מסביר עו"ד וולר.

עו"ד רועי וולרצילום: באדיבות המצולם

עבודת המשרד באה לידי ביטוי, למשל, בפרויקטים המבוצעים לצורך פיתוח כלכלי ברשויות, במסגרת החלטות הממשלה 922 ו-2397. באחת הרשויות, סייע המשרד להוציא לפועל תכניות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים להתקנת פאנלים סולאריים על מבני ציבור, להקמת מוקד 106 ומערך מצלמות עירוני, ביצוע ניקיון ומערך פינוי פסולת, ועוד. לדברי עו"ד וולר, "כשאנו מבצעים פרויקטים מעין אלה, לא ניתן להתייחס רק להיבטים המשפטיים-חוזיים, אלא נדרשת הסתכלות רחבה. אנו מתייחסים לסוגיות כלכליות, ניהול סיכונים, דיווחים, בקרות, אחזקה ועוד. בנוסף, אנו מביאים בחשבון גם היבטים נוספים: בטיחותיים, תפעוליים, ביטוחיים וחינוכיים, וכן אפשרויות לגיוס עוד משאבים.

"דוגמה נוספת – כשאנו כותבים ועורכים מכרזים, אנו לא מסתפקים בכתיבת המעטפת המשפטית והסכם ההתקשרות, אלא צוללים לתכנון, אופן הביצוע והנספחים השונים. לרוב אנו מגלים פערים, דוגמת היעדר נהלים, הנחיות עבודה, פערי מידע, צ'ק ליסט לצורך מתן צו התחלת עבודה וכד', המשפיעים על איכות השירותים. במקרים אלה, אנו כותבים ומשלימים זאת עם הרשות עצמה, ומנסים להבטיח מתן שירותים באופן מדויק לרשות ולתושביה".

ניסיון של עשרות פרויקטים

צוות המשרד מונה ארבעה עורכי דין בעלי ידע וניסיון משפטי וניהולי רב שנים. בראש המשרד עומד עו"ד ונוטריון פנחס וולר, המתמחה בדיני מקרקעין, תכנון ובניה, התחדשות עירונית ועוד. בנוסף לעו"ד רועי וולר, פועלת גם עו"ד עדי גמליאל, שעוסקת במשפט מסחרי, דיני עבודה וליווי פרויקטים קהילתיים. לצידם, נמצא עו"ד עמיחי דווידוביץ', העוסק בדיני תאגידים ומתמחה בקניין רוחני. כמו כן, מסתייע המשרד במומחים מקצועיים שונים, לרבות מנהלי פרויקט, יועצים כלכליים, שמאים, אדריכלים ועוד.

"עם ניסיון בהובלה של עשרות פרויקטים, אנו יודעים שרשויות זקוקות לליווי משפטי של עורכי דין המדברים את השפה המוניציפאלית. לצורך כך, אנו מקפידים להיות מעודכנים ולהעשיר את הידע המקצועי שלנו בתחומים נוספים המשיקים לעבודתנו, כמו תכנון ובניה, הגנת הפרטיות, ועוד. כל אלה מסייעים לניהול איכותי ופרויקטים מוצלחים ברשות המקומית", מסכם עו"ד וולר.

וולר ושות': משרד עורכי דין ונוטריון
כתובת: דרך העצמאות 15, חיפה
טלפון: 04-8661537
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לעמוד הלינקדאין >>