בניית תכנית עסקית לחברות: צעד נוסף בדרך להצלחה

כל חברה שואפת להתייעל ולנצל בצורה חכמה את משאביה, כאשר אחת המטרות הבולטות היא חיסכון בהוצאות. בעזרת תכנית מסודרת ויישום נכון של צעדים ניתן להשתפר ולצמוח – אך חשוב לבחור בגורם שיסייע בתהליך

אורי קריב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם מול מחשב
בניית תכנית עסקית לחברות: צעד נוסף בדרך להצלחהצילום: shutterstock
אורי קריב
תוכן שיווקי

בעלי חברות ועסקים מחפשים ללא הרף דרכים להתייעל, כאשר אחת המטרות החשובות עבורם היא לחסוך בהוצאות. בין הכלים שיכולים לספק תמונת מצב כלכלית ניתן למנות בניית תכנית עסקית, שמטרתה לבחון היטב את ההוצאות לעומת ההכנסות ובהתאם למצב לספק הצעות ייעול. אך חשוב לבחור בכלכלן הנכון לטובת התהליך על מנת להפיק ממנו את המיטב. בין העוסקים בתחום: ירון לוי ויובל אייזנברג.

nullלוי יעוץ כלכלי ועסקי

ירון לוי, בעל חברת "לוי יעוץ כלכלי ועסקי", כתב מאות תוכניות עסקיות לחברות חדשות וכן לעסקים קיימים. לדבריו, "במים הסוערים של המשק הישראלי התנהלות ללא תוכנית עסקית היא כמו ספינה השטה בלי מצפן, בלי עוגן ובלי מפה". ואולם, המציאות מראה שבעלי עסקים רבים מתנהלים בלי תוכנית עסקית סדורה, מה שמוביל לכיבוי שריפות או הנחת טלאים, בלי הגדרה ברורה של יעדים, טיפול מסודר בבעיות ויישום עקבי של צעדים המובילים להצלחה.

לירון לוי תואר ראשון בכלכלה בהצטיינות ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון מאוניברסיטת תל אביב. מאחוריו שורה של תפקידים פיננסיים בכירים בחברות ציבוריות וברשותו התמחות בבניית תכניות עסקיות לחברות. לאורך השנים עבד עם לקוחות מכל מגזרי המשק, ביניהם קבלנים, תעשיינים, קמעונאים וסיטונאים, יבואנים ויצואנים, יזמים, עסקי מסחר, מסעדות, רשתות גדולות ועוד. "התוכנית העסקית מספקת תחזית מפורטת של הכנסות והוצאות בחברה לעתיד הקרוב (שנתיים) או לעתיד הבינוני (שלוש-חמש שנים). יש לה חשיבות עצומה כי בעזרתה ניתן לדעת איפה העסק עומד, לאן הוא רוצה להגיע וכיצד. זאת לפרק זמן ממושך ובמקביל לשינויים המתרחשים בשוק ובענף".

תהליך עומק מסודר

לדברי ירון לוי, על מנת שתוכנית עסקית תשיג את מטרותיה, יש להתחיל עם דיאגנוזה מעמיקה של הנעשה בחברה. הבדיקה מתייחסת למעשה לכלל ההיבטים: מה עושה כל מחלקה, אילו פרויקטים עולים כיום ובעתיד, דוחות כלכליים, המודל הכלכלי, התקשרויות עסקיות, מערך הגבייה, מערך השיווק והמכירות, תחומי הפעילות ועוד. כבר בשלב זה הכלכלן שבונה את התוכנית העסקית יכול לספק למנהלים/לבעלים פרספקטיבה רחבה מטעם בעל מקצוע שאינו תלוי או קשור אל הפעילות בחברה ברמה הרגשית.

ירון לוי, בעל חברת "לוי יעוץ כלכלי ועסקיצילום: מיכל רותם

יחד עם זאת, לוי מדגיש כי "ישנה חשיבות גדולה לכך שהכלכלן שבונה את התוכנית ישלב גם בשלות ובגרות אישית וניסיון רב מהשטח בהקמת וניהול עסקים, לצד היכרות עם המגזר וענף הפעילות של החברה. בנוסף, חשוב לחפש כלכלן שמאחוריו מאות לקוחות ממליצים להם בנה תכניות עסקיות וליווה את יישומן בתחומי הפיננסים, הניהול והפיתוח העסקי בכל השלבים – החל בהקמה, דרך תקופות של האטה ומשבר, ועד לעסקים המעוניינים להתרחב או להביא למיצוי רב יותר של הפוטנציאל". לוי היה חבר בוועדת הכלכלה של "להב", ארגון העצמאים בישראל, ופרסם מאמרים רבים בעיתונים ובאתרי אינטרנט המובילים בארץ.

כתיבה מסודרת של תוכנית עסקית

כאמור, הכלכלן שלומד את החברה מספק תמונת מצב פיננסית ותפעולית ברורה. כבר בשלב הראשון הוא יכול להצביע על הזדמנויות ואפשרויות שיכולות להביא למימוש טוב יותר של הפוטנציאל העסקי והכלכלי, כמו גיוס עובדים חדשים, שיפור יכולות הניהול, בניית אסטרטגיה, שימוש מיטבי בערוצי שיווק ופרסום, וכדומה.

התוכנית העסקית לוקחת את התובנות וההמלצות ומעלה אותן באופן מסודר על הדף, תוך הגדרה ברורה של היעדים והדרך להגשמתם. זאת בדגש על חיזוק נקודות תורפה ותיקון בעיות שהתגלו, למשל, שינוי בפרויקטים שאינם מספיק רווחיים, תיקון מוניטין שלילי או מיתוג חלש, תמחור מחודש של שירותים ומוצרים ספציפיים, וכן הלאה. העבודה מבוצעת באופן קרוב ובגובה העיניים עם בעלי העסק או מנהלי החברה, לאור החזון והשאיפות שלהם, ובהתאם להיכרות מעמיקה של הכלכלן עם הפעילות העסקית, השוק והמתחרים, המחלקות, הנכסים וגם בעיות ביעילות וברווחיות.

מהי תוכנית עסקית ולמה היא חשובהקרדיט: לוי ייעוץ עסקי תוכנית עסקית תמחור ושיפור רווחיות

מטרת העל - להגדיל את הרווחיות

"השורה התחתונה של התוכנית העסקית היא להגדיל את הרווחיות תוך יצירת הרמוניה בין ההוצאות וההכנסות", מדגיש לוי. יחד עם זאת, "לתוכנית העסקית יכולות להיות מטרות מגוונות, לא רק עבור הניהול השוטף ושיפור הרווחיות, אלא גם לצרכים נקודתיים כמו גיוס משקיעים, עבור קבלת הלוואה מהבנק או מקרנות מימון לסוגיהן, להקמת עסק חדש וכן הלאה". יש לציין כי בתוכנית עסקית סטנדרטית קיימים פחות או יותר אותם סעיפים כמו סיכום מנהלים, שירותים ומוצרים, מבנה הנהלה, מצבת עובדים, קהלי יעד, יסודות כלכליים ותוכניות צמיחה, אך כאמור יש לתת את הדגש הנכון בהתאם ליעד הספציפי שלשמו נכתבת התוכנית.

לוי מסביר כי לעיתים קרובות ייגזרו מהתוכנית העסקית שינויים, שחלקם בעלי השלכות משמעותיות ויציאה מאזור הנוחות. אבל אלו לא מהלכים המבוצעים בבת אחת או לפי אינטואיציה. הם מבוססים על אמון ההולך ונבנה בכלכלן שמלווה את העסק ועל תהליך מובנה, נתונים מדויקים וצעדים ריאליים המובילים לצמיחה, התרחבות והגדלת הרווחיות. למעשה, לוי מדגיש כי הכלכלן אינו בהכרח מסיים את מלאכתו עם תום בניית התוכנית. אם הלקוח מעוניין, הכלכלן ממשיך ללוות את יישומה של התוכנית העסקית על-ידי מעקב אחר ההישגים אל מול הצפי של התוכנית, ומידת הצורך סיוע בביצוע שינויים, קבלת החלטות ושיפור ההתנהלות.

למעבר לאתר של ירון לוי >>
טלפון משרד: 03-5377088

-------------------------

nullיובל אייזנברג

כל מי שמקים עסק צריך לעשות שינוי תפיסה משמעותי ולראות בעצמו לא סתם איש מקצוע, אלא איש עסקים. זו תפיסתו הייחודית של המנטור העסקי יובל אייזנברג, הבעלים והמייסד של קבוצת MENTOR VC, המלווה לקוחות פרטיים ועסקיים רבים בארץ ובעולם בתהליכי קבלת החלטות עסקיות ופיננסיות. "אני מציע לכל בעל עסק להתחיל לחשוב כמו איש עסקים, להפסיק לחשוב ממקום של איך להקטין הוצאות. צריך לחשוב על איך להשקיע בלמידה וביצירת פעולה שיכולות לעזור לייצר צמיחה והגדלת הכנסות, או כמו שאני אומר - תחשבו בגדול כשאתם עוד קטנים".

אייזנברג, שמאחוריו מעל 17 שנה בתחום הפיננסים וההשקעות, וכחלק מפעילותו מכהן כיום גם כחבר הנהלת לשכת המתכננים הפיננסים האירופאית בישראל וכיו"ר ועדת השירותים הפיננסים והטכנולוגיה, גיבש ב"מנטור" נבחרת מומחים מובילה בכל תחומי הניהול הפיננסי והייעוץ האסטרטגי, המסייעת ללקוחות לצלוח את האתגרים הרבים בניהול ותפעול עסקים. "אנחנו עוזרים לעסקים בתהליכי קבלת החלטות, ומאמינים שכל עסק יכול לצמוח אם יפעל נכון. לשם כך, עסקים חייבים להכיר ביתרונות והחסרונות שלהם. לא מעט פעמים אנחנו נתקלים במקרים בהם עסקים מתנהלים לכאורה בסדר, אבל לא מצליחים לצמוח. לא חובה להיצמד 1:1 לתוכנית העסקית כמדד להצלחה או כישלון, אבל כן צריך לבחון את המצב הקיים ולאן רוצים להגיע".

"תחשבו בגדול כשאתם עוד קטנים"צילום: מעיין שיש

לטענת אייזנברג, בתכנון מוקפד ניתן להתכונן להצליח לאורך זמן. לדעתו הבעיה היא שרוב בעלי עסקים לא יודעים איך להצליח כי לא לימדו אותם את זה בשום שלב. "למעשה, רוב בעלי העסקים יודעים להכין עצמם לכישלון, הם שומעים תמיד כמה קשה להצליח, ופחות יודעים לבנות תהליכים מנצחים. כאן אנחנו נכנסים לתמונה, ופועלים להגדיר מחדש את המטרות, ולהחליט על פעולות שיובילו להצמחת העסק, אנחנו מסייעים להם לבנות תהליכי עבודה מסודרים, בונים תהליכי קבלת החלטות ומחברים אותם עם כל גורמי הייעוץ הנלווים".

ומה אתה ממליץ לעסקים כאלה?
"הרבה מדי עסקים לא מכירים כלים לניהול אפקטיבי של הפעילות שלהם – משיווק ועד תפעול וכספים, ומקבלים החלטות בלי להבין עד הסוף את המשמעויות. ייעוץ עסקי בהחלט יכול לסייע, אבל הרבה פעמים עסקים פונים לייעוץ עסקי, פיננסי או שיווקי בשלב מאוחר מדי, והבעיות מורכבות מאוד לפתרון. צריך גם לזכור שבעל עסק זה תפקיד נורא בודד, הוא המחליט הבלעדי, ואם הוא מפספס - הוא לא ישרוד לאורך זמן. ההמלצה שלי - תבנו נהלי עבודה ותנהגו כאילו אתם מנהלים בחברת ענק. אולי יהיה לכם יותר קשה ביום יום לשמור על עקביות, אבל זה יקל את הדרך להצליח ולהגיע לרווחיות לאורך זמן.

יובל אייזנברגצילום: מעיין שיש

"פיתחנו ב'מנטור' את מודל היהלום שכולל 5 צעדים לניהול אסטרטגי המותאם לכל שלב בחיי העסק: ניתוח ואפיון המצב הקיים, הגדרת מטרות ויעדים, גיבוש האסטרטגיה ופירוט הצעדים הנדרשים, ניהול תהליכי הנעה לפעולה בהתאם לאסטרטגיה שנבחרה, ניטור שוטף של התהליכים וסקירה תקופתית של תהליכי עבודה תוך ביצוע התאמות שוטפות".

מלווים גם משפחות להצלחה כלכלית

אחת המחלקות המסקרנות ב"מנטור" היא המחלקה המשפחתית, המתמקדת בניהול מרכיבי ההון המשפחתי, מבחינה פיננסית ומבחינת מעטפת ההגנה על המשפחה. "אני רואה במשפחה עסק לכל דבר, והיא מהווה ישות כלכלית, משפטית, חשבונאית. באמצעות מערך שלם של אנשי פיננסים והשקעות, עורכי דין, רו"ח ויועצי מס בארץ ובחו"ל אנחנו מלווים משפחות בתהליכי קבלת החלטות בדיוק כמו עסקים, בונים ביחד אסטרטגיית פעולה התואמות את הצרכים, המטרות והחלומות שלהם, במטרה להגדיל את ההון המשפחתי, ויוצרים עבורם עצמאות משפחתית וחיי יום יום מאושרים ומשגשגים יותר.

"אנו משתמשים בכלים חכמים כדי לבנות אסטרטגיות ניהול כלכלי, ומפעילים מועדון השקעות סופר מקצועי, עם מגוון עצום של אפיקי השקעה אטרקטיביים – ניהול הון, נדל"ן, קרנות השקעה, הייטק וכו', במטרה לסייע לכלל הלקוחות שלנו לממש את היעדים הכספיים שלהם".

מנטור – יובל אייזנברג
טלפון: 050-2036167
מעבר לאתר >>