מתחילים בעיצוב: הדרך ללב הלקוח עוברת בתצוגה חכמה

כשחברות רבות מתחרות ביניהן על תשומת הלב של הלקוחות, יש חשיבות אדירה על האופן בו מוצגים המוצרים. חברת "תיצוג פדגו פלסטיק" מציעה למנף את הבולטות שלכם בשטח לטובת הגדלת המכירות

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחילים בעיצוב: הדרך ללב הלקוח עוברת בתצוגה חכמה
מתחילים בעיצוב: הדרך ללב הלקוח עוברת בתצוגה חכמהצילום: תיצוג פדגו פלסטיק בע"מ
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

חשבתם פעם מה גורם ללקוחות בנקודת המכירה להושיט יד למוצר מסוים ולהעדיף אותו על פני מוצר אחר? יש לא מעט תיאוריות ומחקרים על שיווק ומכירה שעוסקים בחוויית הלקוח ובשאלה מה תורם לקבלת ההחלטות שלו בקנייה, בהם גם כאלה העוסקים בעיצוב של המדף והתצוגה. "לאור העובדה שמחלקות הקוסמטיקה, למשל, צמצמו את כמות דיילות היופי והלקוחות הרבה יותר עצמאיים, חברת 'תיצוג פדגו פלסטיק' תכננה ועיצבה מתקני תצוגה מעוצבים יותר, מזמינים יותר ונגישים יותר עבור הלקוחות", אומר אהרון אקרלינג, מנכ"ל "תיצוג פדגו פלסטיק".

"עולם נקודות המכירה והסטנדים לתצוגה הוא מרתק מאין כמוהו, בו לכל פרמטר יש משקל עצום והשפעה על המכירות. אחת המטרות שלנו בעבודה היא להעלות את המודעות בקרב החברות איתן אנחנו עובדים בהקשר של לקוחות שיתקשו לקחת מוצר מהמדף בגלל נגישות לקויה, למשל, אם טווח התנועה בנקודת המכירה יהיה מוגבל או אם נציב את המוצרים באופן שלא יחמיא להם - תהיינה לכך השלכות כלכליות".

"אחת המטרות שלנו בעבודה היא להעלות את המודעות לנגישות לקויה"צילום: תיצוג פדגו פלסטיק בע"מ

הסיפור של חברת "תיצוג פדגו פלסטיק" מתחיל בשנות ה- 40 של המאה הקודמת, אז היה זה עסק שהתמחה בייצור אלמנטים מפרספקס. עם השנים התמזגו אליו שתי חברות תיצוג ופדגו, והיום החברה נותנת מענה של 360° לתצוגה מסחרית של מוצרים ממגוון תחומים ועולמות, תוך שימוש בחומרים גלם שונים, בהם: פרספקס, עץ, p.v.c, קרטון ומתכת. בין לקוחות החברה ניתן למנות, בין היתר, את: Be (שופרסל), יוניליבר, לוריאל, החברה המרכזית, פרוקטר אנד גמבל, דואר ישראל ופלאפון, כמו גם כל חברות הקוסמטיקה, הבישום והטואלטיקה בישראל.

כל הפתרונות תחת קורת גג אחת

חברת "תיצוג פדגו" פועלת כ- One stop shop וככזו היא מלווה את הלקוח החל משלב ניתוח הבריף, תכנון וייצור ועד הקמה והתקנת התצוגה בנקודת המכירה. זאת בזכות העובדה שהחברה מורכבת ממחלקות עם התמחויות ספציפיות. "כל תהליך מתחיל בניתוח הבריף של הלקוח וירידה לרזולוציות של מי המתחרים שלו, מה שטח המדף שמוקצה לו, איפה בחלל של החנות תמוקם הנקודה שלו, מה הוא רוצה לשדר, האם מדובר במותג יוקרה או מותג עממי יותר", מסביר אהרון. "בהתאם לנתונים שנאספים והתקציב שמוקצה לנושא נעבור לשלבי התכנון. אנחנו בונים חליפת אלמנטים ללקוח בעזרת המחלקות השונות שלנו ואנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, כמו: גרפיקאים, מעצבי מוצר, אנשי הנדסה ועוד. כל האלמנטים נבנים במחלקות הייצור שלנו: מפעל הפרספקס בו יש בין השאר 3 מכונות לחיתוך בלייזר, נגריה, מסגריה ודפוס. כל המחלקות מצוידות בטכנולוגיה משוכללת ומתקדמת על-מנת להשיג תוצאות מיטביות ללקוחות שלנו.

"אנחנו בונים חליפת אלמנטים ללקוח בעזרת המחלקות השונות שלנו ואנשי מקצוע מיומנים ומנוסים"צילום: תיצוג פדגו פלסטיק בע"מ

"בנוסף, אנחנו משקיעים משאבים בפיתוח וייצור פתרונות ייחודים ומקוריים, על-מנת לבדל ולהבליט את המוצר מול המתחרים שלנו ובצורה זו לגרות לחשיפה רבה יותר בנקודת המכירה. כך עשינו עבור חברת 'לוריאל' העולמית, שפנתה אלינו לפני כשנה כדי שנעצב עבורה ארונות לתצוגה של מוצרי איפור, והיום אפשר לראות אותם בנקודות המכירה שלה – גאווה כחול-לבן".

יצירתיות וגמישות הן שם המשחק

כאחת מהחברות הוותיקות בישראל בתחום המסחור החזותי, ב"תיצוג פדגו פלסטיק" העלו את נושא התצוגה בנקודות מכירה לרמה של אומנות, ולא רק בפן העיצובי. מאחורי כל אלמנט יש שעות ארוכות של מחקר, פיתוח ותכנון, כדי לתת פתרון הוליסטי ללקוחותיהם. לדברי אהרון, לעתים גם כשללקוח יש מחלקה של שיווק או טרייד מרקטינג, כשהם בודקים את השטח נראה שנקודת המכירה, בפועל, עובדת מעט שונה ויש לערוך התאמות לבריף הראשוני שהתקבל. "לא פעם אנחנו מקבלים שרטוטים מהסטודיו שהלקוח עובד איתו, שהתכנון שלו נסמך על-פי שפת המותג, אך הם לא מתאימים למציאות בשטח", מסביר אהרון.

"אנחנו מגיעים פיזית לנקודת המכירה, משקללים ומתכללים את כל הנתונים, כולל כל מה שנוגע לנושא התפעולי, כמו: אופן העמסת הסחורה, הזמן שהלקוחות שוהים במקום, סוג התאורה ומה היחס של נקודת המכירה בהשוואה לחלל כולו, ואז מבצעים את ההתאמות הנדרשות".

עוד מוסיף אהרון, כי על-פי רוב עיצוב הארונות, המדפים והסטנדים לתצוגה נעשה באופן זהה עבור נקודות המכירה בכל החנויות, תוך שיתוף פעולה עם אדריכלים ומעצבי פנים כדי לשמור על נראות אחידה שהלקוח יזהה. למרות זאת, מכיוון שיש לעיתים אילוצים אובייקטיביים, יש צורך גם לתת פתרון נקודתי יצירתי. "התכנון צריך לקחת בחשבון גם שינויים עתידיים, כשצריך לשנות מיקומים או להחליף מותג אחד באחר".

ואם כבר הזכרנו יצירתיות ושינויים, בשנת הקורונה בה כולנו התהלכנו עטויים במסכות שהסתירו חצי פנים, חברות קוסמטיקה רבות ביקשו להקטין את שטח התצוגה שלהן עבור שפתונים ומייק-אפ ולהגדיל השטח עבור מותגים של איפור עיניים. "היכולת שלנו להתאים פתרון יעיל ומדויק כשעולה צורך אד-הוק, הוא פועל יוצא של שנות ניסיון רבות וגמישות מחשבתית", ממשיך אהרון. "אנחנו רואים בלקוחות שלנו שותפים לדרך והם הופכים להיות חלק מה- DNA שלנו, כך שזה ברור שאנחנו תמיד נהיה שם עבורם גם ברגעים של אי ודאות, כמו שהיה בזמן מגפת הקורונה. זה מוכיח את עצמו שוב ושוב והראיה לכך שהלקוחות שלנו נותנים בנו אמון ולאורך עשרות שנים".

"אנחנו רואים בלקוחות שלנו שותפים לדרך והם הופכים להיות חלק מה- DNA שלנו"צילום: תיצוג פדגו פלסטיק בע"מ

פתרון יצירתי נוסף עליו חתומה חברת "תיצוג פדגו פלסטיק" בשנת הקורונה הוא זה של חוצצי הפרספקס שהם ייצרו עבור מוסדות גדולים, כמו: צה"ל, משטרה, בנקים, עיריות וגופים פרטיים רבים.

היום שאחרי הקורונה

בשנים האחרונות יש מגמה הולכת וגואה של מעבר לחנויות מקוונות, מגמה שהתעצמה בעקבות שנת הקורונה, בה חברות עברו לשיווק ומכירות און-ליין בלית ברירה בגלל מגבלות הריחוק החברתי. אהרון דווקא מזהה מגמה מעט שונה, אותה הוא מתאר כמו בקבוק סודה שטולטל וברגע שסובבו את הפקק המשקה התפרץ. "המשבר הבריאותי, שבישראל בינתיים שכך אך בעולם הוא עדיין נוכח, הביא לכך שחברות רבות כמעט ולא עשו קמפיינים פרסומיים ועצרו מוצרים חדשים. כעת, יש מן BOOST של עשייה והן מתחילות להפשיר את התקציבים. חברות של משקאות או בישום, למשל, ראו שבגלל מדיניות של 'שמים סגורים' הלקוחות שלהן מתגעגעים לתחושה של חו"ל בכלל והדיוטי-פרי בפרט והן מבקשות לעצב את נקודות המכירה באווירה של חו"ל", מסביר אהרון. "יש שגשוג בכל הנוגע למוצרים של תוספי מזון, בריאות, אורח חיים בריא ודרמטולוגיה, וזה בא לידי ביטוי ברצון להבליט אותם. אנחנו התגייסנו למשימה באהבה וייצרנו פתרונות לארונות תצוגה שעונים בדיוק לצורך הזה.

"יתרה מכך, בזכות העובדה שישראל היא המדינה הראשונה שחזרה לשגרה, חברות גלובליות מבקשות להכניס אלינו את המוצרים החדשים שלהן כדי לבצע מחקר על התנהגות צרכנים. אנחנו בונים עבורן קירות שלמים שאחר-כך ייושמו בכל העולם. העובדה שאנחנו מובילים את התחום ויכולים לייצר פתרונות מגוונים ממלאת אותנו בסיפוק וגאווה", הוא מסכם.

"תיצוג פדגו פלסטיק בע"מ"
רוז'נסקי 10, א.ת חדש ראשון לציון
טלפון: 03-9616306
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>