ענף התערוכות הבינלאומיות חוזר לשגרה

"החברות הישראליות נרגשות לחזור לשגרת הכנסים. אין תחליף למפגש פרונטלי ואמיתי, לנטוורקינג והלידים שהוא מביא עמו. אנו מתרגשים לחזור ולעצב ביתנים בקונספט המיוחד שלנו", מספר גיל קינן, מנכ"ל חברת אקספוסמארט, שעוסקת בהפקה ועיצוב של ביתני תערוכה ייחודיים

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיה אקספוסמארט
התערוכות בארה"ב חוזרות: תערוכת RSNA 2021 בארה"ב בה משתתפת חברת Medic Vision עם ביתן בעיצוב מודולרי, נייד ורב שימושי מאת אקספוסמארטצילום: פיתוח קונספט ועיצוב ע"י אקספוסמארט
מירי ורד
תוכן שיווקי

ריחוק חברתי, פגישות בזום ותערוכות וירטואליות היו מנת חלקנו בשנה האחרונה. כעת, כאשר נתוני התחלואה של הקורונה בישראל ובארה"ב צנחו דרמטית, וכולנו תקווה שכך יהיה גם באירופה – חברות ישראליות רבות חוזרות להתעניין בתערוכות בינלאומיות, בהן אפשר לשבת פנים מול פנים, להתחבר, להציג את מוצרי החברה ושירותיה ולייצר קשרים עסקיים.

חברת אקספוסמארט, אחת החברות הוותיקות להפקה ועיצוב של ביתני תערוכה לחברות ישראליות שמשתתפות בתערוכות בינלאומיות, שמחה לספר כי חברות ישראליות רבות כבר נרשמות לכנסים שייערכו בחודשים הקרובים בארה"ב. "החברות הישראליות נרגשות לחזור לשגרת הכנסים. אין תחליף למפגש פרונטלי ואמיתי ולנטוורקינג והלידים שהוא מביא עמו, ואנו מתרגשים עימם לחזור ולעצב ביתנים בקונספט המיוחד שלנו", מספר גיל קינן, מנכ"ל חברת אקספוסמארט.

ב-15 השנים האחרונות מייצרת החברה ביתני תצוגה מודולריים שניתנים לשימוש חוזר במגוון צורות, פריסות, גרפיקות וגדלים, ומלווה חברות שמציגות בתערוכות בינלאומיות ברחבי העולם. כל זאת בדגש על חיסכון עצום בעלויות (לדברי קינן, מדובר בחיסכון של 50% ויותר), וזאת בזכות טכנולוגיית ביתני התצוגה החכמים המאפשרים מודולריות, רב שימושיות, עיצובים חדשים ולוגיסטיקה קלה.

"חברה שהולכת לשלוש תערוכות בשנה יכולה לרכוש באקספוסמארט ביתן מודולרי שישמש אותה לכל התערוכות במקום לשלם מחיר משולש עבור שלושה ביתנים שונים שייזרקו לפח בתום כל תערוכה", מרחיב קינן.

עיצוב ביתן תצוגה מודולרי של חברת Audio Visual. תוכנן לתת מענה למספר רב של תערוכות באוסטרליהצילום: פיתוח קונספט ועיצוב ע"י אקספוסמארט

בנוסף על כך, נציגי החברה מלווים את הלקוחות ודואגים להרכבת הביתן ופירוקו. "החברה המציגה יכולה להשתתף בתערוכה אחת בלונדון, שבועיים לאחר מכן בהולנד, ולאחר חודש בלאס וגאס, תוך כדי שינוי תצורה ועיצוב", מסביר קינן. "אנו שולחים את הביתן למדינת היעד, מרכיבים אותו, ובסוף התערוכה אנחנו מפרקים אותו, אורזים ושולחים למיקום הבא, וחוזר חלילה".

ONE STOP SHOP: כל מה שצריך לתערוכות בינלאומיות – במקום אחד

אקספוסמארט מחזיקה בידע וניסיון נרחבים בתחום התערוכות הבינלאומיות ובידע מעמיק בכל הרגולציות וחוקי התערוכות הספציפיות בשוק הגלובלי כגון ארה"ב, האיחוד האירופאי, דובאי ועוד. צוות החברה עובד בשיתוף פעולה ומקפיד לנהל קשר רציף עם מארגני התערוכות בכל הנוגע לרגולציות, שילוחים, אישורים ופרטים נוספים רבים על מנת שהביתנים ושאר מרכיבי ביתן התצוגה יהיו מוכנים ומזומנים כשבוע לפני תחילת התערוכה.

שירותי החברה אינם מסתכמים בתכנון הדוכן ובנייתו. אקספוסמארט מספקת ללקוחותיה מעטפת שירותים מקצועית הכוללת בין היתר את עיצוב הביתן כך שימשוך לקוחות ומבקרים רבים יותר, כל זאת באמצעות מסרים שיווקיים נכונים, גרפיקה, מיתוג ושיווק. לקוחות החברה נהנים מידע רב שנצבר בחברה לאורך שנים, ומסייע להם במשיכת קהל היעד והשגת לידים איכותיים. "אנחנו יודעים לעצב את הביתנים בצורה נכונה כך שהם לא יהיו עמוסים מדיי, ידברו בשפתו של קהל היעד ויעבירו מסר קליט. המבחן האולטימטיבי לבחינת יעילותו של ביתן הוא 'חוק 3 השניות': האם המבקרים בתערוכה מצליחים להבין תוך 3 שניות וממרחק של עשרה מטרים – מיהי אותה חברה ומהו המוצר או השירות שהיא מקדמת".

להבדיל מחברות אחרות לעיצוב, הפקה וייצור ביתנים, כשלקוח מגיע אל אקספוסמארט, החברה בודקת את הצרכים שלו לתערוכות הבאות, ולא רק לתערוכה אחת. "ראשית אנו בודקים עם הלקוח באילו מדינות הוא עומד להופיע, לשם מה הוא מופיע ומאפיינים ומדייקים את הצרכים שלו לתערוכות הבאות המתוכננות. הפתרון שאנו מספקים, יתאים לו לכמה תערוכות כאשר בכל תערוכה הגודל, הגרפיקה והעיצוב יכולים להשתנות. אנחנו מכינים ללקוח הדמיה בתלת ממד ומראים לו כיצד הביתן משנה צורה וגודל מתערוכה לתערוכה".

לוקחים את המודולריות לקצה

קינן הגיע לתחום ביתני התערוכות בזמן שהותו באוסטרליה. "התעסקתי בתערוכות תקופה ארוכה ואחד הדברים ששמתי לב אליהם זה שבסוף כל תערוכה רוב הביתנים נזרקים לזבל. חשבתי שאפשר לייצר ביתנים בצורה חכמה יותר שתיתן פתרון ליותר מתערוכה אחת, שתהיה יותר ידידותית לסביבה ושתחסוך עלויות לחברות המציגות בתערוכה". אקספוסמארט אכן לקחו את המודולריות לקצה. באתר החברה ניתן להתרשם משלל עיצובים, פריסות וגדלים שונים, עד כי קשה להאמין שכולם מהווים למעשה יחידה מודולרית אחת.

אקספוסמארט מציעה ללקוחותיה מגוון של פתרונות בשלוש רמות שונות כאשר כולם מגיעים עם 10 שנות אחריות וכוללים פתרונות שינוע ואריזה:

>> ביתנים ברמת בסיס שהלקוח יכול להרכיב ולשנע לבד בקלות.

ביתן ברמת בסיסצילום: פיתוח קונספט ועיצוב ע"י אקספוסמארט

>> ביתנים ברמה מתקדמת בה ניתן ליצור ביתנים גדולים ומתוחכמים יותר הכוללים פתרונות מודולריים שמשתנים מתערוכה אחת לשנייה, בהתאם לרצון הלקוח. ביתנים אלו עדיין ניתנים להרכבה עצמית, אך במקרים רבים צוות אקספוסמארט מסייע בשינוע, התקנה ובכל מרכיבי הלוגיסטיקה.

ביתן ברמה מתקדמתצילום: פיתוח קונספט ועיצוב ע"י אקספוסמארט

>> ביתני תצוגה ברמה הגבוהה ביותר המתחילים להתחרות בביתני נגרות מבחינת הנראות והמורכבות ומיועדים בדרך כלל לשטחי תצוגה גדולים יותר.

ביתן תצוגה ברמה גבוההצילום: פיתוח קונספט ועיצוב ע"י אקספוסמארט

אין צורך לשלם עבור ביתן כל פעם מחדש

קינן מספר על חברת Ustabelle הישראלית המופיעה באיטליה שהגיעה אליו לאחר שהתעניינה בביתני נגרות, אך גילתה שהם אינם כדאיים עבורה. "החברה הבינה שבנגרות הם יצטרכו לשלם כל פעם מחדש עבור ביתן. הם חיפשו ביתן שניתן יהיה להשתמש בו כל שנה ולהחליף בו את הגרפיקה בקלות. בנוסף, החברה שמייצרת בגדים, חיפשה פתרון שיאפשר להם להציג את הבגדים בתערוכה. כשהם הגיעו אלינו הכנו עבורם פתרון רב שימושי שניתן להחליף בו את הגרפיקה, שעלות השילוחים בו נמוכה באופן יחסי וכן ייצרנו אפשרות לתלייה והצגה של הבגדים.

"במקרה אחר, חברת Audio Visual האוסטרלית ביקשה ביתן תצוגה שישתנה לארבע צורות וגדלים שונים, כאשר שמות המותגים ישתנו מתערוכה לתערוכה. פיתחנו פלטפורמה מיוחדת שיודעת לשנות עיצוב של חלקים ספציפיים מהביתן לפי הצורך ותכננו את הביתן כך שהוא יעבור את הרגולציה של כל מדינה ומדינה. הפקנו את כל התהליך בצורה מלאה עבור החברה: שילוחים, התקנה, והחלפת בגרפיקה ממדינה למדינה.

"כחברה שמכירה את השוק הבינלאומי על בוריו", מסכם קינן, "אנחנו יודעים לתת פתרון כמעט לכל מקום בעולם. הביתנים שלנו יודעים לפנות לקהל היעד הרלבנטי, ולחסוך ללקוח עלויות בצורה משמעותית".

אקספוסמארט
תוצרת הארץ 12, תל אביב
מעבר לאתר >>
טלפון: 03-5661455, 054-9887333

לפנייה במייל >>