חיסכון במשכנתא: תנאי מימון אטרקטיביים לצד תמהיל מותאם אישית

תחום המשכנתאות יכול להיות מסובך וכולל לא מעט מונחים שרבים אינם בקיאים בהם. טרם התחלת התהליך חשוב להתייעץ עם גורם שמכיר את הנושא מקרוב ויכול לעשות סדר בכל המשתנים ולהביא לחיסכון במשכנתא

לירון גולן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפתח עם מחזיק מפתחות בצורת בית בתוך מנעול
חיסכון במשכנתה: תנאי מימון אטרקטיביים לצד תמהיל מותאם אישיתצילום: shutterstock
לירון גולן
תוכן שיווקי

לקיחת משכנתא היא תהליך ארוך, מורכב ומחייב. אנשים רבים נכנסים אליו מבלי לקחת בחשבון את ההשלכות של ריבית נמוכה למשל, או ללא ייעוץ והכוונה מגורם שמכיר את התחום והבירוקרטיה הכרוכה בו. חיסכון במשכנתה הוא דבר חשוב, אך לעשות שיעורי בית מראש תוך תכנון כל צעד יכול להביא לחיסכון במשכנתא. דיאמונד בית השקעות בע"מ
ו-ורדית קדרון - יועצת משכנתאות.

דיאמונד בית השקעות בע"מ: לא רק השקעות, גם משכנתאות

"בהיותנו חלק מבית השקעות מפוקח ובעל מוניטין אנו מחויבים לפעול בסטנדרטים הגבוהים ביותר. היום כל אחד יכול להיות יועץ משכנתאות. אין רגולציה בתחום זה או פיקוח מצד המדינה. מעצם היותנו בית השקעות, תחום מפוקח שפועל תחת רגולציה מחמירה וקפדנית, יש ללקוחותינו אבא ואמא וגוף גדול שעומד מאחוריהם", מציין עידו חדד, מנהל תחום המשכנתאות בחברת דיאמונד בית השקעות בע"מ.

"לקיחת משכנתא היא ההתחייבות הכספית הגבוהה והארוכה ביותר שלוקח אדם בחייו, ובדיוק כמו שלא ניגשים לבית משפט או למס הכנסה בלי עורך דין או רואה חשבון מטעמך, כך יש לנהוג גם בתחום זה", ממשיך עידו. "תחום המשכנתא מורכב ומסובך עבור רוב האנשים שאינם בקיאים במושגים, במונחים ובמספרים הנגזרים מהתחום. יחד עם זאת, יש לבחור יועץ משכנתאות שמעבר למקצועיות וליכולת המיקוח שלו מול הבנקים יהיה חף מאינטרסים ומחויב באופן אבסולוטי רק ללקוח".

עידו חדדצילום: ענת ינון חדד

למה לצאת לדרך דווקא איתכם?
"ראשית, מחלקת ייעוץ המשכנתאות שלנו מורכבת ממומחים בשוק ההון הפועלים יד ביד עם מומחים מתחום הבנקאות במטרה לבנות תמהיל משכנתא אופטימלי עבור כל אחד ואחת מלקוחותינו. התמהיל נבנה לאחר בחינה יסודית ומעמיקה של מצבו הכלכלי הנוכחי והעתידי של כל לקוח, ובהתאם לשלל משתנים המשפיעים על שוק המשכנתאות בישראל.

"השילוב המנצח של כלכלנים ומנהלי השקעות מוסמכים בעלי ראיה מאקרו כלכלית רחבה מצד אחד, ויוצאי המערכת הבנקאית בעלי קשרים ענפים וטובים אל מול הבנקים מצד שני, מאפשרים לנו יכולת התמקחות גבוהה מול הבנקים ומספקים ללקוחותינו תמהיל אטרקטיבי ויותר חשוב שקט נפשי לכל תקופת המשכנתא".

מהם השלבים בדרך ללקיחת המשכנתא?
"אנחנו מתחילים מפגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום וללא התחייבות בה אנחנו בוחנים לעומק וביסודיות את המצב הכלכלי והמשפחתי של כל לקוח. לאחר מכן, אנחנו בונים תמהיל מדויק, מותאם אישית וזאת לאור התחזיות והמגמות המשתנות בכלכלה. בשלב השלישי, אנחנו יוצאים למכרז בין הבנקים ובסופו של דבר מנהלים מולם משא ומתן במידה ואנו חושבים שניתן לשפר את התנאים. לבסוף, אנו בוחרים את ההצעה האטרקטיבית ביותר שקיבלנו. השקענו המון מאמצים בבניית מערכת יחסים טובה עם הבנקים, שיודעים כי לקוחות שהגיעו מבית השקעות דיאמונד הם בעלי יכולת החזר שנבדקה לעומק והתמהיל שנבנה הוא הטוב ביותר עבורם".

מעבר לבניית תמהיל משכנתא ייעודי ומותאם אישית בעזרת צוות יועצים מקצועי ומיומן, מקבלים לקוחות דיאמונד ייעוץ משכנתאות תובנות ודרכי פעולה קונקרטיות שיכולות לחסוך לא מעט כסף בהתנהלותם הכלכלית.

"אנחנו רוצים ושואפים להביא אותם להתנהלות כלכלית מיטיבה ולהתפתחות עתידית איתנה. במסגרת התהליך אנחנו בוחנים יחד עם הלקוח את כדאיות העסקה אל מול הנתונים הפיננסיים שהוא הציג, בדיקת תנאי המימון הטובים ביותר, מחירים אטרקטיביים, ובניית תמהיל משכנתא מותאם אישית".

דיאמונד בית השקעות בע"מ

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא כל התחייבות: tel:036052255
למעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לוואטסאפ עסקי >>
לכתובת המייל >>

בשיתוף דיאמונד בית השקעות בע"מ

------------

ורדית קדרון - יועצת משכנתאות

ישראלים רבים בוחרים למחזר את המשכנתא שנטלו כדי להתאים אותה למשכורת, לתנאי החיים המשתנים למציאות הפיננסית הדינמית ובעיקר על מנת לחסוך כסף. גובה ההחזר החודשי מושפע מפרמטרים שונים, בהם: שינויים בשכר, גירושין, תשלומי מזונות ועוד. בנוסף, השינויים בריביות שגובים הבנקים אף הם משפיעים על כדאיות מחזור המשכנתא ועשויים להביא לחיסכון משמעותי.

"עבורי כל לקוח הוא עולם ומלואו"צילום: אביגיל פיפרנו-באר

ורדית קדרון יועצת משכנתאות, מלווה את לקוחותיה בתהליך, כאשר לנגד עיניה עומדות שתי מטרות: התאמת המשכנתא לצורכי הלקוח והחיסכון הכספי. "מחזור משכנתא משמעותו פירעון המשכנתא הקיימת ונטילת אחת חדשה בתנאים טובים יותר", מסבירה קדרון. "ייתכן שבזמן לקיחת המשכנתא הריביות היו גבוהות והתמהיל לא היה מדויק דיו. לפעמים תנאי משק הבית השתנו – למשל חלה עלייה או ירידה בשכר, התקבל סכום כסף שבעזרתו ניתן להחזיר חלק מהמשכנתא ולהקטין את התשלומים השוטפים ועוד. לכן מומלץ לבדוק מדי כמה שנים האם מחזור המשכנתא יביא להתאמה טובה יותר של המשכנתא למשק הבית".

היא מדגישה כי המטרה הראשונית בבדיקת המחזור, היא לחסוך כסף. לדבריה, במחזור ממוצע ניתן לחסוך כ-100 אלף שקל ואף יותר. "בדיקת כדאיות המחזור נעשית ללא עלות. במידה והמסקנה היא שניתן לחסוך לפחות 50 אלף שקל, נחנו יוצאים לדרך ובונים תמהיל מתאים מתוך הסתכלות על המצב הקיים ושינויים עתידיים. בשלב ראשון נבדקת אפשרות לבצע מחזור פנימי בבנק של הלקוח על מנת להקל על התהליך הבירוקרטי. במידה והצעת הבנק אינה אטרקטיבית, מתבצע מכרז ריביות מול בנקים נוספים בדיוק כמו במשכנתא חדשה".

ורדית קדרון: "אני משתמשת בכל הקשרים והכלים שברשותי, כדי להשיג ללקוחותיי משכנתא מותאמת וחסכונית"צילום: shutterstock

קדרון מוסיפה כי בעת לקיחת המשכנתא, יועצי המשכנתאות של הבנק עורכים עבור לקוחות הבנק תמהיל בסיסי שאינו בהכרח מותאם אישית ללקוח. "להבדיל מיועצי המשכנתאות של הבנק שאין להם את הזמן לשבת ממושכות עם הלקוח, לערוך סימולציות רבות, ולשאול את כל השאלות הנכונות – אני מקדישה ללקוחות שלי את כל הזמן הנדרש כדי לקבל תמונה מלאה ולדייק את הצרכים שלהם. כמובן שאני לא כבולה לבנק, הייעוץ שלי הוא אובייקטיבי לחלוטין ומטרת העל שלי היא להשיג ללקוחות שלי את התנאים הטובים ביותר שניתן", היא אומרת.

מחזור המשכנתא מביא לחיסכון כספי ושקט נפשי

כדי להשיג ללקוחותיה את התנאים הטובים ביותר ולמקסם את החיסכון, קדרון עורכת מכרזים בין הבנקים השונים. היא מספרת על לקוח בשנות ה-40 לחייו שהגיע עם משכנתא שנלקחה ל-28 שנים בהחזר חודשי של 2,600 שקל. "המשכנתא נלקחה כאשר הלקוח התגרש וגם הריביות היו גבוהות יחסית. בנקודת הזמן בה הוא הגיע אליי, חלק מהמזונות שלו נגמרו ובמקביל הוא קיבל העלאה רצינית בשכר. מחזרנו את המשכנתא, העלינו את ההחזר החודשי באלף שקלים, ובאמצעות מכרז ריביות שיפרנו את הריביות בצורה דרמטית. לאחר תשלום עמלת פירעון מוקדם על סך 15 אלף שקל, חסכתי ללקוח 200 אלף שקל, וגם קיצרתי את המשכנתא ב-13 שנה".

היא משתפת במקרה נוסף, שבו ביצעה מחזור מוצלח עבור משפחה. במקרה זה מחזור המשכנתא כלל תוספת בגין רכישת דירה להשקעה. "הדרישה של הלקוחות הייתה כי ההחזר יעמוד על סכום מסוים עד גיל 55 ואז ירד, אז הם קיבלו 'תוכנית כבקשתך'. בסך הכל חסכנו יותר מ-110 אלף שקל ועל הדרך גם קיצרנו את המשכנתא בשבע שנים. יכולנו לחסוך עוד 50 אלף שקל ולקצר עוד, אילולא הדרישה להורדת ההחזר, אולם עבור הלקוחות הירידה בהחזר הייתה חשובה יותר מהחיסכון הנוסף".

קדרון, בעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים, למדה ייעוץ משכנתאות לאחר ששימשה ראש צוות בעמותת פעמונים המעניקה ייעוץ פיננסי בתחום כלכלת המשפחה. "ראיתי את החיסכון והערך הגדולים שיועצי המשכנתאות העניקו למשפחות, והחלטתי שאני רוצה להתמקצע בתחום. בשנים האחרונות ליוויתי עשרות לקוחות מרוצים בתהליך, ולשמחתי השמועה עוברת מפה לאוזן ומגיעים אליי לקוחות רבים דרך המלצות של לקוחות עבר", היא מציינת.

קדרון היא שחקנית נשמה שעובדת עם הלב, ועושה הכול למען לקוחותיה. "עבורי כל לקוח הוא עולם ומלואו. אני משתמשת בכל הקשרים והכלים שברשותי, כדי להשיג ללקוחותיי משכנתא מדויקת, מותאמת וחסכונית", היא אומרת לסיכום.

ורדית קדרון יועצת משכנתאות
טלפון: 054-2888672
מייל
למעבר לאתר

בשיתוף ורדית קדרון יועצת משכנתאות