היועצים שמלטשים עבורכם את המשכנתה

"אנו מאמינים שמשכנתה טובה מהווה חלק משמעותי מהתנהלות כלכלית ארוכת טווח אחראית ונבונה", מדגיש עידו חדד, מנהל תחום המשכנתאות ב'דיאמונד בית השקעות בע"מ'. בריאיון הוא מפרט על השירותים שמציעה החברה ומדוע חשוב לעשות שיעורי בית טרם התחלת התהליך

לירון גולן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה חותמת על מסמכים
היועצים שמלטשים עבורכם את המשכנתאצילום: shutterstock
לירון גולן
תוכן שיווקי

משכנתה היא התחייבות כלכלית גדולה וארוכה ביותר בחיי משפחה בישראל. יחד עם זאת, תחום המשכנתאות הוא מורכב ומסובך עבור רוב האנשים שאינם בקיאים במושגים, במונחים ובמספרים. נוטלי משכנתאות רבים נוהגים לבחון את טיב המשכנתה על פי גובה הריבית הנמוכה ביותר. אבל חשוב מאוד להבין שגובה הריבית הוא חשוב, אבל לא העיקר. במילים אחרות, ריבית נמוכה היום יכולה לעיתים לעלות ביוקר בעתיד.

דיאמונד ייעוץ משכנתאות, היא מחלקה שמתמחה במשכנתאות, ומהווה חלק מבית ההשקעות דיאמונד - גוף מפוקח רגולטורית על-ידי הרשות לניירות ערך. החברה מספקת ייעוץ וליווי עבור נוטלי משכנתאות חדשות, משפרי דיור וממחזרי משכנתאות, באמצעות צוות יועצים מקצועי ומיומן של כלכלנים, בנקאים לשעבר ומנהלי השקעות מוסמכים ומנוסים.

"בחברת דיאמונד אנו רואים את שירות הלקוח כערך עליון. במסגרת תהליך לקיחת המשכנתה אנחנו בוחנים יחד עם הלקוח את כדאיות העסקה אל מול הנתונים הפיננסיים ומצבו הכלכלי הנוכחי והעתידי. בהתאם לכך אנו 'תופרים' עבורו תמהיל משכנתה ייעודי ומותאם אישית על פי צרכיו הייחודיים", אומר עידו חדד, מנהל תחום המשכנתאות בחברת דיאמונד בית השקעות בע"מ.

"אנו מאמינים שמשכנתה טובה מהווה חלק משמעותי מהתנהלות כלכלית ארוכת טווח אחראית ונבונה. אנו שואפים לסייע ללקוחותינו באמצעות שלל תובנות וטיפים מעשיים בתחום הכלכלי. לעיתים, טיפים שיכולים לחסוך סכומים קטנים מצטברים לאורך השנים לסכומים גדולים ויכולים לחסוך לא מעט כסף ללקוחות. זאת אחת הסיבות שהרבה מלקוחותינו מפנים אלינו בני משפחה וחברים. זה עוד ערך מוסף שאנחנו גאים לקחת בו חלק ולשפר אפילו במעט את הגישה וההסתכלות על חשבון הבנק של הלקוחות שלנו".

מה היתרון הגדול שלכם כחברה שמתמחה בתחום ייעוץ המשכנתאות?
"בהיותנו חלק מבית השקעות מפוקח, אנו מחויבים לעבוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר. היום כל אחד יכול להיות יועץ משכנתאות. אין רגולציה בתחום או פיקוח מצד המדינה. כמחלקה ייעודית בבית השקעות יש ללקוחותינו "אבא ואמא" וגוף גדול שעומד מאחוריהם. מעבר לכך, יועצי המשכנתאות שלנו הם אנשי כלכלה ושוק ההון, בנקאים לשעבר ומנהלי השקעות מוסמכים.

עידו חדדצילום: ענת ינון חדד

"גדולתו של שוק ההון מתבטאת בכך שהוא יודע לחזות שינויים מאקרו כלכליים עוד לפני שהם קורים. בהיותנו אנשי שוק ההון, בעלי ראייה מאקרו כלכלית רחבה, אנו יודעים להגיב לשינויים הצפויים עוד בטרם הם באים לידי ביטוי בבנקים. ובכך אנו מטיבים עם לקוחותינו ומשיגים להם משכנתאות טובות, בתנאים טובים ויותר חשוב מקנים להם שקט נפשי וסיכון נמוך ללא חששות מהעתיד".

מהו התהליך של לקיחת משכנתה?
"ראשית ולפני שאנחנו מתחילים, עורכים שיחת ייעוץ עם הלקוח. בשיחה אנו בוחנים את צרכיו ויכולותיו הכלכליות על מנת להבין לעומק את מצבו הכלכלי ויכולת ההחזר העתידית שלו. חשוב לציין שהצרכים של כל לקוח שונים אחד מהשני, ותמהיל שמתאים לאחד לא בהכרח מתאים לאחר".

משתנים כמו: מצב כלכלי, גיל, מצב משפחתי ועוד אינסוף משתנים משפיעים על תמהיל המשכנתה הסופי. "לכן, יש לתכנן בקפידה את המשכנתה מבחינת משך התקופה, תמהיל מסלולי המשכנתה, וגובה ההחזר החודשי במטרה ליצור משכנתה אשר תפורה למידות וליכולות הכלכליות של כל לקוח היום ובעתיד. התכנון המוקדם של התנאים חשוב מאוד, מאחר וכל החלטה יכולה להיות בעלת משמעות כלכלית של עשרות ולעיתים אף מאות אלפי שקלים לאורך תקופת המשכנתה", מדגיש חדד.

"לאחר מכן, בונים תמהיל משכנתה אשר מותאם למצב הכלכלי והאישי של הלקוח וכולל גם את ציפיות המאקרו שלנו בנוגע לריבית והנחות האינפלציה ארוכות הטווח אשר מקשות על הלקוח הסביר לרדת לעומקן. אנחנו עובדים בצורה מהירה ומסודרת ומוציאים את התמהיל המבוקש למכרז מול הבנקים השונים.

"במידת הצורך, אנו מנהלים משא ומתן מול הבנקים במטרה לשפר את התנאים, ויש באמתחתנו יכולות מיקוח טובות המאפשרות לנו להשיג תוצאות מעולות. השקענו המון מאמצים בבניית מערכת יחסים טובה עם הבנקים, שיודעים כי לקוחות שהגיעו מבית השקעות דיאמונד הם לקוחות שיכולת ההחזר שלהם נבדקה ונבנה עבורם תמהיל הוגן ובר ביצוע דבר שמסייע לנו לקבל הצעות ראויות".

ובכל זאת למה לא להיעזר רק בשירותיו של יועץ המשכנתאות מהבנק?
"חשוב לציין שבנק מסחרי הוא גוף שפועל למטרות רווח. לבנקים יש יועצי משכנתאות מעולים אך הם מחויבים לבנק ולרווחיותו. כמו כן, יועצי משכנתאות בבנקים עובדים על פי יעדים אישיים שלא תמיד מאפשרים להם להיות נטולי אינטרסים כלפי נוטלי המשכנתאות. חשוב להבין כי מדובר תחום מאוד רחב ומורכב, יש אינסוף משתנים המשפיעים עליה, לכן על יועץ המשכנתה להיות חף מאינטרסים כלכליים ולראות את טובת הלקוח בלבד.

"בנוסף, ליועצים בבנק יש יכולת מוגבלת להגיע לתוצאה מיטבית. עקב העומס הרב המוטל על כתפיהם לא תמיד הם יכולים לבחון לעומק את כל הצרכים והאמצעים העומדים לרשות הלקוח. כפועל יוצא, ברוב המקרים הם מציעים ללקוחות משכנתה על פי הנתונים היבשים שהלקוח הציג בפניהם. כיועצי משכנתאות חיצוניים אנו מתשאלים את הלקוחות ומקבלים תובנות בנוגע ליכולת ההחזר, ההון העצמי והכנסות פסיביות שונות. כל זה מאפשר לנו לבצע אופטימיזציה שיכולה לשפר באופן משמעותי את תנאי המשכנתה ולמנוע תסבוכות כלכליות עתידיות.

"מעבר לכך, באירופה וארצות הברית לדוגמה, מקובל לקחת משכנתה באמצעות יועץ משכנתאות פרטי. היום לשמחתנו יש יותר מודעות לתחום גם בארץ. הדרישה מגיעה בעיקר מהדור הצעיר, שקיימת אצלו כיום מודעות גבוהה להתנהלות כלכלית נכונה וחכמה. הם מבינים את החשיבות של מומחה בתחום שדואג באופן מוחלט לאינטרסים שלהם.

"לסיכום, נטילת משכנתה היא תהליך מורכב עם לא מעט בירוקרטיה בנקאית. יועצי המשכנתאות שלנו מבצעים את כל התהליך עבור לקוחותינו שבסופו של דבר כל שנשאר להם לעשות הוא להגיע לפגישה בבנק עם המסמכים לחתימה".

ולסיום?
"אמינות, שירות ומקצועיות הן אבני הדרך שלנו בכל התחומים והמחלקות. כבית השקעות גדול יצרנו לעצמנו שם ומוניטין רב הן מצד הלקוחות, והן מצד הבנקים. מחלקת ייעוץ המשכנתאות שלנו מטפלת בעשרות תיקים כל חודש עבור משפרי דיור, מחזורי משכנתה ועוד. אנחנו שמחים שניתנה לנו האפשרות להעניק ללקוחות שלנו חיסכון משמעותי ולהנחיל להם חינוך פיננסי יעיל להמשך דרכם והתנהלותם הכלכלית. אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ ראשונית חינם לבדיקת התאמה מקיפה בכל תחומי המשכנתה. מקסימום אם לא נמשיך את דרכנו יחדיו תקבלו מאיתנו טיפ קטן שזה שווה לא מעט".

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא כל התחייבות: tel:036052255
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
ווטסאפ עסקי >>
לכתובת המייל >>