הצצה לחיי החברה ששינתה את תהליכי העבודה של ארגונים משפיעים בישראל

חברת מידעטק מנהלת פרויקטים מורכבים שמטרתם לשפר את העבודה במרחב הווירטואלי. המנכ"לית חנה שראל מספרת על האתגרים בתחום, הפתרונות שנולדו בהתאם והיתרונות הרבים שמספק השירות שהם מציעים ללקוחותיהם

מאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשים עובדים באופו ספייס
הצצה לחיי החברה ששינתה את תהליכי העבודה של ארגונים משפיעים בישראלצילום: עמרי מירון
מאור מואיגר
תוכן שיווקי

כיום כולנו מבינים איזו השפעה דרמטית הייתה ותהיה לנגיף הקורונה על החיים של כולנו. ב-2020, השנה שבה התפרצה המגפה, גופים רבים בארץ נרתמו כידוע למלחמה בנגיף המסתורי, כאשר כולם הבינו כי היעילות והסינרגיה בין הגורמים השונים ישפיעו מאוד על הצלחה או כישלון של התהליך כולו.

גם מידעטק, חברה בת של מטריקס, הוזמנה לקחת חלק במאמץ החשוב, הודות ליכולתה לנהל פרויקטים מורכבים לשיפור העבודה במרחב הווירטואלי. "אני זוכרת שיחת טלפון עוד בחודש ינואר מגורם בכיר שהיה שותף חשוב למאבק של מדינת ישראל בקורונה", נזכרת חנה שראל, מנכ"לית מידעטק. "הוא קרא לנו כדי להסביר את החשיבות שלנו כספק והנחה לבצע את הפרויקט כמה שיותר מהר. בהמשך, בזמן שבו כולם התרגלו לעבוד מרחוק, אנחנו לא יכולנו להרשות את זה לעצמנו והעובדים הגיעו פיזית למשרדים הרלוונטיים כדי לבצע את העבודה – ואף הגבירו את נפח הפעילות ככל שהמגפה התקדמה".

הסיבה לכך שהשירות של מידעטק נדרש כל כך בתקופה הדרמטית הזאת טמון בעובדה שהחברה יודעת להתאים פתרונות יצירתיים וחדשניים למגוון רחב של ארגונים מסוגים שונים. במאבק בקורונה סייעו אנשיה בין היתר לפתח פורטלים שאפשרו לגורמים שונים לתקשר זה עם זה בקלות והטמיעו כלים ייעודיים שסייעו ברכש ציוד רפואי ובניהול הבדיקות בפועל. "בלי השיפורים האלו, האתגרים שהיו עומדים בפני אותם הגורמים היו מורכבים הרבה יותר", מדגישה חנה.

חנה שראל, מנכ"לית מידעטקצילום: עמרי מירון

מרכזים את כל הפעילות במקום אחד

העולם שבו אנחנו חיים מתקדם, מתפתח ומשתנה בקצב מסחרר. אחד הדברים שתורמים יותר מכל לצמיחה שמשפיעה על החיים של כולנו הוא מערכות מידע וניהול מתקדמות שתומכות בתהליכי העבודה בארגונים מכל הסוגים.

בשנים האחרונות, אין כמעט ארגון שלא נחשף לצורך במעבר למערכת ERP לצורך ניהול כולל של משאביו. כיום, יותר ויותר מנהלים מבינים שעליהם להשתמש במערכת אחת אחידה שתרכז את כל התהליכים שלהם, במקום לעבוד עם כמה מערכות שלא מתקשרות זו עם זו.

אחת ממערכות ה-ERP המבוקשות בישראל היא פריוריטי (Priority), אשר פותחה כאן בארץ וכבר זוכה לעניין רב. אלפי ארגונים בארץ ובעולם הטמיעו אותה בשורותיהם – וכאלף מהן נעזרו בשורותיה של מידעטק כדי לעשות זאת. ברשימת החברות האלו ניתן למצוא כמה מהמובילות בענפי התעשייה, המסחר והשירותים בישראל – לרבות שידורי קשת, מקדונלד'ס, זר פור יו, ניאופארם, טרקלין חשמל, סבון של פעם, ד"ר פישר, כצט ועוד אחרים ורבים.

כעת, חנה מסבירה מהן הסיבות המרכזיות לפופולריות הרבה של המערכת: "קודם כל, מדובר במערכת מאוד קלה לשימוש. יש לה ממשק משתמש פשוט שעובד גם ב-WEB וגם בטלפונים ניידים. אבל היתרון הכי גדול טמון בגמישות שלה – אפשר בקלות לפתח דרכה פתרונות בהתאמה אישית לצרכים הייחודיים של כל לקוח, מה שמאוד קשה לעשות במערכות ERP אחרות. בנוסף, הטכנולוגיה הייחודית של Priority מאפשרת לבצע שדרוגים לגרסאות חדשות והתאמות נוספות גם לאחר ההטמעה הראשונית".

במאבק בקורונה סייע צוות החברה לפתח פורטלים שאפשרו לגורמים שונים לתקשר זה עם זה צילום: עמרי מירון

לא מספיק רק לדעת להטמיע

Priority מחליפה את כל המערכות הקיימות של הארגון ומשלבת יכולות מתקדמות וחדשניות לניהול כספים, רכש, מלאי מכירות, משאבי אנוש, שירות לקוחות, ניהול פרויקטים, CRM, WMS ועוד. על אף שמדובר במערכת ישראלית, בשנים האחרונות היא כאמור זוכה לעניין גם בחו"ל ונמכרת לחברות בכל רחבי העולם עם יכולות לוקליזציה מתקדמות ובשפות שונות.

כיום ניתן למצוא חברות רבות שעוסקות בהטמעה של מערכת פריוריטי, כמו גם מערכות דומות אחרות, אולם מי שבאמת מכיר את התחום יודע שהידע הטכני הוא כמובן הכרחי – אך הוא רק הצעד הראשון בדרך ארוכה זו. כדי באמת להביא ערך לארגון – דרושה גם חשיבה מסוג אחר.

כשנשאלה חנה מה תרם לביקוש הרב דווקא לסיוע של מידעטק בהטמעת המערכת, היא הסבירה זאת כך: "אנחנו לא רק חברת הטמעה, אנחנו One Stop Shop שמספקת ללקוח מענה לכל מה שהוא יצטרך בתהליך המורכב הזה – מקצה לקצה. אנחנו יודעים לתת פתרונות יצירתיים, ייחודיים ומורכבים לצרכים של הלקוחות שלנו, תוך עמידה בתקציב ובלו"ז שנקבע – ובמקביל מספקים גם שירותים משלימים – כמו אירוח בענן, אפליקציות, פורטלים ואתרי WEB שמפותחים על ידינו ופועלים על גבי מערכת הפריוריטי.

"לדוגמה, כשהטמענו את מערכת פריוריטי בפרויקט של כביש 6 צפון, הבנו שלמרות שאין פתרון מובנה ב-Priority לנושא, אנחנו צריכים לתת פתרונות לניהול חיוב הנהגים ולעדכון של הנהגים לגבי העומס בכביש על פי חיישנים שמוקמו במקומות שונים בכביש – ואלו דברים שהיו מאוד חשובים בתהליך הזה. זה מה שהוביל אותנו לפתח אפליקציה ייעודית שמאפשרת למקבלי ההחלטות להרחיב את מעגל היכולות שלהם בשימוש במערכת".

גם בזירת יזמות הנדל"ן מספקת החברה שירותים לכמה מהשחקנים החזקים בתחום, לרבות אלקטרה, אשטרום, שפיר וצמח-המרמן. "זה תחום מאוד מורכב שכיום אין בו עדיין פתרונות טובים מספיק לצרכים הכל-כך ייחודיים של היזמים", מדגישה חנה. "אז אנחנו מגיעים עם הפתרונות המשלימים שלנו, שמסייעים להם לנהל בצורה טובה יותר היבטים רבים בפרויקטים האלו. בין היתר, הקמנו פורטל פנימי שמאפשר לכל דייר לראות את החשבוניות שלו, את קצב התקדמות הפרויקט, לקבל טפסים רלוונטיים ועוד. הדיירים גם יכולים להגיש בקשות ולפתוח קריאות לטיפול בתקלות. ככה כל הטיפול בהם הופך לפשוט הרבה יותר".

גם בתחום הפארמה זוכה החברה להתעניינות רבה, הודות ליכולתה להתמודד עם אתגרים חדשים וייחודיים: "בכל נושא הטיפול בתרופות, ל-FDA יש הנחיות מאוד מחמירות באשר לתהליכי העבודה ולבקרה עליהם. לכן קיבלנו פניות מחברות תרופות כמו כצט, פרוטליקס, תרימה ודוקטור פישר, וכן מחברות קוסמטיקה כמו אהבה וקרליין להטמעת כלים ומודלים שיקלו על ההתמודדות עם הרגולציות הנוקשות". בהקשר הזה מספקת החברה פתרונות שמגבירים את הבקרה על תוקף התרופות וכן על חומרים מסוכנים, אישורים, הגשת בקשות ועוד.

גם בתחום הפארמה זוכה החברה להתעניינות רבהצילום: עמרי מירון

סיירת מובחרת של מנהלים מנוסים

העבודה של מנהלי פרויקטים בתחום מערכות ERP היא מורכבת ומאתגרת ביותר, בטח בימי הקורונה, שכללו הגבלות שונות שהערימו קשיים נוספים שלא היו מוכרים בעבר. חנה מבינה זאת היטב ומדגישה כי "הנכס הכי חשוב בארגון הוא העובדים שלנו. מדובר בסיירת מובחרת שכל אחד מהחברים בה עבר מסלול שמשלב בין לימודי תעשייה וניהול לבין מדעי המחשב".

"כל מנהלי הפרויקטים בחברה חייבים להכיר את כל ההיבטים בתהליכי העבודה שלהם, גם לשלוט ביכולות המערכת וגם לדעת לתכנת אותה כדי להתאים אותה לצרכים של הלקוח. לכן, אנחנו בוחרים את העובדים שלנו בקפידה ובתמורה מציעים להם עבודה עם משמעות, סיפוק והמון ערך מוסף. הפרויקטים שהם זוכים להשתתף בהם הם בעיניי גאווה ישראלית אמיתית – ואני מרגישה שגם הם מבינים את זה ונהנים להגיע כל יום לעבודה – למרות האתגרים שכרוכים בה".

חנה מבינה היטב מה דורש מסלול מורכב זה – כי גם היא עברה אותו בעצמה. היא הגיעה למידעטק עוד כשהייתה סטודנטית למדעי המחשב בטכניון. אז החברה מנתה שלושה אנשים בלבד. תוך כדי העבודה היא המשיכה לתואר שני במנהל עסקים בטכניון והתנסתה בכל ההיבטים של העבודה בחברה – החל מתכנות, דרך ניהול פרויקטים בפועל ועד לפיתוח עסקי.

מאז 2010 היא משמשת כמנכ"לית החברה, שכיום כבר מונה 250 עובדים וגם מתחזקת חברה-בת. כמי שעברה מסלול מאתגר שבו היא נדרשה להפגין יכולות מורכבות ומגוונות, זה בדיוק מה שהיא מצפה מהעובדים שלה – וכשבוחנים את הדרך שעברה החברה בשנים האחרונות – זה בהחלט נושא פרי.

"מידעטק דורגה על-ידי חברת הדירוג STKI בשורה הראשונה של חברות היישום של מערכות ERP בעולם וכן מוקמה על ידי חברת BDO בשורה הראשונה של החברות שזוכות לרמת שביעות הרצון הכי גבוהה מלקוחות, לפני כשבועיים, זכתה שוב מידעטק במקום ראשון בעולם בהיקף מכירות Priority. אני שמחה שאנחנו מצליחים לתת ללקוחות שקט נפשי שמאפשר להם להקדיש את כל כולם למשימות החשובות שהם עוסקים בהן", סיכמה חנה.

למידע נוסף באתר מידעטק >>