"היעד: מאות עמדות טעינה ציבוריות עד סוף השנה"

אמיר חמו, מנהל פיתוח עסקי של חברת Greenspot, המעניקה פתרונות לתחנות טעינה לרכבים חשמליים בשטחים ציבוריים, מרכזים מסחריים, מבנים משותפים ובתים פרטיים, מספר על החזון, האתגרים בתחום - והפתרונות שנולדו בהתאם

לירון גולן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רכב בעמדת הטענה של גרין ספוט
"היעד: מאות עמדות טעינה לרכבים חשמליים עד סוף השנה"צילום: Greenspot
לירון גולן
תוכן שיווקי

"נכון להיום, כ-2 אחוז מכלי הרכב בישראל הם רכבים חשמליים שזקוקים לפתרונות מהירים ויעילים בכל הקשור לעמדות הטענה ציבוריים או פרטיים. יחד עם זאת, אנו רואים כי קיימת מגמת עלייה שמכפילה את עצמה, ומרבית יצרניות הרכב החליטו שבעשור הקרוב כבר לא יספקו כלי רכב בעלי מנועי בעירה. אותן יצרניות הצהירו שהן עתידות להשקיע מליארדי דולרים בקידום מנועים חשמליים מתקדמים. לכן אנו צריכים להמשיך ולהיערך בהתאם למגמה העולה וליצור תשתית אמינה ורחבה בישראל על מנת לספק מענה בטווח הזמן המיידי", מציין אמיר חמו, מנהל פיתוח עסקי של חברת Greenspot, המעניקה פתרונות לתחנות טעינה לרכבים חשמליים בשטחים ציבוריים, מרכזים מסחריים, מבנים משותפים ובתים פרטיים.

חברת Greenspot, מיסודה של קבוצת שוסטר, הובילה את אחת מהתוכניות היחידות לרכבים חשמליים שיתופיים בארצות הברית באמצעות שותפות פיילוט עם גורמים מובילים בתעשייה, ובניהן חברת ג'נרל מוטורס. אביה גרוסמן הוא מנכ"ל החברה ומהראשונים שנכנסו לתחום הרכבים החשמליים. גרוסמן משמש כחוד החנית והפנים של Greenspot במטרה לקדם ולפתח תשתיות טעינה לרכבים חשמליים בארץ ובעולם. "בשנת 2014 התחלנו את פעילותינו בארצות הברית, ובשנת 2017 החלטנו להביא את הבשורה הירוקה והמתקדמת גם לישראל והתחלנו לפעול לצד רשויות מקומיות למען הקמת תשתיות טעינה ציבוריות ופרטיות", משתף אמיר.

Greenspot מספקת גישה נוחה לתחנות טעינה לרכבים חשמליים על-ידי השקעה מתמדת בתשתיות במרחב הציבורי והפרטי לרכבים אלו. החברה עובדת בשיתוף עם רשויות מקומיות על מנת לספק מענה לאתגרי העתיד בתחבורה העירונית ומספקת שירותים ופתרונות שיחוללו מהפכה באופן בו אנו מתניידים, כדי להפוך את הניידות למשתלמת יותר, בת קיימא, יעילה ואמינה לאורך זמן.

אמיר חמוצילום: Greenspot

"כיום, אנחנו חתומים בהסכמים מול תשע רשויות ונמצאים בתהליכים מול רשויות נוספות המעוניינות להקים בשטחן תשתיות טעינה לרכבים חשמליים. אנחנו שמחים על שיתופי הפעולה מצד הרשויות המקומיות, המועצות האזוריות והעיריות, ומעודדים את רצונן להפוך את המרחב הציבורי בהן לירוק, נגיש ומתקדם", מציין אמיר. "אנחנו רואים מגמת עלייה, יותר ויותר אנשים רוכשים כלי רכב חשמליים, וככל שהביקוש לרכב חשמלי עולה, כך גם עולה הצורך בתשתיות לעמדות הטעינה. כמו כן, מעבר לפעילותה של החברה בהקמת תשתיות, היא משמשת גם כמרכז ידע לייעוץ והכוונה עבור אנשים המעוניינים לעשות את המעבר לרכבים חשמליים ומספקת תשובות למגוון רחב של שאלות בתחום ולכל אחד ואחת". פעילותה של החברה מבטיחה קרקע פורייה וירוקה עבור בעלי רכבים חשמליים ועבור אלה שחושבים לעשות את המעבר לאנרגיה ירוקה וחסכונית.

"היתרון ברכב חשמלי, מעבר לעובדה שמדובר בשמירה על סביבה נקייה והפחתה בזיהום האוויר, הוא חיסכון עצום מבחינת עלויות, בין היתר גם בעלויות אחזקה. ברכבים חשמליים יש פחות מרכיבים מכניים, אין צורך להחליף משאבות דלק ומים ומערכות הבלימה נשחקות פחות מהרגיל. על כן, עלויות האחזקה נמוכות בהשוואה לרכבים אחרים. כמו כן, גם ביטוח החובה לרכב חשמלי זול יותר, ועלות החשמל עומדת כיום על 53 אג' לקילו-וואט, לעומת תעריף הדלק שממשיך לעלות ועובר את רף ה-6 שקלים לליטר. המשמעות לטווח הרחוק- חיסכון משמעותי בכסף ושמירה על סביבה ירוקה".

מהן אפשרויות הטעינה כיום עבור בעלי רכב חשמלי?
"לבעלי רכב חשמלי יש כמה אופציות לטעינת רכבם, אופציה אחת היא התקנת עמדת טעינה חשמלית בבית פרטי או בבית משותף. אופציה שנייה, היא שימוש באחת מעמדות הטעינה הציבוריות הפזורות ברחבי הארץ מהגולן ועד אילת. עמדת טעינה בבית פרטי מאפשרת גישה נוחה ומהירה לטעינת כלי הרכב באופן עצמי. העמדה הינה עמדה ייעודית לבית פרטי, הפועלת בהספקי מתח הנעים בין A6 ל-A32 בתשתית חשמל חד או תלת פאזי ובכך מהווה פתרון הולם לטעינה עצמית וחסכונית. בעמדות טעינה למבנים משותפים אנחנו בונים פלטפורמה ייעודית מול חברת הניהול, ועד הבניין וכמובן הדיירים עצמם, שתתאים לכל בניין משותף באופן פרטני ותספק את המעטפת המלאה להתקנת עמדות טעינה איכותיות, אמינות ומשתלמות אשר יחסכו בעלויות לדיירים ואף עשויה במקרים מסוימים ליצור הכנסה נוספת לבניין המשותף. נוסיף כי אנו נמצאים בשיתופי פעולה עם מספר חברות נדל"ן הבונות בתים משותפים. חלק משיתוף הפעולה הוא הקמת תוכנית עוד בשלב הבניה עבור טעינת רכבים חשמליים. יחד עם יועצי החשמל, מהנדסי החברה והצוות שלנו אנו יודעים לאפיין לכל פרויקט את תשתית הטעינה המתאימה לו ביותר ללא התפשרות על הפן המקצועי והשירותי.

"עלויות האחזקה נמוכות בהשוואה לרכבים אחרים"צילום: Greenspot

מה צריך על מנת להקים תשתית טעינה בבית משותף?
"יש צורך בחנייה פרטית של דיירי הבניין. בנוסף, אנחנו צריכים אישור התקנה מוועד הבית או מחברת הניהול. כמו כן, מכיוון שיש תצרוכת חשמל מקסימלית ולא כולם יכולים לצרוך חשמל באותו רגע נתון, הנחת היסוד שלנו היא כי רוב האנשים יוצאים בבוקר וחוזרים בערב, ומכוון שתצרוכת החשמל בבתים משותפים לא מאפשרת לטעון מספר כלי רכב בו זמנית, אנחנו יודעים כיצד לבצע ניהול עומסים על ידי בניית אלגוריתם שמנתב את הרכבים לפי אחוז הסוללה. התוצאה היא טעינה מהירה וזמינה לכל דיירי הבניין ותשלום ייעודי עבור כל אחד בהתאם לצריכת החשמל שלו. כמו כן, התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף, מגדילה את ערך הנכס ומהווה שדרוג לתשתיות הבניין הקיימות, וכל זאת בתוספת חדשנות סביבתית ושמירה על איכות הסביבה.

היכן ניתן למצוא בארץ תשתית ציבורית לעמדת טעינה?
"כבר היום ניתן למצוא עמדות טעינה במרכזים מסחריים קטנים וגדולים בכל הארץ, מהגולן ועד הדרום, אם כי לא בכמות מספקת. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם מספר חברות נדל"ן בהקמת עמדות טעינה ופועלים בשיטת מודל הביקושים, כאשר המטרה להפוך את כל העמדות לפעילות ובכך ליצור טראפיק חדש במרכזים המסחריים ולשווק לקהל היעד שלנו ולייצר מצב של Win Win, בו המרכזים המסחריים מגדילים את נפח התנועה, מעניקים שירות חדש ללקוחות וחושפים עצמם לקהל יעד חדש.

המטרה שלנו היא להרחיב את הפריסה ועד סוף השנה לעבור את רף מאה עמדות טעינה הציבוריות. כיום, אנו החברה היחידה שהקימה עמדת טעינה ציבורית ברמת הגולן, בקיבוץ אל-רום. מעבר לנוחות והזמינות עבור בעלי הרכבים שמגיעים לאזור, ראינו כי בעמדה זו יש לא מעט שימושים ואנחנו פועלים להקמת עמדות טעינה נוספות באזור. כמו כן, עמדת הטעינה מעבר להיותה כלי שימושי עבור בעלי מכוניות חשמליות, מהווה גם ככלי קידום לעסקים שנהנים מקהל יעד חדש - כיום פועלות עמדות טעינה נוספות בנקודות קצה כמו קיבוץ עין גדי וקיבוץ יד מרדכי ואנו בהחלט רואים גם שם מגמת עלייה בבאי התיירות לאזור".

"כבר היום ניתן למצוא עמדות טעינה במרכזים מסחריים קטנים וגדולים בכל הארץ"צילום: Greenspot

כמה זמן צריך להטעין רכב חשמלי?
"התשובה טמונה בסוג התשתית, ובסוג הרכב. כיום התשתית הכי מהירה לעמדת טעינה מסוג AC היא 3X32. מדובר בתשתית חזקה אבל לא לכל בניין יש אפשרות לתשתית כזאת. טעינה יכולה לקחת בין 2-6 שעות תלוי בסוג הרכב ובאחוז הסוללה שנותרה. היעד שלנו הוא לבנות תשתית חזקה ויעילה של עמדות טעינה ובכך לאפשר נגישות, זמינות ויעילות לכל בעלי הרכבים החשמליים. היעילות בעמדות הטעינה שהקמנו ברחבי הארץ מתבססת על המיקום, הקמנו עמדות טעינה במקומות בהם יש בתי הארחה, בתי קפה, מתחמי עסקים, משרדים ועוד. כך ניתן להגיע לפעילות, מנוחה או עבודה ובסיומה לחזור לרכב עם טעינה מלאה.

"צריך לזכור שהנסיעה הממוצעת בישראל היא בין 60-70 ק"מ ואילו רכבים חשמליים כיום יכולים להגיע ליותר מ-300 ק"מ, נתון שרק ישתדרג עם הזמן. מכאן ניתן להסיק שבעל רכב חשמלי צריך להטעין את רכבו בממוצע כל ארבעה ימים. ככל שיהיו יותר רכבים חשמליים כך ירד זיהום האוויר, וככל שיהיו יותר עמדות טעינה לרכבים חשמליים כך נעודד רכישה של רכבים מסוג זה. אנחנו כחברה יודעים לספק את הפתרונות וללוות כל רשות, בית עסק, מרכז מסחרי, לקוח פרטי וליצור תשתית ראויה במרחב הציבורי או הפרטי כאחד".

ולסיום, מה אתה צופה שיקרה בענף הרכבים החשמליים בעוד מספר שנים?
"כפי שציינתי, אנו רואים כבר עכשיו מגמת עלייה משמעותית בצריכה ובשימוש של רכבים חשמליים. אני מאמין שבעוד מספר שנים, ולאור העבודה שיצרניות הרכב דיווחו כי בעתיד הקרוב יעברו לייצר רק מכוניות חשמליות, אנו נראה על הכביש מספר רב של מכוניות מסוג זה. המגמה הירוקה שמתחזקת בכל העולם משפיעה על הבחירה של אזרחים רבים לקחת חלק במאמץ העולמי בשמירה על איכות הסביבה, והשימוש ברכב חשמלי היא חלק משמעותי בזה. אנחנו שמחים לקחת חלק בחזון המשותף ובקידום ישראל אל עבר מתן תשתיות תחבורה יעילות ומתקדמות. אנו כל הזמן מפתחים טכנולוגיות חדשות בתחום ושואפים תמיד לשמש אמת מידה, הן במוצר והן בשירות ובמעטפת הכללית שאנו נותנים ללקוחות שלנו. הקשר האישי שלנו עם כל לקוח מוביל ליצירת שיתופי פעולה עם הלקוחות שלנו בין עצמם במטרה לבנות קהילה ירוקה שפועלת למען הסביבה ומשפרת את איכות החיים של כולנו".

Greenspot
רחוב תדהר 3, קרית מוצקין
מעבר לאתר >>
טלפון: 077-9555-177
לכתובת המייל >>