שיווק דיגיטלי לחברות: כיצד ניתן להגיע לקהל רלוונטי ברשת?

בניית אסטרטגיה, פנייה ממוקדת לקהל יעד, חידוד מסרים ובולטות ברשתות החברתיות: שיווק דיגיטלי לחברות הוא כבר מזמן כלי הכרחי לעסקים

אבי שוסטר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה מקלידה על מחשב
שיווק דיגיטלי: איך מרחיבים את קהל היעד?צילום: shutterstock
אבי שוסטר
תוכן שיווקי

הזירה הדיגיטלית, הכוללת גם את הרשתות החברתיות, היא הכרחית לפרסום וקידום עסקים, וחשיפה רחבה יותר לקהל רלוונטי-פוטנציאלי. אולם חשוב להיות ממוקדים, הן בבחירת הפלטפורמות ובוודאי בבחירת המסרים, על מנת שלא לפגוע בתדמית ולמעשה עלולה אף להזיק לעסק.

כמו בתחומים רבים בעולם הדיגיטל, גם בתחום השיווק ישנן לא מעט אפשרויות, דרכים ובעצם תורה שלמה מאחורי הפעילויות לפרסום העסק ופנייה אל הקהל הרלוונטי.

כיצד מתאימים את הפלטפורמות לסוג העסק, איך נבנית אסטרטגיית שיווק מדוע הדיאלוג עם הגולשים הוא הכרחי ומה מציעות החברות השונות בתחום?

יעל סקליר - Let's get Social

אם מישהו ב־2021 מטיל עדיין ספק בחיוניותו של השיווק הדיגיטלי, כדאי שיקשיב ליעל סקליר, בעלת המותג Let's get Social. "השיווק דיגיטלי מאפשר לארגונים, לחברות ולאנשים שאין להם אמצעים כספיים לפרסום חוצות או לקמפיין טלוויזיה, להגיע בקלות לקהל רחב", היא מסבירה, "זה קורה בעלות נמוכה, במהירות, ובצורה שמאפשרת שליטה מלאה בתכנים".

סקליר מתייחסת בעיקר על השיווק ברשתות החברתיות – פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר, טיקטוק ולינקדין, שהיא למעשה הרשת החברתית־העסקית היחידה, וגם הפלטפורמה המתפתחת ביותר בישראל כיום. על השאלה "למה ברשתות החברתיות?" היא עונה מיד: "כי כולם שם. אין כמעט אדם שאינו נמצא באף אחת מהפלטפורמות, ויש כאלה שנמצאים בכולן. אפשר לעשות המון במדיות החברתיות. יש להן כוח עצום, בכל ההקשרים: החברתיים, הסוציולוגיים, הפוליטיים. בפן העסקי, המסחרי, האימפקט של רשתות חברתיות – לרע ולטוב – הוא אדיר. באמצעות הקלקה אתה יכול לבנות או, חלילה, להרוס עסק, ארגון, מותג".

"באמצעות הקלקה אתה יכול לבנות או, חלילה, להרוס עסק". יעל סקליר

היא עצמה, לדבריה, נמשכה לתחום בגלל האוטודידקטיוּת שלו. "לימדתי את עצמי כל מה שצריך בתחום, לא למדתי את זה בשום מקום", אומרת יעל, "הפלטפורמות נגישות ואינטואיטיביות מאוד, וכל אחד יכול לפעול בהן ולהפעיל אותן. לכל עסק יש כיום אפשרות לשווק את עצמו, למתג, לחזק את המוניטין ולפנות ללקוחות בצורה הכי ישירה".

ליווי מקצועי והדרכה

יעל סקליר, בת 32, כבר הספיקה הרבה. היא בעלת תואר ראשון בתקשורת, ו־11 שנים עוסקת בתחום. כמחצית מהזמן הזה הייתה שכירה וניהלה עמודים ברשתות החברתיות עבור חברות גדולות כ־הוט, ידיעות אחרונות, ישראייר וקניוני עזריאלי. בשש השנים האחרונות היא מנהלת עסק עצמאי, Let's get Social, ולקוחותיה הם ארגונים ציבוריים וחברות מסחריות. בין השאר, מדובר בחברת נמלי ישראל, במוזיאון אנו (בית התפוצות), בשירות המטאורולוגי, וגם בעסקים קטנים, אפילו בתי קפה. "אני עושה מה שנקרא ניהול hands on, חולשת על הנושא כולו", היא מפרטת, "בנייה של אסטרטגיית שיווק, סקירת השוק, קהל היעד והמתחרים, כתיבת תכנים, מציאת חומרים ויזואליים, ניהול העמודים ברשתות החברתיות, שירות לקוחות ברשת, ניהול משברים, במקרים שיש כאלה, וקידום אורגני וממומן".

וזה רק חלק מעיסוקיה. למעשה, היא מתמקדת בהכשרות, בהדרכה ובליווי. "לימדתי במכללות כמו המכללה למנהל ובאוניברסיטה הפתוחה, וכיום חלק משמעותי בעבודתי כולל הרצאות, סדנאות וייעוץ. אני מלמדת צעירים שרוצים להיכנס לתחום השיווק הדיגיטלי ובעלי עסקים שמעוניינים לנהל את הנושא בעצמם. גם מנהלי שיווק בארגונים עוברים אצלי הכשרות".

סקליר מאמינה מאוד בפרסונליזציה במדיה, כלומר, בפנייה שמותאמת אישית ללקוחות ובהתאמה של התוכן לפלטפורמה. "צריך לחשוב מראש איזה סוג של תכנים אנחנו רגילים לקבל בכל פלטפורמה (פייסבוק, אינסטגרם, לינקדין וכו') ובהתאם לכך לפעול. אני אוהבת מאוד את הבידול בין הפלטפורמות: להבין אלו קהלי יעד נמצאים בכל פלטפורמה, ואז לנתח אותם ולהבין אלו סוגי תכנים הם רגילים לקבל. אנשים אוהבים להרגיש פתיתי שלג מיוחדים, וכשפונים אליהם בצורה כזו, הם הרבה יותר קשובים".

כיצד מגיעים לקהל יעד?

היא מתמחה באפיון ובטירגוט קהלי יעד (הפניית תוכן לקהל בעל מאפיינים מוגדרים), ולא פחות מכך היא "מתמחה" בתשוקה לנושא: "תכלס, אני אוהבת וחיה את מה שאני עושה. זו גם הסיבה לכך שאני ממשיכה לנהל עמודים – אני לא יכולה ללמד אחרים כמו שצריך אם אני לא 'על זה' כל הזמן".

יעל סקליר מבקשת לצייד את המעוניינים בכמה טיפים שימושיים בשיווק דיגיטלי. "קודם כל, אותנטיות. אל תנסו להיות מה שאתם לא, כי זה לא ייצא טבעי - ולא ישכנע. דבר נוסף, יש כאלה שחושבים שרשת חברתית היא מונולוג. היא לא. רשת חברתית, משמעותה דיאלוג, אינטראקציה חברתית. לכן, אני ממליצה מאוד ליצור שיח. אנשים אוהבים לשמוע (ולקרוא) את עצמם. ככל שאתן לקהל שלי יותר במה, כך הוא יקשיב לי יותר. אנשים אוהבים להרגיש חלק. כשהם חשים שהם חלק מבנייה של משהו, הם יהיו מחויבים אליו וירצו לקנות את שירותיו".

יעל סקליר - Let's get Social
טלפון: 054-2690469

למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>
למעבר לאינסטגרם>>>
למעבר לינקדין>>>