כך מתמודדים עם ההוצאה הגדולה ביותר של העסק

עלויות השכר הן ההוצאה המשמעותית ביותר לעסקים וארגונים בארץ ובעולם. מבין מגוון הדרכים להתמודד איתה, נראה שהתקנה של מערכת נוכחות היא הדרך הזולה, הישימה והאפקטיבית ביותר. חברת זמן אמת, המתמחה במערכות נוכחות, שכר ואבטחה, מתחייבת לחסכון של עד 20% מהוצאות השכר הודות לשימוש בטכנולוגיה מתקדמת

בשיתוף זמן אמת
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם מחתים כרטיס נוכחות
כך מתמודדים עם ההוצאה הגדולה ביותר של העסקצילום: shutterstock
בשיתוף זמן אמת
תוכן שיווקי

באחרונה פורסמו שורה של מחקרים בעולם המלמדים עד כמה שכר העובדים הוא ההוצאה המשמעותית לעסק ועד כמה ארגונים לא נערכים לכך כמו שצריך. עלויות העבודה, שיכולות להגיע עד ל-70% מסך עלויות העסק, כוללות שכר עובדים, הטבות או מיסים נלווים אחרים. עם זאת, על פי סקר של Paycor, אנשי מקצוע בתחום משאבי אנוש משקיעים רק 15% מזמנם בניהול עלויות העבודה.

זאת ועוד, על פי איגוד השכר האמריקני, העובד הממוצע לפי שעה "גונב" בין 50 דקות ל -4.5 שעות בשבוע על-ידי הופעה מאוחרת, עזיבה מוקדמת או ארוחות צהריים ארוכות והפסקות ממושכות. כמעט 75% מהעסקים בארה"ב מושפעים ממה שמכונה "גניבת זמן".

קשה להאמין שבישראל המצב שונה בהרבה, ואם בימים שבשגרה מדובר בהוצאות מיותרות שאינן מחוייבות המציאות, על רקע המשבר הכלכלי המתמשך שהביאה עמה מגיפת הקורונה, מדובר בפוטנציאל לנזק ממשי עבור הארגון.

מערכות נוכחות – המרכיב החשוב בניהול שכר העובדים

ארגונים רבים משקיעים בתוכנות שכר ובפיתוח של מחלקות משאבי אנוש אבל נוטים שלא לייחס חשיבות רבה למערכות הנוכחות. תפיסה זו יכולה להביא להוצאות מיותרות רבות בזמן ובכסף שניתן היה למנוע על-ידי ניהול נכון יותר של הנוכחות של העובדים.

"בניגוד לשעוני הנוכחות של פעם, שהיו מוגבלים בתכונות שלהם ואפשרו טעויות רבות, לתוכנות הנוכחות המתקדמות של היום שורה של יתרונות שהופכים את הארגון ליעיל וחסכוני הרבה יותר", אומר מאור מלכי מנכ"ל זמן אמת, מהחברות הוותיקות הפועלות היום בשוק, המציעה שורה של פתרונות בתחום הנוכחות, השכר והאבטחה לארגונים גדולים וקטנים.

מאור מלכי, מנכ"ל זמן אמתצילום: באדיבות החברה

"עלינו לדעת כי כיום מעסיקים חשופים הרבה יותר לבזבוז של זמן וכסף כתוצאה מניהול לא נכון של נוכחות העובדים, בייחוד בעת הנוכחית שכן עובדים רבים יותר עובדים מהבתים. ובמקביל, אלה גם חשופים לסיכונים הנובעים מעבירות על חוקי העסקה הנאכפים בהקפדה על-ידי משרד העבודה והרווחה. מנהל האכיפה במשרד הקשיח בשנים האחרונות את פעילותו ומשית קנסות כספיים כבדים על כל מי שעובר על החוק, גם אם בשוגג", מוסיף מלכי.

הטכנולוגיה בשרות ניהול הנוכחות

מאז ימי שעוני הנוכחות, התחום עבר כברת דרך עם הכניסה של יכולות טכנולוגיות מפותחות המשפרות את הניהול השוטף של נוכחות העובדים בארגונים.

אחת מהמערכות המתקדמות בישראל בתחום שעוני הנוכחות היא תוכנת RealBoard, פרי פיתוח כחול לבן של זרוע הטכנולוגיה של חברת זמן אמת. באמצעות ממשק עבודה מתקדם, ידידותי ומהיר להטמעה, ארגונים מייעלים את סדרי העבודה שלהם, מביאים לניצול מקסימלי של ההון האנושי ויכולים לחסוך אלפי ואף עשרות אלפי שקלים מדי חודש.

אחד היתרונות המובהקים של RealBoard על פני אלטרנטיבות אחרות הוא ביכולת ההתאמה לארגונים בעלי גדלים וצרכים שונים. הודות לגמישות המערכת, ארגונים שונים בישראל כבר הטמיעו אותה בהצלחה, על פי הדרישות הספציפיות שלהם. לקוחות זמן אמת הפועלים עם התוכנה מעידים כי בזכותה כל תהליך ריבוי המשימות של שעות נוכחות והיעדרויות עובדים הפך לקל ולפשוט יותר, וכן התפוקה והמעורבות הארגונית של כוח העבודה השתפרו משמעותית.

מאור מלכי משתף: "הדוגמאות לאפקטיביות המערכת הן רבות. לאחרונה פנה אלינו לקוח גדול מענף המזון וההסעדה והודיע לנו שהודות לשימוש במערכת הוא הצליח לחסוך כ-40 אלף שקלים מדי חודש, רק באמצעות ניהול ההפסקות של העובדים. היכולות הטכנולוגיות הביאו אותנו להתחייב בפני לקוחותינו על חסכון של עד 20% מהוצאות ניהול הנוכחות של העובדים ועד כה עמדנו בהתחייבות זו ואף מעבר לכך".

מאור מלכי מסכם: "מציאות פוסט קורונה מתמשכת מחייבת ארגונים להיערך בצורה חכמה לתחום ניהול העובדים ולהתמודד עם המרכיב המשמעותי של הוצאות השכר שלהם. אבל התקופה הנוכחית שבה המשק נבנה מחדש, היא גם הזדמנות לבצע שינויים מרחיקי לכת בנושאים הללו ולהיעזר בידע הטכנולוגי שנצבר במערכות נוכחות, על מנת לקדם את העסק ולהתאימו לצרכים עכשוויים. הבשורה עבור המעסיקים היא כי הפתרונות היום הופכים לזמינים, נגישים וקלים להטמעה יותר מתמיד".

למידע נוסף >>