שירות devops לסטארט-אפים: טכנולוגיה מדויקת לכל לקוח

חברת "whist – פתרונות מתקדמים לענן", מעניקה שירותי תמיכה היקפיים עבור עסקים רבים. עידו ניגר ודיאנה שקריאבין, ממקימי החברה, מספרים על השירות שהם מציעים ללקוחותיהם לצד האתגרים בתחום והפתרונות שנולדו בהתאם

שחר אמאנו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יש אדם מחזיקה ענן וירטואלי
שירות devops לסטארט-אפים: טכנולוגיה מדויקת לכל לקוחצילום: shutterstock
שחר אמאנו
תוכן שיווקי

כל יזם סטארטאפ יודע ששירותי תמיכה וניהול חייבים להיות זמינים עבורו ברגעים הקריטיים שבהם צצות תקלות שמונעות המשך עבודה תקין. לעתים, חוסר היכולת והידע להתמודד עם התקלה או היעדרו של האיש המקצועי שיפתור אותה עלולים להפוך למפגע של ממש. עידו ניגר ודיאנה שקריאבין חוו על בשרם כמפתחים כיצד נראים שירותי תמיכה לא אפקטיביים שבהם כל אחד מאשים את השני בתקלה, והחליטו לשנות את התמונה בעולם ההייטק עם הקמת חברת "whist – פתרונות מתקדמים לענן" שמעניקה שירותי תמיכה היקפיים המונעים נפילה בין הכיסאות. "הקמנו את החברה כדי לתת מענה מא' ועד ת' ללקוחות שלנו במתכונת של one stop shop, אם זה באחסון, בפתרונות ענן, בפיתוח ועוד", אומר המנכ"ל עידו.

חברת whist מהרצליה הוקמה בשנת 2007. whist זיהתה את החוסר הקיים במתן מענה בשלבים הקריטיים והמתקדמת שבהם המערכת העסקית של הלקוח בענן תקולה ואין מי שיפתור את הבעיה בזמן. כדי לייצר המשכיות עבודה, מספקת החברה שירותים 24/7 עם SLA של 15 דקות כדי למנוע תקלות שאינן מטופלות בזמן ועלולות לגרום לפגיעה משמעותית בעבודה, חלקן על פי ניטור המאפשר ליצור אוטמציה שתתקן את הבעיה ללא צורך במגע אדם.

החברה מאגדת בתוכה עובדים מקצועיים המעניקים שירותים מהקצה אל הקצה במגוון רחב של טכנולוגיות. במהלך השנים מאז הוקמה, שדרגה whist את השירותים הנדרשים, וכיום היא מעניקה תמיכה וניהול של היקפי בהתאם לדרישות הלקוח לרבות הקמת ענן, ליווי צוות הפיתוח DBA ועוד.

מתאימים את הטכנולוגיה עבור הלקוח

החברה מתמקדת בסטארטאפים של 3-40 עובדי D&R שבהם עוד אין תכולת עבודה של משרה מלאה עבור איש DevOps או מחלקת DevOps, וברבים מהמקרים האלה בוחרים לוותר על הפונקציה הזאת במערכת באופן מלא. כיום גדלה גם ההבנה והחשיבות של בחירה ביישום הנכון והכנסת איש DevOps כבר בשלבים הראשונים של הפרויקט. לא פעם נתקלו ב-whist בלקוחות שמימשו את המערכת שלהם בטכנולוגיה לא מתאימה, ודבר התגלה כשנדרש היה לעשות סקייל לעומס אמיתי של לקוחות.

גם כשכבר מחליטים לגייס איש DevOps ולספוג את האבטלה הסמויה, לא תמיד יש מישהו שיודע לנהל את התהליך בצורה נכונה ולגייס את האדם עם הכישורים המתאימים. כך, לדוגמה, אחד הלקוחות של whist העסיק איש ייעודי In house ואחר כך העיד כי "גיליתי שזה נכון היה לעבור למיקור חוץ של whist, עדיף לתת למקצוענים לטפל במה שהם מבינים. מתקתק כמו שעון. כל מה שצריך - אני מקבל".

"אנחנו כל הזמן לומדים, מתעדכנים ומתקדמים עם התחום. אם כיום המיקוד הוא בענן, אז יש לנו ענן פה בארץ ואנחנו מעניקים תמיכה וניהול מאותו מקום לעננים של אמזון, אז'ור, IBM, גוגל ועוד, שאותם אנחנו מנהלים בכל הרמות. אנחנו מציעים שירות שלא קיים בשוק הישראלי, בו חברת מפתחים שאין ברשותה איש DevOps מקבלת את השירות מאיתנו, והנחיה מה לעשות בכל שלב בצורה הנכונה ביותר", אומרים ב-whist ומוסיפים כי "השירותים שלנו מתמקדים בהצלחת הלקוח ומהווים את האופציה הטובה ביותר באשר לאיוש משרת איש DevOps".

כך, למשל, במקום להכשיר מישהו מהצוות שמבין קצת בתפעול ענן ולקבל עבודה בינונית או להעסיק במשרה מלאה איש DevOps ג'וניור ללא ידע ובעל יכולת למידה לא ברורה, מציעה whist לאותם סטארטפים איש DevOps קבוע משלהם, תוך הגדרת זמן העבודה שלו מראש. אותו איש DevOps של whist עובד בצורה קבועה מול הסטארטאפ ששכר את השירות, והקביעות מהווה יתרון ענק בכל הקשור לתחום מיקור החוץ.

"יש עוד חברות שמציעות מיקור חוץ, אך איש התמיכה שלהן משתנה כך שבכל פעם הסטארטאפ נאלץ לעבוד מול איש אחר שאינו מכיר את המערכת וזה לא יעיל לכל המערכת", מסבירים ב- whist. "אנחנו, לעומת זאת, מצוותים ללקוח איש DevOps קבוע, שהופך לחלק מצוות העובדים של החברה ששכרה אותו בהתאם למספר השעות הדרוש לה. יש בכך יתרון גדול לטובת התמיכה ותפעול המערכת של חברת הסטארטאפ, שמקבלת למעשה עובד מיומן במחיר שעות קבוע וללא צורך להעסיק אותו ישירות או להכשיר לעבודה במשך תקופה ארוכה".

"כולם צריכים להרוויח"

בתקופת הקורונה בלט מאוד השירות של החברה, שסיפקה לסטארטאפים אנשי DevOps מקצועיים שיכלו לבצע ממשרדיה בהרצליה משימות לחברות בכל רחבי הארץ. לשיטתה, העובד עובד על פי המשימות שהועלו במערכת של הלקוח, והמערכת מקבל דיווח על פעולות שביצע ומדווחות בהתאם. העובד מתווסף לצוות הקיים, שמכיר אותו, את יכולותיו ואת המשימות שהוגדרו לו – וכל זאת בלי להעסיקו ישירות אלא בריטיינר קבוע עם מעטפת התמיכה העוצמתית של whist ושל צוות DevOps ו-DBA.

"דרך החיים שלנו גורסת שכולם צריכים להרוויח. ב-whist האידיאולוגיה היא WIN-WIN-WIN לכולם כי הסטראטאפ לא צריך עובד במשרה מלאה, הלקוח מקבל מאיתנו איש DevOps קבוע שלא על בסיס פרויקטאלי שהוא זה שיקבע עבורו את היקף העבודה ואפילו לא נדרש לתת לו ציוד משרדי או לפעול ביחסי עובד-מעביד. כך גם נוצרת רציפות של ידע כי העובד שלנו לא מתחלף, ולומד את העסק שמולו הוא עובד לטובת תוצרת טובה ויעילה יותר", מסביר המנכ"ל עידו ניגר.

המודל שמציעה whist הפך מדויק עבור סטארטאפים של 3-40 עובדים, והפידבקים בהתאם. ייחודיות זו הובילה להרחבת השירותים לתחומים נוספים, בהם מתן מענה 24/7 לתקלות אצל הלקוח על סמך ניטורי מערכות. "השכלול המערכתי הכולל שלנו מייצר הצלחה טובה יותר לחברות גדולות, אך מורגש בעיקר בחברות של 3-40 אנשים במחלקת מחקר ופיתוח".

בהגדרתה, מייצרת whist ללקוח שקט נפשי באשר לשירותי הענן. היא מלווה את הלקוח, מייעצת לו ומעניקה תמיכה כמעט לכל ענן שקיים. תמורת התשלום החודשי יקבל הלקוח ניהול ענן וייעוץ לפיתוח ויישום בענן, שירותי DevOps לרבות CI\CD הקמה, תכנון ובנייה של הענן לצורכי הלקוח, ליווי צוות הפיתוח ב- devploy, ייעוץ DB וביג דאטה ושירותי ניטור לטיפול 24/7 בתקלות.

"אנחנו יודעים לעשות אינטגרציה למערכות של הלקוחות ולנהל את המערכות בצורה שנוחה להם. אנחנו קוראים לשירות הזה DevOps as a service ", אומרת דיאנה שקריאבין, CTO בחברה. "המטרה שלנו היא שיהיו כמה שפחות נפילות במערכת ויצירת יציבות עבור הלקוח, כשהשירות ההיקפי שלנו יוצר גם אוטומציה שמטפלת בבעיות מבלי שנידרש להזעיק גורם טכני, והלקוח מקבל על כך דיווח בכל מקרה. במידה והאוטומציה לא מצליחה לטפל בבעיה, יש אסקלציה לגורם אנושי שיודע לתפעל את האירוע. עם whist אפשר להגיע ל-SLA של עד 15 דקות תגובה 24/7.

עידו: "אנחנו חולשים על שני התחומים, גם DevOps וגם IT ולכן יכולים לתת לחברה שירות לטיפול בתקלה שאינה שלנו, ואף לטפל בתקלה עצמה אפילו אם היא לא גובלת בתחום האחריות שלנו. בנוסף, אנחנו מציעים ללקוח שירותי ניהול ואחזקה מלאים בחבילות SLA מותאמות לעסק שלו ופעילות 24/7 כדי שלא יאבד לידים וגולשים".

ייחודים גם בווידאו סייבר הגנתי

שירות נוסף וייחודי שאותו מעניקה whist הוא פלטפורמה המהווה פתרון ייחודי בתחום וידאו סייבר הגנתי למניעת גניבת תוכן וידאו והפרת זכויות יוצרים. הפתרון האגרסיבי מונע הורדה של וידאו, המהווה למעשה גניבה, וחוסכת ללקוחות הפסדים גדולים במקרה של הפצת התוכן שלהם שמונעת רכישה. "כל לקוח שמגיע אלינו מדווח על עלייה ברווחים בשיעור של 30 אחוז, אחרים של 100 אחוז בשל השימוש במערכת שלנו למניעת גניבת תוכן. גם במקרה הזה, ממש כמו השירותים ההיקפיים האחרים שלנו, הלקוח נמצא בראש מעייננו ואנחנו מעניקים לו ראש שקט לפעולה לעבודה בטוחה ויעילה יותר", מסכם עידו.

whist
מעבר לאתר >>
טלפון: 079-5555-970
לכתובת המייל >>