"גישת ה – CrowdTesting היא אחת הדרכים הטובות ביותר להבטחת חווית תשלום טובה"

המעבר מתשלום במזומן וכרטיסי אשראי לארנק האלקטרוני כבר חל בכל העולם וזמין כיום גם בישראל. אך האם לקחנו בחשבון את חווית המשתמש לאורך התהליך ומהן ההשלכות בנושא?

יעל נוסבאום
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם משלם בעזרת טלפון נייד
"גישת ה – CrowdTesting היא אחת הדרכים הטובות ביותר להבטחת חווית תשלום טובה"צילום: shutterstock
יעל נוסבאום
תוכן שיווקי

רבים יעידו שהדבר הראשון שהם עושים בבוקר, עוד לפני הקפה הראשון, הוא ביצוע פעולות דיגיטליות במגוון ממשקים. חיינו עוברים מהפכה דיגיטלית מהירה. משבר הקורונה הביא לתאוצה נוספת במגמה הזו, ככל שיצרנים ובתי עסק העבירו את פעילותם לרשת.

מגפת הקורונה השפיעה באופן מיוחד ומוחשי ביותר על המגזר הקמעונאי. אנו עדים לעלייה תלולה בנפח העסקאות והמסחר אונליין, עם העברת אלפי בתי עסק לרכישה מקוונת – והבשורה היא הגברת התחרות ועליה נוספת בנפח התשלומים המתבצעים אונליין.

בנוסף - גם בישראל, ובאיחור אופנתי של שבע שנים, החל מחודש מאי השנה, Apple Pay זמינה בישראל - ניתן להתחיל לשלם בקופות בבתי העסק מבלי להזין קוד סודי או להציג את האשראי. כל מה שצריך לעשות הוא לקרב את האייפון למכשיר הסליקה בעת התשלום, וזהו.

סביר להניח ששירותים גלובליים נוספים כמו Google Pay ו-Samsung Pay גם יגיעו בקרוב לישראל, כאשר נכון להיום, מספר שירותי ארנק אלקטרוני אחרים כבר פועלים בארץ: שלושה של חברות כרטיסי האשראי ישראכרט, מקס וכאל, ושלושה של בנק הפועלים, לאומי והבינלאומי. החודש השיקה גם רשת רמי לוי ארנק משלה והמתחרה שופרסל מתכננת ארנק בשיתוף בנק דיסקונט.

בשוק כל כך תחרותי, כל רשת קמעונאית וספקיות התשלום השונות ישאפו להציע אפשרויות תשלום רבות ומגוונות הכוללות הטבות ייחודיות ושרותי ערך מוסף, מה שמוביל למקור לאינספור בעיות פוטנציאליות. חלקה ומושלמת ככל שתהיה חוויית המשתמש לאורך הדרך, אם בשלב התשלום תהיה בעיה או תקלה, היא תקלקל באחת ומשם הדרך לנטישה היא מהירה מאוד – ולרוב גם בלתי הפיכה.

חוויית תשלומים נוחה מורכבת משלל גורמים ומשתנים

אבטחת האיכות והנוחות של חוויית התשלום היא תהליך מורכב מאד. בעולם התשלומים קיימים אינסוף מרכיבים וטכנולוגיות שפועלים יחד החל מהיישום עצמו, החומרה, הממשקים בין חברות הסליקה השונות – ועל הכול לעבוד באופן חלק כדי שחוויית התשלום תתבצע בצורה טובה. נוצר ריבוי חסר תקדים של התקנים ומכשירים, שפע טכנולוגיות וממשקים, ריבוי תרבויות ומשתמשים – ועל כולם להשתלב יחד ללא תקלות. כדי להבטיח את הפעולה המתוזמרת הזאת, יש צורך במערכת בדיקות שתוכל לקחת את כלל המשתנים בחשבון, וגישת ה-CrowdTesting – בדיקות המונים - שמציעות חברות גלובליות כדוגמת Applause עונה על הצורך הזה.

"גישת CrowdTesting מאפשרת בדיקה של מוצרים או שירותים בהיקף ובעומק שאף מחלקת QA פנימית לא תוכל לספק"צילום: shutterstock

עם קהילה של מאות אלפי בודקים ברחבי העולם - ואלפים רבים רק בישראל - Applause יכולה להתאים את אוכלוסיית הבודקים בישראל ובעולם לצרכים הספציפיים של המוצר הנבדק: לפי מאפיינים דמוגרפיים, סוגי מכשירים, נתונים גאוגרפיים, ועוד. "גישת CrowdTesting מאפשרת בדיקה של מוצרים או שירותים בהיקף ובעומק שאף מחלקת QA פנימית לא תוכל לספק. במקום קבוצה מוגבלת של עובדים במעבדה, הלכה Applause לדבר האמיתי – למשתמשים – והפכה אותם לקהל הבודקים שלה," מספר מארק גרנות, מנכ"ל הסניף הישראלי של Applause.

מהפכת הארנק הדיגיטלי תדרוש בדיקות אמיתיות של שימושיות - ולשם כך קהילת הבודקים של Applause יכולה להשתמש במכשירים פיננסיים אמיתיים גם בנקודות המכירה הפיזיות עצמן, כדי לדמות עסקאות אמת. "כך יכולה החברה המקומית להיות בטוחה שהליך התשלום אותו היא מציעה, בין אם הוא בדיגיטל או בבית העסק עצמו, נבדק בקרב ישראלים שנמצאים כאן ומשתמשים באמצעי התשלום המקומיים שלנו על הפלטפורמות שמשמשות אותנו כאן, ובכך למנוע חורים שחורים של נטישה לא מוסברת עקב בעיות בחוויית התשלום," מוסיף גרנות.

מהירות תגובה ו-Time to Market זריז

בדיקות המונים אף משחקות תפקיד קריטי בקיצור זמן הפיתוח, כשיש צורך בהפצה מיידית. קהילה איכותית של בודקים, כגון זו המופעלת על-ידי Applause מאפשרת לספקיות שירותי התשלום וחברות הפינטק שמציעות פתרונות משלימים, מגוון שירותי בדיקות המכסות את מרבית התרחישים ביצירת הליך התשלום במהירות גבוהה. כך יכולות חברות אלה לקצר את זמני שחרור הגרסאות לשוק בישראל ובעולם.

"אפילו כשיש זמן לבדיקות – ובעולמות שלנו בדרך כלל אין – יש דברים שאי אפשר לזהות בתנאי מעבדה. תמיד יישארו קצוות פתוחים, באגים שלא עלית עליהם, מכשירים וגרסאות שנתקעים עוד בשלב הטעינה או משתמשים שפשוט לא הבינו את כוונת המשורר," אומר גרנות.

הגדלת רווחיות והקטנת עלויות בדיקה

אם כך, בדיקות המונים מביאה בשורה של שיפור חוויית הלקוח, במיוחד בווידוא שתהליך התשלומים יתבצע כראוי - מה שמוביל להגדלת הכנסות. לקוחות כבר לא ינטשו, וסביר שיבחרו בצורת תשלום זו גם בעסקה הבאה.

רווח נוסף מגיע מהחיסכון שמביאה הגישה. לפי מחקר של הובסן אנד קומפני, עסקים שבחרו בשירותי CrowdTesting דיווחו על ירידה של 75% בעלויות מעבדת הבדיקות. היכולת של ספקית כמו Applause להתאים את מדגם הבודקים לצרכים הספציפיים של החברה מונעת בדיקות יקרות ומיותרות, והדיוק מאפשר התאמה מרבית של תרחישי השימוש לאוכלוסיית היעד. כשנדרשה Applause לספק בדיקות איכות לשירותי תשלום בינלאומיים של Western Union, למשל, היא הפעילה את הקהילה העולמית ונבדקו למעלה מ-2,500 תרחישי תשלום ב-87 מדינות שונות. כש-31% מהבודקים חשפו קשיים בהשלמת הקניה הדיגיטלית. Western Union יכלה להתייחס לקשיים ולתקנם באופן מרוכז. כשמדמיינים את האלטרנטיבה, והיא לשחרר מוצר לאוויר לאחר בדיקות מעבדה בלבד, ורק לאחר מכן לגלות את הקשיים הספציפיים בשימושים גלובליים, גודל החיסכון ניכר.

המהפכה כבר פה, והיא מהירה והחלטית

החדירה של שירותי תשלום נוספים, וביניהם ענקיות כגון Apple Pay תהיה מהירה והחלטית: לפי הערכות בשוק, יותר מ- 50 אלף איש נרשמו לשירות התשלומים של אפל ביום הראשון. חברה שתרצה להתמודד בשוק זה לא תוכל להרשות לעצמה לאבד לקוחות בשלב התשלום.

"גישת ה – CrowdTesting היא אחת הדרכים הטובות ביותר להבטחת חווית תשלום טובה בעולם הדיגיטלי והפיזי ובכך להשאיר את הלקוחות אצלכם," מסכם גרנות.

לפרטים נוספים, חברת אפלאוז