מערך מחשוב מהיר ויציב: עמוד התווך של כל ארגון

כאשר המחשוב הארגוני אינו מופעל כראוי, עלול העסק לסבול מהפרעות חוזרות בתהליכי העבודה השוטפת ובהמשך גם מהפסדים כספיים. חברת ERG מספקת ללקוחותיה פתרונות מחשוב במיקור חוץ המסייעים לשגרת עבודה רציפה בראש שקט

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשים עובדים במשרד
מערך מחשוב מהיר ויציב: עמוד התווך של כל ארגוןצילום: shutterstock
ניבה שור
תוכן שיווקי

חברת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה היא חברת מחשוב וותיקה שהחלה את פעילותה לפני 20 שנה ומעסיקה צוות מקצועי בכיר של מעל 30 מומחים בתחומי סיסטם, אבטחת מידע, מסדי נתונים ותקשורת. כולם מספקים פתרונות מחשוב מקיפים, הכוללים בין היתר: הקמה ושדרוג של מערכי מחשוב יציבים ומהירים, ביצוע תחזוקה יזומה לשימור יציבות מערכות המחשוב בחברה, שירות מקצועי ויעיל למשתמשים ווידוא יכולות ההתאוששות של המערכת במקרה של תקלה.

בין מאות הלקוחות המרוצים של החברה ניתן למצוא חברות מוכרות ומובילות בתחומן כמו: טייני לאב, מנפאואר, אייבורי מחשבים, רשת ישרוטל, שטיבל תחנות קמח, ארד טכנולוגיות מים, דגניה סיליקון, מפעלים ומשרדי עריכת דין וראיית חשבון מובילים רבים - כולם מקבלים מזה שנים רבות שירותי מחשוב ברמה מקצועית וברמת שירות גבוה.

"מערך מחשוב יציב שמשרת את הארגון בצורה יעילה הפך להיות חלק קריטי בעבודת הארגון", אומר איל גבעון, מנכ"ל ERG. "למעשה, אפשר להביט על שירותי המחשוב כמו על אחד מכלי הייצור בתהליך העבודה של הארגון. כאשר מערך המחשוב לא מספק את הסחורה, העובדים עסוקים במחשוב במקום בעבודה והארגון מתעכב. הפתרונות שאנו מציעים יכולים להתגבר על בעיה זו ולשמור על מערך מחשוב פעיל ויציב".

איל גבעון מסביר מדוע המחשוב חייב לעבוד בצורה תקינה על-מנת שהארגון יתקדם, ומהם הפתרונות שמציעה חברת ERG לארגונים שרוצים להתפתח ולהרוויח בראש שקט.

מדוע גם בעידן שלנו תקלות מחשוב הן עדיין חלק משגרת חיי הארגון?
"כמו בהרבה דברים אחרים בחיים, הפחד משינוי לפעמים מקשה על היציאה לדרך חדשה וטובה יותר. לכן, למרות חשיבות הנושא, ארגונים רבים מידי עדיין סובלים מתקלות מחשוב חוזרות, איטיות, השבתות, שירות ותחזוקה לא מקצועיים או אפילו חמור מכך - סביבת מחשוב שאינה מתאימה לצרכי הארגון", מסביר איל ומרחיב:

"ארגונים רבים מפעילים חברה חיצונית, שאמונה על כל מערך המחשוב בחברה. פעמים רבות, השירות שניתן מתבצע בצורה לא מקצועית ולעיתים גם לא רצינית. מי לא מכיר את המצב שבו לא חוזרים אליו לטיפול בתקלה, שדברים שצריכים להיעשות לא מתבצעים ושהעיסוק העיקרי הוא בכיבוי שרפות. חוסר המקצועיות בא לידי ביטוי בפתרונות שטחיים ותגובתיים בלבד, ללא תכנון לטווח רחוק או רחב. דבר זה מוביל לתקלות חוזרות ונשנות, להשבתות של המערכת, להפסדים של ימי עבודה וכסף והמון תסכול".

"חייבים להתחיל להתייחס למערך המחשוב בארגון כמו למכונת ייצור"צילום: shutterstock

מערך מחשוב מהיר ויציב – זה אפשרי?
"העקרונות שעומדים מאחורי הפתרונות שמציעה חברת ERG הם קודם כל אמינות ושקיפות מלאה, הכוללות עבודה מסודרת, רצינית ונקיה. האמינות באה לידי ביטוי בכך שהפתרונות שנציע יהיו תמיד מה שנבחר לעשות אם אנחנו היינו עומדים במקום הלקוח ואם הוצאת הכסף הייתה אישית שלנו. השקיפות שלנו היא מלאה וכוללת בדיקה יסודית וחקירה מעמיקה, גם עבור השבתות ותקלות שטופלו בצורה לא טובה. כל אירוע כזה מתוחקר והלקחים מיושמים לשיפור תהליכי העבודה. עבודה מסודרת ונקיה היא רלוונטית מאוד לעולם המחשוב, מפני שכאשר משהו לא עובד ההשלכה שלו על עבודת הארגון יכולה לעלות הרבה כסף", מדגיש איל.

ניסיון, סדר, דיוק ומקצוענות – הופכים את השירות למעולה

החיבור בין 20 שנות ניסיון, עבודה מסודרת ומדויקת וצוות מקצועי, וותיק ומיומן, הוא מה שמאפשר לחברת ERG לתת שירות מעולה ללקוחותיה. "אני בירוקרט גדול ומעדיף לעבוד בצורה מתוזמנת ואיטית יותר, לפי פרוטוקול ונהלי עבודה מסודרים, המייצרים עבודה רצינית, מסודרת ומקצועית", מעיד איל.

"העבודה לפי נהלים מסודרים כוללת רצף של בדיקות יזומות מתוזמנות, כדי לוודא שהשרתים תקינים, רוחב הפס אינו חסום, הגיבויים נעשים בצורה רציפה ותקינה, האנטי-וירוס עובד ומעודכן ובדיקות רבות אחרות. לדוגמה, אחת לתקופה אנו יוזמים בדיקת התאוששות מאסון – בדיקה משמעותית המוודאת שבמקרה של השבתה המערכת יכולה להתאושש על-פי תוכנית שעובדת בפועל ולא רק על הנייר".

מובילים תהליך מקצועי - לשיקום והקמת מערך מחשוב שעובד

איל מדגיש כי "הניסיון המקצועי של צוות החברה, הוא השחקן המרכזי כאשר אנו מבצעים תהליך של העברת שירותי המחשוב לאחריותנו בצורה מסודרת ובטוחה". הוא ממשיך ומפרט את תהליך העבודה המקצועי המתבצע לצורך שיקום והקמת מערך מחשוב שעובד כמו שצריך: "השלב הראשון הוא שלב האפיון, הכולל בדיקה יסודית של תשתיות המחשוב, התקשורת והאבטחה הקיימים, הערכה של שינויים עתידיים בתשתיות המחשוב בעסק ובדיקת תקלות חוזרות והשבתות אשר מפריעים לתהליך העבודה התקין.

"השלב הבא שאנו מבצעים הוא שלב הגדרת הפתרונות, הכולל תרגום של צרכי הארגון לטכנולוגיות ולהיקפי המשרה הנדרשים, הגדרת נהלי תחזוקה שוטפים, בחירת צוות מומחים ותהליכי ניהול ובקרה. בשלב זה מוגדר גם תהליך החפיפה, הכולל הפעלת פרויקטים שנדרשים לביצוע יישור קו.

"לאחר שני השלבים הראשונים, ניתן להגיע לשלב הבקרה והניהול השוטף, במסגרתו אחת לתקופה מתבצע ניתוח של הפעילות, תקלות, קריאות ומעבר על תשתיות מצב ותשתיות המחשוב, לטובת שיפור מתמיד של רמת הפתרון והתאמה לצרכי הארגון. התהליך כולל פגישות תקופתיות עם הלקוחות וקבלת משוב על רמת השירות".

מהי מסגרת השירות שאתם מציעים?
"במסגרת השירות השוטף, ניתן לבחור בין שני מסלולי שירות עיקריים: האפשרות הראשונה היא בחירה באיש צוות במיקור חוץ מטעם ERG שיפעל בארגון באופן קבוע בהגדרת משרה חלקית או מלאה. האפשרות השנייה היא להיעזר במרכז התמיכה של החברה, המספק מענה טלפוני וחיבור מרחוק, על-מנת לתמוך בתקלות משתמשים.

"שירות נוסף שמספקת ERG כולל אפיון וביצוע של פרויקטים, כגון: שירותי ענן - הקמה ותחזוקה של שירותי ענן ושרתים בענן; תשתיות מחשוב – הקמה ותחזוקה של שרתים, מערכי אחסון, מערכות גיבוי, מערכות אנטי וירוס ואבטחה; ניטור ובקרה – הפעלת מערכות ניטור וביצוע דוחות בקרה תקופתיים; פתרונות אבטחה – אפיון צרכים ויישום פתרונות אבטחה".

מהו מדד האיכות העיקרי לטיב השירות שלכם?
"מדד האיכות העיקרי שלנו הוא לקוחות מרוצים שעסוקים בלעבוד במקום לטפל במחשוב ושהצליחו להגדיל את רווחיות הארגון בעקבות שימוש בשירותי המחשוב שלנו", מספר איל ונותן דוגמה: "חברת באלאדי, שהיא אחת מיבואני הבשר הגדולים בארץ, סבלה מאיטיות במערכות המידע, שעיכבה את פעילותה העסקית. לאחר עבודה לא ארוכה שכללה ביצוע של תחזוקה יזומה נכונה, המערכת החלה לעבוד בצורה מהירה, דבר שיעל את תהליך העבודה והחזיר את האמון במערכות המחשוב.

"דוגמה נוספת הוא לקוח בשם אילן קרגלאס, שסבל מהשבתות חוזרת של מערכת המחשוב. כשהתחלנו לעבוד איתו לפני שנים המערכת הייתה נופלת בכל פעם לחצי יום. לאחר שהתאמנו את מערך המחשוב לצרכי החברה, ויחד עם תחזוקה נכונה, כיום תקלות מסוג זה קורות בתדירות מינימלית. דורון, מנכ"ל חברת אילן קרגלאס, ציין כי מלבד מיעוט התקלות, הזמינות של מוקד החברה ובעליה באופן אישי בכל רגע נתון והמעורבות בפרטים הקטנים, הם שהופכים את השירות והפתרונות של ERG לכל-כך מוצלחים ואפקטיביים".

מהם היתרונות של עבודה מולכם כספק שירותי מחשוב במיקור חוץ?
"היתרונות העיקריים של ERG כספק שירותי מחשוב במיקור חוץ הם מומחיות וניסיון, עלויות גמישות, מקצועיות ושירות", אומר איל. "אנו מביאים איתנו ערך מוסף של עשרות שנים של ניסיון ומומחיות בהקמה של פתרונות מחשוב. אתגרים נקודתיים כמו שדרוג תשתיות או מעבר לענן, שהארגון מתמודד איתם אחת לכמה שנים, מנוהלים על-ידינו למספר גדול של לקוחות על בסיס חודשי. בנוסף, תהליכי השירות והתחזוקה מבוצעים באופן שוטף על-פי נהלי עבודה מוגדרים שמרכזים את הניסיון שלנו בתחזוקה ייזומה ומונעת.

"מיקור חוץ חוסך תהליכי גיוס, הדרכה, התמקצעות ושימור ידע, אותם יש לקחת בחשבון. חברת מיקור חוץ לשירותי המחשוב מגיעה עם המקצועיות הנדרשת, על מנת לבצע את העבודה בצורה המקצועית ביותר. קל מאוד להתאים את היקף השירות לצרכי הארגון המשתנים בהתאם לתקציב הרלוונטי. אין צורך לבצע בארגון שלכם תהליך התמקצעות בתחום המחשוב, אין צורך להפעיל כמה ספקים שונים שיריבו אחד עם השני, לגייס אנשי טכנולוגיה, לבצע הדרכות, חפיפות וכל מה שמלווה בדרך כלל את כאבי הראש בהפעלת מערך המחשוב".

איל גבעון מסכם: "אנחנו פשוט אוהבים את העבודה שלנו ולכן נשמח להכיר אתכם, להבין את הצרכים והמורכבויות ולסייע. אנחנו מזמינים את כל מי שמחפש פתרונות מחשוב שעובדים, שקט נפשי ורווח כלכלי, ליצור אתנו קשר ומשם אנחנו נוביל את התהליך".

ERG פתרונות מחשוב ותוכנה
אבא הילל 7, רמת גן, קומה 14

מעבר לאתר >>