ייעוץ תפעולי לעסקים: יש דרך לחסוך במשאבים

חברות רבות נעזרות כיום בגורמי תפעול חיצוניים אשר בוחנים את הפעילות השוטפת ומגבשים אסטרטגיה לתכנית שתתרום לשיפור והתייעלות. כיצד בוחרים בגורם המתאים ביותר?

אדיר להב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קבוצת אנשים עובדים עם דפים
ייעוץ תפעולי לעסקים: יש דרך לחסוך במשאביםצילום: shutterstock
אדיר להב
תוכן שיווקי

תנאי השוק המודרני מחייבים חברות עסקיות להתנהל ביעילות, להגיב במהירות לשינויים ולפתח שיטות עבודה דינמיות ומסגרות ארגוניות מותאמות. על חברה לחפש דרכים להתייעלות וחסכון במשאבים, כסף וזמן במטרה להפוך לאפקטיבית ורווחית יותר. חברות רבות נעזרות ביועצי תפעול חיצוניים אשר בוחנים את פעילות החברה והממשקים הפועלים בה ומגבשים אסטרטגיה ותוכנית פעולה לשיפור והתייעלות.

חברת BIMIO - ייעוץ תפעולי לעסקים

לדברי בני לוי, מנכ"ל חברת BIMIO המספקת שירותי Management consulting, גיבוש ויישום אסטרטגיה תפעולית ומצוינות ארגונית לחברות מובילות במשק, "אחד ההיבטים החשובים בניהול חברה הוא ההיבט התפעולי. האספקטים התפעוליים זה כל מה שקשור לתכנון, ייצור, אספקה, אחזקה, הנדסה, מודלים כמותיים וכדומה.

ייעוץ תפעולי נותן מענה להיבטים האלה באמצעות בחינה מעמיקה של תפיסת ההפעלה, תהליכי העבודה, המבנה הארגוני, בעלי התפקידים ותחומי האחריות, מערכות מידע תומכות, מערך מדידה ובקרה ועוד".

בני לוי, מנכ"ל חברת BIMIO צילום: באדיבות החברה

חברת BIMIO

חברת BIMIO מספקת שירותי יעוץ, גיבוש ויישום אסטרטגיה תפעולית ומצוינות ארגונית. החברה מתמחה בהובלת תהליכי שינוי, ביצוע תהליכי מיפוי ואבחון, פיתוח ותכנון פתרונות ייעודיים, ניתוח נתונים, אפיון ופיתוח מודלים כמותיים, ניהול פרויקטים מערכתיים במגוון תחומים בחברות מסחריות, קמעונאיות, מפעלי תעשייה, בתי אריזה, חברות בתחום הרכב וארגונים נוספים. המטרה היא ליישם פתרון מערכתי כולל המסייע לארגון לצמצם עלויות, להתייעל ולשפר את הרווחיות. צוות החברה המגוון כולל מנהלי פרויקטים, יועצים מנוסים ומהנדסי תעשייה וניהול עתירי ניסיון.

מהו ייעוץ תפעולי לעסקים ומה כולל התהליך?
"ייעוץ תפעולי בוחן את האספקטים התפעוליים של עסקים. בחברות קמעונאיות הדבר כולל תפעול של רצפת המכירה, תכנון וניהול מלאים, רכש, לוגיסטיקה, אספקות, שירות טכני וכו' ואילו במפעל תעשייתי התפעול קשור בענייני תכנון, ייצור, לוגיסטיקה ואחזקה.

"ארגון ושיטות זו מתודה. השיטה הניהולית נכונה הן למרכזי שרות בתחום הרכב והן לחברות בתחום התעשייה. כדי לבצע שינויים בחברה צריך להבין את המטרות והיעדים, התרבות הארגונית, תהליכי העבודה, את המבנה הארגוני, להכיר את בעלי התפקידים ותחומי האחריות, את זרימת המידע בארגון וכו'. תפעול אינו נפרד מהפן הכלכלי וכשאנו מתכננים תהליך אנו בוחנים גם את המשמעויות הכלכליות שלו, אך הדגש הוא על שיפור תהליכים ניהוליים - תפעוליים בחברה".

"אנחנו מבצעים גם פרויקטים תפעוליים כמו ספירת מלאי"צילום: יאיר גרופי

באיזו מידה השפיעה מגפת הקורונה על התייחסותן של חברות להיבטים התפעוליים בארגון?
"אנחנו עובדים עם אחת החברות הקמעונאיות הגדולות בארץ. בעקבות המשבר פעילות החברה הלכה וגדלה, הלקוח זיהה שישנן בעיות ארגוניות ותפעוליות שהקורונה חידדה והדגישה. חלק מהעובדים עבדו מהבית או בקפסולות, חלקם חלו וחלק היו בשטח. המורכבות התפעולית, התהליכים, שגרות הניהול דרך ישיבות ופורומים ניהוליים דרשו פתרונות בהיבטים של ניהול הדוק, התייחסות פרטנית לעובדים באשר הם, התייעלות, יצירת מודלים כמותיים ושיפורים בשרשרת האספקה.

"בעקבות הקורונה התארכו תהליכי רכש וזמני אספקה ונוצרו ביקושים גדולים למוצרים. מצד אחד היה צורך לשמור על זמינות המוצרים, חוויית הלקוח, מתן שירות ואספקות בזמן ומצד שני היה מחסור בחומרי גלם ומוצרים. זה דרש התמודדות של שירות הלקוחות, תכנון ואספקה מדוקדקים, מציאת פתרונות יצירתיים, חשיבה מחוץ לקופסא ויצירת ערוצי אספקה נוספים עם ספקים מקומיים. כל זאת תוך שמירה על איזון כלכלי בין הצורך לספק את המוצר ולא לאבד לקוחות לבין העלויות החדשות שנוספו".

האם תוכל לתת דוגמה לתהליך ייעוץ תפעולי ללקוח וכיצד הוא השפיע על הארגון?
"אביא כאן ציטוט חלקי של לקוח ותיק שאמר את המשפט הבא 'העבודה אתכם אילצה אותנו לחשוב ולהבין ששינוי הוא דבר מתמיד. פתאום עמידה ב – SLA נהייתה אפשרית וברת השגה. תודה'.

"ביצענו תהליך ייעוץ תפעולי עם יבואן בתחום הרכב. לאותו יבואן יש מספר מרכזי שירות ברחבי הארץ. זיהינו שכאשר הארגון בוחן את מרכזי השירות הוא רואה בהם מעין קופסא שחורה ולא יודע מה קורה בתוך מרכזי השרות. במסגרת פרויקט מקיף שאנו מבצעים, אנחנו מפתחים דשבורד שבוחן את המדדים התפעוליים, הלוגיסטיים והשירותיים במרכז השרות ובעצם מסייע למנהל בתהליכי קבלת ההחלטות. המנהל נקט צעדים ששיפרו את רמת השרות והרווחיות, שמר על נאמנות הלקוחות, וכתוצאה מכך מפיק יותר מהמשאבים והנכס בניהולו.

תודות לכך שיש לנו צוות מנוסה ומגוון זה מאפשר לנו לתת שירותים לחברות בתחומים שונים כגון תחום הקמעונאות, הבריאות, התעשייה, רכב, חקלאות ועוד".

BIMIO
טלפון: 050-8501399
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>
לפרופיל הלינקדאין >>