האסקי טק: החברה שתלווה אתכם בדרך להקמת חדר נקי

תכנון והקמת חדרים נקיים בהתאם לדרישות תהליך הייצור של הלקוח תוך שמירה על עלויות ההקמה והאחזקה העתידית הם חלק מהתמחות חברת האסקי טק. המייסד והמנכ"ל יוסף שקור מספר על תהליך העבודה לאור ניסיון של שנים בתחום

האסקי טק חדרים נקיים בע"מ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מסדרון צר
האסקי טק: החברה שתלווה אתכם בדרך להקמת חדר נקיצילום: האסקי טק בע"מ
האסקי טק חדרים נקיים בע"מ
תוכן שיווקי

תהליך הייצור בתעשיות הפארמה, האלקטרוניקה, המזון ועוד, מחייב עבודה בחדרים נקיים ברמות ניקיון שונות ומבוקרות בהתאם. הקמת חדר נקי דורשת ידע הנדסה וניסיון בדומה לזה שלחברת האסקי טק יש לאחר שנים של עבודה בתחום. החברה מציעה ליווי משלב התכנון הקונספטואלי, וולידציה והסמכה, כולל מערכות האינסטלציה, חשמל מיזוג אוויר ועבודות גמר.

"הצורך המסחרי בחדרים נקיים החל עם צמיחתן של חברות התרופות, כאשר נדרשו לעבוד בחללי פיתוח וייצור שעומדים בתנאים סטריליים מחמירים", מסביר יוסף שקור. "אלמלא כך, לא יכלו לעמוד מאחורי הפיתוחים שלהם מבחינה כימית וביולוגית - מכיוון שבתחום המקצוע הזה העבודה חייבת להתקיים בסביבה מבוקרת בקפידה לצורך טיפול בחומרים כה רגישים, תוך שמירה קבועה על הפרמטרים הנכונים: מספר חלקיקי האבק בחד, לחץ, טמפרטורה ולחות. בניית החדר מבוצעת מחומרים סטריליים אנטיבקטריאלים שלא פולטים חלקיקים כדוגמת HPL (High Pressure Laminate) ובנוסף מערך מיזוג אוויר מיוחד שעובד במעגל סגור וכולל מסנני HEPA שמסננים את האוויר מחלקיקי האבק ברמה של 99.997, ועל מנת להעלות את רמת הניקיון מגבירים את מספר החלפות האוויר בחדר – מ-20 החלפות ועד 750 החלפות בשעה ושולטים בכיווני הזרימה. כך, גם חלקיק האבק 0.3 מיקרון שלא נראה לעין – מסונן היטב".

מהי חשיבות סינון האוויר?
"החיידקים נעים בחדר על גבי חלקיקי האבק. סינון חלקיקי האבק מהחדר בתחום הפארמה חשוב לשליטה באי תנועת חיידקים וסטריליות בחדר. בשונה מכך, בתחום האלקטרוניקה חלקיקי האבק במיקרו אלקטרוניקה ובחצי מוליך מהווים קצר. בתחום המזון, שליטה בחלקיקי האבק וסטריליות המוצר מסייעת רבות להארכת חיי המוצר על המדף".

עם הזמן, השימוש בחדרים נקיים הפך נפוץ בכל תחומי התעשיה הרגישהצילום: האסקי טק בע"מ

במה מתמחה האסקי טק?
"האסקי-טק מתמחה בהגשמת חלום הלקוח. תחילה, בתכנון קונספטואלי ולאחר אישור של הרשויות המוסמכות בתחום (דוגמת משרד הבריאות) ממשיכים לשלב של תכנון ירוק מפורט ואומדן עלויות, עבודות הבינוי וההקמה, ולבסוף וולידציה והסמכה".

האסקי-טק היא הנציגה הבלעדית בישראל של יצרנית החדרים הנקיים האיטלקית
LASER CLEAN ROOMS הפועלת בתחום מזה 50 שנה ובעלת פטנטים רשומים מותאמים לפתרונות בענף החדרים הנקיים. החברה מייצרת עבור האסקי-טק בהזמנה אישית את כל מפרטי הבינוי של החדרים ברמה הגבוהה ביותר, מה שמבטיח הקמת מתקן בסטנדרטים המחמירים ביותר בעולם. בנוסף, מציעה החברה ציוד ומכונות לתהליך יצור הפארמה, כדוגמת מכונות טבליטציה, אריזה ועיקור.

בין לקוחות החברה: אלביט מערכות, אינטל, הטכניון, STF VITA, כצט, גלעם, קמהדע, אומריקס, עזר מציון, המאגר הלאומי למח עצם, המרכז הרפואי לגליל מערבי - נהריה, בית חולים שמואל הרופא, קופת חולים מאוחדת ועוד. בנוסף, גם חוות קנאביס רבות נעזרות בשירותי החברה.

בסיס האם של האסקי-טק ממוקם בחיפה, אך החברה מעניקה שירות ומקימה מתקנים בכל רחבי הארץ, ואף מבצעת פרויקטים ייחודים בחו"ל. בחברה מועסקים מהנדסים בעלי וותק ונסיון רב: מהנדסי תהליך, מכונות, מיזוג אוויר ובנייה שנעזרים בתוכנת REVIT לתכנון תלת מימד מתקדם שמקנה לנו את האפשרות לטייל במסדרונות הפרויקט עוד בשלבי התכנון. החזון שלנו להפוך כל לקוח לממליץ", מסכם שקור.

האסקי טק חדרים נקיים בע"מ
טלפון: 04-8118283
רחוב יפו 19, חיפה
מעבר לאתר >>
לכתובת המייל >>