משאבי אנוש במיקור חוץ: הפתרון האידיאלי עבורך

תמיר אבני, מנכ"ל "פרואקטיב משאבי אנוש": "היעוד שלנו הוא ליצור לחברות יתרון תחרותי, באמצעות מתן שירותי משאבי אנוש מקצועיים. ההצלחה העסקית של הלקוח שלנו היא ההצלחה שלנו"

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תפיסת מיקור חוץ וגיוס גלובלי על גבי מסך וירטואלי
משאבי אנוש במיקור חוץ: הפתרון האידיאלי עבורךצילום: shutterstock
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

כל ארגון, חברה או מפעל גדול שיש בהם שירותי משאבי אנוש מקצועיים נהנים מיתרון משמעותי לביזנס, יתרון שבא לידי ביטוי בגיוס מקצועי ואיכותי, שימור העובדים, פיתוח המנהלים ויצירת תרבות ארגונית התורמת לעמידה ביעדי העסק. תמיר אבני, מייסד ומנכ"ל "פרואקטיב משאבי אנוש", מסביר כיצד בזכות שירותי משאבי אנוש במיקור חוץ גם חברות קטנות ובינוניות יכולות ליהנות מהיתרון הזה.

ערך מוסף מובהק

ארגונים גדולים במשק מציעים היום למנהליהם ועובדיהם קשת רחבה למדי של שירותי משאבי אנוש שכוללת בין השאר תהליכי אבחון, מיון וגיוס מקצועיים, טיפול בפרט, תכניות תמרוץ ותגמול שנבנות על-ידי מומחים, פיתוח אישי ומקצועי, הדרכה, ליווי וחניכה צמודים ועוד. לחברות קטנות ובינוניות לרוב אין פריבילגיה שכזו, להם אין סוללה של מומחים לכל תחום. בחברות אלה מנכ"ל החברה ומנהליו מבצעים בעצמם את פעילויות משאבי האנוש, פעמים רבות על חשבון פעילויות הליבה של העסק. שלא לדבר על הוויתור על המקצועיות.

מה המשמעות של ויתור על גורם מקצועי של מנהל משאבי אנוש?
"ויתור על מקצועיות עולה כסף, והרבה. כדי לסבר את האוזן, לדוגמה, טעות בגיוס של עובד יכולה לעלות לארגון בין 5 ל- 6 משכורות. תחלופה של עובד ותיק ומקצועי עולה כ- 14 משכורות.

תשאלו את תמיר פרק 4 - למה צריך לשים לב כשבוחרים מנהל/ת מש"א?קרדיט: פרואקטיב משאבי אנוש

כדי שגם חברה קטנה תוכל ליהנות מאותה רמה מקצועית של שירותים – היא לא חייבת בהכרח להחזיק מחלקת משאבי אנוש גדולה עם כל המומחים. אנחנו מציעים מנהל משאבי אנוש מקצועי ומנוסה, שמקבל תמיכה וליווי של מומחים שלנו המשלימים לו ידע שנרכש מניסיון רב שנים וממגוון ארגונים. אנחנו מאמינים שבאמצעות מתן שירותי משאבי אנוש באיכות מעולה ועל-ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, יכולה כל חברה לשפר בצורה משמעותית את יעילות עובדיה ולהשיג את יעדיה העסקיים, תוך חסכון משמעותי בעלויות.

"חשוב לזכור שלנושא תפקיד בחברה יש אחריות פלילית לקיום חוקי העבודה. אנחנו, כאנשי מקצוע, מונעים מהמנכ"ל ומהארגון את הסיכון לעבור על חוקי העבודה בכל שלב ושלב של העסקת העובדים, החל משלב הריאיון – מה מותר ומה אסור לשאול, הסכמי עבודה הוגנים, שכר ותנאי עבודה, חופשות לידה וגם בכל הנוגע לתהליך נכון של פיטורים. תקופת הקורונה העצימה צורך של ייעוץ והכוונה בנושאים כגון: הוצאה לחל"ד, ניהול עובדים מרחוק, גיוס וקליטת עובדים מרחוק וכו׳ נושאים שקיבלו מענה שלם ומקצועי באמצעות מנהלות משאבי האנוש שלנו, שעבדו במשרה חלקית וגמישה מהבית או במשרדי הלקוחות וקיבלו סיוע ותמיכה ממומחי התוכן שלנו".

כיצד זה קורה הלכה למעשה?
"כשאנחנו נכנסים לחברה או ארגון, שעד כה לא היה בהם מנהל/ת משאבי אנוש, נהיה אלה שיבנו תשתית, נהלים ותהליכי משאבי אנוש המתאימים ביותר לצרכיהם. אנחנו בקיאים בכל החוקים והנהלים, עובדים על-פי מתודולוגיות סדורות, ויחד עם ההנהלה הקיימת נבנים תהליכים מקצועיים לגיוס עובדים, קליטה שלהם, טיפול שוטף בצרכים משתנים, ליווי מנהלים, קביעת מדיניות שכר, הגדרות תפקיד, בנייה של תהליכי משוב והערכה, פיתוח עובדים ומנהלים, טיפול בסיומי העסקה ועוד. הערך המוסף של החברות שהכניסו מנהל/ת משאבי אנוש במיקור חוץ בא לידי ביטוי קודם כל בתרומה משמעותית לעמידת החברה ביעדיה העסקיים, באמצעות מימוש הפוטנציאל של מנהלים ועובדים וגם בשקט הנפשי, כשיש פונקציה מקצועית הרואה לנגד עיניה את טובת הארגון, המנהלים והעובדים כאחד".

עוד מסביר תמיר, שעל אף שמנהלת משאבי האנוש עובדת במשרה חלקית (בהתאם לצרכי הלקוח), היא זמינה גם לתמיכה מהבית, מלווה את מנהלי הארגון ועוזרת להם לעמוד ביעדיהם באמצעות מקסום הפוטנציאל של עובדיהם ושיפור המחויבות והמוטיבציה שלהם לביצוע המשימות הדרושות.

תמיר אבניצילום: Ella Faust

ניהול משאבי אנוש כמנוע צמיחה של הארגון

"מנהל/ת משאבי אנוש עוזר/ת למנהלים להצליח בתפקידם ולעמוד ביעדיהם העסקיים באמצעות: בחירה נכונה של עובדים, קליטה והכשרתה שלהם לתפקיד, שיפור יכולות הניהול של המנהלים התורמת להעלאת המוטיבציה של העובדים והקטנת התחלופה. התרבות הארגונית והערכים של הארגון חשובים מאוד לצמיחתו, חלק מתפקיד שלנו הוא חיזוק ערכים חיוביים כגון – מצוינות, חדשנות, יושרה, מקצוענות, משפחתיות וכו’ תוך החלשתם של ערכים המעכבים את צמיחת הארגון".

קיימים לא מעט סקרים המראים באופן מובהק שהסיבה מספר אחת לתחלופת עובדים גבוהה קשורה באינטראקציה בעייתית עם המנהל או הממונה הישיר. בהקשר הזה, מנהלי משאבי אנוש של "פרואקטיב משאבי אנוש" דואגים ללוות את המנהלים בחברה וללמד אותם לקיים תקשורת ותאום ציפיות טובים עם כפיפיהם, המשפרים את היחסים, מעלים את המוטיבציה של העובדים ומקטינים את התחלופה.

מה התרומה העיקרית של מנהל/ת משאבי אנוש במיקור חוץ של "פרואקטיב משאבי אנוש"?
"יש חשיבות גדולה לבנייה ומיצוב נכונים של תחום משאבי אנוש בארגון. כשחברה שוכרת שירותים של מנהלת משאבי במיקור חוץ של פרואקטיב, היא למעשה מקבלת גם מנהלת משאבי אנוש מקצועית, גם ליווי ותמיכה של תמיר וגם מפגשים סדירים לסיעור מוחות, פיצוח דילמות מתחומי המומחיות של כל מנהלות משאבי האנוש של פרואקטיב.

"תפקיד מנהלת משאבי אנוש הוא מורכב וכולל ידע בפסיכולוגיה, שיווק, כלכלה, מנהל עסקים, ניהול, ארגון ושיטות וכדומה. מטבע הדברים, לכל אחת מהן יש חוזקות אחרות, לכן שיתוף הפעולה ביניהן הוא מכפיל כוח למיקסום ההצלחה. כל אחת תורמת מהידע והניסיון שלה ומי שנהנים מזה הם הלקוחות שלנו. אנחנו נמצאים תמיד ברקע ולצד מנהלות משאבי האנוש שלנו, עושים אבחון ארגוני ועל סמך הניתוח שלו בונים יחד תוכנית עבודה שלמה ומקיפה, מציגים אותה להנהלה, מתעדפים את הנושאים לטיפול ועובדים לפי מטרות ויעדים כדי להבטיח 100% הצלחה".

למה כדאי לבחור ב"פרואקטיב משאבי אנוש"?
"היעוד שלנו הוא ליצור לחברות יתרון תחרותי, באמצעות מתן שירותי משאבי אנוש מקצועיים. על אף היותנו חברה חיצונית, אנחנו חשים שותפים אסטרטגיים המחויבים להצלחת הלקוח, לתוצאות מדידות ולשיפור מתמיד. המטרה שלנו היא לצמוח ולהתפתח ביחד עם הלקוח, ההצלחה העסקית שלו היא ההצלחה שלנו. היעד הזה מושג דרך התחברות עם ההוויה של הלקוח והתאמת מנהל משאבי האנוש ברמת דיוק גבוהה לארגון, לאנשים, למטרות העסקיות ולערכים".

את "פרואקטיב משאבי אנוש" הקים תמיר אבני לפני כ- 13 שנים, אחרי שנים רבות בהן נשא במשרות ניהול משאבי אנוש בכירות במספר חברות, במטרה לספק שירותי משאבי אנוש איכותיים על-פי מידה ובהתאמה אישית לחברות קטנות ובינוניות.

כיום מונה החברה 30 מנהלות משאבי אנוש, רכזות גיוס ומנהלות פיתוח ארגוני, לכולן יחד שנים רבות של ניסיון מצטבר, העומד לרשות חברות וארגונים של 15-100 עובדים. כל מנהלות משאבי האנוש עובדות באופן עצמאי בתוך הארגון או מרחוק (ניהול משאבי אנוש היברידי), במשרה חלקית על-פי הצרכים הספציפיים שלו ולמרות שהן עובדות חיצוניות לחברה הן הופכות לחלק אינטגרלי ממנה.

בנוסף, נותנת החברה מענה גם לחברות גדולות בליווי ושיפור תהליכי משאבי אנוש וכן בתגבור זמני או קבוע של רכזי גיוס, מנהלי פיתוח ארגוני או מנהלי משאבי אנוש במשרה חלקית או מלאה. בין לקוחות החברה: חברות היי-טק מתחומי הטכנולוגיה, ביו-טק, פארמה, אד-טק ופינטק, חברות סחר ושירותים, מפעלי תעשייה ועוד.

פרואקטיב משאבי אנוש
שנקר 1, WeWork, הרצליה
טלפון: 050-6002600
מעבר לאתר >>
לפרופיל הלינקדאין >>
לעמוד הפייסבוק >>