תביעות תאונות עבודה: מי דואג לפיצוי אחרי הפגיעה?

בישראל מתרחשות בשנה עשרות אלפי תאונות עבודה, שפוגעות בעובדים רבים המאבדים את היכולת להתפרנס. כיצד ניתן לפעול למימוש הזכויות ומה כולל התהליך המורכב של הגשת תביעות תאונות עבודה?

לידור יעקב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ידיים מעל שולחן משרדי
תביעות תאונות עבודה: מאבק מורכבצילום: shutterstock
לידור יעקב
תוכן שיווקי

מדי שנה נפגעים בישראל עשרות אלפי עובדים בתאונות עבודה. על פי נתוני הביטוח הלאומי ומשרד העבודה והרווחה, עשרות נהרגים מדי שנה בעקבות תאונות עבודה קטלניות.

פעמים רבות תאונות אלה מותירות את העובדים פגועים פיזית ונפשית, ונאלצים במקביל לנהל מאבק כדי למצות את זכויותיהם ולקבל פיצוי שיחליף את שכרם. מדובר במאבק מורכב שדורש הבנה במעמיקה בתחום, וכדי להצליח בו עדיף לפנות לייעוץ משפטי ולעורכי דין מנוסים שמכירים את הנושא לעומק, בהם המשרדים של כפיר דיין דובב ושות' עורכי דין ומשרד עורכי דין חזוט-בר-זבינצקי.

כפיר דיין דובב ושות' עורכי דין

"תאונות עבודה הוא תחום מורכב, ובהתאם הטיפול המשפטי במקרים אלו דורש הבנה וניסיון רב, לצד בחינה מעמיקה של התכנות התביעה", אומר עו"ד כפיר דיין, העומד בראש משרד הבוטיק כפיר דיין דובב ושות'.

המשרד מתמקד בתחומי משפט ספציפיים - תביעות תאונות עבודה, אובדן כושר עבודה, רשלנות רפואית ומימוש זכויות מול חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, ביטוחי מנהלים והביטוח הלאומי. במשרד מתגאים בכמאה אחוזי הצלחה בתביעות מול קרנות הפנסיה וחברות הביטוח בהן טיפל לאורך השנים.

צוות המשרד כולל ארבעה עורכי דין, כולם בעלי הבנה מעמיקה בתחום, בהובלתו של עו"ד כפיר דיין דובב, המציע ללקוחותיו יותר מ-15 שנות ניסיון בתחום, וליווי אישי לכל אורך התהליך.

תביעות תאונת עבודה באמצעות עו"ד מנוסים בתחום

"בישראל נפגעים מדי שנה עשרות אלפי עובדים בתאונות עבודה או במחלות מקצוע. חלקם אף מאבדים את חייהם", מסביר עו"ד דיין דובב, ומוסיף כי מטרתה של התביעה המוגשת לביטוח הלאומי היא לבקש עבור הנפגע פיצוי, המחליף למעשה את שכרו של הנפגע. אפיק נוסף בו ניתן לממש בו זכויות בעת תאונת עבודה הוא ביטוח מנהלים או קרן הפנסיה.

עו"ד דיין דובב מוסיף כי קיימת חשיבות רבה לפנות לייעוץ משפטי לפני הגשת התביעה. זאת, בין היתר כיוון שקיימת מגבלת פיצוי: בעוד קרן הפנסיה והביטוח הלאומי יכולים לקבוע פיצוי של עד 75 אחוז משכרו של הנפגע, רוב פוליסות הביטוח כיום קובעות כי יבוצע קיזוז חלקי או מלא לפיצוי הנפגע, בהתאם לסכום שייקבע לו מביטוח לאומי. "ייעוץ עם עו"ד העוסק בתחום יסייע לנפגע במיצוי זכויותיו", הוא מדגיש.

יותר מ-15 שנות ניסיון בתחום, וליווי אישי לכל אורך התהליך. כפיר דיין דובב ושות' עורכי דיןצילום: יוסי שלו

סוד הצלחתו של המשרד טמון בבחירתו לייצג אך ורק תיקים בהם קיימת עילה לתביעה. "אנו בוחרים את לקוחותינו בקפידה, ורק לאחר בחינת התכנות התביעה במקרה", מגלה עו"ד דיין דובב.

כך, הנפגע מתבקש להעביר למשרד את המסמכים השונים המעידים על מצבו הרפואי, הסכם העבודה שלו ומסמכים נוספים. לאחר שהצוות מקבל את התמונה המלאה ואת כל הנתונים, הוא בוחן לעומק את המקרה, ובמידה שקיימת עילה לתביעה – הלקוח מוזמן לפגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

יחס אישי וליווי לכל אורך התהליך

משרד עו"ד כפיר דיין דובב מייצג מספר מוגבל של תיקים בכל שנה. זאת, על מנת להבטיח לכל לקוח יחס אישי וליווי מתחילתו של התהליך ועד סופו.

"אנחנו מבינים שהמשך עתידו הכלכלי של הנפגע תלוי בסיכויי הצלחת התביעה", אומר עו"ד דיין דובב, ומוסיף כי כל לקוח מלווה על ידי שני עורכי דין במשרד, כאשר הוא מעורב באופן אישי בכל התיקים בהם מטפל המשרד, ומייצג את לקוחותיו בדיונים בבית הדין לעבודה ובוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי. התהליך נעשה בשיתוף מלא של הלקוח, שמעורב באופן מלא לכל אורך התהליך, ומקבל הסברים על כל שלב – עד לאישור ניסוח התביעה.

קשר מבוסס אמון עם חברות הביטוח

לאורך השנים ליווה המשרד מאות של תביעות תאונות עבודה, ופעל מול קרנות הפנסיה וחברות הביטוח להשגת תוצאה מיטבית עבור הנפגע, ללא צורך בהליך משפטי. "ברוב המקרים אנו מצליחים להביא לכך שחברת הביטוח תאשר את התביעה, או לחילופין להגיע להסדר שממצה את זכויות הלקוח באופן המגיע לו", אומר עו"ד דיין דובב.

איך ניתן לממש תביעת תאונת עבודה?קרדיט: כפיר דיין דובב

הוא מסביר כי הסיבה לכך נעוצה בקשר הקרוב בין המשרד לבין מחלקת התביעות בחברות הביטוח השונות, המבוסס על אמון והיכרות של שנים.

"חברות הביטוח למדו לאורך השנים שהתביעות שאנו מגישים מוצדקות, ובהתאם מעניקות להן התייחסות ראויה ומקצועית", מוסיף עו"ד דיין דובב.

רשלנות מצד המעסיק

לעיתים תאונת העבודה נגרמה בין היתר כתוצאה מרשלנות מצד המעסיק. במקרים אלו לרשות הנפגע עומדת הזכות להגיש תביעה נזיקית נגד המעסיק, בגין הפגיעה ביכולת השתכרותו והנזקים הנוספים שנגרמו לו. עוד לפני שמתקבלת ההחלטה על הגשת התביעה, מתבצעת בדיקה מקיפה של המקרה ובחינה באשר לאפשרות לרשלנות מצד המעסיק. זאת, כאשר צוות המשרד מלווה את הנפגע לכל אורך ההליך המשפטי, שמתנהל בבית דין אזרחי.

כפיר דיין דובב ושות' עורכי דין
טלפון: 03-6495030
למידע על תאונות עבודה>>>

----------------------

משרד עורכי דין חזוט-בר-זבינצקי

נתונים מצביעים על כך שאנו מקדישים לעבודה כשליש מחיינו הבוגרים. האדם הבוגר מעביר את מרבית שעות היום במקום עבודתו, כאשר לא פעם הוא חשוף לפגיעה ולתאונה. אלא שהדרך לקבלת הכרה באחוזי הנכות במשיה שיש כאלה ופיצויים שיאפשרו המשך שיקום ותמיכה כלכלית גם לאחר הפגיעה – היא ארוכה ומאוד מורכבת.

עורכי הדין במשרד חזוט-בר-זבינצקי מכירים את המאבקים האלה מקרוב. הם מקדישים את זמנם, הידע והניסיון הרב שלהם לנפגעי תאונות עבודה ותאונות דרכים. "תאונת עבודה היא תאונה שאירעה תוך כדי ועקב העבודה, כולל בדרך לעבודה וממנה", מסביר עו"ד נתן זבינצקי, בעלים שותף במשרד עורכי דין חזוט-בר-זבינצקי, "מקרה בו עובד נחתך ממסור בעת עבודתו לדוגמה, הפעיל מכשיר חשמלי והתחשמל, נחבל כתוצאה מחפץ שנפל עליו מלמעלה, או נפל ושבר את רגלו בדרך לעבודה - כל אלו נחשבים לתאונת עבודה ומזכים בפיצויים".

אילו מקרים נוספים שאולי לא חשבנו עליהם, יכולים להיות מוכרים כתאונת עבודה?
"גם פציעה במהלך יום גיבוש חברתי מטעם העבודה, נחשבת לתאונת עבודה. עובדים שעובדים מהבית ונפגעים במהלך עבודתם גם כן מוכרים כנפגעי עבודה, כמו לדוגמה נפילה בעקבות מעידה מכבל של מחשב, נפילה מכיסא ועוד. גם תאונות דרכים שהתרחשו בדרך לעבודה, במהלך העבודה או בחזרה ממנה, נחשבות גם הן תאונות עבודה".

מתי חשוב לפנות לעורך הדין?
"כמו במקרה של תאונת דרכים, גם במקרה של תאונת עבודה חשוב לפנות כמה שיותר מהר לעו"ד מקצועי ומנוסה כדי שיידע לנווט אתכם צעד אחד צעד, יסביר מה עליכם לעשות כדי לתעד את האירוע. יש לכך חשיבות עצומה בתהליך תביעת הפיצויים בהמשך. במקרים רבים יש חשיבות לתיעוד ותמונות מזירת האירוע. כאשר מדובר בפציעה כתוצאה של מפגע בעבודה, חשוב מאוד לצלם את המפגע, את הפציעה ואת זירת התאונה סמוך ככל האפשר לאירוע. תיעוד כזה יכול להכריע בתיק".

כחלק מהשירות המתקדם קיים צוות מיוחד אשר במקרה הצורך מגיע גם לבית חולים. משרד עורכי דין חזוט-בר-זבינצקיצילום: ניר סלקמן

עו"ד זבינצקי מוסיף כי לעתים הדקות הראשונות שלאחר התאונה עשויות לקבוע את גורל התיק בעתיד ואת גובה הפיצויים. לכן, כדי להיות מוכנים לשלב הדיון על התיק בבית המשפט, כחלק מהשירות המתקדם במשרד עורכי דין חזוט-בר-זבינצקי, קיים צוות מיוחד אשר במקרה הצורך מגיע אל הנפגע גם לבית חולים, במידה שהוא מאושפז לאחר התאונה, כדי לגבות עדויות ולאסוף ראיות מוקדם ככל האפשר. כמו כן, פנייה יזומה לצוות המשרד מאפשרת הדרכה מדויקת שלב אחר שלב כיצד צריך לפעול בהתאם לנסיבות האירוע.

מה תפקידו של עורך הדין לתאונות עבודה?
"עורך דין מלווה את הלקוח שלו החל משלב התאונה ועד להגשת כתב התביעה. בהגשת תביעה לביטוח לאומי - עורך הדין יגיש תביעת נכות כתוצאה מתאונת עבודה בצירוף כלל המסמכים הרלוונטיים המגבים את התביעה. הוא יכין את הלקוח שלו לוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי וייצג אותו בהן".

לדבריי עו"ד זבינצקי, לוועדות הרפואיות חשוב להגיע עם עו"ד מקצועי המתמחה בתאונות עבודה, שיידע לטעון לסעיפים הרלוונטיים ולכל הפגימות מבלי להחסיר דבר, כדי שהלקוח שלו יזכה לפיצוי הכספי המקסימלי. זאת, כאשר מלבד הפנייה לביטוח הלאומי, ניתן להגיש גם תביעת נזיקין לחברת הביטוח של המעסיק, במידה שהתקיימה רשלנות שהובילה לפגיעה.

"תאונת עבודה יכולה להתרחש גם ביום גיבוש צוות". עו"ד נתן זבינצקיצילום: ניר סלקמן

"תאונות עבודה יכולות לזכות את הנפגע בפיצויים משמעותיים ולכן אין סיבה לוותר על מה שמגיע לנפגע על פי חוק", מציין עו"ד זבינצקי, "דוגמה לכך מובאת במקרה בו לקוח, בן 51, פנה למשרד למיצוי זכויותיו מול המוסד לביטוח לאומי לאחר שנפגע בתאונת עבודה. לאחר מאבק עיקש מול הביטוח הלאומי, נקבעו לו 42 אחוזי נכות צמיתה אשר מקנים לו קצבה חודשית בסכום שך 4,177 שקל מדי חודש, עד גיל הפרישה. בחישוב מהיר מדובר בפיצוי כולל בסה"כ 908,250 שקל".

הטיפול בלא מפעט נפגעים עומדים מאחורי המונטין שצבר משרד עורכי הדין חזוט-בר-זבינצקי, בעיקר באשדוד והסביבה. המשרד מטפל בנפגעי תאונות עבודה ודרכים ותביעות נכות. צוות המשרד, הכולל את עו"ד יוליה חזוט, עו"ד לימור בר-פרץ ועו"ד נתן זבינצקי, מלווים ומכוונים את הלקוחות באחריות ומקצועיות במאבק המאוד לא פשוט למיצוי זכויותיהם בחוק, בין אם בתביעה אל מול ביטוח לאומי, חברת הביטוח או מקום העבודה.

מקריאה ועיון בכתבות הרבות המתפרסמות בדף הפייסבוק של משרד עורכי הדין חזוט-בר-זבינצקי ניתן להבין מיד כי מדובר במשרד איכותי שמצליח לייצג את לקוחותיו בצורה הטובה ביותר ולקטוף הישגים עבור הלקוחות.

משרד עורכי דין חזוט-בר-זבינצקי
כתובת: שדרות ירושלים 18 בניין k-tower קומה 1 (משרד B116), אשדוד
טלפון: 08-6576565
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>