"בעלי עסקים רבים אינם מודעים למגוון של השפע הטכנולוגי"

חברת סייפנט (Safenet) מתמחה בשירותי IT, ומספקת פתרונות טכנולוגיים בהתאם לצרכי לקוחותיה. יוסי ארבל, מנכ"ל החברה, מדבר על החשיבות שבהסתמכות על אנשי טכנולוגיה ותקשורת מנוסים, בעולם שבו מחשבים מהווים כלי עבודה מרכזי

אור שמואלי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם בחליפה לוחץ על ענן ווירטואלי
"בעלי עסקים רבים אינם מודעים למגוון של השפע הטכנולוגי"צילום: shutterstock
אור שמואלי
תוכן שיווקי

סייפנט (Safenet) היא חברת בוטיק המתמחה בשירותי IT למגוון עסקים. ייחודה של החברה טמון ביכולתה לספק פתרונות טכנולוגיים מקיפים בהתאם ללמידה מדוקדקת את צרכי הלקוחות שלה, תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר. יוסי ארבל, מנכ"ל החברה, מדבר על החשיבות שבהסתמכות על אנשי טכנולוגיה ותקשורת מנוסים, בעולם שבו מחשבים מהווים כלי עבודה ראשי כמעט בכל תחום מקצועי.

להתאים את הפתרונות הטכנולוגיים לעסק

"המטרה שלנו היא לתת שירות ומענה לכל התשתיות הטכנולוגיות שהעסק צריך על מנת שיוכל לעבוד באופן שוטף", מסביר ארבל. "הטכנולוגיה הזמינה עבורנו בעשור השלישי של המאה ה-21 היא מתקדמת מאוד. היא מאפשרת לכל עסק לגדול, להתייעל ולחסוך בעלויות באופן משמעותי, אך בעלי עסקים רבים כלל אינם מודעים למגוון הרחב של השפע הטכנולוגי הקיים, ולכן הם זקוקים לאיש מקצוע שיידע להתאים עבורם את החבילה הטכנולוגית הנכונה לאחר למידה של צרכי העסק המשתנים, להדריך את החברה ועובדיה בתפעול וללוות אותם בדרך להטמעה מלאה של המערכות והשימוש האידיאלי בהן.

"תפקידנו לייצר שקט לחברות. הלכה למעשה אנו אומרים ללקוחות שלנו: אתם תתרכזו בעבודה השוטפת, אנחנו כבר נדאג לכל מה שקשור לפן הטכנולוגי. גם אני, בעל עסק לפתרונות מחשוב וטכנולוגיה, לא מתעסק למשל בכל מה שקשור לביטוח העסק. לשם כך אני שוכר את שירותיו של סוכן ביטוח מקצועי, שיידע להמליץ על הפוליסה הנכונה עבורי וייתן לי שקט. אנחנו יודעים לתת ללקוחותינו מענה מהיר, איכותי, אמין, מדויק ומקצועי. תמיד נשב עם הלקוח ונבין יחד אתו מהו הפיתרון הכי 'קוסט אפקטיב' עבורו, ואף פעם לא ננחית עליו מסמך שירותים ועלויות".

אילו נדבכים של תשתית טכנולוגית אתם מספקים?
"הפתרונות שלנו הם מהמתקדמים ביותר, ומקיפים את כל הדרוש לניהול מערכות המחשוב והתקשורת. אחת הטכנולוגיות שנמצאת בשנים האחרונות בתנופה הגדולה ביותר היא טכנולוגיית הענן. היתרון המשמעותי הטמון בהתבססות המערכות עליה, הוא בכך שהיא מאפשרת גמישות מרבית, כמו למשל במקרה של הרחבת העסק או במקרה שקם צורך בהרחבת תשתית. הרעיון הוא לייצר סביבת עבודה ווירטואלית, להזין שרת ולהתאים אותו. ברגע שההגדרות בוצעו ניתן לצאת לדרך, וקיימת האפשרות לשנות אותן בקלות בהתאם לצורך בעתיד בלחיצת כפתור בלבד. כאשר המערכת מבוססת חומרה, התאמות כאלה הופכות לכאב ראש של ממש, אך בעבודה עם שרתים ווירטואליים אין כל צורך ברכישת ציוד, נשיאה בעלויות אחזקה, דאגה לגיבויים וכו'. יתרון משמעותי נוסף בכך שניתן להפיק מידע ודוחות ולקבל נתונים בקלות רבה ובאופן אוטומטי. כל סביבת העבודה מגובה באופן תמידי בשני מיקומים ובשרידות גבוהה, כאשר השרת יושב על ציוד של אחת מחוות השרתים האזרחיות החזקות והאמינות בישראל.

"עם פרוץ מגיפת הקורונה, עלה באופן משמעותי הביקוש להקמת משרדים מבוססי ענן. כחברה שמקפידה להציע את הפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים בעולם, אנו מתמחים בתחום זה, ובעברנו שנים של ידע וניסיון בעבודה עם הטכנולוגיה הזו. בשנה האחרונה סייענו לעסקים רבים להקים, להפעיל ולהטמיע סביבה משרדית מבוססת ענן. האדפטציה המואצת לסביבת עבודה ווירטואלית היא מגמה עולמית שהתעצמה סביב המשבר שיצרה המגיפה. אנשים מבינים היום שעבור רבים מהעסקים, עבודה מרחוק היא העתיד.

"יכולת נוספת שהשימוש בטכנולוגיית ענן מאפשרת לנו, היא הקמת מרכזייה ווירטואלית. שלא כמו מרכזייה מסורתית, שדורשת רכישת ציוד וטלפונים בהתאם למספר השלוחות וקווי הטלפון ודורשת אחזקה שוטפת של החומרה, כאן ניתן להתאים את המערכת בקלות ובגמישות. כל האפשרויות - ניתוב השיחות, התאמת התפריט לשעות היממה, מתבצע באופן אוטומטי, ללא הגבלה על נפח השיחות בקו או על מגוון השפות בתפריט. יתרון נוסף הוא שניתן להפיק דרך המערכת דוחות אנליטיים מתוחכמים, מפורטים ומדויקים, מבלי להשתמש במוצר צד שלישי נוסף.

"השירות שלנו כולל גם הטמעת מערכת דואר אלקטרוני ייעודי לעסק, ואנו מציעים ממשקים של מגוון יצרנים, בהם 365 Microsoft Office, ו-Gmail G-Suite. לאחר הקצאת הרישיון, ניתן לפתוח תיבת מייל לכל עובד, ולשלם פר-תיבה. חשבונות חינמיים, ביתיים ופרטיים, מתאימים פחות לסביבת העבודה העסקית, מפני ששם דומיין החברה אינו מופיע בהם. מערכת דואר אלקטרוני עסקי המשותפת לכל העובדים מאפשרת ניהול ובקרה, שיתוף והצלבת מידע, ניהול הרשאות, תמיכה טכנית זמינה, פתרונות גיבוי וארכיון לנתונים, וכמובן אבטחת מידע ברמה גבוהה במיוחד".

תמיכה ותפעול מ-א' ועד ת'

"אחד הדברים שהכי מאפיינים אותנו, הוא היעילות", מדגיש ארבל. "מבחינת יכולות ומקצועיות, אנחנו משתווים לכל החברות הגדולות והבינלאומיות שפועלות בישראל. היתרון שלנו הוא חיסכון בבירוקרטיה וקבלת שירות אישי, איכותי ובעיקר אנושי. אין לנו מחלקת מכירות שמגלגלת את הלקוח הלאה לאחר חתימת ההסכם. זה נוגד את הפילוסופיה שלנו.

"כשותפים עסקיים של חברות כמו Dell ,Microsoft ,Adobe ,Fortinet ועוד, אנחנו מציעים ללקוח מגוון פתרונות תוכנה וחומרה בהתאם לצרכי העסק ומספקים עבורו את כל הציוד הדרוש, כולל הקמה, התקנה, ניהול רשתות, מסלולי שירות גמישים בהתאמה, במחירים הוגנים ובעסקאות ארוכות טווח. אנו מחויבים תמיד למחיר שנקבע מראש, גם אם הערכת העבודה מתבררת כבעלת נפח גבוה יותר באתר עצמו.

"חלק נוסף, ובלתי נפרד מן השירות שלנו נוגע לאבטחת מידע. הפשיעה המשתוללת ברשת בשנים האחרונות, שמגיעה מידי פעם לכותרות, כמו למשל התקיפה של חברת 'שירביט', מחייבת עוד ועוד עסקים לשמירה על היגיינת רשת וליכולות גיבוי ושחזור ברמה גבוהה, קל וחומר בתקופה רגישה כמו זו, כשעובדים רבים עוזבים את סביבת המשרד הסגור, הבטוחה יותר כביכול, ועוברים לעבודה מרחוק. סימון אתרים ודואר ספאם, ייעוץ בטיחות רשת, הטמעת אימות דו-שלבי במערכות שונות, אבטחה מניעתית ועוד- כל אלו באחריותנו המלאה. אנחנו אומרים לכל לקוח שלנו: 'אתה יכול לישון טוב בלילה, האבטחה היא עלינו'".

תשתית נכונה לצמיחה בטוחה

אחרי שסיים תואר במנהל עסקים ועבר הכשרות ייעודיות בחברת מיקרוסופט, הקים יוסי ארבל בשנת 1999 את סייפנט (סייף נטוורקינג בע"מ). במובן זה, החברה התהוותה וצמחה במקביל לזינוק הטכנולוגי האדיר שהתרחש בישראל בשני העשורים האחרונים, תוך שהיא מספקת שירותים לחברות מובילות מסקטורים ומתחומי מקצוע שונים.

"בין לקוחותינו ניתן למנות חברות סטארט-אפ בתחום הטכנולוגיה והתקשורת", מפרט ארבל, "לצד משרדי עו"ד, חברות ביטוח מובילות, שוק ההון, אנימציה, פרסום, רפואה, בנייה, יזמות, ועוד. כולם נהנים מרמת זמינות גבוהה ביותר ויחס אישי. אנו מקפידים להתעדכן באופן שוטף במגמות השונות בענף הטכנולוגיה המקומי והעולמי, להוסיף ללמוד ולהתמקצע, ליזום פגישות ושיתופי פעולה ולהשתתף בכנסים והשתלמויות. נותני השירות המועסקים אצלי הינם מקצועיים ואדיבים, ורובם לוקחים חלק בחברה שנים רבות. אני פועל בתחום כבר שלושה עשורים, אוהב, חי ונושם טכנולוגיה. עצם העובדה שאנחנו פועלים כבר שלושה עשורים בתחום שהוא כל כך דינאמי ותחרותי, מדברת בפני עצמה", הוא מסכם.

Safenet
מעבר לאתר >>
העייט 2 רעננה
טלפון: 03-7317733