מרכזיות לעסקים: הטמעה חכמה בכל ארגון

חברות רבות נעזרות בשירותי מרכזייה לצורך עבודתן השוטפת. כיום מדובר בתחום מתפתח הכולל פתרונות מתקדמים וטכנולוגיה גמישה המאפשרת מתן שירות יעיל מכל למקום ובהתאם לצרכי הארגון

מאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה עם אוזנייה עובדת על מחשב נייד
מרכזיות לעסקים: הטמעה חכמה בכל ארגוןצילום: shutterstock
מאור מואיגר
תוכן שיווקי

מה הדבר הראשון שעולה לכם לראש כאשר אתם שומעים את המילה "מרכזייה"? רבים ידמיינו קופסה חלודה, חוטי חשמל מסתלסלים או צלצול טלפון מיושן. אך המצב כיום שונה בתכלית, שכן מדובר בתחום שעבר מהפכה טכנולוגית ששינתה את חוקי המשחק המוכר. מרכזיות לעסקים מציעות מענה מדויק בהתאם לצורך, כוללות יכולות מתקדמות והפכו לכלי חיוני בו עושות שימוש חברות גדולות ומוכרות ברחבי העולם.

צור יועצים: מרכזיות וירטואליות בענן

אנחנו נוטים לחשוב על מרכזייה כדבר סטטי וקבוע שלא משתנה יותר מדי, אולם מי שמכיר את התחום הזה מבפנים יודע שההיפך המוחלט הוא הנכון. צור לוזון הוא אחד מהאנשים שמכירים את תחום המרכזיות על בוריו, משום שהוא עוסק בו כבר שלושה עשורים. ב-1989 הוא הקים את "צור יועצים" המספקת שורה ארוכה של שירותים בתחום הטלפוניה – ומאז ועד היום, הוא מספר, קצרה היריעה מלתאר את כל התהפוכות שעבר.

"זה תחום שמאז שנכנסתי אליו – הוא אף פעם לא עמד במקום", הוא מספר. "אם בעבר מרכזייה הייתה קופסה שהטלפונים של החברה היו מתחברים אליה – היום היא כל כך הרבה יותר מזה. כיום ניתן להטמיע בארגונים שירות מרכזייה חכם ומתקדם – שפועל על גבי הענן ויושב בתוך חוות שרתים של החברות הגדולות בעולם – כמו גוגל, מיקרוסופט ואמזון. כך ניתן לספק שורה ארוכה של יכולות מתקדמות שמשדרגות את המרכזייה ומתאימות אותה בצורה המיטבית לצרכים הייחודיים של כל ארגון".

את דרכו המקצועית החל צור כספק של חברות כמו תדיראן ויורוקום והתמקד בעיקר בשיווק ובניהול המרכזיות האנלוגיות של החברות המוכרות האלו. אולם כיום, החברה בהובלתו מפתחת בעצמה מערכות חכמות של מרכזיות בענן, עם שורה ארוכה של תכונות ייחודיות שרק משתכללות עם השנים. "הוותק שלנו בחברה מאפשר לנו לייצר גם פתרונות מורכבים ולא שגרתיים ללקוחות", מספר צור. "אנחנו אף פעם לא אומרים ללקוח שאי אפשר לעשות משהו שהוא מבקש. גם אם לא קיים פתרון ברור וזמין לבקשה שלו – אנחנו נעבוד ימים ולילות כדי לפתח דרך לעמוד בה".

שורה ארוכה של יכולות מתקדמות שמשדרגות את המרכזייה ומתאימות אותה בצורה המיטבית צילום: shutterstock

מרכזייה בענן בימי קורונה: גלגל הצלה שהוכיח את חיוניותו

בעבר הלא רחוק, המחשבה על מרכזייה שמתנהלת רק ברשת האינטרנט – ללא חיבור לקו הטלפון, הייתה נראית לאנשים מוזרה במקרה הטוב ומסוכנת במקרה הרע. צור, שהחל לפתח פתרונות כאלו עוד לפני שבע שנים, מספר קצת על הניסיון לשכנע מקבלי החלטות בארגונים בנחיצות הכלי הזה בתחילת הדרך: "בהתחלה, הפתרון הטכנולוגי הזה נשמע לאנשים מבהיל. אנשים התרגלו לרכוש משהו ולהרגיש אותו ביד. הם פחדו ממושגים מופשטים כמו 'ענן' שאף אחד לא יכול לראות. לכן, פתרון של מרכזייה וירטואלית נראה להם פחות מוחשי וגם די מוזר אם לומר את האמת".

מאז עברו מספר שנים עד שאנשים התחילו להבין, לאט ובהדרגה, כמה שירות זה נחוץ – עד שהגיע משבר הקורונה ושכנע גם את אחרוני הספקנים. "ברגע שהתחילה המגפה, הרבה חברות מצאו את עצמן משותקות ונדרשו למצוא פתרונות לתקשורת מרחוק מעכשיו לעכשיו. אבל הלקוחות שלנו, שכבר הטמיעו מרכזיות וירטואליות בארגונים שלהם, הצליחו לשמר את העבודה, לא להיפגע ובאופן כללי לתפקד פחות או יותר כרגיל – למרות האילוצים והמגבלות", מדגיש צור.

"כל פתרון שמפתחים ללקוח אחד תורם לכל השאר"

לאורך השנים, "צור יועצים" צברה שם ומוניטין כאחת החברות הבולטות בארץ בתחום המרכזיות הווירטואליות. כיום מספקת החברה שירותים לשורה ארוכה של גופים גדולים בארץ, לרבות רשת AM:PM, רשת רהיטי היוקרה Ellita Living, חלק מרשת מוסכי "צ'מפיון מוטורס" ורשת הסופרים "קינג סטור".

כאמור, אחד היתרונות המשמעותיים בשירות של "צור יועצים" טמון ביכולתה לפתח פתרונות שיענו גם על דרישות לא שגרתיות מצד הלקוחות – וברגע שנוצר פתרון כזה – הוא מוטמע בכל המרכזיות של כל הלקוחות.

בנוסף, משום שהמרכזיות של "צור יועצים", פועלות על גבי הענן, הן מוצעות במחירים נגישים, מייתרות את הצורך ברכישת מרכזייה פיזית וגם כוללות אפשרות לרכישת זמן אוויר בעלויות משתלמות ביותר. בחברה אף מתחייבים למחיר הנמוך ביותר שניתן להשיג בישראל על ניהול מרכזייה לחברות.

צור יועצים
מעבר לאתר >>