שירותים חיצוניים לסטרטאפים: תשתית דיגיטלית שתוכיח את עצמה

חברות טכנולוגיות רבות זקוקות למערך מסודר שיניב תוצאות בשטח ותסייע לייעל את העבודה השוטפת. החל מדפי נחיתה ועד אתרי תדמית – מאיפה מתחילים, על מה לא מוותרים וממה עדיף להימנע?

לירון גולן ואדיר להב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני אנשים יושבים לעבוד מול מחשב
שירותים חיצוניים לסטרטאפים: תשתית דיגיטלית שתוכיח את עצמהצילום: shutterstock
לירון גולן ואדיר להב
תוכן שיווקי

סטארטאפים טכנולוגיים וחברות שונות העוסקות בתחום זקוקים לתשתית דיגיטלית מתאימה, בין אם לצורך קידום מוצר מסוים ובין אם לטובת צמיחת העסק. שירותים חיצוניים לסטארטאפים יכולים לספק מגוון פתרונות בנושא ומציעים בין היתר עיצוב ופיתוח אתרי תדמית, הקמת קמפיינים ממומנים ואוטומציה, אשר יכולים לסייע לבלוט מעל המתחרים ואף לגייס עובדים חדשים. בין החברות שמציעות את השירות: WildWeb RMR Consultants ו-whist.

nullWildWeb סוכנות דיגיטל לחברות סטרטאפ וההייטק

סוכנות הדיגיטל WildWeb הוקמה על-ידי לי גורדון ומוטי עומור במטרה לסייע לחברות טכנולוגיות וחברות סטרטאפ לבנות תשתית דיגיטלית מדויקת, חדה, ופראית שמביאה תוצאות. WildWeb מתמחה בפתרונות דיגיטליים החל מעיצוב ופיתוח אתרי מסחר ותדמית, דפי נחיתה, פיתוח מערכות WEB, ועד מרקטינג, פרסום ממומן, קמפיינים, אוטומציה ועוד.

"אנחנו עובדים בעיקר מול חברות מתחום הטכנולוגיה וההייטק שרוצות לעשות קפיצת מדרגה משמעותית בקידום מוצר חדש או קיים, בגיוס עובדים ועוד. רוב החברות מגיעות אלינו עם ההבנה שבשביל לבלוט בשטח ולהגדיל את המכירות או לגייס עובדים הן צריכות אתר אינטרנט עובד ומוצרים דיגיטליים משלימים שיעבירו את המסר באופן הטוב ביותר ויביאו לתוצאות", מציינת אשת התוכן והדיגיטל לי גורדון, מייסדת ושותפה המתמחה בעולמות התוכן השיווקי, קופירייטינג, מיקרו קופי ועוד. יחד עם מוטי עומור, מעצב ומפתח אתרים שהגיע מעולם ה-Data Analysis, הקימו השניים סוכנות דיגיטלית צעירה, בועטת, נועזת ועדכנית המובילה חברות סטרטאפ לקפיצה מדרגה משמעותית.

לי גורדון ומוטי עומור צילום: גבע טלמור

"כאנשי טכנולוגיה שמאמינים בקדמה וביכולת של חברות סטרטאפ לשנות את העולם, אנחנו רוצים להיות לצידן ולעזור להן לחדד את המסר, לדייק את הרעיון ולבלוט בזירה הוויזואלית והדיגיטלית, אנחנו רואים את עצמנו ושמחים להיות חלק מהשינוי ומההתקדמות שלהן", מוסיף מוטי עומור.

למה בחרתם להתמקד דווקא בקהל יעד הספציפי הזה?
"בחרנו להתמקד בחברות טכנולוגיות וחברות סטרטאפ משתי סיבות עיקריות, האחת היא שאנחנו נמשכים לתחום הטכנולוגי, מאמינים בו ורוצים לקדם אותו. הסיבה השנייה היא שראינו כי בהרבה חברות קיים פער בין החזות הוויזואלית לבין המוצרים שהיא מפתחת בפועל, הטכנולוגיה והחדשנות שלהן, ולנו קיימת היכולת לצמצמם את הפער ולגרום להן לדבר באותה שפה מתקדמת ומרשימה גם בזירה הדיגיטלית.

"מעבר לכך שיטת העבודה איתנו היא מאוד נוחה ומדברת לקהל היעד שלנו, אנחנו יודעים לתת מענה באופן מידי, לספק תוצאות מהירות ולעבוד בצורה גמישה. יש לנו סל שירותים שאנחנו יכולים להציע בכל רגע נתון ולפי דרישות הלקוח. אנחנו חברה צעירה שיושבת בסביבת עבודה של סטרטאפים ויודעת כיצד לעבוד בצורה גמישה ולהתאים את עצמנו לשפה ולדינאמיות של כל חברה. כמו כן, כל השירותים שאנחנו מציעים נעשים in-house, הצוות שלנו מגוון ומאפשר לנו לקחת חברה וללוות אותה מקצה לקצה ולמצות את הזירה הדיגיטלית עד תום".

צוות חברת WildWebצילום: גבע טלמור

אילו שירותים נוספים אתם מציעים חוץ מבניית אתרי אינטרנט?
"השירותים הדיגיטליים שלנו מכסים את כל מה שחברות צריכות בשביל לבלוט, להתקדם ולנצח בזירה הדיגיטלית, מעבר לבניית אתרים שעובדים, אנחנו מתמחים בכל הקשור לקידום ממומן בכל הפלטפורמות, החל מגוגל, פייסבוק, אינסטגרם ועד לאאוטבריין, טאבולה ועוד. כאשר גם כאן ובדיוק כמו בבניית אתר אינטרנט, העבודה שלנו לא מסתיימת רק בפרסום המודעה, אנחנו יודעים כיצד ללוות את לקוח הקצה מרגע החשיפה למודעה ועד לשיחת הטלפון עם נציג החברה. למעשה, הלקוח עובר בשרשרת שיווקית ויצירתית, או כפי שנהוג לכנות זאת היום 'במשפך שיווקי', כאשר בסופו של דבר הליד הסופי יהיה מדויק ונכון לחברה".

WildWeb
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לחשבון האינסטגרם >>
טלפון: 03-7208366
לכתובת המייל >>

--------------------------------------

nullשירותים חיצוניים לסטארטפים - RMR Consultants

חברות סטארט-אפ נדרשות לשירותי הנהלת חשבונות וליווי פיננסי באופן שוטף כבר מיום הקמתן. אולם, בתחילת דרכן היקף הפעילות הוא מצומצם והתקציב נמוך ובשל היעדר משאבים מעדיפות חברות רבות לרכוש שירותים אלו מספקים חיצוניים.

רכישת שירותים במיקור חוץ מייתרת את הצורך בהעסקה ישירה של עובדים בארגון בשלב בו הבסיס הפיננסי של החברה אינו איתן מספיק ובכך מקטינה את הסיכון התפעולי, יכולה לחסוך בהוצאות החברה ומאפשרת לה למקד את המשאבים בפיתוח העסקי ולהותיר את הניהול הפיננסי בידיהם של מומחים בתחום אשר מלווים את החברה בכל שלב.

לדברי עומר רופא חיים, שותף בחברת RMR המעניקה שירותים פיננסיים חיצוניים ומלווה יזמים וסטרטאפים בתחילת דרכם, "אנחנו מלווים את היזמים לאורך כל הדרך על מנת שיקבלו את השקט להשקיע את האנרגיות שלהם בקידום ופיתוח המיזם. RMR מציעה חבילת שירותים כוללת ומקיפה תוך התחייבות לזמינות גבוהה".

עומר רופא חיים, שותף בחברת RMR צילום: לי אגמון

RMR Consultants

חברת RMR מספקת קשת רחבה של פתרונות פיננסיים לעסקים קטנים ובינוניים: שירותי הנהלת חשבונות, ביקורת דוחות כספיים, חשבות שכר, שירותי CFO, ליווי וייעוץ עסקי ועוד. החברה מספקת פתרונות פיננסיים מותאמים אישית, בעלות אטרקטיבית, ומסייעת ליצירת שיתופי פעולה עסקיים ובבניית אסטרטגיה המותאמת למצב השוק המקנה ליזמים יתרון בסביבה התחרותית.

מדוע סטרטאפים צריכים שירותים חיצוניים וכיצד הם מסייע להם?
"בפני חברות סטארט אפ קיימים אתגרים רבים. החל משלב בחינת הרעיון העסקי, סקירת השוק והמתחרים, בניית המודל הפיננסי ועד פתיחת חברה בע”מ וגיוס הון. מהרגע שנפתחת החברה צריך להתחיל לדווח לרשויות המס והנהלת חשבונות שוטפת. אנחנו יודעים להתאים את השירות הזה לסטארטאפים ולתת להם את השקט לעבוד על המוצר שלהם. כחלק מהשירות אנחנו בונים עם היזמים והמשקיעים סט דוחות ניהוליים ופיננסים ומשתלבים במערך הכספים של החברה".

אילו שירותים אתם מציעים לסטארטאפים?
"אנחנו מלווים יזמים מההתחלה, יש כאלה שבאים להתייעץ איתנו משלב הרעיון לגבי המודל העסקי, בדגש על הצד הפיננסי, על בניית התקציב והתוכנית הפיננסית, על המשמעות של פתיחת חברה וההוצאות הנלוות ועוד היבטים פיננסיים שהיזמים לא מודעים להם ומאפשרים להם לבחון את כדאיות המיזם והעלויות הצפויות.

"אנחנו מלווים את היזמים לאורך כל הדרך על מנת שיקבלו את השקט להשקיע את האנרגיות שלהם בקידום ופיתוח המיזם"צילום: לי אגמון

"השלב הבא הוא עזרה בבניית התוכנית העסקית תוך מתן דגש על ההיבטים הפיננסיים, סיוע בפתיחת תיקים ברשויות המס וברשם החברות וליווי שוטף של החברה הכולל מתן שירותי הנהלת חשבונות חיצוניים, חשבות שכר, שירותי CFO, דוחות שנתיים לחברה ולבעלי המניות, דוחות למשקיעים ושירותים פיננסיים נוספים שמאפשרים לחברה להתמודד עם השינויים בסביבה התחרותית ועם האתגרים היומיומיים".

תוכל לתת דוגמה לסטרטאפ אותו ליוויתם ומה היו התוצאות?
"אני אתן דוגמה של חברה שבאה אלינו בשלב הרעיון עוד לפני פתיחת תיק ברשם החברות לצורך פגישות התייעצות לגבי פתיחת חברה, המודל העסקי, ההוצאות הצפויות בעתיד והמשמעויות של גיוס משקיעים. לאחר מכן פתחנו עבורם תיק ברשויות המס והענקנו לחברה שירותי הנהלת חשבונות וחשבות שכר. לאחר גיוס הון והתפתחות החברה הקשר הפך לאינטימי יותר ונדרשנו להפיק דוחות ניהוליים, לדוגמה - דוחות רווח והפסד, תזרימי מזומנים ועוד. ככל שנפח הפעילות גדל, גדלו גם השירותים אותם צרכה החברה ונדרשנו לספק דוחות עבור משקיעים, לקיים פגישות תקופתיות עם בעלי המניות וללוות את החברה עד לשלב בו היא נמכרה בסכום משמעותי.

"בנוסף, הקמנו את קהילת היזמים The Founders, יחד עם יובל פרידמן, אותה אנו מנהלים ומלווים דרכה את היזמים החברים בקהילה. הקהילה מונה מאות יזמים ומייצרת שיתופי פעולה עסקיים, השקעות משותפות ועזרה הדדית שמסייעת לקחת סטרטאפים כמה צעדים קדימה. אנחנו מאוד מאמינים בלהיות מעורבים בקהילות ואנחנו מלווים גם את קהילת היזמים 'ראשון-טק', אשר תומכת ביזמים עוד מהשלב הראשוני של גיבוש הרעיון ועד להוצאתו לפועל".

RMR Consultants
טלפון: 077-3457520
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>

---------------------------------------

nullwhistפתרונות מתקדמים לענן

חברות סטארטאפ צעירות המונות בין 3-40 עובדי D&R נוטות לרוב לוותר על איש DevOps במשרה מלאה נוכח היקף העבודה. החיפוש אחר האיש המתאים לאיוש המשרה, התאמתו למערכת וההשקעה הנחוצה לשם כך מייצרים לעתים פתרונות ביניים שלא תורמים לתהליך העבודה ואף מעכבים אותו. עם הזמן, מבינות חברות הסטארטאפ כי יש להכניס איש DevOps כבר בשלבים הראשונים של הפרויקט כדי לייצר את הקרקע להצלחתו, ונעזרות בשירותי מיקור חוץ.

בחברת "whist – פתרונות מתקדמים לענן" עונים בדיוק על הצורך הזה ומספקים איש DevOps מקצועי במיקור חוץ העובד ישירות מול הלקוח במהלך משנה תפיסה בעולם ההייטק. "הקמנו את החברה כדי לתת מענה מא' ועד ת' ללקוחות שלנו ב-one stop shop, אם זה באחסון, בפתרונות ענן, בפיתוח ועוד", אומר המנכ"ל עידו ניגר.

Whist מתמקדת בסטארטאפים של 3-40 עובדי D&R. היא מונעת מחברות ההזנק את האבטלה הסמויה בגיוס איש DevOps במשרה מלאה וכמו שהעיד אחד הלקוחות: "גיליתי שזה נכון היה לעבור למיקור חוץ של whist, עדיף לתת למקצוענים לטפל במה שהם מבינים. מתקתק כמו שעון. כל מה שצריך - אני מקבל."

מתמקדים בהצלחת הלקוח

המנכ"ל עידו ניגר מסביר כי whist נמצאת בתהליך מתמיד של למידה ועדכון כדי לתת לחברות הסטארטאפ את הפתרונות הטובים ביותר: "אם כיום המיקוד הוא בענן, אז יש לנו ענן פה בארץ ואנחנו מעניקים תמיכה וניהול מאותו מקום לעננים של אמזון, אז'ור, IBM, גוגל ועוד, שאותם אנחנו מנהלים בכל הרמות. whist מציעה שירות שלא קיים בשוק הישראלי שבו חברת מפתחים שאין להם איש DevOps מקבלים את השירות מאיתנו, והנחיה מה לעשות בכל שלב בצורה הנכונה ביותר".

איש DevOps מקצועי במיקור חוץ העובד ישירות מול הלקוחצילום: shutterstock

השירותים של חברת whist מתמקדים בהצלחת הלקוח ומציעים לאותם סטארטפים איש DevOps קבוע משלהם, תוך הגדרת זמן העבודה שלו מראש. האיש של whist עובד בצורה קבועה מול הסטארטאפ ששכר את השירות, והקביעות מהווה יתרון ענק בכל הקשור לתחום מיקור החוץ. "חברות אחרות מציעות מיקור חוץ עם איש תמיכה משתנה וזה מוריד את יעילות העבודה מול המערכת", מסבירים בחברה.

"אנחנו, לעומת זאת, מצוותים ללקוח איש DevOps קבוע, שהופך לחלק מצוות העובדים של החברה ששכרה אותו בהתאם למספר השעות הדרוש לה. יש בכך יתרון גדול לטובת התמיכה ותפעול המערכת של חברת הסטארטאפ, שמקבלת למעשה עובד מיומן במחיר שעות קבוע וללא צורך להעסיק אותו ישירות או להכשיר לעבודה במשך תקופה ארוכה".

"כולם צריכים להרוויח"

לשיטת החברה, איש ה- DevOps עובד על פי המשימות שהועלו במערכת של הלקוח, והמערכת מקבל דיווח על פעולות שביצע ומדווחות בהתאם. העובד מתווסף לצוות הקיים על פי ריטיינר קבוע עם מעטפת התמיכה העוצמתית של whist ושל צוות DevOps ו-DBA.

מוטו החברה הוא שכולם צריכים להרוויח. "האידיאולוגיה היא WIN-WIN-WIN לכולם, כי הסטראטאפ לא צריך עובד במשרה מלאה, הלקוח מקבל איש DevOps קבוע שלא על בסיס פרויקטאלי והוא זה שיקבע עבורו את היקף העבודה". בכך נוצרת רציפות של ידע כי העובד לומד את העסק שמולו הוא עובד לטובת תוצרת טובה ויעילה יותר.

בהגדרתה, מייצרת whist ללקוח שקט נפשי באשר לשירותי הענן. היא מלווה את הלקוח, מייעצת לו ומעניקה תמיכה כמעט לכל ענן שקיים. תמורת התשלום החודשי יקבל הלקוח ניהול ענן וייעוץ לפיתוח ויישום בענן, שירותי DevOps לרבות CI\CD הקמה, תכנון ובנייה של הענן לצורכי הלקוח, ליווי צוות הפיתוח ב- devploy, ייעוץ DB וביג דאטה ושירותי ניטור לטיפול 24/7 בתקלות.

עידו ניגר: "אנחנו חולשים על שני התחומים, גם DevOps וגם IT ולכן יכולים לתת לחברה שירות לטיפול בתקלה שאינה שלנו, ואף לטפל בתקלה עצמה אפילו אם היא לא גובלת בתחום האחריות שלנו. בנוסף, אנחנו מציעים ללקוח שירותי ניהול ואחזקה מלאים בחבילות SLA מותאמות לעסק שלו ופעילות 24/7 כדי שלא יאבד לידים וגולשים".

whist
מעבר לאתר >>
טלפון: 079-5555-970
לכתובת המייל >>