אופיר עקיבא: המטרה שלנו היא לתת ללקוח את המוצר הביטוחי הטוב ביותר

כיצד בוחרים את סוג הביטוח הרלוונטי, אילו יתרונות לכל אחד מהביטוחים ולמי הם מתאימים? סוכן הביטוח אופיר עקיבא משיב, ומסביר כיצד ניתן לדאוג לעתיד

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר עקיבא מחזיק גלובוס כסוף בכף ידו
"אני עובד עם כל חברות הביטוח ועם בתי ההשקעות המובילים בתחום". אופיר עקיבאצילום: גלי מרגלית
מירי ורד
תוכן שיווקי

"העבודה שלי היא שליחות. זוהי משרת אמון שאני מתייחס אליה בכל הרצינות והחשיבות הנדרשת. המהות שלנו היא למנוע קריסה כלכלית של הלקוח ומשפחתו. אנחנו מנהלים סיכונים. במקום שהסיכון ירבוץ על הלקוח, אנחנו מעבירים את הסיכון אל חברות הביטוח", מספר סוכן הביטוח הפנסיוני אופיר עקיבא.

במשרדו הממוקם ברעננה, נותן עקיבא שירותי ביטוח ופנסיה לעצמאים, שכירים ולחברות. ניתן לפנות למשרדו של עקיבא כדי לרכוש פוליסות ביטוח כמו ביטוחי חיים, משכנתא, בריאות, ביטוחי רכב ודירה, אחריות מקצועית, ביטוח אובדן כושר עבודה, קופת גמל, קרן השתלמות, פוליסות פיננסיות ועוד.

איש של אנשים

עקיבא, חבר בוועדת הצעירים של לשכת סוכני הביטוח, בודק ובוחן עבור הלקוחות פוליסות קיימות בדגש על מקסום התועלת מכל פוליסה, ומעניק הגנה פנסיונית. "כדי לתת ללקוחות ערך ממשי, אני עובד עם כל חברות הביטוח ועם בתי ההשקעות המובילים בתחום", הוא אומר, "כך אני יכול להתאים לכל לקוח את המוצר הפנסיוני והביטוחי שהכי מתאים לצרכיו. יש לי צוות שעובד מולי בכל חברת ביטוח, אני מעודכן בכל השינויים שחלים, ביתרונות ובחסרונות של המוצרים, וכמובן בחוק ובדרישות הרגולטוריות".

"אני מקפיד להישאר מעודכן, וללכת באופן תדיר להתמחויות והשתלמויות". אופיר עקיבא צילום: גלי מרגלית

עקיבא המעיד על עצמו כ"איש של אנשים", עוסק בתחום הביטוח והפנסיה מזה עשור. לאחר שסיים תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת אריאל, המשיך את לימודיו דרך האקדמיה במסלול של ייעוץ פנסיוני משולב עם ניהול תיקי השקעות בניהולה של מכללת אורין שפלטר. מיד עם סיום לימודיו עבר בהצלחה התמחות בשחם סוכנות לביטוח כסוכן ביטוח פנסיוני ואלמנטרי. לאחר ההתמחות עבד כסוכן עצמאי מספר שנים תחת מעטפת של בית סוכן וצבר ידע מקצועי, כלים וכישורים המאפשרים לו להעניק ללקוחותיו את השירות הטוב ביותר.

"אני מקפיד להישאר מעודכן, וללכת באופן תדיר להתמחויות והשתלמויות מקצועיות", אומר אופיר, בן 37, נשוי ואב לשתי בנות מקסימות, משלב בין הבית והמשפחה לבין עבודתו במשרד הממוקם קרוב לביתו ומאפשר לו זמינות גבוהה ללקוחותיו.

מהם הביטוחים החשובים שמומלץ לרכוש?

"חשוב לזכור שכל לקוח הוא עולם ומלואו. לכל לקוח יש את החששות שלו, את הפחדים שלו ואת האני מאמין שלו. לקוח אחד חושש להיכנס לסטטיסטיקה ולחלות במחלה קשה, ולקוח שני מודאג מתסריט שבו הוא לא יקום מחר בבוקר, ואשתו וילדיו לא יוכלו להסתדר כלכלית בלעדיו. לקוח אחר ראה את אמא שלו במצב סיעודי, ורוצה להיערך למצב שחס וחלילה יהפוך לסיעודי לעת זקנה, כדי שיוכל לממן את כל ההוצאות הכרוכות בכך.

"אני עורך בירור צרכים עם כל לקוח ומציע לו את המוצר הביטוחי שאני מאמין שהכי נכון עבורו. אין לי חבילה או מוצר קבוע, אני בונה לכל לקוח את המוצר שיענה לצרכים הספציפיים שלו והמתאים ביותר עבורו".

בין ביטוח בריאות לבין ביטוח פנסיוני

עקיבא מסביר כי ביטוח בריאות הוא ביטוח חשוב מאוד לכל אדם מכיוון שהרפואה בישראל אמנם איכותית מאוד אבל לא כל הטכנולוגיות מונגשות לציבור. "אדם שלא מבוטח בביטוח בריאות פרטי, לא יכול לקבל את שירותי הרפואה הטובים ביותר, ולפעמים זה יכול לעשות את כל ההבדל. אדם מבוטח שצריך לעבור ניתוח פולשני או טיפול חדשני מחליף ניתוח, יכול לקבל תור תוך זמן קצר מאוד, בזמן שאדם ללא ביטוח ייאלץ להמתין תקופה ארוכה מאוד ולעיתים מעל לשנה לניתוח או לטיפול מיוחד ובזמן הזה יסבול מכאבים", הוא מסביר, "אדם שאינו מבוטח ונזקק, חלילה, לתרופות מצילות חיים או מאריכות חיים, ייאלץ להוציא מכיסו סכומים אסטרונומיים של עשרות אלפי שקלים בחודש. ביטוח בריאות כולל גם כיסוי להשתלות איברים בארץ ובחו"ל, ייעוץ עם רופאים מומחים, בדיקות אבחנתיות, טיפולים מיוחדים למחלת הסרטן, טיפולים התפתחותיים לילדים ועוד".

"חשוב לזכור שכל לקוח הוא עולם ומלואו". אופיר עקיבאצילום: גלי מרגלית

ביטוח נוסף שחשוב הוא ביטוח מחלות קשות. "מדובר בביטוח בלתי נפרד שאני רואה ביום-יום כמה שהוא משמעותי למשפחות. שילמתי בעשור האחרון קרוב למיליון שקלים למבוטחים רק על הסעיף הזה", אומר עקיבא.

"ישנו גם ביטוח תאונות אישיות, שמבטיח פיצויים לרוב חד-פעמיים במקרה של תאונה, בין אם מדובר בשבר, נכות, מצב סיעודי, כוויות או אשפוז, והוא מומלץ לאנשים בעלי עבודה פיזית או בעלי סיכון גבוה ביום-יום כמו רכיבה על אופנוע, ספורט אקסטרים, אופניים חשמליות ועוד", מוסיף עקיבא, "ניתן להרחיב אותו ולקבל פיצוי נוסף לאובדן כושר עבודה עקב תאונה לתקופה של עד שלוש שנים. יש גם ביטוח אובדן כושר עבודה מהווה למעשה הכנסה חלופית המונעת קריסה כלכלית של מבוטח אשר נקלע למצב של אי יכולת לעבוד, בהתאם לאישור רופא תעסוקה".

עקיבא מוסיף כי ביטוח חיים אשר משולם למוטבים במקרה של מוות, לא פעם מציל כלכלית את המשפחה. "רק בחודש דצמבר האחרון שילמתי לאלמנה שני מיליון שקלים עבור ביטוח חיים שהיה לבעלה אשר נפטר ממחלת הסרטן בהיותו בן 45 בלבד. סכום כסף זה יעזור בוודאי לגדל את שלושת ילדיהם בכבוד עם פחות דאגות כלכליות", הוא אומר.

בנוגע לביטוח סיעודי, מסביר עקיבא כי כבר לא ניתן לרכוש אותו באופן פרטי, אלא רק דרך קופות החולים ובמתכונת מצומצמת מזו שהייתה בעבר וכמובן במסגרת תקנון ולא חוזה. "כעת הביטוח הסיעודי מקנה למבוטח עד 5,500 שקל בחודש (בהתאם לגיל הצטרפות לכיסוי) לתקופה של חמש שנים, והוא ניתן רק עקב מחלה, ולא במקרים של תאונות או פעולות איבה. במתכונת הקודמת, לעומת זאת הלקוח היה מחליט על הסכום שיינתן לו ועל התקופה על פניה הוא יתפרס", הוא מוסיף, "קצבת הביטוח הסיעודי ניתנת למבוטח המוגדר תשוש נפש על ידי הרופא או למבוטח שלא מסוגל לבצע לפחות שלוש מתוך שש פעולות יום-יומיות (מבחן ADL, Activities of Daily Living). חשוב לציין כי לצורך הקביעה כי אדם אינו מסוגל לבצע פעולה, מספיק להוכיח כי האדם אינו מסוגל לבצע 50 אחוז ממנה.

כמובן שגם הביטוחים האלמנטריים כמו ביטוח מבנה ודירה או ביטוח משכנתא חשובים ורכישתם עושה את כל ההבדל ללקוח במידה ומתרחש מקרה ביטוחי. בתחום הביטוח הכללי קיימים גם ביטוחים לעסקים, אחריות מקצועית לבעלי מקצוע חופשי, חבות מוצר סייבר וכולי".

מהם השירותים שאתה נותן ללקוחות במסגרת הביטוח הפנסיוני?

"ראשית, אני נפגש עם הלקוחות ועורר בירור מקיף על כל הנתונים הרלבנטיים כמו שכר, עיסוק, מצב משפחתי, מצב רפואי, גיל, מספר ילדים, מצב כלכלי ועוד. בשלב הבא אני מתאים ללקוח את הפתרון הפנסיוני המתאים לו.

"לכל מוצר יש את היתרונות והחסרונות שלו. היתרונות של קרן פנסיה, לדוגמה, הם עלויות נמוכות באופן יחסי, ואגרות חוב מיועדות עד 30 אחוז מהצבירה שהמדינה מקצה להן, המבטיחות תשואה מסוימת. אך מאידך אין למבוטח כל השפעה בנוגע לתקנון הקרן שעשוי להשתנות תדיר. כמו כן, במקרים בהם מבוטח יאבד את כושר עבודתו, ולא יוכל להמשיך לעבוד במקצוע שלו, לפי תקנון הקרן, אותו מבוטח ייאלץ לעבוד בעיסוק סביר אחר. בעלי מקצועות ייחודיים בעלי השכלה פורמלית, הכשרה וניסיון אשר מעוניינים לקבע את עיסוקם הספציפי בעת קרות מקרה ביטוח של אובדן כושר עבודה – צריכים לשדרג את קרן הפנסיה על ידי מוצר שנקרא מטריה ביטוחית שתבטח את העיסוק הספציפי של המבוטח, או לחלופין לקנות ביטוח מנהלים".

"אני נלחם עבור הלקוחות שלי". אופיר עקיבאצילום: גלי מרגלית

עקיבא מציין כי הוא "יודע לתת לכל אדם ולכל מצב את הפתרונות המתאימים להם. לדוגמה, קרן הפנסיה אינה יודעת לשלם למוטב נקוב בשם כל עוד קיימים שארים, כמו כן אדם אשר נשוי בשנית לא יכול למנוע מבת הזוג הנוכחית לקבל קצבת שאירים ולקבע את הילדים כשאירים בלעדיים ולכן יש לחשוב על פתרון יצירתי לצורך קבלת אפשרות לקבוע מוטב נקוב בשם".

הוא מסביר כי יש לבחור את מסלול הביטוח ומסלול ההשקעה הנכונים והמתאימים ביותר ללקוח. "אני עורך התאמות ספציפיות, לדוגמה, כאשר מדובר בעצמאי, אני ממליץ להגדיל את השכר המבוטח ועל ידי כך להגדיל את הכיסוי הביטוחי, בעוד שכאשר מדובר בשכיר ורווק ללא ילדים או צפי מיידי לחתונה, אני ממליץ לוותר על כיסוי ביטוחי לתקופה מוגבלת בכדי לשפר את אחוז החיסכון", הוא אומר.

מה ה"אני מאמין" של הסוכנות?

"העיקרון המנחה אותנו הוא טובת הלקוח. המטרה שלנו היא לתת ללקוח את המוצר הביטוחי הטוב ביותר בעלות הטובה ביותר, תוך כדי מתן שירות לאורך זמן. אנו לא נמדדים ביום רכישת הפוליסה אלא כאשר מתעורר מקרה ביטוחי. הלקוחות סומכים עליי בעיניים עצומות, ואני תמיד שם בשבילם. מדובר במשרת אמון הטומנת בחובה אחריות רבה, ואני מודע לכך ולוקח את הדברים ברצינות וביסודיות הראויה.

"כשאני נפגש עם לקוח, אני שם את עצמי בנעליו ונותן לו את כל הידע, הכלים, הדגשים וההמלצה שלי בנוגע למוצר הביטוחי הנכון עבורו. הלקוח מגיע להחלטה מושכלת לאחר שאני נותן בידו את כל המידע הרלבנטי".

מה היתרון של סוכן ביטוח על פני חברות ביטוח ישירות?

"ראשית, להבדיל מחברת ביטוח ישירה שהיא למעשה משווקת של חברת ביטוח מסוימת, סוכני ביטוח עובדים עם כל חברות הביטוח, מכירים את כל המוצרים של כל החברות ויכולים לעשות מיקס ולתת מענה כוללני עם המוצרים הטובים ביותר והמתאימים ביותר ללקוח.

"שנית, סוכן הביטוח, לעומת זאת, מכיר את המבוטח, את משפחתו וסביבתו, עורך בירור צרכים מעמיק, ומייעץ ללקוח מה מיותר ומה הכרחי בעבורו. אין אח ורע לבירור צרכים ושיחה אישית מעמיקה. הכי חשוב, כשעובדים עם סוכן ביטוח, תמיד יש עם מי לדבר, תמיד יש מענה. מבוטח צריך סוכן חיצוני שישמור על האינטרסים שלו וינהל את הבירוקרטיות מול חברת הביטוח ומול כל גורם חיצוני.

"בנוסף, כסוכן ביטוח עם ניסיון, ותק וקשרים, אני נלחם עבור הלקוחות שלי ועושה בשבילם הכול. ייתכן שללקוח קרה מקרה שבאופן רשמי לא מזכה אותו בפיצוי, ועדיין במקרים מסוימים אני יכול לבקש עבור הלקוח שלי תשלום לפנים משורת הדין. חברת הביטוח אינה מחויבת לשלם, אבל ברגע שלסוכן יש קשרים עסקיים, הוא יכול לקבל עבוד הלקוח שלו פיצוי".

אופיר עקיבא - ביטוח פנסיה ופיננסים
כתובת: אלכסנדר זרחין 7, רעננה
טלפונים: 074-7366791, 054-7692566
למעבר לאתר>>>
למעבר לפייסבוק>>>