מערכות קירור: תמיכה וייעוץ כולל לכל פרויקט

אחת המערכות המורכבות שיש בכל מבנה היא זו שאחראית על קירור, כאשר תכנון שלה מצריך אינטגרציה והתייחסות למספר רב של גורמים. על מנת לבצע פרויקט מסוג זה על הצד הטוב ביותר, ניתן להיעזר בחברות המכירות את התחום מקרוב

לידור יעקב ושחר אמאנו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מערכות קירור
מערכות קירור: תמיכה וייעוץ כולל לכל פרויקטצילום: shutterstock
לידור יעקב ושחר אמאנו
תוכן שיווקי

כל מבנה מכיל מערכות קירור שונות הבנויות בהתאם לתנאי השטח ואופי הסביבה. יזמים, לקוחות מוסדיים, קבלנים ואדריכלים בתחום הבנייה זקוקים לליווי וייעוץ לאורך פרויקטים מסוג זה, כאשר החברה המספקת אותם נמצאת בחשיבות חשיבות עליונה – זאת על מנת להימנע מבעיות לאורך התהליך והתאמת המערכות בצורה מדויקת בהתאם לצרכים. בין החברות הפועלות בתחום: קירור ע.מ.ל ודמיאנס.

nullקירור ע.מ.ל רחובות

"תחום הקירור הוא מורכב ובהתאם דורש הבנה מעמיקה, ידע וניסיון, כמו גם היכרות עם המערכות הקיימות כיום. אנחנו מציעים ללקוחות שלנו ליווי מאלף ועד תו, החל מתכנון מותאם לצרכים, דרך הרכבת והתקנת המערכת ועד לאחריות ותחזוקה שוטפת", אומר טל מרום, הנדסאי קירור ובעלים בחברת קירור ע.מ.ל רחובות, בעלת ותק של למעלה מארבעים שנים בתחום הקירור.

קירור ע.מ.ל רחובות היא חברת בוטיק משפחתית, המעניקה פתרונות קירור לתעשיית המזון והבשר, כמו גם למגוון עסקים וארגונים גדולים באמצעות הנדסאי וטכנאי קירור. בין לקוחותיה: zer4u, רשת המאפיות אבולעפיה ורשת הפיצה פאפא ג'ונס, אשטרום בנייה, משרד הבטחון, אלביט, תע"ש, רשת המסעדות רק בשר, האוניברסיטה העברית ועוד.

"אנחנו מציעים ללקוחות שלנו ליווי מאלף ועד תו, החל מתכנון מותאם לצרכים"צילום: טל מרום

ניסיון של שני דורות בתחום הקירור

קירור ע.מ.ל רחובות הוקמה כבר בשנות השמונים על-ידי אב המשפחה, כאשר כיום דור ההמשך כבר השתלב בחברה. "כבר בגיל עשר הייתי מצטרף לאבי בחופשים ועוזר בכל מה שצריך בעסק, כך שנחשפתי לתחום בגיל צעיר", מספר טל.

לצוות החברה ניסיון רב אותו רכש לאורך שנים של פעילות בתחום, ואנשי המקצוע נוסעים באופן שוטף לכנסים ותערוכות בעולם במטרה ללמוד על חידושים בתחום. "ההכרות העמוקה עם התחום, הספקים והמערכות הקיימות מאפשרים לנו להציע לכל לקוח פתרון התפור למידותיו ולבצע את ההתאמה הנדרשת גם לתנאי האקלים באתר הלקוח, היות ותכנון חדר קירור במטולה שונה בתכלית מזה שנדרש ללקוח מאילת", מסביר טל. הניסיון הרב שצברה החברה מאפשר לה גם לאתר ולפתור תקלות ובעיות בעת הצורך.

מענה גמיש ומדויק לצרכים

לדברי טל, על אנשי המקצוע להביא איתם לא רק ניסיון וידע בתחום, אלא גם להיות בעלי יכולת הקשבה לצרכים, שתוביל לתכנון נכון ואידיאלי של מערכת הקירור עבור הלקוח. תכנון מערכת הקירור ייעשה בהתאם למטרת הקירור ולתנאים הנדרשים בחדר הקירור – טמפרטורה, לחות, כמות אוויר נדרשת בחדר ועוד. החברה פועלת מול מגוון ספקים מובילים בתחום, דבר המאפשר לה גמישות מקסימלית ובחירת החלקים הטובים ביותר, שיעניקו מענה מיטבי לצרכי הלקוח. הרכבת והתקנת מערכת הקירור באתר הלקוח מתבצעת על-ידי טכנאי החברה. "העובדה שאנו מרכיבים את המערכת בעצמנו בעזרת אנשי מקצוע מאפשרת לנו שליטה מקסימלית על התוצר וכמובן פיקוח על שלבי ההרכבה, לצד חסכון כלכלי ללקוח", מסביר טל.

תכנון מערכת הקירור ייעשה בהתאם למטרת הקירור ולתנאים הנדרשים בחדר הקירור צילום: טל מרום

קשר אישי עם כל לקוח ואחזקה שוטפת

אחזקה שוטפת ותחזוקה מהוות חלק בלתי נפרד מהשירות עבור מערכות קירור. בעלי מקצוע המתמחים גם בתחזוקת מערכות קירור מכירים את היכולות של המערכות ואת התקלות השונות שיכולות להופיע בהמשך. קירור ע.מ.ל רחובות מציעה ללקוחותיה מענה של 360 מעלות, הכולל אחזקה שוטפת למערכת הקירור לתקופת האחריות וזמינות לתחזוקה ולטיפול בתקלות גם לאחר תום תקופת האחריות.

"שביעות הרצון של לקוחותינו חשובה לנו מאוד ואנחנו שואפים למאה אחוז של לקוחות מרוצים", מדגיש טל. החברה מעניקה ללקוחותיה שירות אישי מסביב לשעון, לכל אורך השבוע, כאשר טל מזמין את הלקוחות לצור עמו קשר בכל עת ובכל בעיה. במידת הצורך טכנאי החברה מגיעים לאתר הלקוח לאיתור ופתרון התקלה.

קירור ע.מ.ל רחובות
טלפון: 054-7395558
מעבר לאתר >>

------------------------------

nullדמיאנס מערכות קירור

התאמת מערכת קירור לעסקי המזון הופכת קריטית נוכח האקלים הישראלי, המחייב התקנה מקצועית ואיכותית שתאפשר למערכת לפעול שנים ארוכות ולעסק לשמור על טיב המזון לאורך זמן. בעזרת מערכות קירור איכותיות ניתן להבטיח עבודה לטווח ארוך ואת הצלחת העסק, שיכול להמשיך לעבוד בראש שקט תוך ידיעה שקיבל את יחידות הקירור הטובות והיעילות ביותר עבורו.

"דמיאנס – מערכות קירור", שהוקמה ב-2010 היא חברה המורכבת מצוות של מומחים בחדרי קירור תעשייתיים, היודעים לזהות את הצרכים של הלקוח בכל בית עסק הדורש מערכות קירור משולבות או יחידניות. בחברה מלווים את הלקוח מתחילת התהליך הכולל מיפוי צרכים, תכנון הנדסי, התאמה של יחידת קירור בעלת מנוע אחד או כמה מנועים והתקנה עם אחריות. "אנחנו מייצרים את הכל מאפס, וגם אחרי סיום העבודה נמצאים בזמינות עבור הלקוח. אנחנו רואים חשיבות עליונה בתחזוקה של המנועים כדי שהמערכת כולה תעבוד טוב יותר ולפרקי זמן ארוכים יותר", אומרים בחברה.

מערכות קירור וחדרי קירור איכותיים צריכים להיות מותאמים על פי גודל העסק, הצרכים שלו, סוג המזון שהוא מציע והחלל המיועד לקירור. התאמה נכונה תאפשר לבעלי מסעדות, מאפיות, סופר מרקטים וכל העוסקים בתעשיית המזון, שליטה בטמפרטורות ושמירה על טיב המזון, בהתאם לגודלו ולכמותו.

"אנחנו מייצרים את הכל מאפס, וגם אחרי סיום העבודה נמצאים בזמינות עבור הלקוח"צילום: באדיבות החברה

בהתאם לכך, לפני תחילת העבודה, מבצעת "דמיאנס" איפיון של העסק בעזרת סדרת מפגשים עם הלקוח. החברה סוקרת את המפעל כדי להבין היטב מה נדרש לו בדיוק, וזאת כדי שתוכל להתקין עבורו את יחידת הקירור המתאימה לו ביותר, את סוג המערכת הדרושה שגם תקבע את רמת האנרגיה הנדרשת והחיסכון בחשמל, גודל הרדיאטור הנדרש וכמות אמצעי הבקרה לטובת פעילות טובה יותר.

באמצעות הצוות המיומן, "דמיאנס" מתגברת על השינויים במזג האוויר הישראלי. בחברה מחשבים מראש את צריכת החשמל ומווסתים את תפוקת הרדיאטור בהתאם לטמפרטורות בחוץ. "אנחנו לא יכולים לשלוט על מזג האוויר החיצוני, אך כן יכולים לקבוע את התפוקה כך שבימים קרים המאוורר יעבוד בקצב איטי ובקצב מהיר יותר בימים חמים".

התאמה נכונה תאפשר לכל העוסקים בתעשיית המזון שליטה בטמפרטורות ושמירה על טיב המזוןצילום: באדיבות החברה

את החברה מנהלים דמיאן ודמיאן, שניהם מארגנטינה, שהתמקצעו בתחום אחרי שעבדו במשך שנים ארוכות כשכירים ולמדו את המקצוע לעומקו. "דמיאנס" מייצרת בעצמה חלקים ומייבאת מול ספקים קבועים את הקומפרסורים והרדיאטורים. לרשות החברה עומד צוות מנוסה שמאפשר לה לבנות את כל יסודות התהליך, ולצדם מהנדס צמוד המלווה את הפרויקט מתחילתו ועד סופו.

בחברה מסבירים כי הם מבצעים את התקנת כל מערכת הקירור בכל עסק שאליו הם מגיעים, ולעתים אף מטפלים במערכות קירור קיימות כדי לייצר עבור הלקוח את הזרימה הנכונה לכל העסק. הם מדגישים כי חלק גדול מהצלחתה של מערכת קירור נעוץ גם בתחזוקה במהלך השנים, שעליה בעלי העסקים לא תמיד מקפידים. "חייבים להחליף שמן במדחסים אם רוצים שהם יעבדו לטווח ארוך", אומר דמיאן. "זה כמו שמחליפים שמן באוטו, אם לא נעשה את זה, נמצא את עצמנו בבעיה ונידרש להחליף מדחסים כל כמה שנים. גם את הרדיאטורים צריכים לשטוף מדי פעם כדי שבסופו של דבר המזון יישמר בצורה הטובה ביותר".

דמיאנס מערכות קירור
המייסידים 29, כפר אביב
טלפון: 072-2223773
מעבר לאתר >>
לכתובת המייל >>