הזרקות בוטוקס: הדרך הקצרה לחזור אחורה בזמן

הזרקות בוטוקס נחשבות כיום לאחד הטיפולים הקוסמטיים השכיחים והמבוקשים ביותר, המבוצעים באזור הפנים. הליך לא פולשני ללא הרדמה וללא ניתוח – שיעלים לכם את הקמטים וישיב עבורכם את המראה הצעיר והרענן

דניאל דותן ומירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בוטוקס
הזרקות בוטוקס: הדרך הקצרה לחזור אחורה בזמן צילום: shutterstock
דניאל דותן ומירי ורד
תוכן שיווקי

ככל שאנו מתבגרים, עור הפנים שלנו מאבד מהאלסטיות ומתחילים להופיע קמטוטים באזורי המצח, בין הגבות ובצדי העיניים. קמטים עדינים אלו, ניתנים לטיפול ולטשטוש עד לכדי העלמה מלאה, באמצעות הזרקות בוטוקוס, ללא צורך בניתוחים קוסמטיים כירורגיים.

הזרקות בוטוקס נעשות על ידי רופאים מורשים, בכל תחום התמחות רפואית, אשר עברו הכשרה ייעודית לטיפולים אלו. בין הרופאים המבצעים הזרקות בוטוקס בעיקר, ניתן למצוא רופאי שיניים, רופאי נשים, רופאי עור, מנתחים פלסטיים, רופאים כירורגיים, ועוד.

על אף שמדובר בהליך קל, קצר ולא פולשני, כיוון שמדובר על הזרקות חומרים לאזור הפנים, חשוב מאוד ללכת לרופא שעבר הכשרה להזרקות בוטוקס והתנסה בכך. אנשי מקצוע רפואיים מנוסים יידעו לבצע את ההזרקות בדיוק במיקומים הנכונים שיבטיחו תוצאות רצויות ולא יפגעו חלילה בשרירי הפנים. בין הרופאות המבצעות הזרקות בוטוקס: ד"ר מירי ישראל, ד"ר דיאנה שטיין וד"ר ענבל קדמן.

nullד"ר מירי ישראל: הזרקות בוטוקס

למרות שקמטים בפנים הם חלק מתהליך טבעי של הזדקנות, פעמים רבות נוצרים קמטים במצח, בין הגבות ובצידי העיניים כתוצאה מתנועת השרירים.

"קמטים באזורים אלו נוצרים לרוב סביב גילאי ה- 40-50 ובמקרים מסוימים אף קודם לכן, ואין להם קשר להזדקנות" אומרת ד"ר מירי ישראל, רופאת שיניים ואומנית באסתטיקת הפנים והשיניים, "קמטים אלו עשויים לייצר מראה עייף וזעוף גם כאשר אינכם מרגישים כך. אנשים רבים מתוסכלים מהירידה באסתטיקה ובמראה הזוהר של הפנים כתוצאה מהיווצרות קמטים אלו, והטיפול העיקרי בכך (שאינו מצריך ניתוח קוסמטי כירורגי) הוא הזרקות בוטוקס".

ד"ר מירי ישראלצילום: נתי גולן

מהו בעצם הבוטוקס?

"קמטי ההבעה נוצרים בפנים כתוצאה מתנועת השרירים המשמשים להבעה. ועם השנים הם 'מתקבעים' לכדי קמטים קטנים, עדינים וקבועים. בכדי להעלים/לטשטש קמטים אלו, צריך למעשה להחליש את פעולת השרירים באזור וזה נעשה באמצעות הזרקות של בוטוקס (בוטולוניום טוקסין), חומר הפועל על השרירים ומחליש את הפעילות שלהם באזורים הרצויים".

כיצד הבוטוקס פועל?

"כאשר משתמשים בו בפנים, הבוטוקס משמש לשתי מטרות עיקריות בהתאם לאזורי ההזרקה. באזור הגלבלה במצח (הקמט שבין הגבות המייצר מראה 'זועף') ובאזורי הקמטים בשני צידי העיניים, הבוטוקס משמש להחלשת שרירי ההבעה ובכך מעלים/מטשטש את הקמטים. ובאזור המצח כולו (מעל הגבות), הבוטוקס משמש גם ליצירת עור חלק ובוהק".

"בנוסף, הבוטוקס משמש להחלשת פעילות מוגברת ולא רצויה של שרירים נוספים, למשל לטיפול ב בברוקסיזם - שרירים הגורמים להידוק לסתות ושחיקת שיניים כתוצאה מכך. והוא משמש גם לשיפור חיוך 'עקום'".

מי בעיקר עושה בוטוקס?

"היום אנשים – גברים ונשים, מגיעים לטיפולי הזרקות בוטוקס כבר בגילאי 35 ומעלה ולפעמים גם בגילאים צעירים יותר (בשל קמטים הנובעים מנטייה גנטית). כדי להיפטר מהקמטים בפנים ולהשיב את המראה הזוהר למצח. השימוש בבוטוקס בשלושת האזורים האמורים, משיב את המראה הצעיר והרענן ואת האסתטיקה והיופי של הפנים. באזור הגלבלה בין הגבות, הבוטוקס מטפל בקמט המייצר מראה 'זועף', והפנים מקבלות מראה נינוח ולבבי יותר".

איך נעשה הטיפול?

"ההזרקות נעשות לפי אזורים: אזור הגלבלה, אזור המצח ואזור צדי העיניים כאשר כמות החומר נקבעת על ידי הרופא בהתאם לצורך. במרפאתי, אני עושה הזרקות בוטוקס שמחזיקות לרוב בין שלושה עד ארבעה חודשים, תלוי בתגובה האישית של כל אחד. ישנה השפעה מצטברת חיובית לטיפול - ככל שחוזרים על ההזרקות, התוצאות טובות יותר ונשמרות יותר, לאורך זמן".

ואת מבצעת גם טיפולים בקמטים באמצעות חומרי מילוי?

"בהחלט. ישנם קמטים בפנים באזורים שאינם ניתנים לטיפול באמצעות בוטוקס ובעיות של עור 'נפול', ועוד, ובהם מטפלים באמצעות חומרי מילוי – בעיקר חומצה היאלרונית, המשמשת להחזרת נפחים. האזורים הייעודיים לטיפול בחומצה היאלרונית, הם: הלחיים, אזור קו הלסת, אזור הקמטים מסביב לפה ('מריונטה' – קמטי מרירות מתחת לשפתיים), אזור הסנטר, אזור הקמטים שבין האף לפה, שקעי העיניים ועיצוב השפתיים – החזרת הנפח והמילוי".

מה היתרון שלך כרופאת שיניים המבצעת הזרקות?

"היתרון שלי, כרופאת שיניים העובדת מזה 32 שנה, ושנים רבות בתחום האסתטיקה וההזרקות, הוא הידע המקיף בתחום והמיומנות שצברתי בעבודת הידיים העדינה והמדויקת. מה שגורם לרופא להיות מזריק בוטוקס טוב ואיכותי, הן 'ידיים טובות שמחוברות לראש'. טיפול בקמטים זו עבודה אסתטית אמנותית עדינה ומדויקת. צריך שתהיה לרופא תפישה עיצובית, ראייה תלת ממדית נכונה וחיבור בין ראייה אסתטית ובין היכולות הטכניות והביצועיות. הוא צריך להיות מנוסה בתחום ובעל חשיבה וידע כיצד ולאן בדיוק להזריק את החומר כדי לקבל את התוצאות הטובות והאפקטיביות ביותר לכל מטופל בהתאמה אישית. האומנות באסתטיקה, היא הידע והניסיון לדעת מה לעשות, איפה, ומתי, ובאילו חומרים להשתמש ולבצע שילוב אידאלי בין החומרים והטכניקות".

ד"ר מירי ישראל – אמנית באסתטיקת הפנים
כתובת המרפאה: ישראל אשכנזי 46, תל אביב
מעבר לאתר>>>

טלפון: 054-4806062

האמור בכתבה אינו מהווה משום המלצה או חוות דעת מקצועית והוא אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מוסמך בתחום

---------------------------------

nullד"ר דיאנה שטיין

זריקות בוטוקס הן אחד המרכיבים העיקריים כיום בטיפולי אסתטיקה של הפנים, ומשמשות להפחתת והעלמת קמטים באזורים מסוימים בפנים. הבוטוקס פותח במקור על ידי צוות של רופאי עיניים לטיפול במחלות עיניים שונות, כגון פזילה ועוויתות בעפעפיים ובפנים. בפועל התגלה כי הזרקות הבוטוקס ריככו ואף העלימו את הקמטים סביב העיניים, ובהמשך אושרו על ידי ה- FDA לשימוש למטרות קוסמטיות.

ד"ר דיאנה שטיין, רופאת עיניים בכירה בקופות החולים מכבי וכללית, עוסקת בתחום האסתטיקה ומתמחה בהזרקות בוטוקס בפנים, מילוי שקעי עיניים, הרמת עפעפיים ללא ניתוח, טיפול בחוטים להרמה של הגבות, והזרקת חומצה היאלורונית.

"מכיוון שלרופאי/ות העיניים ידע נרחב באנטומיה של הפנים והעיניים בפרט, וכן הבנה עמוקה של הפיזיולוגיה ותהליכי ההתבגרות באזור זה, הם/ן הרופאים/ות המתאימים/ות ביותר לטיפולי בוטוקס בחלק העלון של הפנים", אומרת ד"ר דיאנה שטיין. "הידע שלהם יחד עם המיומנות שלהם/ן בפעולות הדורשות מוטוריקה עדינה, מאפשרים להם/ן להגיע לתוצאות מקסימליות, ולא פחות חשוב, להימנע מסיבוכים ותוצאות לא רצויות".

ד"ר דיאנה שטייןצילום: צילום: גבי בן יעקב

אילו טיפולי בוטוקס את מבצעת בקליניקה שלך?

"את טיפולי הבוטוקס שאני מבצעת ניתן לחלק לשני סוגים עיקריים. הסוג הראשון הוא הטיפול הנפוץ: הזרקת בוטוקס באזורי המצח, בין הגבות ובצדי העיניים. כאן יש איזון עדין בין הגבלת התנועתיות להשארת תנועתיות מסוימת כדי לאפשר הבעות טבעיות ומראה טבעי ולא 'קפוא'. כמו כן, חשוב לטפל בצורה נכונה כדי להימנע ממראה מופתע הנוצר על ידי עלייה גבוהה מידי של הגבה".

"בסוג השני נכללים הטיפולים הייחודיים יותר לרופאי/ות העיניים: שימוש בבוטוקס להפחתת הקמטוטים מתחת לעיניים וכן בוטוקס להרמת גבות. את הטיפולים הללו יש לעשות בזהירות כדי למנוע סיבוכים לא רצויים כמו סיבוב העפעף התחתון החוצה וצניחת עפעף".

"טיפולים נוספים שאני מבצעת בקליניקה עם בוטוקס הם: הרמת האף, הרמת זוויות הפה, טיפול ב'עור התפוז' בסנטר, טיפול בחיוך החושף חניכיים, טיפול נגד חריקת שיניים, הצרת השליש התחתון של הפנים, טיפול בהזעת יתר, וטיפולי צוואר".

מי בעיקר מגיע לטיפולי הבוטוקס?

"היום את טיפולי הבוטוקס מתחילים כבר בשנות העשרים המאוחרות, מתוך הבנה שטיפול מוקדם ימנע את הופעת הקמטים באזורי ההבעה בפנים. בנוסף, נשים בשנות הארבעים, מתחילות לסבול מצניחה של הגבות וגם בזה אני מטפלת על ידי הזרקות בוטוקס, לעיתים בשילוב עם שיטות נוספות כגון חוטים או טכנולוגיית פלסמז'. בשנים האחרונות, יותר ויותר גברים מגיעים גם כן לטיפולים".

כמה זמן הטיפולים מחזיקים?

"בוטוקס מחזיק כשלושה חודשים לערך. משך הזמן משתנה בין לאדם לאדם, ובין טיפול אחד למשנהו. חשוב להבין שלא ניתן להזריק מינון גבוה של בוטוקס במטרה שיחזיק יותר זמן. פקטורים המשפיעים על משך הפעולה של הבוטוקס הוא תדירות הטיפולים, חוזק השריר, ומגנון הפירוק על ידי הגוף".

ד"ר דיאנה שטיין -הזרקות בוטוקס
משה לרר 12, נס ציונה
למעבר לאתר>>
למעבר לפייסבוק>>
למעבר לאינסטגרם>>
טלפון: 077-5558099

-----------------------------------------

nullד"ר ענבל קדמן: רפואה אסתטית בגישה הוליסטית ובגובה העיניים

"כשפתחתי את הקליניקה המטרה שעמדה לנגדי הייתה להנגיש רפואה אסתטית ואיכותית לכל הקהלים, כדי שגם אֵם לחמישה ילדים מתלפיות, וגם חולות אונקולוגיות שרוצות להרגיש טוב עם עצמן, יוכלו לעשות זאת", מספרת ד"ר ענבל קדמן.

ד"ר קדמן (38) היא לא בדיוק רופאת אסתטיקה טיפוסית. "הייתי ילדת מד"א וחלמתי להיות רופאת טיפול נמרץ", היא מספרת. קדמן עבדה קשה כדי להגשים את חלומה ועבדה שנים כפנימאית במחלקות פנימיות, מיון ומחלקות אונקולוגיות. בהמשך התמחתה גם ברפואת משפחה ושימשה כרופאת משפחה ומנהלת המרפאה לרפואת המשפחה בשכונת מקור ברוך החרדית בירושלים. במסגרת עבודתה, נחשפה לאוכלוסיות דלות אמצעים. החשיפה לנשים וגברים מכל קצוות האוכלוסייה (מביקורי בית אצל מטופלות במאה שערים ועד למטופלות מהרצלייה פיתוח) לׅימדה את ד"ר קדמן על חשיבות האסתטיקה והטיפוח גם אצל מטופלות סופניות, "נשים שמרגישות טוב יותר עם מראן החיצוני, שמחות יותר ומפיקות זמן נעים יותר לעצמן".

"במרפאתנו אנו משתמשים בחומצות היאלורוניות איכותיות מאושרות FDA ומוכחות מחקרית"צילום: ד"ר ענבל קדמן

מרפאת היופי והאסתטיקה של קדמן אשר הוקמה כדי להנגיש את תחום האסתטיקה, דוגלת בגישה הוליסטית ומתונה, וניתן לבצע בה מגוון טיפולים להצערת העור באופן הדרגתי, לפי רצונותיה ומאווייה של המטופלת.

אילו טיפולי אסתטיקה מתבצעים במרפאה?
״נחלק את טיפולי הבוטוקס – שהוא חומר שבעצם מרפה שרירים לפי האינדיקציות: מבחינה אסתטית אנו עושים טיפולי הזרקות בוטוקס לאזורים בעלי קמטי הבעה, בעיקר באזור המצח, צידי העיניים והקמטים שבין הגבות. האזורים נרפים לתקופה מסוימת ואז הקמט בעצם משוטח. אנו מטפלים גם בחיוך חושף חניכיים (gummy smile) בעזרת הרפיית השרירים של השפה העליונה. אציין כי אני מטפלת בחומצה היאלורונית במילוי קמטים, עיצוב עצמות לחיים ותווי פנים, מילוי ועיצוב שפתיים, צוואר וכפות ידיים, וזהו טיפול משלים או משולב עם הבוטוקס.

"מבחינת אינדיקציות אחרות, בוטוקס הוא טיפול יעיל ומצוין ללא תופעות לוואי להזעת יתר בבתי השחי, כפות הידיים, כפות הרגליים והפנים. אנו מטפלים בבוטוקס גם במקרים של חריקת-שיניים לילית. הטיפול יעיל למספר חודשים עד שהאפקט של הרעלן פג ואז יש צורך לחדשו".

"אני מאמינה שאפשר לבנות למטופלת תכנית טיפול איכותית שתגרום לה להרגיש יותר טוב עם עצמה"צילום: ד"ר ענבל קדמן

מהם העקרונות המנחים אותך בעבודתך בקליניקה?
"אני מאמינה שטיפול הדרגתי הוא נכון יותר רפואית, גם מבחינת התוצאה וגם כלכלית. בהחלט אפשר לשחק עם המינונים ולהפוך את הטיפולים לנגישים יותר וגם נכונים יותר. לדוגמה, אני אעדיף להתחיל מחצי מזרק בכל צד של הפנים, להמתין שבועיים, ואחר כך לבחון ולבדוק אם יש צורך בעוד. לא חייבים להתחיל מארבעה מזרקים מכל צד. התוצאה תהיה פחות בובתית, אבל טבעית, נכונה וממוקדת בטובת המטופל. תמיד אפשר להוסיף עוד. קשה מאוד להפחית מה שכבר הוזרק ולכן התוצאות הן הכי קרובות למה שמצפה המטופלת.

"אני פחות מתחברת להערצת מפורסמות או 'טרנדים' ומשתדלת להבין מהמטופלת מה היא באמת רוצה ולהחליט עימה איזה חומר מתאים ובאיזו כמות צריך להזריק. כן כדאי ואפילו רצוי לשפר מראה אם הדבר יגרום לך להרגשה טובה יותר. בנייה של תכנית טיפולית יכולה לתת תוצאה טובה יותר מאשר להזריק למטופלת בשלושה אזורים בטיפול אחד ולשחרר אותה הביתה. רק אחרי כמה שבועות רואים את ההשפעה במלואה. בעיניי זה כמו לצייר ציור, כשכל פעם מוסיפים לו שכבה אחרת לאחר שבוחנים את המכלול".

מהי החומצה ההיאלורונית?
"אנו נולדים עם כמות מסוימת של חומצה היאלורונית בשכבות העור, המשמשת כפיגום בין השכבות ומותחת אותן. עם הגיל אנחנו מאבדים את החומר הזה יחד עם האלסטיות של העור. אנחנו משתמשים בחומצות היאלורוניות איכותיות ומזוקקות ומזריקים אותן לאזורים בהם החומר נעלם והעור חסר נפח. מכיוון שמדובר בחומר שנמצא אצלנו בגוף, אין תופעות לוואי, והחומר יוצר עור חלק וטבעי.

"אני עובדת עם סוגים רבים של חומצות כשלכל אחת אפקט משלה: אפקט של זוהר, אפקט מפסל, אפקט מרים וכו'. בחירת החומצה ההיאלורונית המתאימה נעשית בהתאם לגיל המטופלת ומה שהיא רוצה להשיג".

ד"ר ענבל קדמן, מרפאת יופי ואסתטיקה
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לחשבון האינסטגרם >>