"החזון שלנו הוא להגדיל כמה שיותר את אחוז האנרגיה המתחדשת"

Sunshine Energy הוקמה במטרה לפתח את תחום האנרגיה המתחדשת בארץ ולאפשר לבעלי עסקים למקסם רווחים משטחים שאינם מנוצלים באמצעות גגות סולאריים. בן לייבמן, סמנכ"ל הפיתוח, מספר על התחום שצובר תאוצה ויכול לספק הכנסה פאסיבית ללא מעט אנשים

לירון גולן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גג סולארי
"החזון שלנו הוא להגדיל כמה שיותר את אחוז האנרגיה המתחדשת"צילום: אורי סויסה פרויקט מבוא חורון
לירון גולן
תוכן שיווקי

תשומת הלב לאיכות הסביבה ולמגמה ירוקה עולה בשנים האחרונות, זאת בעקבות ההתחממות הגלובלית של כדור הארץ ומודעות גדולה של אנשים וארגונים בנושא הקיימות והחשיבות של אנרגיות מתחדשות. המודעות לפוטנציאל בהפקת חשמל סולרי גובר מאוד ועימה הביקוש למערכות סולריות. עסקים, מפעלים ולקוחות פרטיים יכולים לקחת חלק בשמירה על איכות הסביבה ובנוסף לקבל תגמולים מייצור החשמל.

חברת Sunshine Energy הוקמה במטרה לפתח את תחום האנרגיה המתחדשת בארץ ולהנגיש לעסקים ולאנשים פרטיים את האפשרות למקסם את הרווחים משטחים שאינם מנוצלים וקיימת היתכנות להקמת מערכות סולריות. בן לייבמן, סמנכ"ל הפיתוח, נמצא בתחום החשמל והאנרגיה המתחדשת מזה 10 שנים. אביב שרון, שותף מייסד ומנכ"ל החברה, שמגיע מתחום הקבלנות והבנייה ובעל וותק של 25 שנה בתחום, הקימו את קבוצת Sunshine Energy - שמספקת מעטפת מקצועית בתחום הסולארי.

"מעבר להתקנת ומכירת מערכות סולאריות איכותיות לעסקים ולתעשייה, אנחנו מציעים ללקוחותינו גם את האפשרות להשכיר את השטח הפוטנציאלי להקמת מערכות סולאריות ובכך לייצר הכנסה קבועה ארוכת טווח", מדגיש בן. הניסיון שלו במערכות חשמל מתקדמות, בתים חכמים, הקמת תשתיות חשמל למשרדים, מפעלים חקלאיים ותעשיות שונות, יחד עם הניסיון של אביב מתחום הבנייה ומתחום המערכות הסולאריות, מאפשרים לקבוצה שהקימו להפוך את המעבר לאנרגיה סולארית לטבעית ומהירה ומציעים ללקוחות הקבוצה ליהנות ממקצועיות, שירות זמין, איכותי ומהיר, חשיבה יצירתית וחיסכון משמעותי בהוצאות החשמל.

אביב מציין שלעיתים קרובות יש צורך בשילוב של בנייה וייעוץ בנושא הסולארי וכאן בא לידי ביטוי הניסיון שצבר. "ההיכרות עם שוק הבנייה מקדמת את התחום הבירוקרטי אל מול הרשויות ומייעלת את התהליך". אביב שרון ניהל במהלך השנים פרויקטים גדולים למוסדות ציבור, בתי חולים ועוד. הניסיון בענף הבנייה והכוחות המשולבים של השניים הולידה חברה צעירה, דינאמית ויצירתית שיודעת לתת פתרונות ללקוחות גדולים, מפעלים, ארגונים ותעשיות שונות במשק הישראלי.

מה היתרון בהשכרת הגג לצורך התקנת מערכת סולארית?
"מעבר לשותפות והמאמץ הגלובלי בכל הקשור לאיכות הסביבה, היתרון המשמעותי טמון ביכולת לייצר הכנסה פאסיבית משטח גג שלא מנוצל החל מהיום הראשון של ההתקנה. הרבה מפעלים בארץ, שטחי חקלאות ואזורי תעשייה יכולים לנצל את השטח הפוטנציאלי להקמת מערכות סולאריות על ידי השכרתו של השטח ללא השקעה כספית.

"בפגישה ראשונית בוחנים את השטח הפוטנציאלי להקמת מערכת סולארית, אוספים את כל הפרמטרים הדרושים ומגדירים את גודל וסוג המערכת הסולארית, חותמים על חוזה להשכרת השטח המיועד לתקופה של 24 שנים ו-11 חודשים. חשוב לציין שהתקנת המערכת הסולארית אינה מפריעה להנהלות השוטפת של המפעל. במשך תקופה של 25 שנה מייצר השטח של המפעל הכנסה קבועה ויציבה ללא שום סיכון או הוצאה כספית. בתום סיום החוזה ניתן לבחון שוב את ההסכם וליצור הסכם חדש. לדוגמה, הקמנו פרויקט במבוא חורון, שכרנו את שטח הגג כ-1600 מ"ר והתקנו מערכת של 280 קילו וואט עם ניצול מירבי של הגג - והבעלים נהנים מהכנסה פאסיבית חודשית".

עסקים, מפעלים ולקוחות פרטיים יכולים לקחת חלק בשמירה על איכות הסביבה צילום: shutterstock

במידה ולקוחות כן מעוניינים ברכישה והתקנת המערכת?
"כמובן שיש את האופציה לרכישת מערכת סולארית. במהלך השנים צברנו ידע ושיטות עבודה יצירתיות להפוך כל שטח בכל מקום בארץ לשטח מניב. אנחנו יודעים לקחת פרויקטים מורכבים ובעזרת הצוות המקצועי שלנו להתקין מערכות סולאריות בתפוקה גבוהה ולהבטיח ניצול מקסימאלי של השטח לשיפור הפקת החשמל של המערכת ותחזוקה של גגות סולאריים לאורך זמן. כמו כן, אנחנו מייבאים פאנלים איכותיים של החברות המובילות בעולם ועובדים עם המערכות המתקדמות ביותר בשוק שמבטיחות שקט נפשי לאורך זמן".

למי מתאים להתקין מערכת סולארית?
"לכולם, החל מבתים פרטיים ועד לאזורים חקלאיים, מפעלים גדולים, בניין רב קומות, משרדים ועוד. למעשה, לכל מי שיש שטח שלא מנוצל עם פוטנציאל להקמת מערכת סולארית לייצור חשמל".

מה היתרון שלכם?
"היתרון שלנו, מעבר למקצועיות, הניסיון והפרקטיקה בשטח, בא לידי ביטוי באיכות המערכת, אנחנו מייבאים פאנלים איכותיים של החברות המובילות בעולם, הפאנלים ברמה הגבוהה ביותר עם מינימום תקלות שהוכיחו את יעילותם. כמו כן, אנחנו מספקים עד 30 שנות אחריות על הפאנלים. הפרויקטים מתבצעים תחת 'מטרייה' אחת. הידע והניסיון שצברנו בתחום הבנייה מבטיח ללקוח מעטפת ליווי לאורך כל הפרויקט. ביכולתנו לקחת פרויקטים מורכבים מאוד ולהפוך אותם לפרויקטים מניבים".

מהי עלות ההשקעה?
"מבחינת מימון, הלקוח משקיע עשרים אחוז משווי המערכת, כאשר הבנקים בישראל מעודדים ומכירים השקעה מסוג זה ונותנים מספר אופציות למימון. מבחינה כלכלית, החזר ההשקעה הוא בין 6-7 שנים. לאחר סיום תקופת ההשקעה מתחילים להרוויח מהשמש".

מהם השלבים בדרך להתקנת מערכת סולארית?
"מתחילים בפגישת היכרות וסיור באתר, לאחר מכן ניגשים לתכנון ופיתוח תוכנית והוצאת האישורים הרלוונטיים מול חברת חשמל. לאחר מתן כל האישורים מתחילים בהתקנת המערכת. תוך 90 יום המערכת עובדת. חשוב לציין שבקבוצתנו מועסקים מיטב המוחות אשר מבטיחים התנהלות יעילה מול חברת החשמל. בסופו של דבר נחתם חוזה מול חברת החשמל, שמתחייבת במשך 25 שנה לרכוש את החשמל שהמערכת מייצרת".

ולסיום?
"השמש הינו משאב אנרגיה עם פוטנציאל גדול לאנרגיה ירוקה. קבוצתנו מאפשרת ללקוחותיה להרוויח כסף מהשטח הפוטנציאלי להתקנת מערכת סולארית, ללקוחות מוצעים שתי אפשרויות: השכרת השטח או רכישת המערכת בבעלות מלאה של הלקוח, בשתי האפשרויות הלקוחות לוקחים חלק בשמירה על איכות הסביבה, חיסכון בחשמל והכנסה חודשית לתקופה ארוכה. החזון שלנו להגדיל כמה שיותר את אחוז האנרגיה המתחדשת".

Sunshine Energy
טלפון: 054-4747191 אביב, 054-3900029 בן
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>