פתרונות לחדרי ניתוח: טכנולוגיה חדשנית לשיפור ההליכים

חברות רבות מציעות כיום כלים מתקדמים המשפיעים על הצלחת פרוצדורות רפואיות שונות ומגוונות – תוך התאמתם לחידושים התכופים בתחום, מספקות ליווי צמוד ומענה מקיף בהתאם לצורך

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלושה מנתחים בחדר ניתוח
פתרונות לחדרי ניתוח: טכנולוגיה חדשנית לשיפור ההליכיםצילום: shutterstock
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

הליכים רפואיים רבים תלויים בין היתר בציוד בו נעשה שימוש במהלכם, זאת לצד צוות רפואי מקצועי ומנוסה. בתי חולים רבים נשענים על כלים ופיתוחים ייחודיים על מנת להצליח לבצע ניתוחים מורכבים ובדיקות מקיפות. אך בחירת החברות המספקות או מייבאות כלים אלו חשובה לצורך מתן מענה מתאים ומדויק. בין החברות הפועלות בתחום: מדי-רום ומדיסייל.

nullמדי-רום: ציוד לחדרי ניתוח ולקליניקות פרטיות

"בבתי החולים עושים כל כך הרבה כדי לשמור על בריאות המטופלים – אבל מה עם בריאותם של אלו שאחראיים על הבריאות שלהם, הרופאים המנתחים?"

את השאלה החשובה הזאת הציפה הדס מרומי, מנכ"לית חברת מדי-רום המספקת ציוד דיאטרמיה וציוד רפואי מתכלה וקבוע לבתי חולים ומרפאות פרטיות בכל רחבי הארץ. "זאת לאחר שמחקרים הראו כי פעולות החיתוך והצריבה שמתנהלות בחדר הניתוח מייצרות עשן רב שעלול לסכן את הצוותים הרפואיים. על פי הנתונים, כל גרם של רקמה אנושית שנחתכת, גורמת למנתח לשאוף עשן ששקול לעישון שש סיגריות ללא פילטר – מה שמחייב את המרכזים הרפואיים לאתר פתרונות שיבטיחו את בריאותם של מי שעומדים בחזית ומשפיעים יותר מכל על חיי אדם".

הדס מרומי, מנכ"לית החברהצילום: אתי פריד

הדס וצוותה במדי-רום משווקים מכשיר ששואב ביעילות את העשן מחדר הניתוח ומבטיח אוויר נקי יותר לצוותים הרפואיים. "העשן הזה פוגע לא רק בבריאות – אלא גם בראייה של הרופא בזמן הניתוח", מדגישה הדס. "וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על הריח החזק של הבשר החרוך. חשוב להבין שכל אלו יכולים להשפיע על היכולות של המנתח ולכן זה אינטרס של כל הצדדים לנטרל את האיום הזה".

מדי-רום היא חברה קטנה יחסית שלדברי הדס המנכ"לית, מהווה "דגיג בים של כרישים", אולם היא מוסיפה כי "הגאווה שלי היא שאנחנו מצליחים להתחרות ראש בראש עם חברות גדולות ובינלאומיות בעיקר בזכות החשיבה היצירתית והמגע המאוד אישי שלנו עם לקוחותינו".

וכמי שמכירים היטב את הקושי להתחרות בגדולים מהם – להדס ולצוותה חשוב שהציוד שלהם יספק מענה גם לקליניקות פרטיות – להן אין בהכרח את אותם התקציבים של בתי החולים הגדולים. זו הסיבה ששואב העשן המדובר לדוגמה, זמין גם בגרסה קטנה יותר שנמכרת בעלות נמוכה ומתאימה לפרוצדורות כירורגיות קצרות של עד 15 דקות. "זו בשורה אמיתית שעשויה לשפר לא רק את בריאות הרופאים ונוחיותם – אלא גם לשפר את איכות הניתוחים ולהפחית את הסיכון במהלכם".

מדי-רום פורצת דרך גם בטיפול בטחורים

הדס, שבכלל החלה את דרכה בעולם ההייטק כעובדת באינטל, התאהבה עם השנים בתחום הציוד הרפואי וסרקה את הגלובוס בחיפוש אחר המוצרים שבאמת נדרשים בחדרי הניתוח ומחוצה להם. "יש הרבה סיפוק בעבודה כזאת", היא אומרת. "אני אוהבת לראות איך המוצרים האיכותיים שאני מביאה לארץ משנים את האופן שבו עובדים הצוותים הרפואיים. אני כל הזמן מחפשת טכנולוגיות חדשות, יש לי ידע כללי נרחב בתחום ואני מאמינה שיש לי גם אינטואיציה חזקה לגבי מוצרים וטכנולוגיות שיהיו הדבר הגדול הבא".

An Animation of the Rafaelo Procedureקרדיט: F Care Systems

אחד המוצרים שהדס מאמינה שהולך להוות פריצת דרך של ממש בשנים הקרובות, קשור דווקא בנושא של טיפול בטחורים. "כיום הפתרונות לטיפול בבעיה המאוד נפוצה הזאת הם מאוד קיצוניים לכאן או לכאן", היא מספרת. "הם כוללים או ניתוח עם הרדמה מלאה ואשפוז או לחילופין פתרונות פשוטים כמו קשירה של הטחור – שבדרך כלל אחריהם החזרה של הבעיה היא כמעט ודאית".

"לכן פעלנו לייבא לארץ טכנולוגיה חדשה שנלחמת בטחורים באמצעות גלי רדיו, מה שמאפשר טיפול ברמה מאוד מתקדמת – ללא צורך בניתוח, אלא בהרדמה מקומית בלבד וללא אשפוז. הפרוצדורה נקראת רפאלו (Refaelo). היא מאפשרת גם למרפאות קטנות יחסית להציע את הטיפול – שלוקח בסך הכול רבע שעה ובלי כל המשמעויות הכבדות של הליך כירורגי. כך, החזרה לשגרת היומיום של המטופלים היא מיידית. המוצר משווק בבלעדיות על ידינו ולאחר ניסיונות מוצלחים של מספר רופאים בארץ, הוא צפוי להיכנס ממש בזמן הקרוב ליותר ויותר מרפאות ומרכזים רפואיים בכל רחבי המדינה".

מדי-רום: ציוד רפואי
https://medi-rom.com/

לכתובת המייל >>
טלפון: 08-9409490
לכתבה נוספת על מדי-רום >>

------------------------------

nullמדיסייל

ציוד איכותי לחדרי ניתוח מהווה את אחד הכלים החשובים להצלחת הפרוצדורות המתקיימות בו, לצד המקצועיות והמומחיות של הצוות הרפואי. בשנים האחרונות הושקעו מאמצים כבירים לטובת שיפור הציוד והתאמתו לעידן של המאה ה-21, מהם נהנים גם מרכזים רפואיים ומרפאות בישראל באמצעות חברת מדיסייל, המייבאת ומספקת ציוד מתקדם לחדרי ניתוח.

את החברה הקים בשנת 2015 זאב ארד, כאשר מימיה הראשונים שם לו למטרה לשפר את איכות הטיפול ואיכות חייהם של הצוותים הרפואיים והמטופלים כאחד. בין היתר, מייבאת ומספקת החברה מוצרים מובילים, כמו: מנורות ניתוח, מיגון רנטגן, טיהור חדרי ניתוח, בורג המתכת הנספג היחיד בעולם – 'מגנזיקס' ומערכות סימולציה רפואיות.

מנורות הפועלות בטכנולוגיית הארה מיוחדתצילום: מדיסייל

מגנזיקס – החידוש ויתרונותיו

"משתל הבורג ®MAGNEZIX (מגנזיקס), המיוצר מסגסוגת מגנזיום, הוא חידוש של החברה הגרמנית סינטליקס, שקיבל גם את אישור משרד הבריאות בישראל. מגנזיקס הוא בורג מתכת נספגת, המיועד לשימוש בעיקר בניתוחים אורתופדיים לאיחוי שברים ורצועות", מסביר זאב. "בשונה מבורג טיטניום שנותר לעד בגוף או PLA שלעיתים אינו מתכלה במלואו, וגורם לא פעם לתופעות לוואי לאחר הניתוח, כגון: תחושת אי נוחות או כאב באזור המנותח, בורג מגנזיקס, לעומת זאת, הופך לחלק אינטגרלי של רקמת העצם, הוא מתחיל להיספג בגוף לאחר שלושה חודשים ממועד הניתוח ושרידו מתפנים לחלוטין מהגוף".

עוד מסביר זאב כי לבורג המתכת מגנזיקס יתרונות רבים נוספים, בהם: "שקיפות" בהדמיות רנטגן המאפשרת לרופא לעקוב אחר תהליך ההחלמה; המשתל דוחה כל אפשרות להתפתחות זיהומים; יעילות גבוהה בניתוחים כמו הלוקס ולגוס בבוהן הרגל, קיבוע שבר בעצם הסקפואיד, תיקון קרעים בגידים ורצועות ועוד.

מנורות לד ייחודיות לניתוח וטיפולים

חברת מדיסייל מייצגת בבלעדיות את חברת סימאון (SIMEON) הגרמנית, המייצרת מנורות לד לחדרי ניתוח וטיפולים. מדובר במנורות הפועלות בטכנולוגיית הארה ייחודית, בזכות הרפלקטורים המכוונים את האור היישר לאיבר המנותח. זאת בשונה ממנורות ניתוח לד "רגילות" בהן מורכבת זכוכית מגדלת למיקוד האור. "הרפלקטורים הייחודיים במנורות של SIMEON נותנים תאורה מצוינת וללא הצללה. יתרה מכך, איכות התאורה גבוהה במיוחד ושומרת על נאמנות לצבע המקור של האיבר, כך שהמנתח יכול להבחין בניואנסים ובשינויים בצבע של האזור המנותח. יתרון נוסף של מנורות הלד הוא שהן לא מתחממות או משפיעות על הטמפרטורה בסביבת המנתח".

לסימאון מספר דגמים של מנורות לד לחדרי ניתוח וטיפולים השונים זה מזה בעוצמה, כיוון העוצמה, שדה ההארה, וכן במנעד הצבע, החל מצהוב בהיר ועד לבן בהיר מאוד. את ההתקנה של המנורות (על התקרה, קירות או בגרסה הניידת) בחדרי הניתוח יבצעו צוותים ממחלקת השירות של מדיסייל שהוכשרו והוסמכו לכך אצל היצרן בחו"ל.

הגנה מקסימלית מקרינה

פתרון נוסף שחברת מדיסייל מייבאת ומספקת בבלעדיות הוא ציוד מיגון מפני קרינת רנטגן, העשוי בטכנולוגיה חדישה מעופרת, עופרת קלה או ללא עופרת, השומר על איכות חייהם של הצוות הרפואי והמטופלים ומספק להם הגנה מקסימלית מקרינה. "החלוקים וסינרי המגן של חברת MEDICAL INDEX הגרמנית, קלים משמעותית ביחס לאלה ה"רגילים" שכולנו מכירים, הם מעוצבים ומגיעים במגוון טקסטורות, צבעים ודגמים", מסביר זאב.

טכנולוגיה חדישה ללא עופרתצילום: מדיסייל

"בחלוקים יש רפידות לכתפיים, מגוון אפשרויות סגירה, וניתן לשלב גם אביזרי מיגון נלווים, כמו: מגן לבלוטת התריס או מגן אזור חלציים ייחודי לאורולוגים". מדיסייל מייבאת גם משקפי מגן ייחודיים המגנים על כל אזור העין מקרינה, הכוללים מיגון נוסף בצדדים, מה שנותן הגנה מלאה לעיני הרופא או אנשי הצוות בזמן ההדמיה; קירות ניידים עם חלונות ממוגני קרינה, לחדרי ניתוח ועוד מגוון רחב של אביזרים.

חברת מדיסייל פועלת ברישוי המחמיר של משרד הבריאות ותיקוף שנתי של תו תקן איכות ISO-9001 עבור כל המוצרים המיובאים שלה. בין לקוחותיה הרבים של החברה: בתי החולים של כללית שירותי בריאות, מרפאות קופת חולים מאוחדת, שראל, משרד הביטחון, בתי חולים פרטיים, מרפאות, רופאים ועוד.

מדיסייל
יגאל ידין 43, מודיעין
טלפון: 08-9718017
מעבר לאתר >>