סביבה ירוקה וחסכונית: פתרונות מקיפים לאנרגיה סולארית

עסקים רבים, מוסדות ציבור ובתים פרטיים כבר עושים שימוש בשיטה זו לטובת ייצור חשמל. ערן בר, בעלים ומנכ"ל גרינקו אנרג'י בע"מ, המספקת פתרונות מקיפים ואיכותיים לאנרגיה סולארית בכל רחבי הארץ, מספר כיצד ניתן לחסוך על הוצאות החשמל ואפילו להרוויח

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גג בניין עם פאנלים סולאריים
סביבה ירוקה וחסכונית: פתרונות מקיפים לאנרגיה סולאריתצילום: באדיבות גרינקו אנרג'י בע"מ
ניבה שור
תוכן שיווקי

אנרגיה ירוקה ומתחדשת, התורמת לחסכון כלכלי מובהק ושומרת על איכות הסביבה, היא כיום אחד האמצעים המרכזיים הנכנסים לשימוש במגזר העסקי, הציבורי והפרטי. חברת גרינקו אנרג'י בע"מ, הפועלת בשוק האנרגיה הסולארית באופן רציף משנת 2009, היא אחת החברות הוותיקות העוסקות בתחום זה.

גרינקו אנרג'י בע"מ עוסקת בכל הקשור להקמת מתקנים סולאריים פוטו-וולטאים ומספקת מערכות סולאריות איכותיות, בתהליך מקצועי הכולל אפיון, תכנון, ניהול, הקמה ותחזוקה לגגות סולאריים, בעזרת צוות מהנדסים מקצועי ומיומן. החברה היא קבלן רשום ברשם הקבלנים פרק 3, ומחזיקה בכל החבילה הביטוחית המתאימה וההכשרות הבטיחותיות הנדרשות לעבודה בגובה. לא בכדי, עיריות ומועצות רבות בכל רחבי הארץ בחרו בה לבצע פרויקטים סולאריים, כחלק מתהליך הטמעת ארגיה ירוקה בסקטור הציבורי. גם מפעלים גדולים, עסקים ובתים פרטיים בחרו בחברה המקצועית והמיומנת למטרה זו.

לדברי ערן בר, בעלים ומנכ"ל גרינקו אנרג'י בע"מ: "מערכות סולאריות נותנות מענה אנרגטי על-ידי ייצור חשמל ואף משמשות כנכס כלכלי המוכר חשמל לחברת החשמל. עבור מפעלים עם צרכים ייחודיים, ניתן לשלב מערכות אגירה הנותנות מענה לעומסים, נפילות חשמל וניתוקים ולניתוב חשמל נכון יותר מול שעות השיא והשפל, לצורך מיצוי אפקטיבי של המערכת הסולארית לאורך כל שעות היממה".

פתרון מקיף של 360 מעלות

הפתרון המקיף שמציעה חברת גרינקו אנרג'י בע"מ כולל את כל תהליך ההקמה של הפרויקט הפוטו-וולטאי על כל שלביו, לרבות התמודדות עם אתגרי השטח, אבטחת האיכות ומענה לתחזוקה השוטפת שלאחר ההקמה.

"כל פרויקט סולארי מתחיל באפיון מדויק של צרכי הלקוח, הכולל בחינה של הצרכים מול היכולות ונתוני השטח, כמו: מודל הגג, חיבור החשמל ואמצעי הביצוע השונים, על-מנת למקסם את פעילות הפרויקט", מסביר ערן. "לאחר מכן, אנו מטפלים בכל המסמכים והאישורים הנדרשים מחברת החשמל ופונים לתכנון המערכת, בהתאם לדרישות הלקוח וצרכיו".

גרינקו אנרג'י | Greenco Energy מערכות סולאריות איכותיותקרדיט: גרינקו אנרג'י

הציוד האיכותי שמתקינה החברה בעזרת אנשי ההתקנה כולל פאנלים מהדרגה הראשונה, עם שרות ואחריות של המפיץ והיבואן. כל המערכות מאושרות מכון התקנים ונבדקות על-ידי חברת החשמל ובודק חשמל מוסמך, לפי תקנות משרד האנרגיה והמשרד לאיכות הסביבה. צוות החברה עורך בקרת איכות מדוקדקת וליווי מול כל האתגרים שמציב השטח, עד למסירת המערכת ללקוח וחיבורה לרשת החשמל. ערן מוסיף כי "עבור לקוחות המעוניינים בכך, אנו מציעים גם שירות תחזוקה לאורך כל חיי המערכת, הכולל שטיפה, ניטור תקלות על-ידי מערכת בקרה, ביקורות שוטפות וטיפול בתקלות לאורך השנים".

לחסוך על הוצאות החשמל ואפילו להרוויח

חברה או צרכן פרטי שבוחרים להתקין מערכת סולארית על גג המבנה, יכולים לחסוך משמעותית בהוצאות החשמל ואפילו להרוויח, אם יבחרו באחד משני מסלולים: המסלול הראשון מגדיר את המערכת הסולארית כנכס כלכלי בלבד, המייצר חשמל עבור חברת החשמל. 140 הקילוואט הראשונים מידי חודש, יכניסו לכיס של בעלי הפרויקט 42 אגורות. מחירו של כל קילוואט נוסף יהיה נמוך יותר, לפי תוספת שולית.

המסלול השני, כולל צריכה של החשמל המופק על-ידי המערכת ומכירה של עודפי הייצור לחברת החשמל רק לאחר מכן. מסלול זה מאפשר לחסוך בהוצאות החשמל הנקנה מחברת החשמל ולמקסם את המחיר הגבוה יותר של 140 הקילוואט הראשונים הנמכרים לחברת החשמל. "אנו ממליצים לצרכנים גדולים להקים מערכת המייצרת מעל ל-140 קילוואט מידי חודש על-מנת שתכסה את כל צריכת החשמל הנדרשת ותוביל לחסוך משמעותי בהוצאות האנרגיה", מסביר ערן בר.

למה משמשת מערכת אגירה המותקנת לצד המערכת הסולארית?
"מערכת סולארית רגילה מאפשרת צריכת חשמל והוצאה שלו הלאה, אך לא אוגרת את עודפי החשמל שהיא מייצרת. עודפים אלה יכולים לשמש את הצרכן בזמנים בהם הצריכה מוגברת או כאשר תעריפי החשמל הם גבוהים יותר. מערכת אגירה נותנת מענה לצרכים אלה ופותרת בעיות נוספות שעלולות להיגרם בתהליך אספקת החשמל", מסביר ערן.

"ישנם מפעלים הבוחרים לבצע ניתוב עומסים – העמסת מערכת האגירה בשעות בהן המערכת הסולארית מייצרת יותר חשמל או בשעות בהן תעריפי החשמל נמוכים יותר, במקרה של צריכת חשמל חיצונית. המערכת הטעונה בחשמל משמשת גם כמצבר היודע לגבות את אספקת החשמל כאשר גודל החיבור עמוס מידי ואינו עומד בצרכי הייצור של המפעל, למשל בזמנים בהן ישנו ייצור עם עליות חדות (פיקים). בין היתר, מערכת זו יכולה לשמש כגנרטור שאוגר חשמל לשימוש עתידי, עם עלות תחזוקה זולה בהרבה מגנרטור רגיל שפועל על דלק ומייצר חשמל רק לצריכה מיידית.

"מערכות האגירה בנויות בטכנולוגיות חדישות ומגיעות עם סוללות ליתיום בעלות אורך חיים גבוה ואינן מתחממות. מערכות אלה יכולות לתת למפעל גיבוי לנפילות מתח, גם של שניות בודדות, שעלולות לגרום נזק חמור למכונות. הגיבוי שהמערכת יכולה לספק בזמן של הפסקות חשמל תלוי בגודל הסוללות. בדרך-כלל נהוג לדבר על גיבוי למשך ארבע שעות, במיוחד כאשר חלק מצריכת החשמל מגיעה מהמערכת הסולארית. גם מקסימום התפוקה שהמערכת יודעת לפרוק בזמן נתון משמשת כפרמטר שיש לקחת בחשבון בבחירת מערכת האגירה המתאימה".

מתקינים מערכות בכל רחבי הארץ

המערכות הסולאריות העסקיות של גרינקו אנרג'י מותקנות בארץ בעשרות מפעלים תעשייתיים ובתי עסק בעלי צריכת חשמל גדולה. אחד מהם הוא מכבסה תעשייתית גדולה באזור התעשייה אדומים המספקת שירות למלונות רבים ובתי חולים, עבורה הותקנה מערכת של 250 קילוואט. מבנה ייצור נוסף בו התקינה החברה לאחרונה מערכת סולארית מתקדמת הוא מפעל צבעים גדול באזור התעשיה כוכב יאיר, הכולל מכונות רבות שעובדות לאורך כל היום. מערכת נוספת הותקנה על גג מרכז לוגיסטי של מפעל לעיבוד ושיווק עץ בצומת כנות.

גם המגזר המוניציפלי, שגילה את היתרונות הרבים של שימוש באנרגיה מתחדשת, בוחר פעם אחר פעם בגרינקו אנרג'י, שעומדת בתנאים המחמירים וברף הכניסה הגבוה במכרזים של מגזר זה, הכוללים דרישה לניסיון רב, החזקת בעלי מקצוע מיומנים, מפרט טכני גבוה לציוד הנדרש, ביטוחים ואישורים מתאימים.

ברשימה הארוכה של העיריות והמועצות שכבר בחרו בגרינקו אנרג'י, ניתן למצוא את עיריות ירושלים, גבעתיים, קריית ים, מעלה אדומים, אור יהודה וראש העין, וגם מועצה אזורית לב השרון, בנימינה-גבעת עדה, זבולון, רכסים ועוד. בנוסף, הותקנו מערכות על גגות בתי ספר רבים, אולמות ספורט, בתי כנסת ואוניברסיטאות, למשל על גגות קמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים.

מקצוענות מוכחת לאורך שנים

ערן בר מדגיש את החשיבות הגדולה שיש להסמכה ולכיסוי הביטוחי של החברה המתכננת והמבצעת של פרויקטים סולאריים: "פרויקטים בהיקף גדול נדרשים על-פי חוק לקבלן רשום בדרג גבוה, כמו זה שבו אנו מחזיקים – קבלן רשום בדרג 3. כמו כן, חשוב שלקבלן יהיה כיסוי ביטוחי מתאים והסמכות מקצועיות, שיאפשרו לו לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר וגם להגן על הלקוח במקרים המצריכים הפעלת ביטוח".

הסטנדרטים הגבוהים שמציבה גרינקו אנרג'י בפרויקטים שהיא מבצעת, לצד הניסיון רב השנים, הם חלק בלתי נפרד מהצלחתה של החברה בתחום האנרגיה הסולארית. "הניסיון שצברנו מעל ל-10 שנים ואלפי הפרויקטים שביצענו, מאפשרים לנו להגיד שאנו יכולים לתפעל ולהתמודד עם כל אתגר תכנוני ותפעולי שקיים בשטח", מסכם ערן ומוסיף, "יש לזכור שמערכות סולאריות עובדות 25 שנה ואיכות התכנון והבניה שלהן נמדדת למעשה בזמן שהן עובדות ללא תקלות. מכיוון שזהו פרמטר שלא מתגלה ביום הראשון, חשוב לבחור בחברה בעלת ניסיון מוכח לאורך שנים".

גרינקו אנרג'י בע"מ
משה דיין 1, חיפה, רפפורט 3, מגדלי כפר סבא הירוקה
טלפון: 03-6722239
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לחשבון האינסטגרם >>
לערוץ היוטיוב >>