איתי כהן: ליווי אישי במכירת דירה - מותאם לבני 60 פלוס

החשש לעזוב את הבית, הזיכרונות והשאלה האם לעבור לדיור מוגן: איתי כהן, בעל משרד תיווך המותאם לאוכלוסייה שחצתה את גיל 60, מלווה את התהליך המורכב

לידור יעקב
תוכן שיווקי
גבר ואישה מבוגרים מביטים אל ארגזים לקראת מעבר דירה
איתי כהן - נדל"ן 60+צילום: shutterstock
לידור יעקב
תוכן שיווקי

"מכירה ורכישת נכס כוללות תהליך של שינוי, שטומן בחובו מגוון אתגרים רגשיים ופיזיים, אחת כמה וכמה כאשר מדובר במבוגרים. אתגרים אלו עלולים להקשות על המעבר ואף למנוע אותו. הבנה זו היא שהובילה אותי להקים את נדל"ן 60+, המעניק מענה ממוקד לצרכים של האוכלוסייה הבוגרת, של מי שחצו את גיל ה-60, בתהליך מכירה ואיתור נכס חדש", כך מספר איתי כהן, בעלים במשרד התיווך איתי כהן תיווך ושיווק נדל"ן, ומי שעומד מאחורי השירות המהפכני – נדל"ן 60+.

איתי כהן נכנס לתחום שיווק הנדל"ן לאחר קריירה ענפה בתחום ההייטק. על הבחירה דווקא בעולם התיווך, מספר איתי כי תמיד נמשך לתפקידים שכללו אינטראקציה בין אישית. בתחילת דרכו, לפני כחמש שנים, הוא עבד במשרד התיווך אנגלו-סכסון. לפני כשנתיים יצא לדרך עצמאית, והקים את משרד איתי כהן תיווך ושיווק נדל"ן, המשווק דירות ברמת גן וגבעתיים.

במקביל למד איתי את תחום ההתפתחות אישית ועבר קורס באימון אישי, בכך פיתח כישורים וצבר כלים לעבודה נכונה ומעצימה עם אנשים. "ההכשרה שרכשתי בתחום האימון האישי גרמה לי להבין שהשאיפה האמיתית שלי היא לעזור לאנשים להגשים את היעדים והרצונות שלהם", הוא אומר, "כיום אני עושה זאת באמצעות התיווך, ומסייע ללקוחותיי באיתור ורכישת הנכס הנכון עבורם".

"מעבר דירה הופך להיות קשה יותר ככל שאנו מתבגרים". איתי כהןצילום: זאב כהן

קושי אמיתי בהנעת תהליך לשינוי מקום המגורים

היכולת לראות את האנשים מולו, הובילה את איתי לתת מענה לאוכלוסייה היותר בוגרת, בתהליך המורכב של מעבר דירה, כאשר לא פעם רבים מגלים כי עם השנים הבית כבר לא תואם את צורכיהם. "אין ספק כי מעבר דירה הופך להיות קשה יותר ככל שאנו מתבגרים", מסביר איתי, ומספר: "לאורך השנים ליוויתי עשרות לקוחות בגיל המבוגר, ונחשפתי לקשיים השונים עמם הם מתמודדים בתהליך. אלה קשיים שייחודיים לקבוצת הגיל הזאת, ושונים מההתלבטויות הקיימות בקרב צעירים".

איתי מוסיף כי בין החסמים והאתגרים שעמם מתמודדים בני הקבוצה המבוגרת יותר, הוא הקושי לעזוב את אזור הנוחות, השכונה המוכרת והבית בהם התגוררו שנים רבות. לא פעם נדרשת עזרה או תמיכה לצורך הנעת התהליך, כאשר ילדיהם עסוקים בחייהם, וכך הם מוצאים את עצמם לבד מול הצורך בשינוי.

ליווי מותאם לאורך כל התהליך: נדל"ן 60+

בעקבות ניסיונו הרב בעבודה עם האוכלוסייה הבוגרת והבנתו העמוקה לצרכים הייחודיים שלהם במעבר דירה, הקים איתי לפני כשנה את נדל"ן 60+, המעניק מעטפת מלאה של שירותים המותאמים באופן אישי לצורכי לקוחותיו, בכל נושא שעולה בתהליך המכירה והקנייה.

איתי מספר כי עם השקת השירות הופתע מהפניות הרבות שקיבל ממבוגרים בכל רחבי הארץ. "הפניות הרבות גרמו לי להבין עד כמה האוכלוסייה המבוגרת אכן זקוקה לשירות מותאם אישית, לצורך שינוי במקום המגורים", הוא אומר.

"הייתי חייבת דירה ללא מדרגות": סיפורה של לקוחהקרדיט: Itay Cohen

את התהליך מתחיל איתי באיתור צורכי הלקוחות – מה מפריע להם בנכס הקיים, האם הרצון במעבר דירה נובע מצורך פיזי או אולי דווקא מצורך בחברה או בשינוי סביבת המגורים. לדבריו, לא פעם קיימת התלבטות בין רכישת דירה לבין מעבר לדיור מוגן, ותהליך הבנת הצרכים מסייע בקבלת ההחלטה הנכונה ביותר עבור הלקוח.

בהמשך, איתי מעניק ללקוחותיו ייעוץ כלכלי, במסגרתו נעשה מיפוי של נכסי הלקוח, במטרה להבין את ההיתכנות הכלכלית לרכישת נכס או למעבר לדיור מוגן. "לא פעם אנו מגלים שקיים פער בין הרצון לבין מה שהמציאות מאפשרת", אומר איתי, "אני מסייע ללקוח בהכוונה ובהעלאת פתרונות יצירתיים שביכולתם לתת מענה מיטבי לצורך, כדוגמת שכירות של נכס במקום קנייה".

לאחר שיש בידיו את התמונה המלאה, מתחיל איתי בבדיקות מקדימות לנכס. בדיקות אלו כוללות בין היתר בחינת מצבו המשפטי של הנכס, וכן עלויות שונות הכרוכות במכירתו. הבדיקות נעשות על ידי עורכת דין המומחית במקרקעין שמלווה את לקוחות המשרד.

הערכת שווי לנכס חשובה גם היא לצורך תהליך מכירתו. איתי מלווה את לקוחותיו לשיווק הנכס שברשותם, לאיתור רוכשים ולהשלמת עסקה שתענה על רצונותיהם והעדפותיהם, החל ממחיר המכירה ועד למועד הפינוי הרצוי להם.

מעטפת שירותים נלווים להבטחת תהליך

איתי מעניק ללקוחותיו מעטפת של מענים, לכל צורך שעולה, ומלווה אותם יד ביד עד למעבר לנכס החדש. "לאורך תהליך המכירה ולאור הקשר הקרוב שנוצר ביני ובין הלקוחות, עולים מגוון צרכים מצד הלקוחות, חלקם אף אינם נוגעים ישירות בתהליך המכירה, אך בעלי חשיבות גדולה ללקוח", מספר איתי.

מעטפת השירותים כוללת סיוע בסידור ומיון חפצים שהצטברו בנכס לאורך השנים, ושירותי אריזה ופריקה מקצועיים המשחררים את הלקוחות מהעיסוק והטרחה הגדולה. בנוסף, שירות נוסף שמעניק המשרד הוא סידור ותיוק מסמכים, ועשיית סדר בין היתר גם בכל הביטוחים השונים בהם מחזיק הלקוח.

"בארבע השנים האחרונות ליווינו עשרות לקוחות מבוגרים"צילום: shutterstock

בנוסף, מעניק איתי סיוע בכל מה שנוגע לתפעול מכשירים טכנולוגיים, נותן מענה לכל בעיה טכנית שעולה ומעניק ללקוחות כלים ומידע לשימוש נכון במחשב ובסמארטפון. "אני משמש כתובת ללקוחות וזמין עבורם לכל שאלה, התלבטות או רצון לשתף. בארבע השנים האחרונות ליווינו עשרות לקוחות מבוגרים בתהליך הזה, עד להשלמתו בהצלחה ולשביעות רצון הלקוח", אומר איתי.

לעבור דירה בגיל 75

לאחרונה ליווה איתי את אילנה, אשה כבת 75, שהחליטה כי הבית הגדול ששימש אותה ואת משפחתה לאורך השנים, כבר אינו מתאים לה ולבעלה. אילנה סיפרה כי היא ובעלה, שהחל להתמודד עם בעיות בריאותיות, מעוניינים לעבור לבית קטן יותר, שיהיה מונגש ועם מעלית, היות שבעלה אינו מסוגל עוד לעלות במדרגות. אילנה התקשתה להתחיל בתהליך, ולחפש נכס מתאים עבורם, וחששה מכל מה שכרוך במעבר דירה – אריזה, מיון חפצים והעתקת חיים שלמים לבית חדש.

אילנה בחרה לצאת לדרך בסיועו של נדל"ן 60+. לאחר מיפוי הצרכים של אילנה ובן זוגה ובדיקת היכולת הכלכלית של בני הזוג, עורכת הדין של המשרד החלה בבדיקת מצבו המשפטי של הבית ובוצעה הערכה לעלויות הכרוכות במכירת הנכס.

במקביל לשיווק הבית, אילנה נהנתה ממעטפת ליווי מלאה, שכללה סידור החפצים והמסמכים שנאגרו בבית לאורך השנים ומיונם, ומתן פתרונות נוספים לכל צורך שעלה לאורך הדרך. הידיעה שהיא מוקפת בצוות שנמצא שם עבורה לכל דבר ועניין, העניק לה תחושת בטחון שהיא נמצאת בידיים טובות. לא מזמן אילנה ובן זוגה עברו לדירה החדשה שלהם, דירה נגישה, המותאמת לצורכיהם.

איתי כהן - נדל"ן 60+
טלפון: 072-393-6412
למעבר לאתר המשרד>>>
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"