ציוד למעבדות: פתרונות איכותיים בהתאמה אישית

תעשיות רבות ומגוון חברות זקוקות למכשור מיוחד לטובת עבודה שוטפת ובטוחה. כדי להימנע מבעיות או תקלות בהמשך וקבלת מענה במקרה הצורך, חשוב לבחור במקום הנכון שיספק את הציוד המתאים ביותר

לידור יעקב ושרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רופאה משתמשת בציוד במעבדה
ציוד למעבדות: פתרונות איכותיים בהתאמה אישיתצילום: shutterstock
לידור יעקב ושרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

ציוד ומכשור מדעי הם קריטיים עבור עבודתם השוטפת של אוניברסיטאות, מוסדות בריאות, חברות ביומד, מכוני מחקר ומעבדות, התעשייה האווירית ועוד. מנדפים, פריזרים, ראקטורים ומערכות טיהור מים הם רק חלק קטן מהציוד אותו מציעות חברות רבות בארץ, אך חשוב לבחור במוצרים חדישים של הספקים המוכרים ביותר על מנת להבטיח תוצאות טובות בשטח ולהימנע מבעיות שעלולות לסכן את הסביבה. בין החברות שמספקות את שירותים בתחום: ביואנליטיקס, ד"ר גוליק פתרונות מדעיים, סטטיטק, משולם אבני ובנו בע"מ ובר נאור.

nullביואנליטיקס

חברת ביואנליטיקס, שהוקמה לפני כעשור על-ידי דני שחר, כימאי בהשכלתו, היא מעבדת כיולים בעלת הסמכה בינלאומית לכיולים בתקן ISO17025. זאת לצד אספקה של ציוד ומכשור מתקדם למעבדות בתחומים שונים, בהם: מעבדות אלקטרוכימיה; מערכות טיטרציה ומדידות תכולת מים כדוגמת קנביס, פארמה, שמנים ועוד; כרומטוגרפיה פרפרטיבית; אנלייזרים מעבדתיים לשימוש במעבדות מים, שפכים, דשנים ומזון ועוד.

ביואנליטיקס היא בין החברות הבודדות שמייבאת ומספקת מכשור וציוד למעבדות וגם מבצעת כיולים בהסמכת תקן ISO17025, ומכאן כוחה ויתרונה. "עובדי החברה שלנו פרושים בכל הארץ לטובת מתן שירות ותמיכה אפליקטיבית, בין אם במעבדות של הלקוחות ובין אם במעבדות החברה הממוקמות ביישוב עומר, בדרום הארץ", מסביר שחר. "אנחנו מכיילים מכשור מעבדה, טמפרטורות ופיפטורים, עבור מגוון לקוחות מתחומים שונים, ביניהם: בתי חולים, תעשיות כימיות, תעשיות המזון, תעשיות התרופות ותעשיית הביוטק".

"עובדי החברה שלנו פרושים בכל הארץ לטובת מתן שירות ותמיכה אפליקטיבית"צילום: ביואנליטיקס

החברה מייבאת ומספקת ציוד למעבדות של חברות מובילות בתחומן בעולם, כ- 15 מהן היא מייצגת בישראל בבלעדיות. היותה גם מעבדה מוסמכת לכיולים, מאפשרת לה לספק שירות הוליסטי ללקוחותיה ברמת זמינות גבוהה ביותר. יתרה מכך, ביואלינטיקס ערוכה מיומה הראשון למתן שירות גם בעבודה מרחוק, זאת בזכות פיתוח תוכנות תפעול ושירות ייעודיות מתקדמות המאוחסנות בענן.

"חלק מחזון החברה הוא המחויבות שלנו לעמוד בחזית הטכנולוגיה והקדמה בכל הנוגע למוצרים שאנו מספקים ולכיולים. לפני כשנה השקנו פיתוח של רובוט ייעודי ייחודי אשר מגיע לרמת הדיוק הגבוהה בעולם, והיום הוא חלק בלתי נפרד משרשרת פעולות הכיול שאנחנו מבצעים", ממשיך שחר. "התפיסה המובילה אותנו היא חתירה למציאת פתרונות טכנולוגיים יצירתיים מתקדמים שיהיו בהלימה לצרכי הלקוחות שלנו. לפיכך, על אף שרוב הציוד למעבדות שאנחנו מייבאים הם בחזקת State of the Art, יש לנו את היכולת לעשות התאמה ספציפית ללקוח".

העובדים בביואנליטיקס מאופיינים בגישה אקטיבית וחיוביות והם בעלי תודעת שירות גבוהה ביותר, התכונות עליהן שמה החברה דגש. לדברי שחר, האתגרים בהם עומד הצוות רבים, והיכולת שלהם להשקיע את כל מרצם כדי לוודא שהמערכות עובדות באופן מלא ותקין, היא הניצבת בלב ליבו של השירות שלהם. "אנחנו בוחרים את אנשינו קודם כל לפי הגישה שלהם. שירות, אמינות וזמינות הם לא מילים שנאמרות מן הפה אל החוץ, אלא אי עמידה בערכים שהן משקפות הוא מה שיקבע מי מהעובדים יישאר איתנו ומי לא. לנו וללקוחות שלנו יש אינטרס משותף, זאת הסיבה שאנחנו מקפידים מאד על הפן הטכני והאנושי, תחקירים ולמידה. אנחנו עובדים בשקיפות מלאה עם הלקוחות והעובדים, לומדים מטעויות במידה וקורות וממשיכים קדימה. כשהעובדים הם חלק אינטגרלי מהגשמת המדיניות והחזון, הסיפוק עצום".

PICO - Pipette Calibration Robotקרדיט: Dani Shahar

לא בכדי מוקיר שחר את עובדי החברה. בביואנליטיקס מונהג מודל העסקה ייחודי לפיו תמהיל העובדים מורכב מ- 30%-40% של אוכלוסייה ממודרת, קרי אנשים מבוגרים ואנשים עם מוגבלויות. על כך זכתה החברה לפני כשנתיים באות הוקרה משר הכלכלה על שילוב אנשים מבוגרים ואנשים עם מוגבלות.

"הערכים החברתיים שלנו הם חלק בלתי נפרד ממדיניות החברה למצוינות בכל התחומים. כפי שאנחנו דואגים להישאר מעודכנים בכל החידושים והפיתוחים הטכנולוגיים בכל הנוגע לענף הציוד למעבדות, כך אנחנו משקיעים גם בהון האנושי שלנו ובקידומו. ביואנליטיקס נמצאת בפתחה של השנה העשירית לקיומה. נמשיך לצעוד בביטחה אל העתיד לפעול למען לקוחותינו ועובדי החברה ונשאף תמיד למקצוענות, מצוינות ושירותיות".

ביואנליטיקס
טלפון: 072-2429555
מעבר לאתר >>
לעמוד הלינקדאין >>
לערוץ היוטיוב >>

------------------------------------

nullד"ר גוליק פתרונות מדעיים

מאז שנת 1989, למעלה מ-32 שנים, מספקת חברת ד"ר גוליק פתרונות מדעיים עבור מגוון רחב של תעשיות בארץ. בעזרת הציוד המתקדם, מובילה החברה את עולם המדעים לחזית הקדמה הטכנולוגית. יתרונה הבולט הוא ליווי מלא של הלקוחות, הכולל מענה לכל אתגר, מערכות מתקדמות, פיתוחי שיטות וליווי אפליקטיבי מותאם ומדויק לצרכי הלקוח.

"תעשיות וחוקרים מתחומים שונים כגון: חברות פארמה, כימיה, אוניברסיטאות ומכללות, גופים רפואיים, חברות ביוטכנולוגיה וביולוגיה, תעשיית המזון והמשקאות, חברות לאיכות הסביבה, מים ואנרגיה, תחנות כוח וחשמל, משרדי ממשלה ועוד, מגיעים אלינו להשתמש במעבדות המצוידות במיטב הטכנולוגיה וזאת על מנת לאפשר להם לחקור, לערוך בקרת איכות למוצריהם ולצאת לשוק עם מוצר איכותי ומדויק" מציין משה כהן מנכ"ל החברה, בוגר הנדסת חשמל בטכניון, מוסמך במנהל עסקים (MBA) באוניברסיטת חיפה, ובעל רזומה עשיר בניהול חברות מתחום הרפואה, המדעים, יזמות וחברות סטרטאפ.

משה כהן, מנכ"ל החברהצילום: תומר פולטין

אתה יכול לתת דוגמא לשירותים של החברה?
"בנוסף לפתרונות הכוללים מערכות מדעיות למדידות אנליטיות, לד"ר גוליק שירותי מדידה של דוגמאות במגוון טכנולוגיות, ומחלקה לתמיכה במו"פ המספקת פתרונות ותמיכה לצוותי מחקר בתחומים רבים. צוות מהנדסי השירות עונה על אתגרי הלקוח בצורה מהירה ומקצועית".

כחלק ממערך הפתרונות מספקת החברה שירותי הדרכה איכותיים, תמיכה וליווי צמוד החל משלב זיהוי הצרכים והאתגרים במוצר או בתהליך המחקר והפיתוח, ועד שימוש בידע ובטכנולוגיה על מנת לתמוך ולשפר את תהליך הייצור באופן הטוב ביותר. "במהלך השנים, יזמנו והקמנו את המותג 'Golik Academy' שמטרתו להעביר את הידע הלאה, וכך להפוך אנשי מקצוע בתחום המדעים למיומנים ומקצועיים בתחומם. במהלך 6 השנים האחרונות זכתה החברה במקום ראשון כספק מצטיין במתן שירות איכותי ומקצועי לתחום המעבדות במסגרת הכנס והתערוכה ישראנליטיקה Isranalytica)) המובילה בתחום המדעים", מרחיב כהן.

"בתקופה האחרונה התמודדו לקוחות רבים עם אתגרי הקורונה, ובזמנים מורכבים אלו סיפקנו פתרונות מדעיים לחברות העוסקות במחקר ופיתוח בזמן קצר, הגענו ועדיין מגיעים לאתרי הלקוחות והשתתפנו בנטל הלוגיסטי במערך החיסונים - כיוון שאת החיסון לקורונה נדרש לאחסן בטמפרטורה של מינוס 80 מעלות. יש חשיבות לדיוק הטמפרטורה, במקרה זה אנו מכיילים את המקררים על מנת לוודא עמידה בתקן ובתנאי האחסון של החיסונים".

לד"ר גוליק גם מחלקה לתמיכה במו"פ המספקת פתרונות ותמיכה לצוותי מחקר בתחומים רביםצילום: באדיבות החברה

בתחום הקאנביס, חלק ניכר ממערך הייצור ובדיקות האיכות, מתבצעים באמצעות המכשור והידע שמספקת החברה. "בנוסף, בחברת ענק בינלאומית המייצרת שבבים בארץ ביצענו התקנה של מערכות מדידה מתקדמות, הבודקות את איכות הייצור באופן רציף ונותנות משוב ישירות למערכת ממוחשבת בזמן אמת".

מקצוענות, מחויבות וראיית הלקוח במרכז

"הפוקוס שלנו מתמקד בצורכי הלקוח במקצועיות, מחויבות ורמת שירות גבוהה. אנחנו מלווים את הלקוח מנקודת ההתחלה ועד סיום התהליך", מדגיש כהן. בנוסף לציוד החדשני, מציע הצוות פתרונות בניתוח נתונים, פענוח תוצאות וזיהוי כשלים בייצור. "יתרון משמעותי שחוסך בעלויות, הוא האפשרות להשתמש בציוד במעבדות של החברה, להשאיל מכשירים לתקופת ניסיון, ורק אחרי ההתנסות עם הציוד להחליט האם הוא מתאים לדרישת הלקוח".

אילו סוגי ציוד ומכשירים אפשר למצוא אצלכם?
"אנו מספקים מגוון רחב של ציוד אנליטי למעבדה כדוגמת מערכות טיטרטוריםtitrator) ) שמהן סיפקנו עשרות אלפי מכשירים ללקוחות בארץ, ואפשר לראותם בשימוש נרחב כיום במעבדות, מפעלים, מתקני ייצור ומכוני מחקר. מכשירי ספקטרופוטומטר - מדידה באמצעות גלי אור ולייזר, למדידת כמות של חומרי הדברה או מתכות במים ובמזון שאנו צורכים".

החברה מציעה גם פתרונות בכימיה אורגנית, הכוללת ציוד מתקדם של כרומטוגרפיה ומערכות נידוף ומיצוי. "יש לנו מחלקה של פתרונות לאפיון פיסיקלי של חלקיקים, ביניהם ניתן למצוא את מיקרוסקופ האלקטרונים השולחני הקטן והאיכותי ביותר בעולם, בגודל של מחשב וללא צורך בתנאי סביבה מיוחדים על מנת לפעול. כאמור, כל הפתרונות, הידע והניסיון בתחום המדעים נמצא אצלנו, אנו מזמינים חוקרים, חברות, מפעלים ואת אנשי האקדמיה והתעשייה בישראל ליהנות מכל הידע הזה ולהבטיח עבורם שירות, מקצועיות ואיכות", מסכם כהן.

ד"ר גוליק פתרונות מדעיים
מעבר לאתר >>
טלפון: 03-518-7555
לכתובת המייל >>

-----------------------------------

nullסטטיטק - מנדפים וציוד למעבדות

סטטיטק (StatiTech) היא חברה ותיקה בת 22 שנה, שהוקמה על-ידי ערן עדני, נורית הורטיק-נגבי ורון דורון, ומתמחה בהתאמת מגוון פתרונות וציוד למעבדות בתעשיות מגוונות כגון: ביוטכנולוגיה, פרמצבטיקה, כימיה, תעשיות ביטחוניות, מחקר אקדמי, אלקטרוניקה, מוליכים למחצה ועוד, באיכות גבוהה ביותר ובמחירים תחרותיים.

מבין מגוון המוצרים, סטטיטק מספקת מנדפים כימיים וביולוגיים, ריהוט למעבדות, עמדות PCR המשמשות לאבחון נגיף הקורונה, תאים למינאריים, חופות נקיות ואף הקמת מעבדות. בין לקוחות החברה: תעשיה אווירית, אלביט, רפאל, אוניברסיטת ת"א, הטכניון, חברת טבע, ג'ונסון & ג'ונסון, חברות בתעשיית הקאנביס, בתי חולים, ותעשיות בתחום הכימיה והביולוגיה.

סטטיטק מאפשרת ללקוחותיה גמישות מרבית צילום: חברת topair systems

מנדפים ברמה הגבוהה ביותר, בהתאמה אישית

סטטיטק הינה נציגתה הבלעדית בישראל של TopAir Systems, חברה אמריקאית בין לאומית המייצרת מנדפים, ובין החברות שעומדות בחזית הטכנולוגיה והחדשנות בתחום. כמו כן, סטטיטק משמשת כמרכז הפיתוח הראשי של החברה, כאשר חלק גדול ממוצרי החברה מפותחים על ידה בישראל, בהתאם לדרישות ולצרכים המשתנים העולים מצד לקוחות ברחבי העולם.

סטטיטק מאפשרת ללקוחותיה גמישות מרבית והתאמה אישית של המנדפים. כך, ביכולתה לייצר מנדפים גם במידות שאינן סטנדרטיות, בין אם מדובר בכמות בודדת או בהזמנה גדולה, וללא תוספת משמעותית במחיר.

מנדפים מפוליפרופילן – עמידים וטובים יותר לאורך זמן

"עד לפני מספר שנים, רובם המוחלט של המנדפים יוצרו ממתכות", מספרת נורית, "המתכת כחומר גלם מבטיחה אמנם ייצור זול יותר, אך התוצאה היא מנדפים שמפתחים חלודה ואינם עמידים לאורך זמן". לפני כחמש שנים לקחה סטטיטק החלטה, כחלק מחתירתה לשיפור תמידי במוצריה, והחלה לייצר מנדפי פרימיום, העשויים מפוליפרופילן.

פוליפרופילן הינו חומר פלסטי, שנמצא כעמיד מאוד לאורך זמן, קל לניקוי וידידותי למשתמש. "המטרה שלנו לייצר מוצר איכותי יותר ללקוחותינו, במחיר תחרותי שאינו גבוה משמעותית ממנדפים המיוצרים ממתכת. חברות שראו והשתמשו במוצר הבינו את הערך המשמעותי שבמעבר לפוליפרופילן, וזנחו את המנדפים ה'קלאסיים'", מדגיש ערן. כך, בשנים האחרונות שיווקה סטטיטק ללקוחותיה אלפי מנדפים מפוליפרופילן. המנדפים הכימיים של החברה עומדים בתקן אירופאי EN-14175 ובתקן אמריקאי ASHRAE 110-1995, תקנים מחמירים המבטיחים כי המוצר שומר על בטיחות העובד והחברה.

TopAir Systems Company Videoקרדיט: TopAir Systems

מערכת הפעלה חדשנית ומתוחכמת

"כחברה הדוגלת בחדשנות ופועלת כמרכז הפיתוח של TopAir Systems, אנו פועלים באופן תמידי וללא לאות לאיתור מגמות וטכנולוגיות מתקדמות בתחום, ולפיתוח מוצרים ותוספים שיענו על צרכי הלקוחות ויסייעו להם בתפעול וניהול טוב יותר של המעבדה", מספר ערן.

אחד הפיתוחים המשמעותיים שיזמה סטטיטק הינה מערכת הפעלה ייעודית למנדפים, הכוללת פיצ'רים ייחודיים שמטרתם להפוך את העבודה עם המנדפים לידידותית, נוחה לשימוש ובטיחותית לעובד ולארגון. כך מערכת ההפעלה כוללת בין היתר אפשרות להתראות ויזואליות וקוליות במצבי סיכון ובעת בעיה בפעילות המנדף.

שירות מלא ללקוח, לכל אורך הדרך

סטטיטק מלווה את לקוחותיה לכל אורך הדרך, החל מאפיון הצורך במנדפים ובציוד למעבדה, התאמה אישית של המוצרים לצרכי החברה ואספקת המוצר בתוך זמן קצר, ככל שהמוצר נמצא במלאי החברה, ועד לזמן אספקה של מספר שבועות, כאשר מדובר במוצר המיוצר בהתאמה אישית. כמו כן, סטטיטק מתקינה את המוצרים באתר הלקוח, מספקת הדרכה לשימוש נכון במוצר, כמו גם מבצעת בדיקות שנתיות לתקינותו, לפי דרישת הלקוח. "שביעות הרצון של לקוחותינו לאורך זמן עומדת לנגד עינינו כל העת, בפיתוח ואספקת מוצרים חדשניים ואיכותיים", מסכמת נורית.

סטטיטק
מעבר לאתר >>

טלפון: 054-4338035

--------------------------------

nullמשולם אבני ובנו - ציוד למעבדות ולמחקר

החברה נחשבת לאחת החברות המבוססות והוותיקות בישראל, ועוסקת באספקה, ייבוא, שיווק וייצור עבור מעבדות ומכוני מחקר מובילים לצד מתן שירותי אחזקה שוטפים עבור מאגר לקוחות רחב ומגוון. איציק אבני, הבעלים והמנכ"ל, מספר על עבודתו בחברה החלוצית שהקים אביו ושבה הוא עובד ברציפות מאז שנת 1976.

עם אילו סוגים של מעבדות אתם עובדים בדרך כלל?
"החברה שלנו מספקת מוצרים חיוניים ושירותים שונים כבר עשרות שנים, ועובדת עם חברות וארגונים מהגדולים בישראל. בין לקוחותינו ניתן למנות את מפעלי התרופות של "טבע" ו- Mapi Pharma וארגונים מן התעשייה הביטחונית כגון רפאל, עמם אנחנו עובדים בחוזי עבודה שנתיים, לצד מתן שירות ואספקה למעבדות מובילות, מוסדות מחקר, מפעלי כימיה, מכללות ואוניברסיטאות ועוד. בנוסף, אנחנו גם גאים להיות ספק מורשה של משרד הביטחון".

תעשיות רבות בארץ נשענות על ציוד איכותי וחדשניצילום: shutterstock

לדברי איציק, מדובר בתחום מדעי וחשוב, לכן מקצועיות השירות ואיכות החומרים והמכשור הם ערך עליון. "לראייה, אנו עובדים כבר שנים עם 'המעבדה הלאומית לפיזיקה', הגוף היחיד בישראל שקביעת התקן שלו עומדת למעל לזו של מכון התקנים. המוטו שלי הוא 'השירות מוכר, לא המחיר', אף שגם המחירון שלנו די אטרקטיבי, ותמיד זמין באתר שלנו לעיני כול, מה שמבטיח ללקוחות שלנו שקיפות מלאה וגם פירוט מדוקדק של החומרים והמפרטים הזמינים".

מוצרי החברה מתחלקים למערכות ומפרטי ציוד גדולים כגון מערכות חימום וקירור, צ'ילרים, בוחשים, תנורים, צנטריפוגות, מכשירים אולטרסוניים לניקוי, מכשירי טחינה, נפות, מדי חום והידרומטרים וכן למוצרי מדף לצורכי עבודה שוטפת כגון כלי מתכת, פלסטיק, זכוכית, טפלון וחרסינה, פיפטות, מוצרי גומי ועוד.

עם אילו יצרנים אתם עובדים בדרך כלל?
"אבא שלי זכרונו לברכה, שהקים את החברה, ניצל בשעתו את הגרמנית שלו ויצר קשרים אישיים הדוקים עם נציגים של מספר סוכנויות גרמניות גדולות מהמובילות העולמיות בתחום, שאיתן אנחנו עובדים עד היום: LAUDA, שהיא יצרנית וותיקה של מערכות חימום וקירור ומספקת ציוד ללקוחות שונים ברחבי העולם, ממעבדות קטנות ועד לכורים גרעיניים, וחברת RETSCH שמייצרת ומייצאת ציוד טחינה וניפוי מסוגים שונים וכו'".

מלבד זאת, מייבאת החברה ציוד יומיומי מחברות בהודו, צרפת, סין והולנד, ומחזיקה באסמכתאות כיול מהחברות המייצרות. "השיווק מתחלק לייבוא ישיר ועקיף, בהתאם לסוג המוצר וצרכי הלקוח, על כל המוצרים שלנו יש אחריות של בין שנה לשלוש שנים ולצד האספקה אנחנו מעניקים שירותי כיול, התקנה, וגם תחזוקה שוטפת בחוזים שנתיים או בשירות יחידני".

"בתחום זה, מקצועיות השירות ואיכות החומרים והמכשור הם ערך עליון"צילום: shutterstock

האם יש מוצרים שאתם מייצרים בעצמכם?
"מלבד הציוד למעבדות שאנחנו מייבאים, משווקים ונותנים עבורו שירות, משולם אבני ובנו היא גם יצרנית וספקית מובילה בישראל של נוזלי קירור, ועומדת בתו תקן הממשלתי המחמיר של מכון התקנים. אנחנו מייצרים מוסמכים וספקים מורשים של נוזלי קירור למטרות שונות, החל ברדיאטורים של מכוניות וטרקטורים ועד למערכות קירור גדולות לתעשייה. בעקבות פיתוח חדש שלנו בתחום נוזלי הקירור, שנמצא כיום רגע לפני ההשקה, החברה שלנו תתחיל בקרוב גם לייצא בקביעות לשווקים בינלאומיים".

תוכל לתת מעט רקע על החברה?
"משולם אבני ובנו היא מן החברות הוותיקות בישראל בתחום אספקת ציוד למעבדות. אנחנו מחזיקים שני מרכזי שירות, אחד בנשר ואחד בבאר שבע, ונותנים שירות ואספקה בכל חלקי הארץ. בשני המרכזים אנחנו מפעילים גם בית מלאכה לאלקטרוניקה ונוזלי קירור. בחברתנו עובדים צוותים מקצועיים ומנוסים של מהנדסי אלקטרוניקה, טכנאי קירור, ממוני בטיחות ועוד. כל הטכנאים שלנו יוצאים דרך קבע, למעט משבר הקורונה, לקורסים והשתלמויות מקצועיים בחו"ל. לכל המהנדסים, העובדים ואנשי השירות שלנו הסמכות מתאימות.

"אצלנו לעולם לא שוכרים ספקים וקבלני משנה חיצוניים, וכל השירות ניתן אך ורק על ידי העובדים המנוסים והמסורים שלנו. העסק הוקם במקור על-ידי אבא שלי, משולם אבני, בשנת 1968, ואני הצטרפתי אליו בעסק המשפחתי בשנת 76' בתור בחור צעיר בן עשרים ושמונה, אחרי עשר שנות שירות בצה"ל. אבי עבד בחברה עד לגיל 92, עד שהלך לעולמו כמה שנים לאחר מכן, ומאז אני ממשיך את דרכו".

משולם אבני ובנו
מעבר לאתר >>

דרך בר יהודה 101, נשר
למידע נוסף >>

---------------------------------------------

nullבר נאור: ציוד למעבדות

הצוותים המקצועיים בבתי חולים, מעבדות ומכוני מחקר שנדרשים לציוד רפואי לצורך עבודתם, מחפשים הרבה יותר מאנשי מכירות שילוו אותם בתהליך. שי פלד, מנכ"ל חברת "בר נאור" שפועלת כבר 20 שנים בתחום, מספר לנו על הייחודיות של תפקיד כזה בנוף העסקי בישראל: "הלקוחות רואים אותנו לא רק כאנשי מכירות, אלא גם כמעין מנחים-יועצים שאיתם אפשר להתייעץ על הכול. אני מרגיש שהלקוחות סומכים על הדעה שלי, בין היתר בגלל שאני באופן אישי מגיע מתחום הביולוגיה, עבדתי במעבדות ואני מכיר את העולם הזה על בוריו".

שי הוא בוגר תואר ראשון בביולוגיה ותואר שני במדעי המזון. לאחר שהתנסה במשך שנים בעבודת מעבדה, דווקא אישתו, ענת, שכנעה אותו לשנות כיוון, "כדי שיהיה לי כסף לשלם במכולת", הוא נזכר בחיוך. זה מה שהוביל אותו להקים את חברת "בר נאור", שמשלבת את שמות ילדיו – ענבר, נאור ואורון. בתחילת הדרך, ניגשו שי וענת לאוסי זינגר, המעסיק לשעבר של ענת ואיש עסקים מנוסה, שחיזק את ידם ועודד אותם להקים עסק עצמאי, אותם הוא מלווה עד היום. לימים גם ענת השתלבה בחברה כמנהלת הכספים.

צוות חברת בר נאורצילום: צילום עצמי

"אני איש מכירות, אבל גם יזם בנשמתי", מספר שי. "ולכן, כשעבדתי במעבדות, זיהיתי מה הצרכים של הלקוחות שלי והפכתי כל אבן כדי לאתר ספקים איכותיים ותחרותיים בכל העולם על מנת לענות על הצרכים האלו. באחת הפעמים מצאתי את עצמי טס לספק ייחודי בסן דייגו, בפעם אחרת טסתי למיאמי, כאשר תמיד המטרה הייתה לשדרג את היכולות שלי כספק".

"זה גם מה שגרם לי לעשות מחקר ספקים דווקא בשוק הסיני. הייתי אחד הראשונים שעשו את זה בישראל בתחום של מדעי החיים, כשעוד הייתה התנגדות נחרצת מצד חלק מהלקוחות לרכוש מוצרים מהמזרח שנחשבו אז זולים ונחותים בעיניהם".

אולם בהמשך הדרך, הוא מספר, הכול השתנה. לדבריו, לימים התברר שדווקא חלק ניכר מהספקים האירופיים, אשר נחשבים איכותיים ואמינים, למעשה ייצרו בסין. "כשלקוחות בדקו בעצמם את איכות המוצרים שהבאנו לפיתחם ויוצרו בסין, הם מצאו שהם אינם נופלים באיכותם מזו של המוצרים המערביים וקלטו אותם לשימוש קבוע", אמר. כך הצליחו בבר נאור לייצר תקדים שסחף גם ספקים אחרים בתחום ומיקם אותם בחוד החנית בתחום הזה.

"ההון האנושי, העובדים שלנו, חשובים לנו מאוד"צילום: צילום עצמי

לא רק משווקים – גם פותרים בעיות מורכבות

ד"ר ירון סויסה הוא בעל ניסיון עשיר בתחומי הביולוגיה, המחקר והפיתוח והעסקים, אשר הכיר את שי כאשר היה לקוח שלו. בסופו של דבר, ההיכרות העמוקה ורבת השנים בין השניים גרמה לירון להצטרף לצוות של בר נאור וכיום הוא משמש כסמנכ"ל התפעול בחברה. כשהתבקש להגדיר מה כל כך ייחודי בפעילות החברה, הוא תיאר זאת כך:

"חשוב להבין שגם אם מעבדות קשורות בדרך כלל לארגונים גדולים כמו אוניברסיטאות, בתי חולים או חברות מוכרות, בסופו של דבר כל מעבדה מתפקדת כיחידה עצמאית שהרבה פעמים חסר בה מאגר ידע שנצבר בארגונים אחרים במשך שנים. גם אני כחוקר, הגעתי לשי עם בעיות שלא ידעתי לפתור והוא, מתוך ההיכרות הרבה שלו עם התחום על רבדיו השונים, סיפק לי פתרונות שקשה לי להאמין שהייתי מגיע אליהם בעצמי".

כיום ירון, שי וענת אף משתפים פעולה בהקמת חברה חדשה, אשר תשלב את היתרונות הגדולים ביותר של שלושתם לצורך מטרה חדשה. "החברה, שנקראת BioNfinity תגדיל את מעטפת השירותים שמציעה בר נאור ותספק מענה לתחומים נוספים שעד כה לא התעסקנו בהם", מסביר ירון.

"זה כולל לדוגמה ציוד לתחום הביולוגיה המולקולרית וכן תמיכה וייעוץ לחברות מחקר ולמעבדות בהקשר של פיתוח עסקי וליווי מקצועי", הוסיף. כך, הם מאמינים, ניתן יהיה ליהנות גם מהפירות של הידע האקדמי והמקצועי של ירון כד"ר לביולוגיה וגם מהידע והניסיון הרבים של שי במגוון תחומי הפעילות שלו שנצברו במשך שנים ארוכות של ניסיון בליווי מדענים וצוותי מעבדה.

בר נאור: ציוד למעבדות
מעבר אתר >>
לכתובת המייל >>
טלפון: 03-9169000

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן