הלוואות ופתרונות אשראי: איך לעמוד בהתחייבויות הכספיות

אתם זקוקים להלוואה או משכנתה, אבל כיצד תדעו מאיפה לקחת, כמה להחזיר בכל חודש והאם היא מתאימה ליכולות שלכם?

אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חשבונות מפוזריםעל השולחן ואישה מקישה על מחשבון
הלוואות ופתרונות אשראיצילום: shutterstock
אבי יופה
תוכן שיווקי

לא מעט מגופים וגורמים בנקיים וחוץ בנקאיים מציעים הלוואות. אלא שבשלב מסוים ההלוואות והחובות מצטברים, מכבידים ואף מסבכים כלכלית את הלקוחות שמיהרו לקחת, מבלי לתכנן עד הסוף את האופן שבו יוכלו לעמוד בהתחייבויות. במקרים אחרים ישנם לא מעט שמגלים כי אין להם אפשרות לקבל הלוואה.

כדי למצוא את ההלוואה או המשכנתה המתאימה ביותר, לקבל אותה ולעמוד בהחזרי התשלומים מבלי להסתבך כלכלית, כדאי להסתייע באנשי המקצוע, המכירים את הגופים המלווים ומסוגלים לבצע ניתוח של ההוצאות הנוכחיות והעתידיות מול ההכנסות. הכירו את IDL גלובל פיננסים ואת בונדר פיננסים.

IDL גלובל פיננסים: מוצאים את המסלול הטוב ביותר

כמעט כל אחד נתקל בשלב זה או אחר בצורך למימון ולאשראי, בין אם לרכישת מכונית, קניית דירה או לכל מטרה אחרת. אולם חשוב לבדוק היטב את התנאים ללקיחת הלוואה או משכנתה, ובעיקר את היכולת לעמוד בהתחייבויות הכספיות ובהחזרים.

בחברת IDL גלובל פיננסים מכירים מקרוב את תחום האשראי וההלוואות, ומלווים מקרוב את הלקוחות כך שיוכלו לקחת התחייבות שבה יצליחו לעמוד.

"כל אחד יכול ללכת היום, למשל, לסניף בנק ולקחת משכנתה בכוחות עצמו, אבל יש הרבה מאוד משתנים שיש להביא בחשבון", מסביר עידן מנשורי, הבעלים של IDL גלובל פיננסים. "יכול להיות שהחזר חודשי בגובה מסוים יתאים לאדם אחד, אבל לא יתאים לאחר. יש מסלול שיכול להתאים לאחד, אבל יהיה טעות לשני. אנשים רוצים לעשות את זה לבד, ובסופו של דבר מוצאים את עצמם משלמים כפול ואפילו פי ארבעה ממה שהיו משלמים אם בעל מקצוע היה עושה את העבודה הזו עבורם".

IDL גלובל פיננסיםצילום: shutterstock

עידן מציין כי קשה לו עם מה שהוא מגדיר "חוסר מקצועיות" בענף ההלוואות ופתרונות המימון, ולכן בחר להעמיד את ערך המקצועיות מעל הכול בגישה מול הלקוחות. מבחינתו חשוב להראות לצד מקבל השירות שיש על מי לסמוך, ולהציע ביטחון ורצינות לאורך כל התהליך.

"אם לקוח מגיע אלינו בעניין משכנתה, אנחנו פונים לבנקים", מסביר עידן. "אם המטרה היא הלוואה זולה דרך המוצרים הפנסיוניים שלנו, אז פונים לחברות הביטוח. אצלנו בחברה מנתחים את הדוחות בצורה מסודרת, בודקים מה המסלול הטוב ביותר עבור הלקוח ומבצעים את כל החלק התפעולי של ההלוואה, כדי שהלקוח לא יעשה דבר. אנחנו מודים בפני הלקוחות שאפשר לעשות הכול לבד, אבל זו ביורוקרטיה ומשחק של ריביות בסופו של דבר, ואנחנו עושים את המשחק הזה משתלם עבורו".

איזה מוצרים אתם יודעים להציע ללקוחות שלכם?

"לגיל השלישי יש לנו מסלול של משכנתה הפוכה, במסגרתו אנחנו עוזרים לבני ה-70 וה-80 בעבודה מול הבנקים כדי להבין טוב יותר מה קורה להם בחשבון. יש לנו הלוואות למגזר המסחרי, עבור אנשים בעלי משרדים או שטחים מסחריים שמעוניינים להתרחב. אנחנו מעסיקים יועץ מומחה בבנקאות שמנהל את התיקים הגדולים האלה, שיכולים להגיע גם להלוואה בסדר גודל של 15 ו-20 מיליון שקל".

כל אחד יכול לפנות ולקבל הלוואה או פתרון מימון?

"צריך להתאים לכל לקוח את המוצר שמתאים לו ביותר. אפשר היום לקחת הלוואה לכל מטרה, גדולה כקטנה ומהרבה מאוד מקומות, ולשלם על זה ביוקר. אנחנו מחפשים את הבקשות לעזרה מקצועית ומקיפה, דוגמת הלוואות למינוף נכס, מחזור משכנתא, תחומים פנסיוניים. אנחנו מטפלים במהלכים הגדולים משני המציאות עבור הלקוח".

היום IDL גלובל פיננסים הולכת וגדלה ומונה כבר כ-30 עובדים, מה שמאפשר לה עוד יותר לעמוד בקו המקצועי שהיא מציעה בשונה מחברות אחרות. "אנחנו בעל מקצוע שעושה את העבודה שלו, בדיוק כמו שמזמינים טכנאי הביתה כדי לתקן תקלה", מסביר עידן, "אם יש לך בעיה בריאותית אתה תלך לרופא, אז למה לא לבחור בבעל מקצוע מתאים כשאתה בוחר מסלול למשכנתה ולחסוך הרבה מאוד כסף? אצלנו הלקוח יקבל את העסקה הכי זולה שאפשר יהיה לקבל. אנחנו מחזקים עכשיו יותר את מערך השירות שלנו, הלקוחות שלנו יחוו אותנו יותר וכשצריך אנחנו גם מגיעים איתם לבנק. אצלנו תקבלו יחס אישי ומענה אנושי, ולא נפנה אתכם לדיגיטל".

IDL גלובל פיננסים, הבונים רמת גן
טלפון: 03-3039515
למעבר לאתר החברה>>>
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>

----------------------------------------

בונדר פיננסים: יד ביד עד החזרה למסלול היציבות הכלכלית

כדי להיות הטוב ביותר בתחום שבו הוא עוסק, החליט ערן בונדר, הבעלים של בונדר פיננסים, חברה המתמחה בגיוס הלוואות ובפתרונות אשראי, לנסות על עצמו את הכלל הבסיסי שקבע בהתנהלות כלכלית נכונה: לחיות ללא כרטיסי אשראי.

"אין לי צורך בזה", מודה ערן, "כרטיס אשראי הוא אומנם נוח וזמין, אבל הוא גם הבור הכי עמוק שאפשר להיכנס אליו. פתחתי את החברה שלי לפני כחמש שנים כדי לעסוק בתחום ההלוואות הצרכניות דרך הבנקים, אבל מהר מאוד הבנתי שמדובר בתחום בעייתי. משם עברתי להתעסק עם משכנתאות למסורבי בנקים. היום אני מרגיש תחושת שליחות לסייע לאנשים לצאת מהמצב שבו הם הרימו ידיים. כשיש בבעלותך נכס אתה צריך לעשות הכול כדי להציל אותו".

בונדר פיננסיםצילום: shutterstock

בבונדר פיננסים כבר סייעו לעשרות רבות של אנשים בתחומי ההלוואות וניהול נכון של כלכלת הבית. ההליך נפתח בכך שתחילה בוחנים בחברה, בשיחה ללא עלות, מה מצבו הכלכלי של הלקוח, והאם הלוואה היא הפתרון הנכון עבורו. ערן מסביר שלעיתים יש נטייה בציבור לבחור בפתרון הקל יותר של לקיחת הלוואה, למרות שאינה בהכרח הפתרון הנכון ביותר עבור כל אחד.

"יש המון אנשים שמתמודדים עם ריבוי הלוואות", מסביר ערן, "וההחזר החודשי מכביד עליהם מאוד. מנגד, בגלל חוק נתוני האשראי, הבנק לא ייתן להם עוד הלוואה גם לא כנגד שעבוד נכס. לשם כך יש חברות חוץ בנקאיות, שהן הפתרון לאותם לקוחות".

אז מה בעצם אתם עושים עבור כל לקוח?

"אנחנו בודקים את מצבו, מוציאים דו"ח נתוני אשראי, בוחנים החזרים אל מול הכנסות. אם אנחנו שמים לב שההחזרים גבוהים הרבה יותר מההכנסות ויש ללקוח נכס שאפשר למנף כדי לסגור הלוואה, אנחנו ממליצים לו ללכת למקור חוץ בנקאי דוגמת קרנות שאיתן אנחנו עובדים. משם אנחנו מקבלים את הכסף שילווה את הלקוח יחד איתנו. רק כשהוא ייכנס לחשבון נלווה אותו כדי לסגור הלוואות, עיקולים ולמלא את הבור שנוצר, כך שאחרי שישה חודשים עד שנה הוא יוכל לבצע מחזור משכנתה ולחזור לבנק".

ערן בונדרצילום: רותם דקה

בבונדר פיננסים מדווחים על כ-84 אחוזי הצלחה בהחזרת לקוחות לבנק בטווח הזמן של חצי שנה עד שנה, כולל קבלת הלוואה מגופים רלוונטיים. "בסופו של דבר הריביות בבנקים יותר זולות", מדגיש ערן, "אבל אנשים צריכים להבין שלפעמים צריך לספוג לתקופה ריבית גבוהה ולשלם קצת יותר, כדי לקבל עתיד טוב יותר ולהתחיל מחדש".

יש לקוחות שלא יכולתם לעזור להם?

"בוודאי. יש כאלה שלא היה נכון מצדנו לסייע להם, כי היינו מכניסים אותם לבעיה גדולה עוד יותר. בשיחות עם לקוחות אנחנו רוצים לגרום להם להבין מה זו התנהלות כלכלית נכונה, ולא מדובר בלקיחת הלוואה אחר הלוואה. בסוף הבועה תתפוצץ. בסיכומו של עניין עזרנו להמון אנשים בפשיטת רגל שכמעט איבדו את הבית שלהם, והוא נשאר אצלם בסופו של דבר".

איך אתם מסייעים בניהול נכון של כלכלת הבית?

"אנחנו מגיעים לבית הלקוח, יושבים איתו על ההוצאות החודשיות הקבועות שלו. מוסיפים את ההוצאות המשתנות ואז מתחילים לעבוד. אנחנו בודקים על מה אפשר לוותר, מה לקנות בצורה נכונה ואיך ליישר את המצב מול הבנק. כאן נכנס גם נושא כרטיסי האשראי שאנחנו בפירוש יוצאים נגדם.

"יש לך מזומן - תקנה, אין לך - אל תקנה. זה מאוד קשה ולא נוח, אבל היום כמעט כל אדם מתנהל עם שני כרטיסי אשראי לפחות. אני ניסיתי כפיילוט להתנהל ללא כרטיסים וצ'קים, וזה מצליח. כרטיסי אשראי זה כמו הלוואה שאתה לא יודע כמה תרד לך באותו החודש. אנשים מפצלים לתשלומים, שבוע אחר שבוע, ובחודש אחד יורדים לך לא מעט. וזה מה שאנחנו גם מלמדים: איך לעשות קניות בצורה נכונה".

בבונדר פיננסים עובדים על בסיס הצלחה, כלומר רק במידה שניתנת ההלוואה ייגבה התשלום. בנוסף החברה מלווה את הלקוחות יד ביד עד החזרה לבנק והעלייה למסלול של התנהלות כספית יציבה.

בונדר פיננסים
טלפון: 050-9564356
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>