ליווי משקיעים בחו"ל: לחתום עסקה בראש שקט

ישראלים רבים בוחרים להשקיע בנדל"ן, הנחשב לאפיק השקעה בטוח יחסית. אך מסיכונים, אתגרים ואילוצים שונים לא ניתן להימנע לחלוטין, לכן ליווי של אדם המכיר את התחום מקרוב יכול לסייע בדרך לסגירת עסקה משתלמת

אור שמואלי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לחיצת ידיים
ליווי משקיעים בחו"ל: לחתום עסקה בראש שקטצילום: shutterstock
אור שמואלי
תוכן שיווקי

השקעות בנדל"ן מקומי, וגם בכזה השוכן מעבר לגבולות ישראל, הפך ערוץ הכנסה משתלם ללא מעט אנשים. חלקם נכנסים לתהליך בביטחון גמור, ומופתעים לגלות שמדובר בתחום מורכב הכולל בירוקרטיה, שינויים רבים ומידע שחשוב להכיר מראש. ליווי משקיעים בחו"ל יכול לתת מענה ושקט נפשי בהתמודדות עם אילוצים, במיוחד כאשר חלקם מתרחשים במדינה אחרת – עם חוקים פחות מוכרים. בין הגורמים המלווים בתחום: עו"ד גיל אדר ונדל"ן אחד על אחד.

nullעו"ד גיל אדר – ליווי משקיעים בלובלין, פולין

ישראלים רבים הנמצאים במצב של חוסר וודאות כלכלית מחפשים אחר הכנסה פאסיבית שאינה תלויה בשכר עבודה, במיוחד בתקופה מאתגרת זו. הקורונה גרמה לשחיקה נוספת של מעמד הביניים בישראל, המחפש דרכים בטוחות להשקעה מניבה. לכן הבחירה של רבים להשקיע בנדל"ן, שנחשב לאפיק השקעה בטוח יחסית, לא מפתיעה.

מעבר לגבולות ישראל קיימות אינספור ערים עם נדל"ן מקומי מגוון להשקעה, אחת מהן היא לובלין שבפולין. עם כ-80 אלף סטודנטים המתפרסים ב-12 מוסדות אקדמאיים שונים מידי שנה ותרים אחר דירות סמוכות למקום לימודיהם, נחשבת לובלין ליעד אטרקטיבי עבור משקיעי נדל"ן - שיכולים לספק פתרונות דיור בהתאם לביקוש הגבוה.

עו"ד גיל אדרצילום: נורית יהלומי

אך גם עולם הנדל"ן לא חף לגמרי מסיכונים, לכן ליווי של אדם המכיר את התחום מקרוב יכול לסייע בתהליך ולהגדיל את הסיכויים לרווח. לדברי עו"ד גיל אדר, המלווה משקיעים בלובלין מזה כארבע שנים, היעד הפחות מוכר באירופה התגלה דווקא כהזדמנות להשקעה חכמה: "עשיתי הרבה מאד בדיקות מקדימות ויסודיות. בשנה הראשונה של הפעילות בחנתי וניתחתי את נתוני העיר והמחוז, וכן ביצעתי השקעות מכספי. לשמחתי, ראיתי בזמן די קצר שהתחושות והנתונים קיימים גם בפועל".

"השקעה יציבה ביחס לערים אחרות באירופה"

לאחר שנה של פעילות, התוצאות לא איחרו להגיע. "למדתי את מערכות הניהול והדיווח הנדרשות, ובשלב זה כבר היו לי חברים ולקוחות שביקשו ליהנות ולהרוויח גם כן". כיוון שתחום ההתמחות והידע של עו"ד גיל אדר הוא משפטי – כלכלי – מיסויי ותפעולי, לקוחותיו נהנים מערך מוסף ומשקיפות שלא ניתן בהכרח למצוא במקום אחר. "אני מוביל ומלווה כל עסקה בשיתוף עם צוות מקומי ומקצועי בלובלין, הכולל חברת ניהול, עו"ד, קבלני שיפוצים, סוכן ביטוח, נוטריונית ציבורית, מעצבת פנים, מתורגמנית ועוד". מדובר ביתרון משמעותי נוסף עבור הלקוחות שיש לקחת בחשבון, וראוי לציין כי עו"ד אדר מלווה את המשקיעים גם לאחר הרכישה והשכרת הדירה באופן קבוע והוא נותן מענה בכל מקרה מול גורמי המקצוע והרשויות בפולין.

"השקעה בנדל"ן בלובלין נחשבת אפשרות יציבה ומניבה תשואת גבוהות ביחס לערים אחרות באירופה, בנוסף, רף הכניסה הוא נמוך, במיוחד בהשוואה לשוק הישראלי כך שמדובר בחלופה טובה בהרבה", מציין עו"ד אדר ומוסיף כי "התשואה נטו משכירות עומדת על כ- 6% לשנה נטו וזאת ללא עליית הערך (אשר בשנת 2020 עמדה על כ-8%)".

העיר העתיקה בלובליןצילום: רענן בוקובסקי

פולין היא אחת הכלכלות המובילות באירופה

לא ניתן להתעלם מהעובדה שפולין השתנתה בשנים האחרונות. "היא מחזיקה באחת הכלכלות המובילות ביותר באירופה. תעשיית ההייטק העולמית 'גילתה' כאן את כוח האדם האיכותי. בשנים האחרונות נפתחו בפולין נציגויות וסניפים של מרבית החברות המובילות בתחום, ביניהם: Cisco ,Facebook ,DELL ,Google ,HP ועוד. בנוסף, האבטלה בפולין נחשבת לנמוכה בצורה משמעותית ביחס למדינות האיחוד האירופי, כאשר אחוז המובטלים עומד בערך על 3.3% בעוד שהממוצע במדינות האיחוד הינו 6.8%", מדגיש עו"ד אדר.

האם הקורונה בלמה את הצמיחה במדינה ובלובלין בפרט? עו"ד אדר מספר שבחודשים הראשונים מפרוץ המגפה הייתה ירידה משמעותית במספר העסקאות, מה שקרה כמובן גם בעוד מקומות בעולם. "כאשר חלחלה ההבנה כי אנו צפויים לחיות עם הקורונה בטווח הזמן הקרוב (לכל הפחות), חלה עלייה בכמות העסקאות, גם כאשר מספר הסטודנטים בעיר צנח ביותר מחצי בשנת הלימודים הנוכחית, הצלחתי בשיתוף פעולה עם חברת הניהול להשכיר את כל הדירות שלי ושל לקוחותיי – הישג לא מבוטל בהתחשב בקשים שנוצרו בשל הקורונה".

כאמור, עו"ד אדר מלווה את לקוחותיו בסיוע של צוות מקומי, מה שלמעשה חוסך מהם את ההתעסקות בבירוקרטיה. "המטרה המרכזית שלי היא לעשות הכל בשביל שלקוחותיי יוכלו להפיק רווחים וליהנות מהתשואות והפוטנציאל בהשקעות המשתלמות ביותר בעיניי". אחד הפרמטרים החשובים לכל משקיע הוא מחיר שוק נמוך, כאשר גם תשואה גבוהה ופוטנציאל עליית ערך הם קריטיים עבור עסקה משתלמת. "בלובלין יש את כל אלו, ולכן מדובר בהזדמנות להשקעה בעלת וודאות גבוהה ובטוחה", מסכם עו"ד אדר.

השקעות נדל"ן בלובלין פולין
מבוא נעמה 13, מבשרת ציון
טלפון: 052-8367875
מעבר לאתר >>
לכתובת המייל >>

לעמוד הפייסבוק >>

------------------------------------------

null"נדל"ן אחד על אחד" – לווי משקיעים ביוון

עומר דניאל וגיל בר הם שותפים מייסדים ומנכ"לים בחברת נדל"ן אחד על אחד, המתמחה בשוק הנדל"ן באתונה. בריאיון עימם הם מספרים על דרכים להשקעה בינלאומית חכמה - ובטוחה.

מדוע שוק הנדל"ן ביוון נחשב אטרקטיבי כיום?

עומר: "המשבר הכלכלי העולמי שהחל בשנת 2008 פגע ביוון באופן קשה בשל התנהלות רשלנית מצד ממשלת יוון. הכלכלה נכנסה לסחרור שהגיע לשיאו בשנת 2016, אז נרשמו אבטלה של למעלה מ-30% וגירעון תקציבי עמוק. הבנקים הגדולים הפסיקו לתת אשראי והמימון לקבלנים ומשכנתאות נעצר כמעט לחלוטין, כך שכוח הקנייה צנח ובעקבותיו ירדו גם מחירי הנדל"ן, בממוצע בכחמישים אחוזים. מתוך ניסיון למשוך רוכשים ומשקיעים אל שוק הנדל"ן המקומי ממשלת יוון גם הורידה משמעותית את המיסים.

הכירו אותנו | נדל"ן אחד על אחדקרדיט: נדל"ן אחד על אחד

"בשנים האחרונות אנחנו עדים לניצנים של התאוששות יציבה בערך הדירות, ולהזדמנויות ייחודיות בשוק המקומי באתונה, עסקאות שמניבות תזרים שכירות שנע סביב 5%-7% נטו, אחרי מיסים, דמי ניהול ואחזקה וכו'".

גיל: "חשוב גם להוסיף שממשלת יוון עצמה מבינה היטב את הנושא ומעניקה הטבות מס במטרה למשוך משקיעים זרים. ראשית, מס הרכישה עצמו עומד ביוון על 3.09% בלבד לעומת 5% בישראל, ופטור ממס שבח ביוון ובישראל. נוסף על כך, הכסף שהמשקיע הישראלי הרוויח על הנכס המניב ביוון פטור מהשלמת מס בישראל, וניתן להעביר אותו לישראל באופן חופשי.

"גם למשבר הקורונה המתמשך יש השפעה חיובית על השוק מנקודת מבטו של המשקיע. בין 20 -25% מהתמ"ג ביוון מבוסס על תיירות, ולכן הכלכלה, שהייתה במגמת התאוששות מן המשבר העולמי הקודם, חטפה שוב מכה קשה, מה שהוביל יוונים רבים בעלי דירות לממש אופציה על הנכסים שלהם, לעתים קרובות במחירים נמוכים משווי הנכס הרשמי בשוק כביכול".

אילו מסלולי השקעה אתם מציעים?

עומר: "ההתמחות שלנו היא בשוק הדירות להשכרה. אנחנו מציעים הזדמנויות להשקעות זולות יחסית, סביב ה-250,000 שקלים, כולל כלל ההוצאות הנלוות. הנכסים ממוקמים באזורים איכותיים ומבוקשים בסביבת העיר, בעיקר דירות באתונה שמיועדות להשכרה למקומיים. אנחנו למעשה מנהלים את ההשקעה מ-א' ועד ת', החל משלב הניתוח הפיננסי, בדיקה של יעדי ההשקעה וההתאמה לשוק, לצד פתרונות הלוואה ומימון במידת הצורך. אנו מזמינים את הלקוח לסיור באתונה במהלכו מוצגים לפניו הנכסים הרלוונטיים עבורו. במידה והלקוח בחר להשקיע, אנחנו גם מוודאים שהנכס 'נקי', כלומר שאין עליו חריגות, בעיות משפטיות, ליקויי תשתית וכו'. לאחר הרכישה, החברה שלנו גם מנהלת את הנכס באופן שוטף לטווח הארוך. בנוסף, אנחנו מאתרים קרקעות באזורי ביקוש ובונים בנייני בוטיק חדשים".

עומר דניאל וגיל ברצילום: אולפני חובב

תוכלו לתת מעט רקע לפעילותה של החברה?

גיל: "נדל"ן אחד על אחד קיימת כבר חמש שנים וכיום מנהלת באתונה למעלה מ-250 דירות. אנחנו מחזיקים משרד קבוע באתונה ועובדים באופן צמוד עם הצוות המקומי של עובדי החברה, שכולל עורכי דין, רואי חשבון, אנשי ניהול ואגף תפעול ואחזקה, כולם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים. החברה שלנו גם עושה שימוש במערכות טכנולוגיות חדישות לניהול הנכסים וההשקעות, הכול מתועד ותחת מעקב עד לפרטים הקטנים ביותר".

עומר: "גיל ואני הכרנו כששרתנו יחד כקצינים קרביים בצה"ל. במהלך השירות הצבאי ואחריו הכרנו מקרוב את שוק הנדל"ן המקומי והתאהבנו בתחום, שאותו החלטנו גם ללמוד באופן אקדמאי. כיום אנחנו מעבירים גם את הידע שלנו הלאה, ושנינו מרצים באופן קבוע בפני סטודנטים שלומדים את התחום. קורת גג היא מוצר בסיסי, ואנשים תמיד צריכים מקום לגור בו. כשזיהינו את ההזדמנות הייחודית בשוק הדירות ביוון העברנו את רוב הפעילות העסקית לשם. מבחינתי זה כאילו קדחנו בור באתונה, ויצא נפט.

"ביום שני ה- 22.2 בשעה 21:00 אנחנו עורכים כנס משקיעים מיוחד בזום שבו נסביר איך לבצע השקעה נכונה באתונה, ומזמינים את מי שמעוניין להצטרף אלינו להירשם".

נדל"ן אחד על אחד
מוטי קינד 1 רחובות
טלפון: 0512260306
לכנס המשקיעים בזום >>