אסף תעשיות בע"מ: אוטומציה, אספקת ציוד ועזרים לתעשיות

מיכל גורלט, מהנדסת מכונות ומנכ"לית החברה, מספרת על הטכנולוגיה המתקדמת בה עושה הצוות שימוש על מנת לסייע ללקוחותיו, על היתרונות הרבים של שילוב האוטומציה בעבודה השוטפת וההשפעות שלה על תהליך הייצור

לירון גולן
תוכן שיווקי
מיכל גורלט
אסף תעשיות בע"מ: אוטומציה, אספקת ציוד ועזרים לתעשיות. מיכל גורלטצילום: איליה קוגן צילום
לירון גולן
תוכן שיווקי

אסף תעשיות בע"מ עוסקת מזה למעלה מ-30 שנה בתחום אספקת ציוד, אוטומציה ועזרים לתעשיות ומפעלים בארץ. החברה עושה שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר על מנת לתכנן ולהקים תהליכי אוטומציה יעילים וחסכוניים ללקוחותיה, ולספק ציוד ועזרים שונים המותאמים אישית לכל לקוח.

"תחום האוטומציה נגיש היום יותר מתמיד וכל הזמן משתכלל ומתעדכן", מספרת מיכל גורלט, מהנדסת מכונות ומנכ"ל חברת אסף תעשיות בע"מ. "אנחנו בחברה מקפידים להיות עם יד על הדופק ומבט אל עבר העתיד הטכנולוגי המגיע מהארץ ומהעולם. בעזרת צוות מקצועי של מהנדסים עם המון ניסיון בתחום האוטומציה ובעזרת אנשי צוות נוספים מתחום המכירות, השיווק, הטכנאים ועוד, אנחנו מצליחים לייצר לצד המקצועיות ליווי אישי לכל לקוח קטן או גדול. במהלך השנים חרטנו על דגלנו להמשיך ולהוביל את שירותי האוטומציה והטכנולוגיה בארץ ולהמשיך ולהוות מרכז האספקה הגדול ביותר למציאת חלקים מהבורג הקטן ביותר ועד המכונות המשוכללות ביותר".

מיכל מדגישה שכיום החברה יכולה לספק את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בהתאמה אישית ומדויקת עבור תעשיות רבות במשק הישראלי ובכך לייעל את תהליך הייצור, לחסוך בכוח אדם ובעלויות הכרוכות בהן.

מספקים מוצרים מהבורג הקטן ביותר ועד המכונות המשוכללות ביותר. אסף תעשיותצילום: Formenbau Meusburger

אוטומציה: ליווי מקצועי משלב התכנון, התקנה ועד לשירות שוטף

"ניתן להגיע אלינו ולעשות בדיקת היתכנות ולהתנסות בפעילות הרובוט, עוד טרם הרכישה. כמו כן, הצוות המקצועי שלנו מבצע הדרכות וקורסים על מנת להעניק את כל המידע עבור מפעיליי הרובוטים. במידה ויש תקלות או אירועים חריגים אנחנו זמינים לכל בעיה ופועלים במהירות לתיקון התקלה על מנת שהמפעל יוכל להמשיך בפעילותו ולא לפגוע בזמנים ובתהליך הייצור".

כיצד האוטומציה באה לידי ביטוי ומשפיעה על תהליך הייצור?

"האוטומציה היא למעשה שימוש בטכנולוגיה או באביזרים מכנים על מנת לבצע תהליך מסוים ללא צורך בידי אדם. עוד לפני תקופת הקורונה ועל מנת להילחם בעלויות ייצור גבוהות מפעלים רבים מצאו צורך לייעל את התהליך על ידי הכנסת רובוט ותהליכי אוטומציה נוספים. מעבר לחסכון המשמעותי בכסף ובזמן, הרובוט יכול לפעול בצורה מדויקת יותר מבני אדם ולעבוד בסביבת עבודה שלעיתים יכולה להסב נזק בריאותי לעובדים כמו: עבודות ריתוך והלחמה, עבודות צביעה ועוד".

לדברי מיכל, במקרים מסוימים מציע החברה גם פתרון של קובוט- רובוט שיתופי שיכול לעבוד בסביבת עבודה משותפת יחד עם אנשי צוות נוספים, לעומת רובוט שדורש גידור בשל הצורך בבטיחות. הרובוטים מספקים מגוון רחב של פתרונות החל מפעולות חליצה, אריזה, הדבקת מדבקות, תחזוקה, משטוח, אריזה ומדידה ועד אינסוף פעולות שונות המותאמות לכל מפעל וצרכיו. "דווקא היום בתקופת הקורונה כשמפעלים רבים נאלצו לסגור בגלל חשיפה, בידוד, או סגר, קיים צורך חזק יותר לפעול בכיוון טכנולוגי. רובוט לא יכול להידבק בקורונה, הוא יכול לעבוד 24/7 בלי הפסקות, לא מתעייף או נשחק. אם בעבר הרובוטים היו יקרים ובשימוש רק עבור פעולות מונוטוניות שחוזרות במשך שנים רבות, היום ניתן לייצר באמצעות קובוט, אוטומציה מודולארית, ידידותית יותר למשתמש ופחות יקרה".

מכונת הזרקה של החברה הגרמנית Haitianצילום: Haitian

איך מתחילים בתהליכי אוטומציה?

"ראשית, מבינים מה הצורך של אותו מפעל, מה הוא רוצה לשפר, איזה תהליך הוא רוצה להפוך לתהליך אוטומטי: הרכבה, שינוע או הרמה, משטוח, צביעה, פריקה, טעינה, הרמת חלקים מיוחדים מתוך תפזורות ועוד. אחרי פגישה והבנת הצורך אנחנו מתחילים באפיון ובבחירת הרובוט או הקובוט והתאמת הגריפר והסביבה בהתאם לתקציב החברה. אי אפשר לשים רובוט ללא פתרון אוטומציה מלא וליווי עד להשלמת הפרויקט. בעזרת מהנדסי החברה אנחנו כל הזמן מתחדשים ולומדים את הטכנולוגיות החדשות שמשתלבות עם הרובוט ומלווים את הלקוחות שלנו".

מיכל מציינת שבמשך הזמן ראתה לא מעט חברות שיש ברשותם רובוט לא פעיל, מכיוון שלא היה ברשותן ידע או רכיבי קצה על מנת לשלב אותו בתוך האוטומציה עד לעבודה מלאה. "הם למעשה קנו גולם, כמו לקנות מדפסת בלי מחשב. אנחנו מוכרים פתרון מלא, כולל קצה הזרוע, קיבוע של הרובוט, מסועים וג'יגים שונים והתכנות הסופי, הרובוטים הם מאוד מדויקים ויעשו את כל הפעולות בצורה הטובה ביותר. בפגישה ראשונית אנו מבינים את הצורך, מסגרת התקציב ועושים אפיון ראשוני . לאחר מכן אנו מגישים הצעת קונספט כללי, תקציב ולוחות זמנים, לאחר קבלת הזמנה אנו נכנסים לתכנון המעמיק ומקבלים את האישור הסופי ומתחילים לבנות את המערך עם הקובוט המתאים. כמובן שניתן גם לרכוש את הקובוט או הרכיבים ולבנות את המערכת לבד תוך הדרכה וליווי שלנו".

עסק משפחתי

חברת אסף תעשיות בע"מ הוקמה על ידי צבי שמיר (ז"ל) אביה של מיכל, שהיה בין הראשונים בתעשיית הפלסטיק שהוביל תהליכי אוטומציה עבור מפעלי כתר שבכרמיאל שם עבד כמנהל מפעל. את חברת אסף תעשיות שהתמקדה בפתרונות ייעול, אביזרים וחלקים מיוחדים עבור תעשיות הפלסטיק והמתכת בישראל, הקים בשנת 1986, ומאז הפכה להיות מהחברות המובילות והמוכרות בתחום בשווקים אלה ובענפים נוספים.

מיכל גורלט, מהנדסת מכונות במקצועה, עוסקת במחקר בטכניון בפקולטה לביו טכנולוגיה ומזון בנושא של פולימרים לאריזות מזון אנטימיקרוביאליות מתכלות. "החברה שלנו עברה מהפך והתקדמה במהלך השנים בהן היא קיימת, במקביל לכך שהיא אוטוריטה בתחום תעשיות הפלסטיק והמתכת, היא החלה להתפרש על פני תחומים נוספים. כיום, אנחנו יודעים לספק עבור מגוון רחב של תעשיות פתרונות מגוונים ויעילים. אנו סוכנים של חברת Haitian, המובילה במכונות הזרקת פלסטיק ורובוטים קרטזיים, עגורנים ניידים של חברת GT-CRANES, מערכות חמות של חברת MOLD MASTERS, ועד עגלות אוטונומיות של GIDEON BROTHERS ועוד".

המלאי הגדול ביותר בארץ לחלקי תבניות, אביזרים וחלקים

כאמור, החברה מחזיקה את המלאי הגדול ביותר בארץ לחלקי תבניות, אביזרים וחלקים, ומובילה את תחום אספקת הציוד, עזרים ופתרונות של חלקים מיוחדים לתעשיות הפלסטיק והמתכת, התעשייה האווירית התעשייה הביטחונית וכדומה. בין מוצריה ניתן למצוא: אביזרי הרמה, מגרסות, פלטות מתכת, חלקים לפי שרטוט, שירותי הדפסת מתכת, מסועים, עגרונים ניידים, מכונות הזרקה מ- 25 טון ועד 4000 טון מבית הייטיאן הנמכרות ביותר בעולם, ציוד היקפי הכולל רובוטים ומניפולטורים, שרדרים, מחממי תבניות, בקרי טמפרטורה, מערכות חמות מתוצרת חברת Mold-Masters מקנדה, חלקי תבניות וחלקי מבלטים כגון מקבים, מטריצות, תותבי קידוח, קפיצי פלדה בעלי חתך מלבני, ברגיי כתף, פינים מובילים, תותבים מסוגים רבים ושאר קשיחים, פתרונות הרמה שונים ועוד.

מיכל מסכמת כי "כל לקוח יכול לקבל מאתנו את פתרונות הייצור והאטומציה המתקדמים בעולם, הכל תחת קורת גג אחת, עם מיטב המהנדסים המובילים בתעשיה, ועם השירות האמין והיעיל ביותר שיש".

אסף תעשיות בע"מ
טלפון: 03-5581290
מעבר לאתר אינטרנט >>
לכתובת המייל >>
רחוב הבנאי 29, חולון