"העולם השתנה, צריך להתחיל לחשוב מה אנחנו נושמים"

שחר גורן, המנכ"ל והבעלים של חברת ש.ה. גורן מערכות טיהור אוויר, מספר על האתגרים בתחום, העקרונות בשטח שהיו קיימים גם לפני מגפת הקורונה והפתרון החכם והיצירתי שיכול לספק מענה בנושא

לירון גולן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם יושב במשרד מול מחשב ומרים את ראשו למעלה
ש.ה. גורן מערכות טיהור אוויר: "העולם השתנה, צריך להתחיל לחשוב מה אנחנו נושמים"צילום: shutterstock
לירון גולן
תוכן שיווקי

"מערכות טיהור האוויר היו עוד רלוונטיות הרבה לפני ה-COVID 19" משתף שחר גורן מנכ"ל והבעלים של חברת ש.ה. גורן מערכות טיהור אוויר המספקת פתרונות לטיהור אוויר וצמצום התפשטות נגיפים מסוגים שונים עבור הסקטור הציבורי והפרטי כאחד. "המערכת פועלת כמערכת אקטיבית וחסכונית ומעניקה פתרון לכל סוגי המזהמים הנמצאים באוויר או על גבי משטחים ושומרת על איכות האוויר שאנו נושמים בכל דקה, בעיקר בחללים סגורים והומי אדם כמו: משרדים, קניונים, בתי חולים, מעליות ועוד".

מזה כעשור חברת "ש.ה. גורן מערכות טיהור אויר" עוסקת בהנדסה ובטכנולוגיות מתקדמות. החברה מציעה פתרונות יעילים ויצירתיים לתחום טיהור אוויר, נטרול וירוסים וחיידקים, הפחתת חלקיקים מרחפים ושיפור איכות האוויר. זאת ועוד בעזרת מערכות טיהור אוויר מבית (GPS) Global Plasma Solutions עם טכנולוגיית NPBI (Needle Point Bi-Polar Ionization). המערכת מותקנת בצורה פשוטה על כל מערכת מיזוג או אוורור ומתאימה להגנה על כל גודל של חדר או חלל. פעולת הטיהור נעשית ללא חומרים כימיים, מסננים או רכיבים מתכלים.

"המערכת שלנו קיימת ועובדת הרבה לפני התפשטות ה-COVID19, וזאת במטרה לשפר את איכות האוויר שאנו נושמים בכל חלל שיהיה. המערכת קיימת בשוק משנת 2009 עם רזומה של מעל 300 אלף התקנות בארצות הברית ובאירופה שם קיימת מודעות גבוהה לנושא, עם לקוחות דגל כמו: הבית הלבן, Air Force One, מאות מוסדות חינוך, מוסדות אקדמאיים, בתי חולים, קניונים, שדות תעופה, אולמות תרבות, היכלי ספורט, בנייני משרדים וכמובן בתים פרטיים. גם בארץ המערכת כבר מותקנת ועובדת בעשרות בגופים ציבוריים, מסחריים ופרטיים." מציין גורן.

מה מערכת טיהור האוויר עושה וכיצד היא תורמת לבריאות?
"כל התחום של איכות האוויר וטיפול בזיהומים, השייך לעולם ה-Wellbeing, הוא נושא שבארצות הברית ובאירופה נמצא ברמת מודעות גבוהה מאוד בקרב העובדים, המעסיקים ובעלי העסקים. המערכת בסופו של דבר מטהרת את האוויר בחלל בכל גודל ומתמקדת בנטרול וירוסים, בקטריות ועובשים. בנוסף המערכת מטהרת ומנקה את האוויר מחלקיקים עד לרמת חלקיקים סאב מיקרונים- חלקיקים מרחפים שלא רואים אותם אבל מיליונים מהם מרחפים בכל סביבה משרדית או ביתית. כמו כן, היא מפרקת חומרים אורגנים- נדיפים, כמו: גזים, חומרים שנפלטים מחומרי ניקיון, צבעים, ציפויים, ריחות ופליטות של מנועים. למעשה בכל הקטגוריה המכונה VOC ((Volatile Organic Compound ובעברית תרכובות אורגניות נדיפות".

"המערכת קיימת בשוק משנת 2009 עם רזומה של מעל 300 אלף התקנות בארצות הברית ובאירופה"צילום: באדיבות ש.ה. גורן מערכות טיהור אויר

מהם היתרונות של המערכת?
"ראשית, וזה היתרון הגדול, מדובר במערכת אקטיבית שמטפלת בחלל עצמו. בניגוד לפילטרים, או נורות UV שדורשת יניקה של הזיהום אל המערכת, אצלנו המערכת פועלת בצורה אקטיבית בחלל המוגן עצמו. לדוגמה, בשנייה הראשונה שאדם חולה מדבר, מתעטש ופולט וירוסים לאוויר הם מיד מותקפים ומנוטרלים ולא צריך לחכות לתהליך שישאב אותם. כמו כן, במערכת אין רכיב מתכלה שדורש החלפה, מדובר בהתקנה חד פעמית שמחזיקה שנים רבות. יתרון נוסף זה התחום של התייעלות אנרגטית - המערכת מאפשרת זאת תוך חסכון בעלויות תחזוקה שוטפות ותקופתיות של מערכות המיזוג הקיימות, וזאת תחת תקן ASHRAE - גוף תקינה אמריקאי בתחום מערכות מיזוג אוויר שקבע כי המערכת מביאה לצמצום צריכת האנרגיה של מערכות המיזוג. ישנם מחקרים מענייניים שנעשו בתחום שהוכיחו כי התקנת המערכת לטיהור אוויר משפרת את היכולות הקוגניטיביות והביצועים של העובדים או התלמידים ותורמת רבות לאנשים עם בעיות נשימה, אלרגיות או אסטמה. המערכת כיום מותקנת במאות בתי חולים בארצות הברית ובבית חולים אחד בישראל שנמצא בשלב ההטמעה. מעבר ליתרון הבריאותי המערכת היא השקעה כלכלית ארוכת טווח, ללא השתעבדויות ועלויות חוזרות".

כיצד המערכת עובדת?
"המערכת "מתלבשת" על מערכת המיזוג הקיימת, ללא שום שינוי או תשתית מיוחדת. ברגע שזרם האוויר עובר בסביבת המערכת שלנו, מולקולות האוויר מקבלות מטען חשמלי חיובי או שלילי. מאותו הרגע "היונים" החיוביים והשליליים מתפשטים בחלל ומנטרלים את הגזים, הוירוסים, בקטריות ועוד, גם על גבי משטחים וגם בוירוסים מרחפים, כך הסביבה הופכת למטוהרת ובטוחה. חשוב להבין כי כל התהליך של היונים הינו תהליך טבעי. מדובר בתהליך שמתרחש בחופי ים ובאזורים של מפלים ונחלים ונוצר בשל ההתנגשות של המים והאוויר יחד".

לדברי גורן, היום אף קיים טרנד של תיירות מרפא באזורים רווי יונים לאנשים הסובלים מבעיות נשימה או אסתמה, "אנחנו למעשה משכפלים את תהליך הטיהור של הטבע ומביאים אותו לתוך הסביבה הסגורה, העירונית והמשרדית, ללא חומר כימי וללא תוצרי לוואי".

המערכת מטהרת ומנקה את האוויר מחלקיקים צילום: באדיבות ש.ה. גורן מערכות טיהור אויר

המערכת אינה משחררת גז אוזון ומגובה באישורים ותקינה אמריקאית ובינלאומית. גורן מציין כי "המערכת מותקנת כיום בכל סוגי החללים קטנים עד גדולים, החל ממשרדים, חדרי ישיבות, לובי, מעליות ועד לקניונים ובתי חולים. אנחנו נפגשים עם הלקוח ובודקים את סוג מערכות המיזוג הקיימת ולפיה מתכננים את פריסת המערכות שלנו. אנחנו לא משפיעים או משנים שום דבר במערכת המיזוג הקיימת. בנוסף, אנחנו מגבים את עצמנו ובסיום כל התקנה מודדים את כמות היונים בחלל ומקבלים אינדיקציה למצב הקיים. כמו כן, בעזרת פיצ'ר מיוחד שאנחנו מציעים ללקוח, ניתנת האפשרות לבדוק בזמן אמת את איכות האוויר והלקוח יכול להציג את התוצאה לעובדים או ללקוחות".

כיצד פועלת הטכנולוגיה?
"הטכנולוגיה פועלת בשיטת (NPBI) Needle Point Bi-Polar Ionization, טכנולוגיה מוכרת ובטוחה שעושה שימוש ביונים בעלי מטען חיובי ושלילי שנמצאים בריכוזים גבוהים בטבע ומייצרת אותם באופן טבעי בחללים סגורים דרך מערכות המיזוג. מדובר בשיא הטכנולוגיה של מערכות הטיהור בכלל ומערכות היוניזציה בפרט. בעבר למערכות היוניזציה היו המון בעיות שכללו שחרור אוזון, שחרור כמות יונים נמוכה, והטכנולוגיה הזאת פתרה אותן והפכה את המערכות לבטוחות לשימוש ואפקטיביות ברמת הטיפול בזיהומים. מדובר בטכנולוגיה מבוססת עם הרבה שנים של ניסיון שטח, מחקרי מדעי, ועשרות דוחות מעבדה".

ולסיום, כיצד והאם המערכת מטפלת בווירוסים?
"המערכת בסופו של דבר מייצרת שכבת הגנה עבור מגוון רחב של וירוסים באוויר או על גבי משטחים, ובדיוק כפי שהיא הייתה טובה לסארס בשנת 2003 היא נבדקה במעבדות מוסמכת והוכחה כיעילה בחיסול COVID19. כמו כן, ניסויים ומחקרים שנעשו בבתי ספר ובסביבות משרדיות הראו שהיא מקטינה את רמת התחלואה עוד לפני הקורונה - יש פחות ימי מחלה והיעדרויות, ואנשים פחות חולים באופן כללי. ובסופו של דבר כל התהליך נעשה בצורה טבעית ומעניק איכות חיים גבוהה, בריאה ובטוחה לשוהים באותו חלל", מסכם גורן.

"מדובר במערכת אקטיבית שמטפלת בחלל עצמו"צילום: Global Plasma Solution

ש.ה. גורן מערכות טיהור אוויר
מעבר לאתר >>
טלפון: 09-8669686
לכתבות ה
מייל >>
לעמוד הפייסבוק >>
לפרופיל הלינקדאין >>