חברות לעבודות עפר ופיתוח: בסיס יציב לבנות עליו

עבודות תשתית צריכות להתחיל מבסיס טוב, ואת המומחיות הזו מספקות חברות לעבודות עפר ופיתוח אשר מבצעות פרויקטים בהיקפים לאומיים, תוך עמידה בתקנים מקצועיים מחמירים ובעזרת בעלי מקצוע מיומנים

מאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מכבש לעבודות עפר
חברות לעבודות עפר ופיתוחצילום: shutterstock
מאור מואיגר
תוכן שיווקי

כל עבודת תשתית צריך להתחיל מבסיס יציב, בין אם מדובר בגשרים, בניינים או כבישים מהירים. חברות לעבודות עפר ופיתוח אחראיות על יישור הקרקע והכנתה לבנייה אשר תבוא מעליה, לחפירת תעלות ויסודות. התהליך דורש עבודה עם כלים כבדים ומיומנות מקצועית גבוהה, כדי להבטיח תוצאה אשר עומדת בתקנים מחמירים אותם קובעת המדינה ומבטיחה שהמבנה יהיה יציב ובטוח.

מגוון הפרויקטים הוא גדול, בכל רחבי הארץ - החל מתשתיות לאומיות כמו כבישים ומחלפים, ועד להקמת שכונות למגורים. עבודת ההכנה של הקרקע היא מהותית להצלחה של כל פרויקט, וחברות בעלות וותק וניסיון בתחום אחראיות על השלמת עבודות בהיקפים גדולים לאורכה ולרוחבה של המדינה.

א.מ.צ. שמש (1990) בע"מ

כשאנחנו נוסעים בכבישי ישראל ומסתכלים על עבודות השדרוג לתשתיות התחבורה במדינה, רובנו לא חושבים לעומק על המורכבויות והאתגרים האדירים בביצוע כל פרויקט כזה שאמור לשפר את חויית הנסיעה בכבישים.

חברות המעוניינות לזכות במכרזים נדרשות לעמוד בתנאים שלעיתים ייראו כמעט בלתי אפשריים ולהציע לא רק את המחיר המשתלם ביותר, אלא גם לתכנן ולבצע במקצועיות נטולת פשרות, לספק הוכחות איתנות פיננסית ולעמוד בתקנים מקצועיים מחמירים ביותר.

אחת מהחברות המובילות בתחום זה היא א.מ.צ. שמש (1990) בע"מ, שמנוהלת כיום על ידי בני הדור הצעיר מהדי וזוהיר ממשפחת אבו מוך מבאקה. האחים, בשילוב צוות מקצועי ומיומן, הצליחו להביא את החברה להישגים תוך זכייה בפרויקטים משמעותיים. בין לקוחותיהם: נתיבי ישראל, נתיבי איילון, חוצה ישראל, חברה למשק וכלכלה, החברה הממשלתית להגנת ים המלח, רכבת ישראל, עיריות ומועצות וכן משרדי הביטחון, הבינוי, התחבורה והכלכלה.

הקמת גשרים וסלילת כבישיםצילום: טל יוסף

איתן עובד, יועץ ומלווה פרויקטים בחברת א.מ.צ שמש מספק לנו הצצה ייחודית על כמה מהאתגרים המורכבים של עבודת החברה, שלא מוכרים לרוב הציבור. "החברה מובילה בעת ובעונה אחת מספר פרויקטים בהיקפים של מאות מיליוני שקלים – ברמת מורכבות גבוהה. כשסוללים כביש, זה לא רק עבודות עפר ותשתיות, הפרויקט מורכב מהקמת מחלפים, גשרים, תשתיות תקשורת ותאורה, תשתיות ניקוז מים וביוב, סימון ושילוט כבישים וכן שורה ארוכה של משימות שכולן מתרחשות במקביל".

פעילות החברה בפרויקטים מצריכה סיווגים מקצועיים ותקנים מחמירים, המושגים בעזרת הוכחת יכולות, איכות ובעיקר ניסיון רב. "זה מצריך מומחיות בתחומים מגוונים ומחייב גיבוי ומעורבות של בעלי מקצוע מיומנים בכל אחד מתחומי העשייה המורכבים האלו", מספר איתן.

אחד האתגרים המשמעותיים בעבודתו, הוא מספר, טמון בעבודה במקביל על מספר פרויקטים הממוקמים במוקדי התחבורה העמוסים ביותר בישראל. "הפרויקטים מבוצעים בכל רחבי הארץ חלקם בחוצה ישראל, בכביש 444, בנתיבי ישראל בכביש 89 עוקף נהריה, בכביש 65 עוקף עפולה ועוד. הפרויקטים כוללים בין היתר אחזקה וריבוד של כבישים בכל הארץ, הקמת גשרים, מחלפים, תשתיות מי ניקוז, סוללות עפר וקירות תומכים. במהלך ביצוע העבודות נוצרות בשטח לא פעם בעיות כמו גלישת אדמה, בורות ובולענים המחייבים פתרונות יצירתיים והכל מתבצע בזמן אמת".

מהפכת תשתיות במקום הנמוך ביותר בעולם

א.מ.צ שמש היא גם זכיינית בחברה להגנת ים המלח – חל"י, אשר פועלת לשיקום אחד המקומות היפים והמיוחדים בארץ ובעולם. "מי שמבקר באזור ים המלח בזמן האחרון יכול לשים לב לשינוי אדיר בכל התשתיות באזור", מספר איתן. "זה ניכר בפיתוח התשתיות בגישה לקו המים, בכבישים ובגשרים שסללנו שם".

החברה נחשבת למובילה במכרזי חל"י בעיקר בזכות היכולת שלה לגייס צוותי עבודה יעילים, להקים להם בסיס מקומי, לרכוש את כל כלי העבודה המקצועיים הנדרשים לביצוע העבודות ולנהל את הפרויקט תוך התמודדות מול כל האתגרים שבאזור המרוחק והמורכב הזה.

תשתיות והידוק קרקע דינמי בים המלחצילום: טל יוסף

העבודה באזור ים המלח שונה בתכלית מכל אתרי העבודה בישראל. "התנאים באזור מורכבים, האזור חם, יבש ומאופיין בתנאי טבע קשים אשר לא בדיוק משתפים איתנו פעולה", מסביר איתן. "בנוסף, האזור מוכה במפגעי טבע שיטפונות, בולענים, אדמה יבשה וקשה ואפילו מוקשים וחומרי נפץ שנסחפו לאתרי העבודה. לא כל חברה יכולה להתמודד מול קשיים כאלו ביעילות ובאיכות תוך פתרון כל הבעיות בשטח".

היכולת של החברה לזכות במכרזים רבים ולהתמודד בהצלחה עם מכלול האתגרים שעומדים בפניה טמונה לא רק בכוח האדם המקצועי, אלא גם ובעיקר בשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברות שעוסקות בתכנון תשתיות מורכבות, בלוגיסטיקה, בהקמת הגשרים, בקידוחים ועוד.

לחברה יש גם חברות בנות כמו י.א.מ ייבוא ועיבוד ברזל, "נתיב חשמל" לביצוע תשתיות חשמל ותאורה, חברה למיכון והידוק קרקע וכן מפעל לשילוט וסימון כבישים. פעילות החברה בהצלחה לאורך השנים מול משרדי הממשלה זיכו אותה בסימון * (כוכבית) שמקנה לה עדיפות בפרויקטים המתבצעים בתשתיות ובסלילת כבישים.

א.מ.צ שמש (1990) בע"מ
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>