ניהול רשתות IT: להוות חלק בלתי נפרד מהארגון

תפקידו של מנהל רשת נחשב להכרחי בלא מעט ארגונים הזקוקים למי שידע לטפל בתקלות ובעיות טכנולוגיות לא צפויות אשר יכולות לפגוע ברצף העבודה. היכן ניתן ללמוד את התחום הפופולרי?

בשיתוף האקריו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני סטודנטים מביטים במסך מחשב
ניהול רשתות IT: להוות חלק בלתי נפרד מהארגוןצילום: shutterstock
בשיתוף האקריו
תוכן שיווקי

אבחון נכון של בעיות ותקלות טכנולוגיות הקשורות ברשת האינטרנט ובתשתית שלה הוא עניין קריטי לצורך עבודה שוטפת. כל ארגון כיום מעסיק אנשי צוות הבקיאים בתחום ניהול רשתות IT על מנת לתת מענה מיידי לאילוצים מסוג זה, כאשר טיפול נכון דורש ידע במגוון תחומים עוטפים: גיבוי מערכות, אבטחת מידע, שחזור דאטה ועוד.

האקריו - המתאימים מתקבלים ויכולים להשתלב בתחום

האקריו עוסקת בהכשרת והשמת עובדים למקצועות ההייטק בישראל למעלה משני עשורים. למכללה שלושה סניפים בארץ: רמת גן, חיפה וירושלים וקיימים אצלה 13 מסלולי לימודים שונים. אחד מהקורסים הוותיקים והאיכותיים בהאקריו הוא קורס ניהול רשתות IT, המועבר על-ידי מרצים ואנשי ניהול רשתות מהתעשייה. הקורס משלב תכנית לימודים פרקטית ולדברי צוות המכללה כולל התחייבות חוזית למציאת עבודה.

מה לומדים בקורס ניהול רשתות IT בהאקריו?

קורס ניהול רשתות אונליין סוקר את החומרים שצריך לדעת על מנת להפוך לאיש סיסטם, IT או Help Desk, כאשר חומרי הלימוד מתעדכנים בכל חודש כך שהבוגרים יהיו מעודכנים בכל הפרטים החשובים:

1. ניהול שרתי מיקרוסופט 2016/2019

2. Azure (מחשוב ענן) - כל ארגון או משרד ברחבי הגלובוס מעבירים את הדטאות והמידע שלהם לענן (במקום שישב על שרת או מחשב פיזי), כך חוסכים בנדל"ן וגם מאבטחים את המידע.
3. CCNA7
4. לינוקס
5. אבטחת שרתי מיקרוסופט
6. אוטומציה ותכנות

המתאימים מתקבלים. מכללת האקריוצילום: מוטי נחום

האקריו דואגת להעביר את ההסמכות הבאות, על מנת להגדיל את סיכויי בוגריה להתקבל למקום העבודה הראשון: CCNA ו-MCAAA. קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע אונליין במכללת האקריו מתקיים בשני מסלולים: בוקר - כ-6 חודשים, 3 פעמים בשבוע וערב - כ-14 חודשים, פעמיים בשבוע. סה"כ כ-570 שעות לימוד אקדמיות, כולל שלב המיון.

למידה פרקטית, מרתקת ומעניינת

לראש התחום של קורס ניהול רשתות, נעם פרוסטיג, חשוב מאוד לדעת שהסטודנטים והתלמידים שלו קשובים ושהם מצליחים לקלוט בהצלחה את חומרי הלימוד. יחד עם הצוות שלו, מלמד פרוסטינג את הסטודנטים באופן פרקטי. החל מהקמת רשתות לארגון בעצמם, עד לטיפול בעיות, הקמת שרתים ועוד. בנוסף, צוות המרצים, בניצוחו של נעם, מעבירים את השיעורים בצורה אינטראקטיבית, כך שלפעמים, הסטודנטים יעברו אתגרים מרתקים בעזרת חידונים, פעילויות מסוימות שנושאות פרסים ועוד.

קורס מיון התחלתי - בדיקת התאמה לתחום

נעם פרוסטיג, ראש תחום ניהול רשתות במרכז ההכשרה האקריוצילום: מוטי נחום

תנאי הקבלה אל קורס ניהול רשתות אונליין די פשוט (אנגלית בסיסית), כאשר הסינון האמיתי נעשה תוך כדי קורס המיון ללימודים. שלב זה אורך כ-20 שעות, בהן האקריו יכולים לבחון אם הסטודנטים מתאימים לתפקיד. קרה וסטודנט מסוים פחות התאים לתחום? הוא לא עבר את המבחן שנערך בסוף שלב המיון? או שהוא אינו מתאים ללימודים? האקריו ואותו סטודנט נפרדים כידידים. זאת אומרת - הסטודנט מקבל את כספו בחזרה (מלבד כ-250 שקלים על שלב הרישום). הסטודנט המשיך הלאה אל הקורס המורחב? מצוין. בדיוק בשלב זה נחתם עימו חוזה התחייבות למציאת עבודה.

"הסטודנטים שלנו נכנסים לתעשיית ההייטק כבר בזמן הלימודים"

ראש התחום של הקורס, נעם פרוסטיג, מספר על מסלול הלימודים של האקריו: "הסטודנטים שלנו מקבלים קורס המורכב מארבעה מאפיינים עיקריים: הראשון, חומרי לימוד אשר מתעדכנים ברמה השבועית, כך שהם תמיד לומדים מה שנכון לתעשייה. השני, פיתוח חומרי לימוד מקוריים המעצימים את חוויית הלימוד לסטודנטים גם בתקופת לימודי און-ליין, שלישי, דגש על תרגול מציאותי של חומרי הלימוד התיאורטיים, כך שכבר בקורס עצמו הם נתקלים בבעיות שיאפיינו את השנים הראשונות שלהם בשוק העבודה".

וממשיך: "מה שמביא אותי למאפיין הרביעי שהוא החלוקה הנושאית המובנית של המודולים השונים בקורס, כך שרבים מהם נכנסים לתעשיית ההיי-טק כבר בזמן ובמקביל ללימודים".

2, 3 ולעבודה - כי הם מתחייבים לכך

בוגרי קורס ניהול רשתות אונליין (קורס IT) של מכללת האקריו מעמידים את המספר הגבוה ביותר של אחוזי ההשמה במכללה. ולא סתם, כיוון שמדובר בתחום הנחשב מבוקש, וגם בסיוע מחלקת השמה ברמה גבוהה ותכנית לימודים עדכנית ואקטואלית. כיצד הבוגרים/ הסטודנטים מוצאים עבודה? במקרים מסוימים, המרצים הם אלו שמוצאים אותה עבורם, אבל ברוב המקרים, כפי שהאקריו מתחייבת באופן חוזי לכל מי שעובר קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע בהצלחה, מחלקת ההשמה דואגת לכך. מדובר על ליווי מקיף, החל מסימולציות של ראיונות עבודה, עזרה בכתיבת קורות החיים וכו', ועד שליחתם אל אחת ממאות החברות איתם האקריו עובדת (OMC, אינטל, IBM, אינטרנט רימון, בזק, קוולטיטסט והרשימה עוד ארוכה).

לדברי צוות המכללה, לא מעט מהבוגרים שלה אשר עסקו בתחום ניהול הרשתות, מצאו את עצמם בעולם הסייבר לאחר מספר חודשים או שנים, זאת כיוון שקיימת חפיפה לא קטנה בין שני העולמות הללו.

האקריו
03-7207122
מעבר לאתר >>

לעמוד הפייסבוק >>
לחשבון האינסטגרם >>