עורכי דין פליליים בתל אביב: האנשים שיובילו את קו ההגנה שלכם

הורשעתם בפלילי? עורכי דין פליליים בתל אביב הם הכתובת שלכם לבירור, ייעוץ והורדת מפלס הלחץ

ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערימת ספרים
עורכי דין פליליים בתל אביב: האנשים שיובילו את קו ההגנה שלכםצילום: Mikhail Pavstyuk
ניבה שור
תוכן שיווקי

כל אחד יכול להיקלע למצב של תביעה פלילית, גם אזרחים שומרי חוק שלא הסתבכו איתו לעולם. במקים רבים, התמונה בהתחלה נראית עגומה ומלחיצה, אך לאחר הסתכלות מעמיקה מצד עורכי דין פליליים ניתן להבין שהקערה עשויה להתהפך על פיה. בכתבה הבאה תכירו עורכי דין פליליים בתל אביב שיסייעו לכם במקרים הרלוונטיים: עו"ד נאוה זרנגר, עו"ד רן תגר ועו"ד מוטי אדטו.

עו"ד נאוה זרנגר: משפט פלילי וצווארון לבן

עורכת הדין נאוה זרנגר היא בעלת תואר ראשון ושני בהצטיינות מאוניברסיטת תל-אביב, שניהם בתחום המשפט הפלילי. לאחר לימודיה, התגייסה למשטרה ושימשה כקצינה ותובעת משטרתית. עם סיום שירותה, כיהנה כתובעת עירונית ברעננה ולאחר מכן פתחה משרד עצמאי העוסק אך ורק בתחום הפלילי וצווארון לבן. עו"ד זרנגר משמשת גם כסגנית יו"ר פורום פלילי ארצי מטעם לשכת עורכי-הדין.

משרד עורכי דין נאוה זרנגרקרדיט: Dunsguide Videos

המשרד של עורכת הדין נאוה זרנגר, הנמצא בתל אביב, עוסק בנושאים פליליים נרחבים: עבירות סמים, עבריינות מין, נשק, מחשב, רכוש ואלימות לרבות אלימות במשפחה. המשרד, המטפל בתיקים גדולים ומורכבים, קיבל חותם אמינות מטעם חברת דן & ברדסטריט והצלחותיו הגיעו גם לעיתונות. "החזון שלי הוא להוות את אחד המשרדים המובילים בישראל למשפט פלילי, תוך מתן מעטפת משפטית רחבה הנותנת מענה לכל סוגיות המשפט הפלילי, לצד שירות ויחס אישי. הצלחותיו של המשרד והישגיו המרשימים בבתי המשפט הם רק תחילת הדרך", מציינת עו"ד זרנגר.

חקירה מעמיקה והקשבה ללקוח

עברה המקצועי כתובעת משטרתית בא לידי ביטוי בפגישות הייעוץ המעמיקות שהיא עורכת עם לקוחותיה. "הבסיס העיקרי של כל חקירה הוא למעשה הלקוח עצמו. הקשבה יתרה ללקוח עשויה להניב פרטים חשובים שיכולים לשנות את פני התיק כולו", אומרת עו"ד זרנגר.

עו"ד נאוה זרנגרצילום: יניר סלע

"אחד התיקים המורכבים אותם ניהלתי הוא של בחור צעיר שהואשם בקשירת קשר לביצוע פשע. בפגישה עם הלקוח והוריו הסתבר שהבחור אוטיסט, אך למרות זאת לא זכה לקבל את זכויותיו מצד המשטרה. פגישת הייעוץ שערכתי עם הבחור והוריו, שנערכה בסבלנות יתרה ובאריכות, שינתה את פני התמונה וגילתה נתונים על איומים חמורים מצד המתלונן, שכללו הפצת תמונות אינטימיות ופגיעה פיזית בחברתו ובאביה. הקלטות האיומים הועברו למשטרה והתיק נסגר.

"בניית אסטרטגיית ההגנה כוללת לעיתים גם חוקר פרטי, חוות דעת פורנזיות, איתור עדים, סרטונים ובדיקת פוליגרף. קו ההגנה החזק שאנו בונים מציג למשטרה ולפרקליטות תמונה אחרת, כך שתיקים שמתחילים בצורה חמורה הופכים קלים יותר ואפילו נסגרים".

הצלחות בתיקים קשים ומורכבים

אישום בעבירות אלימות, סמים וגם בעבירות מין, עשוי להשפיע על כל מהלך חייו של הנאשם ולכן הפחתת האישום או זיכוי מוחלט הם קריטיים. "בני זוג נורמטיביים ממרכז הארץ הואשמו בגידול, ייבוא והפצת סמים. החקירה שניהלתי העלתה שהמעטפה שהגיעה לידי מז"פ הייתה בעצם ריקה. גם חצי הקילו שנמצא ברשותם הוכח כמיועד לשימוש עצמי, עבור פוסט טראומה ממנה הם סובלים. התיק הסתיים באי-הרשעה וללא עונש", מספרת עו"ד זרנגר.

"בחקירה שערכתי באחד התיקים שעסק בעבירת מין, גיליתי שאביה של המתלוננת יצר קשר עם בנות משפחתו של הנאשם ששהו בחו"ל והציע להן לוותר על האשמה תמורת תשלום כספי. בתיק אחר, של מעשה מגונה בקטינה, גיליתי פגיעה בהליך על ידי הפרקליטה, שפנתה לחוקרת הילדים וביקשה שתרחיב את הערכות המהימנות. פניתי לבית המשפט. כשזה סרב לקבל את בקשתי לחומרי חקירה, פניתי לערכאה גבוהה יותר, שקיבלה את הערר שהגשתי והורתה למדינה להעביר לידינו את פניית הפרקליטה לחוקרת הילדים. התיק הסתיים עם הסדר טיעון מקל של עבודות שירות ולא בכלא".

לקוחות נורמטיביים שנקלעו למצבים קשים

רוב הלקוחות של המשרד, הם אנשים נורמטיביים שנקלעו למצבים קשים, בעקבות סכסוכי גירושין, סכסוכי שכנים, שימוש בסמים ללא רישיון ועוד. "אדם שנקלע למצב כזה הוא מבוהל ומפוחד, אבל אני מצליחה לסתור את האישומים החמורים שהמדינה בנתה סביבם, לתת להם תקווה ולסיים את התיק בצורה אחרת לחלוטין מכפי שהחל".

"תיק שניהלתי עבור חבר כנסת לשעבר שנחקר על עבירות מין, נסגר לאחר שהצגתי בפני הפרקליטות מסרונים עם תוכן מיני בוטה ששלחה לו המתלוננת לאחר שכביכול נאנסה.

"הטיפול המוצלח בתיקים שמתנהלים במשרדי, מאפשרים ללקוחותיי לשוב לשגרת חייהם. הלקוחות שלי יודעים שיש להם על מי לסמוך ושאעשה כל שביכולתי למען הצלחת התיק, במקצועיות, בזמינות ובמסירות רבה".

עו"ד נאווה זרנגר
שדרות שאול המלך 39, בית הדר דפנה, ת"א
טל': 050-5201961
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למעבר לערוץ יוטיוב >>
דנס גייד >>

-------------------------

עו"ד רן תגר: עבירות רכוש, אלימות, מין וסמים

בתחנות השונות שבהן עבר בקריירה שלו, עורך הדין רן תגר הספיק להקיף את עולם הייצוג של הנאשמים בפלילים מכל צדדיו. הוא התמחה במחלקה הפלילית בפרקליטות מחוז תל אביב, ובהמשך, כעורך דין פרטי, ייצג עבריינים כבדים וידועים. אלא שבשנים האחרונות מתמקד משרדו של תגר, ששוכן בתל אביב, בייצוג אנשים נורמטיביים, שרובם הסתבכו עם החוק לראשונה בחייהם.

לאנשים אלה, שאינם יודעים איך לנהוג במצבים של מעצר, זימון לחקירה, או קבלת כתב אישום, תגר ממליץ חד משמעית לעשות דבר אחד: ליצור קשר עם עורך דין פלילי. "לכל אחד יש זכות בחוק להתייעץ עם עורך דין", הוא מסביר. "על החשוד לעשות זאת מיד אחרי שאומרים לו במה הוא חשוד וקוראים לו את זכויותיו. לחשדות כדאי להקשיב היטב, כדי למסור אחר כך את המידע המדויק לעורך הדין". בכל מקרה, ההנחיה של תגר היא לא לומר דבר לפני קבלת הייעוץ מעורך הדין. "כל מילה שנאמרת, גם כשיושבים וממתינים, או בפינת הקפה, או בניידת, יכולה להיכנס לתיק החקירה".

"אנשים נורמטיביים שהסתבכו עם החוק"

עו"ד תגר מטפל בתיקים העוסקים בכל סוגי העבירות הפליליות: עבירות רכוש, עבירות אלימות (אקראית, במשפחה, סחיטה באיומים ועוד), עבירות מין, עבירות צווארון לבן, ובעיקר עבירות סמים. "למעלה מ־90 אחוז מהתיקים שלי עוסקים באנשים נורמטיביים שהסתבכו, לרוב בעבירות סמים", הוא מספר. "אלה אנשים מכל שכבות החברה, מכל הגילים, מכל הקשת". לדבריו, השימוש בסמים רווח מאוד כיום, ואין מדובר רק בסמים קלים, כחשיש וקנאביס. "כשמדובר בסמים אחרים, המערכת אינה סלחנית והיא מגישה כתבי אישום על כמות מסחרית גם כשדובר בפועל בשימוש עצמי". לדברי עורך הדין, בנושאי סמים המערכת מחמירה כשמדובר בקטינים או בחיילים, בשירות סדיר ובשירות קבע.

עו"ד רן תגרצילום: איל תגר

עו"ד תגר עובד לבדו במשרד ורואה בכך יתרון גדול ללקוחותיו: "הלקוח יודע שבעלי המשרד הוא זה שמטפל, ובאופן בלעדי, בתיק שלו. אין במשרד עורכי דין חסרי ניסיון, או מתמחים, שיתגלחו על הזקן של הלקוח. בזכות המקצועיות, הידע והניסיון שרכשתי במשך שנים, אני מביא תוצאות מצוינות ללקוחותיי, כל תיק בהתאם לנסיבות שלו. אפשר פשוט לבחון את הסטטיסטיקה של ההצלחות. היא מדברת בעד עצמה".

זמינות לאורך כל שעות היממה

אבל לא רק הידע והניסיון אחראיים להצלחות של עו"ד רן תגר. הוא מסור מאוד לעבודתו ולא מביט בשעון כשהוא מטפל בלקוח. "בשירות, אני זמין 24/7, ולא כמליצה. אנשים מתקשרים אלי בבוקר, בערב ובלילה, ביום חול, בשבת ובחג. אני תמיד נותן להם את הפתרון, ואם צריך, אני נוסע מיד לתחנת המשטרה כדי לעזור".

כאן נכנס פן נוסף, ומשמעותי מאוד, בעבודה של תגר. נקרא לו הפן האישי, או האנושי. "לאנשים מהיישוב, שנמצאים פתאום במצב לא מוכר, בחשש, אפילו בפאניקה, חשוב מאוד שעורך הדין שמולם יהיה בן אדם. לפני שאני נותן להם ייעוץ משפטי, אני נותן להם את התמיכה הנפשית שהם זקוקים לה. אני מרגיע אותם, מכניס לפרופורציות, מסביר שיש להם זכויות". תגר מספר שלגישה הזו יש תוצאות מידיות: הלקוחות נרגעים מעט, מתעודדים, ורמת החרדה שלהם יורדת. "אני לא מסתכל מיד על שכר הטרחה, או על ההיבט המשפטי, אלא עליהם, כבני אדם", הוא מסכם את תפיסתו. "ואני שמח שאני יכול לסייע לאנשים כמוני, אנשים רגילים, שירדו לשוליים, לחזור אל דרך המלך".

עו"ד רן תגר
כתובת: שדרות שאול המלך 39, תל אביב
טלפונים: 072-2435333, 050-7441415
למעבר לאתר >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>
למאמר באתר המשרד בנושא חקירה במשטרה >>

-------------------------

עו"ד מוטי אדטו: התמחות בהגנה בפלילים

משנת 1997 עורך דין פלילי מוטי אדטו מתעסק אך ורק בהגנה על נאשמים וחשודים בפלילים. במסגרת זו הוא מלווה ומסייע בהתמודדות מול החקירה ובמהלך ההליך המשפטי, מתוך ידיעה והבנה שמדובר באירוע שבפעמים רבות משנה חיים.

"פעמים רבות ההתחלה בתוך המשפט הפלילי היא איטית וכך רבים מחמיצים את ההבנה של פוטנציאל הנזק להמשך החיים, ומכאן גם את פוטנציאל הצמיחה כתוצאה מהפחד והחובה להשתנות, לצד הצורך להיות מדויק מול המשטרה ופעולות החקירה. חשוב לזכור: חובה להתמודד במלוא העוז והעוצמה מול חשדות פליליים. אסור להזניח את עניין הדיוק", אומר עו"ד אדטו.

טרף קל בזרועות החוק

לא פעם אנשים נורמטיביים נכשלים בלשונם בעקבות הלחצים המופעלים עליהם במסגרת ההליך הפלילית, עד כדי הפללה עצמית והודאה בעבירות שלא ביצעו. בעניין זה, מציין עו"ד אדטו כי לפני הכל יש להקשיב ולהבין היטב את החשדות. "לפני כל חקירה במשטרה הנחקר יכול ואף חייב לקבל ייעוץ מעורך דין פלילי. כל נחקר חייב לדעת שלפני הכל עליו להבין את החשד. לא להתפזר ולא לחשוב מעבר אלא רק להבין תחילה. רק אז לשקול לענות", הוא אומר.

פינת המשפט- עו"ד מוטי אדטוקרדיט: חדר החדשות ירושלים

עו"ד אדטו מוסיף כי המטרה של קבלת ייעוץ מעו"ד פלילי היא היכולת להבין ולראות את משמועת הדברים דרך עיניו של בית המשפט. "כאשר יש אשמה ברורה, החלק הראשון הוא בקבלת אחריות והתנצלות, לא משפטית תמיד, אלא מוסרית", הוא אומר, "החלק השני הוא בהבניה של תוכנית שתבטיח שהאירוע לא יחזור על עצמו. תוכנית שתהה מספיק ברורה למערכת הפלילית, באם יהיה משפט, ולא רק ל'עצמי'".

עו"ד מוטי אדטו מדבר על חקירה במשטרהקרדיט: ערוץ אי אקס פי

מנגד, עו"ד אדטו סבור כי במקרים שבהם אין אשמה חובה להילחם על החפות. "יש תיקים פליליים שם אין אשמה, כאן יש את החובה להילחם, לצעוק, לרדוף ולהיות מדויק", הוא אומר ומוסיף כי "חלק מהותי בייעוץ עורך דין פלילי בעת החקירה במשטרה בתל אביב ובכלל, הוא ההכנה של הנחקר, הכולל גם הסבר על מה עוד צפוי לו. כמו כן, העצות לחקירה פלילית הן רבות - חשוב להגיע לייעוץ פרטני, הרי אין שני מקרים זהים. על הנחקר לדעת מתי יהיו בדיקות פורנזיות, מה עשויות לכלול העדויות של עדים אחרים, להבין מה המשמעות של הוצאת נתוני תקשורת, תרגילי החקירה, עימותים, הפגשות, פוליגרף ועוד".

עוד מסביר עו"ד אדטו כי "שאלת האשמה היא שאלה משפטית לא רק עובדתית". לדבריו, לא אחת האירוע מתועד ברמה שאין מקום לוויכוח על האירוע הפיזי. במקרים אלו חשוב להבין את ההיבט הנפשי של האירועים".

יש חשיבות לשיקום

מלבד המאבק במהלך החקירה ובבתי המשפט, עו"ד מוטי אדטו מייחס חשיבות רבה לשיקום במסגרת ההליך המשפטי. לדבריו, לא אחת התיק הפלילי הזדמנות לשינוי, בפרט כאשר מדובר באנשים נורמטיביים, שלא הסתבכו בעבר עם החוק.

"אנשים שהם ממש כמוני וכמוך, עלולים להסתבך בהליך פלילי, בעקבות התנהגות לקויה או חוסר הבנה של הנורמה. התפקיד שלי הוא ליצור עבורם מציאות טובה יותר – אם על ידי כל שאני נלחם כדי לבטל את האישום או להוציא אותם זכאים, גם כשזה נראה כמעט בלתי אפשרי, ואם על ידי כך שאני בונה עבורם תוכנית שיקום", אומר עו"ד אדטו.

אחת העבירות השכיחות של מי שאינו בעל עבר פלילי היא תחום הסמים. עו"ד אדטו מספר כי הנתקל פעמים רבות באנשים שנטו לחשוב כי משום שישנה לגליזציה, הם לא יסתבכו עם החוק במקרה של שימוש בסמים. אלא שגם במקרים של אחזקה לשימוש עצמי בעקבות מצב בריאותו, יש להיות מגובים באישורים מהגורמים הרלוונטיים, על מנת שלא להסתבך בענישה.

עבירת סמים קלים | גידול סמים קלים | מוטי אדטו עו"ד פליליקרדיט: אדטו מוטי עוד פלילי

"אני יכול לתת לדוגמה מתחום גידול סמים", אומר עו"ד אדטו, "לקוח של המשרד נלכד עם ארון ובתוכו צמחי קנאביס. במקרה זה השאלות שעלו הן החיפוש הוא חוקי, האם ניתן צו חיפוש, האם אלימות שלא כדין? הרי, כל אחת מהשאלות משנה את התוצאה ויכולה להוביל לסיום התיק ללא הרשעה פלילית".

לדברי עו"ד אדטו גם בתחום עבירות מין, ישנם חשודים רבים שאינם בעלי עבר פלילי. "גם כאשר מדובר בעבירות מסוג זה חובה לקבל הכנה לחקירה הפלילית עוד לפני החקירה", הוא אומר, "חקירת עבירות מין שונה מכל חקירה אחרת. אין בפועל זכות שתיקה במרבית המקרים של גרסה מול גרסה".

לסיכום, מציין עו"ד אדטו כי "הענישה היא אישית והמשפט הוא פרטי. מרגע שמתברר שיש כשל - חובה לקחת בחשבון את האפשרות לכתב אישום. מכאן שצריך למנוע את הרצון בענישה. כאשר מגיע אדם אחרי הליך שיקומי מהותי - הענישה שונה לחלוטין.

כמעט בכול עבירה יש את מוטיב השיקום. גם ברוב בעבירות אלימות. המטרה הבסיסית היא לבנות את הטיעונים לעונש - החל מתחילת החקירה".

מוטי אדטו משרד עורכי דין
כתובת: רב מנחם בגין 65 תל אביב
טלפון: 24 שעות שירות 052-23-32-651
למעבר לאתר המשרד >>

  • בשיתוף עו"ד מוטי אדטו

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"