"אני עובד רק מול אנשים שאפשר לסמוך עליהם, הלקוח תמיד מוגן אצלי"

אמיר סלמאן תמיד כיוון הכי גבוה שאפשר, גם כשעשה הסבת מקצוע מתחום ההצללות לעולם הנדל"ן. כיום הוא יועץ ומשווק נדל"ן מוסמך עם משרד שכולם מכירים בבת ים, וזרועות עסקיות שהולכות ומתארכות גם מעבר לים

אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר סלמאן
אמיר סלמאן: "אני עובד רק מול אנשים שאפשר לסמוך עליהם, הלקוח תמיד מוגן אצלי" צילום: אליאן סלמאן
אבי יופה
תוכן שיווקי

לא משנה לאן תלכו בבת ים סביר להניח שכמעט כל אדם שתשאלו יכיר את אמיר סלמאן. ככה זה כשאתה תושב העיר מאז ומתמיד ובשלוש השנים האחרונות גם יועץ ומשווק נדל"ן מצליח.

אבל אמיר לא התחיל את דרכו המקצועית בתחום התיווך, אלא בענף אחר, מכירות רכב, שהמשותף ביניהם הוא אחד: היכולת למכור ולמכור טוב. "עוד לפני העבודה בענף הרכב ניהלתי מוסכים ועבדתי בחברה בתחום ההצללות", נזכר אמיר. "מכרתי הצללות לרשויות מקומיות עבור פארקים ציבוריים וגינות. אחר כך עברתי למכירת רכבים כסוכן עצמאי, שעבד בכפוף לסוכנות".

את עולם הנדל"ן הכיר כמעט במקרה בזכות אשתו דיב, אחרי שמכר את הדירה שלהם ואהב את ההתעסקות בנושא. הוא פנה, חצי בהתגרות חצי ברצינות, לאשתו והצהיר בפניה שאם תרשום אותו לקורס תיווך הוא יתחיל ללמוד. דיב רשמה אותו והשאר היסטוריה.

"דיב רשמה אותי לקורס מתווכים במשרד בתל אביב, אבל לא התחלתי להתעסק בתחום ישר עם סיום הלימודים", נזכר אמיר. "רציתי לבדוק קודם איפה כדאי לעבוד ואיזה כיוון אני רוצה לקחת".

היום, בגיל 45 ועם ניסיון של שלוש שנים בתחום, הוא הבעלים של חברת א.דיב נדל"ן, שמתמחה במכירה של נכסי יד שנייה ובנכסי יוקרה בבת ים, ביפו, בחולון, בראשון לציון והסביבה.

"כשסיימתי עם עבודת ההצללות התחלתי לעבוד במשרד תיווך בבת ים כפרילנסר", מפרט אמיר. "הייתי מאוד דינאמי ומכרתי 25 נכסים במהלך העבודה שלי שם. לאורך זמן ראיתי שהרווח שאני מייצר לא גדול מספיק והיה לי רצון לגדול ולעבוד לבד, אז עזבתי ופתחתי מהבית שלי את החברה שבבעלותי. נקודת ההתחלה היתה ב-1.3.20, עם מחשב ביתי ומדפסת. משם התחברתי לכל האתרים הרלוונטיים לפרסום ויצאתי לדרך כעצמאי עם משרד משלי".

לא חששת לפתוח משרד חדש דווקא בתחילת תקופת הקורונה?
"יצאתי ממשרד התיווך שעבדתי בו וכעצמאי גייסתי עשרה נכסים בלעדיים בשבוע. התחלתי לרוץ מעסקה לעסקה, והקורונה לא באמת השפיעה".

מה אתה הכי אוהב בעבודה?
"לדבר עם אנשים, לחשוף בפניהם את האמת באמינות ובשקיפות. אצלי אין מה להסתיר, הכל גלוי. משא ומתן שמתנהל פנים מול פנים. ראיתי אנשי מקצוע שעושים ההיפך, וזה גם מה שעוצר אותם מלהתקדם. אני מצליח לשבור את המחסומים שאנשים הציבו לעצמם ולהגיע לעסקה טובה לכל הצדדים".

אמיר סלמאןצילום: אליאן סלמאן

הגישה הזו היא שהפכה את הקשר שלו עם הלקוחות לחם ואוהב, כמעט כמו משפחה. זה גם מה שהוא מצהיר בפני כל אדם חדש שמגיע אליו למשרד שמעכשיו שניהם יחד, "משפחה אחת".

"אני עסוק כל הזמן בעבודה, 24 שעות שבעה ימים בשבוע", מודה אמיר. "לפעמים אני מתעורר באמצע הלילה עם רעיון ורושם לי אותו על דף. בבוקר אני קם ועושה את החיבור בין לקוח לדירה, או בין מוכר לקונה. יש הצלחות שגורמות לי להרגיש שאני במקום הנכון, והכי חשוב שאשתי מרוצה מהמהלך הזה ומהעובדה שאני שמח בעבודה שלי".

להפוך למותג עולמי

היום אמיר עובד בעיקר עם משקיעים מהארץ ומחו"ל, כאלה שמחפשים את ההשקעה שתניב תשואה טובה. יש ברשותו לקוחות מקהילות יהודיות ברחבי העולם, הרבה בזכות פרסום רב שהוא מייצר בכל פלטפורמה אפשרית גם מעבר לים.

"אני מכיר מתווכים בארה"ב ובמקומות אחרים בעולם שאני בקשר איתם, ששואלים אותי לפעמים אם יש לי נכס להציע למישהו שרוצה לחזור לישראל. אז אני מציע להם", מודה אמיר, שמכהן גם כחבר הנהלת לשכת המתווכים הארצית וברשותו רישיון תיווך ממשרד המשפטים.

איך אתה רואה את העסק שלך מתפתח בעתיד?
"אני רואה את עצמי עוד כמה שנים כמותג שכולם מכירים, שמוציא לפועל שיתופי פעולה עם כל מי שאפשר. כזה שחי את העבודה. אני רוצה להתפתח ולגדול, ולהפוך להיות מהמשרדים הגדולים בתחום. אם זה מצליח כרגע בגוש דן אולי זה יצליח ברחבי הארץ וגם בעולם. אני רוצה להגיע גבוה מאוד, לכל מקום אפשרי".

אתה תמיד מכוון כל כך גבוה?
"אני תמיד מכוון הכי גבוה שאפשר. אני עובד רק מול אנשים שהקו שלהם הוא יושרה ואמינות, ושאפשר לסמוך עליהם. אני תמיד בודק את האנשים לפני שאני מתחיל איתם קשר כלשהו. בודק את רמת האמינות שלהם ואת היכולת לשתף פעולה. שיתופי פעולה צריכים להיות טובים לשני הצדדים, תחת אווירה טובה של נאמנות ואמינות. הלקוח תמיד מוגן אצלי". מסכם אמיר.

אמיר סלמאן, א.דיב נדל"ן
טלפון: 054-2223855
מעבר לעמוד הפייסבוק >>