"ilNadlan" הישראלית פותחת את הדלת להשקעות נדל"ן בדובאי

סאהר ניג'ם, מנכ"ל החברה, מספר על דריסת הרגל שביצעה בעולם הנדל"ן של דובאי, על פעילותה בתחום, האתגרים שהוא כולל ואילו פרמטרים חובה לקחת בחשבון לפני שמחליטים להשקיע

נטלי שרון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קו רקיע של דובאי בשקיעה
"ilNadlan" הישראלית פותחת את הדלת להשקעות נדל"ן בדובאיצילום: shutterstock
נטלי שרון
תוכן שיווקי

ilNadlan הישראלית מתמחה בנדל"ן, משכנתאות וליווי עסקים. מגוון הנכסים הגדול מאפשר לה להתאים נכס להשקעה לפי התקציב והצרכים של כל לקוח. חברת DubaiCo הוקמה כחברת בת של אלנדלן, בעקבות חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות ובחריין אשר פתח את דלתות גן עדן גם עבור ישראלים המחפשים אחר השקעת נדל"ן בדובאי.

דובאיקו נחשבת לחברה הראשונה המייצגת ישראלים בפרויקטים בדובאי ומאפשרת ליזמים ומשקיעים ליהנות מהתנאים והיוקרה שיש למקום היפהפייה הזה להציע. בין אם מדובר בנכסים פרטיים או נכסים מסחריים דוגמת בתי מלון וקרקעות, דובאיקו מלווה את לקוחותיה החל משלב הרעיון ועד שלב הביצוע, תוך מתן ייעוץ וליווי לאורך כל הדרך.

פעילותה של החברה מתבצעת ישירות מול היזמים, בסיוע של צוות מקומי המעניק מענה בשטח למשקיעים ישראלים המעוניינים להגיע ולבחון את הפרויקטים במו עיניהם. בקרוב, תיפתח שלוחה רשמית לחברה עם הקמת המשרד הראשון באמירויות.

להיות ראשונים זה מחייב

"עקב זה שאנחנו היינו הראשונים בתחום להיכנס לדובאי, קיבלנו מאנשי הנדל"ן במקום יחס שונה לטובה. לפני כן הם לא נפגשו עם ישראלים ולא הבינו מה הישראלי מחפש מבחינת השקעות נדל"ן. הייתה לנו את האפשרות להיכנס לכל עולם הנדל"ן שם וכל הדלתות נפתחו בפנינו. זיהינו אנשים מהתחום שרצו לשמוע ולעבוד איתנו. קיבלנו סוג של העדפה וראשוניות" מספר סאהר.

סאהר ניג'ם, מנכ"ל החברהצילום: באדיבות המצולם

כיום, ישנם יזמים ישראלים רבים אשר פנו ישירות לאנשי הנדל"ן בדובאי ונתבקשו לבצע את ההתקשרות עמם באמצעות דובאיקו, אשר הפכה מתווכת בינם לבין הישראלים. "היזם עצמו מפנה את הלקוחות האלו דובאיקו כדי שנספק להם הסבר על התהליך, זה יתרון שאין לאף אחד. הצלחנו להוכיח את עצמנו גם מבחינת לקוחות וגם מבחינת עסקאות", מוסיף סאהר.

פתיחת המשרדים הקרובה צפויה לבסס את מעמדה של דובאיקו בעולם הנדל"ן של דובאי עוד יותר, ותאפשר לה להעניק מענה מקיף ללקוחותיה בישראל ומעבר לים. "כל לקוח ישראלי שירצה ללכת לדובאי, ימצא שם נציגים מטעמינו שיקבלו אותו בברכה ויראו לו את הפרויקטים השונים בשטח. הנציגים שלנו יסתובבו עם הלקוח בכל האזורים וידאגו שהוא יקבל מאיתנו את כל המידע שהוא צריך. זה נותן רוגע ושלווה למשקיע שיודע שיש לנו שלוחות בשתי המדינות ושהן מתואמות ביניהן".

מרעיון לביצוע – עם הלקוח לאורך כל הדרך

DubaiCo מלווה את המשקיעים החל משלב הרעיון ועד לשלב קבלת המפתח לנכס. "בשלב הראשון אנחנו מבינים מה התקציב של הלקוח שהגיע אלינו ומה הוא מחפש. על סמך התקציב, אנחנו מציגים לו פרויקטים אטרקטיביים במקומות מבוקשים, כמה שיותר קרוב למרכז העיר, לשפת הים או באי התמרים. אלו תמיד יהיו המקומות המבוקשים או לפי דרישתו של המשקיע", מספר סאהר.

בשלב השני מתבצעת בדיקת הפרויקט המבוקש אותו בחר הלקוח. מרגע שיש הסכמה על הפרויקט, מתחילה הבדיקה של הנכס עצמו מול היזם. דובאיקו בודקת עבור המשקיעים מהו לוח התשלומים עבור הפרויקט, שכן לכל פרויקט לוח תשלומים משתנה. בנוסף, נעשית בדיקה אודות אישור הפרויקט והגוף המפקח עליו וכן פיקוח על הכספים המועברים לחשבונות נאמנות, כדי לוודא שאינם מועברים לאדם פרטי.

"הנציגים שלנו יסתובבו עם הלקוח בכל האזורים וידאגו שהוא יקבל מאיתנו את כל המידע שהוא צריך"צילום: shutterstock

בתום הליך הבדיקות אודות הנכס, בין אם הוא נמצא בתהליכי בנייה או בין אם כבר קיים, ולאחר הסדרת לוח התשלומים, עוברים לשלב קבלת אישור לרכישה. קבלת אישור ראשון על הדרכון של המשקיע מהווה צעד הכרחי בדרך לרכישת הנכס. עם קבלת האישור, משלמים תשלום ראשון המהווה מקדמה על הנכס. מיד עם העברת התשלום מתקבל חוזה ראשוני מול היזם, בו מפורטים לוח התשלומים, מועד המסירה ופרטים חשובים נוספים מול היזם. מרגע שנחתם ההסכם מול היזם, מגיע השלב האחרון והסופי בתהליך הרכישה - חתימה על הסכם סופי המתבצע בין הלקוח, ליזם ומקרקעי דובאי. "אנחנו בודקים שהכל עובד כשורה ושהכסף מועבר לחשבון הנכון, שהפרויקט אכן קיים. רק אחרי חתימה על ההסכם השני והסופי אנחנו נוכל להוציא נוסח בעלות 'טאבו' לטובת הרוכש", מפרט סאהר.

השקעה עם 0% הפסדים?

דובאי היא אחת המדינות המפותחות והעשירות בעולם, השנייה בגודלה באיחוד האמירויות ובעלת האוכלוסייה הגדולה ביותר באיחוד. לדברי סאהר, באופן מפתיע, רק עשרה אחוזים מאוכלוסיית המדינה הם תושבי המקום, בעוד כי תשעים האחוזים הנותרים אלו תושבים זרים, מהנדסים, אנשי הייטק, סטודנטים ועובדים זרים המתגוררים בה בשכירות. במונחים של השקעה נדל"נית מדובר במכרה זהב, כאשר כלל הנכסים הפרטיים בדובאי מושכרים בה על בסיס קבוע. הכרזתה של דובאי כאזור סחר חופשי והיעדר המיסים על הכנסות, מדיניות זו הפכה אותה למרכז עסקים ותיירות בינלאומי מבוקש.

נוסף לליווי משקיעים בעסקאות נדל"ן, דובאיקו מלווה גם לקוחות המעוניינים לפתוח עסקים בדובאי. החברה מסייעת בכתיבת תכנית עסקית התואמת לדובאי, כולל אישור עסק ועד קבלת המפתח לעסק.

השקעה מעבר לים – כל מה שצריך לדעת

השקעות נדל"ן בארץ מציעות למשקיעים תשואה הנעה בין 3-4%, כאשר מרביתן נמצאות דווקא בטווח הנמוך של הסקאלה ואינן מניבות תשואה משמעותית למשקיעים. השקעה בישראל העוברת ארבעה אחוזי תשואה נחשבת כדאית ומשתלמת במיוחד. מעבר לים לעומת זאת, המספרים כבר אופטימיים יותר. "ב-400-500 אלף שקלים לא קונים חניה במרכז תל אביב. אם נשווה את זה לדובאי, באותו כסף אפשר לקנות נכס עם תשואה של 7.5%", אומר סאהר.

באשר להון ההתחלתי הנדרש לרכישת נכס בדובאי, דובאיקו מציעה ללקוחותיה נכסים החל מ- 380-400 אלף שקלים וצפונה, ומתאימה לכל משקיע את הנכס המתאים ביותר למידותיו ולצרכיו.

גן עדן חדש נפתח בפני הישראלים ואפשרויות ההשקעה החדשות אטרקטיביות במיוחד. לצד ההתרגשות הרבה, יש לבצע עבודת הכנה יסודית לפני שבוחרים היכן להניח את הז'יטונים. "חשוב להיזהר לא לקנות מכל יזם, לבדוק היטב את ההשקעה עם בעלי מקצוע שמכירים את השוק", מדגיש סאהר. "הבדיקה של הפרויקט צריכה להיות עוד בהליכי הבניה. מי היזם של הפרויקט? האם הפרויקט הסתיים? איפה הוא רשום? לכל פרויקט יש חשבונות נאמנות וצריך להבין את לוח התשלומים הייחודי שלו. מאוד מומלץ לא ללכת ישירות ליזמים או לפנות לברוקרים ולקנות מהם נכס לפני שעושים שיעורי בית על האזורים, היזמים והמחירים. כדאי להיעזר באיש מקצוע שיודע בדיוק מה צריך לבדוק ועל מה צריך לשים לב", הוא מסכם.

ilNadlan
יקינטון 3/7 נוף הגליל
טלפון : 8249*
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק של אלנדל"ן >>
לפרופיל האינסטגרם של אלנדל"ן >>
לעמוד הפייסבוק של דובאיקו >>