רגע לפני ששוברים את הקיר: החברה שתאתר את הנזילה ותתקן את הבעיה

רטיבות, לחות ונזילות הן תופעות שקורות מעט אנשים, יכולות להתדרדר למפגע תברואתי ומסבות נזק כלכלי. שלומי עטון, מייסד ומנכ"ל אפיקי מרום בע"מ, מספר על החידושים בתחום, האתגרים והפתרונות הייחודיים שנולדו כתוצאה משנים של ניסיון

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צוות חברת אפיקי מרום בע"מ בכנס
אפיקי מרום בע"מ: החברה שתאתר את הנזילה ותתקן את הבעיהצילום: אפיקי מרום
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

אין כמעט מבנה בישראל שלא היו בו לפחות פעם אחת נזילה או רטיבות. יתרה מכך, מי שעדיין לא נתקל בבעיה הזו, סביר להניח שזה עתיד לקרות גם אצלו. בין אם הבעיה נובעת מבלאי של מערכת הצנרת ובין אם מדובר בכשל בהרכבה, מציאת הנקודה המדויקת שממנה הכל התחיל היא לא פעם תעלומה של ממש. רגע לפני שאתם קוראים לקבלן שיפוצים כדי שיהרוס את הקיר, מוטב שתתייעצו עם מי שמכיר את התחום מקרוב.

"בשונה מבעבר, שאיתור מקור של נזילה היה כרוך בהרס קירות או הרמת מרצפות, וגם אז לא הייתה ערובה לכך שהוא ימצא, כיום עומדות לרשותנו טכנולוגיות חדישות ומכשור משוכלל, שברובם המכריע של המקרים מסייעים לעשות זאת ביעילות ובמהירות יחסית. הדבר נכון לכל מקום ואתר בו יש מערכת צנרת, סמויה, גלויה או תת קרקעית", אומר שלומי עטון, מייסד ומנכ"ל "אפיקי מרום בע"מ", חברת בת של קבוצת עטון, שלה חברות בת נוספות המתמחות בתחומים שונים של ענפי הבינוי וההנדסה.

לשלומי יש רקע עשיר במערכות צנרת, ביתית, ציבורית ותעשייתית. ההבנה העמוקה וההתנסות בכל סוגי הצנרת והבעיות שנגרמות בהם מעת לעת, לצד העובדה שהוא חי את השטח ממצבת אותו לדבריו כמומחה בתחום. חברת "אפיקי מרום בע"מ" מתמחה במתן פתרונות למערכות צנרת מים, ביוב וניקוז כבר למעלה מ- 25 שנים למבני ציבור, מוסדות, בתי חולים, בתי אבות ודיור מוגן, חניונים תת קרקעיים, בנייני מגורים משותפים, בתים פרטיים ועוד.

שלומי עטון, מייסד ומנכ"לצילום: אפיקי מרום

השילוב של טכנולוגיות לאיתור, מיפוי וצילום הצנרת, מקצועיות והבנה יסודית ומעמיקה בתשתיות בנייה ואינסטלציה, יחד עם בקיאות בפעולות שיקום מתקדמות מאפשר מתן מענה שלם לכל אחד מנזקי המים. "העבודה שלנו בשטח מתחילה באיתור הליקוי, ממשיכה בטיפול מאסיבי הוליסטי בבעיה והיא תסתיים רק לאחר שיקום אבסולוטי מבפנים ומבחוץ", ממשיך שלומי. "בכל עבודה שלנו עומדות לפנינו שתי מטרות עיקרית – תיקון הכשל בצנרת וחזרה לשגרה בסביבת המגורים או העבודה מהר ככל האפשר, אך לא די בכך. אנחנו מקפידים על זמן תגובה מהיר מרגע קבלת הקריאה מתוך ידיעה שככל שהטיפול יעשה מוקדם יותר וברמת דיוק גבוהה כך נוכל להיות בטוחים שהתקלה תוקנה כראוי ושהיא לא תחזור".

שלומי מסביר כי יש מספר שיטות ודרכים לאיתור ומיפוי נזילות או חדירות מים, כך שלכל פרויקט מותאמת השיטה האפקטיבית ביותר. כל אחת מהשיטות חוסכת זמן, אך בעיקר עוגמת נפש שהייתה נגרמת מהרס המבנה כתוצאה מפעולות איתור ומיפוי מסורתיות. שיטה אחת היא בדיקה באמצעות הדמיה תרמית, טכנולוגיה שעושה שימוש בגלי אינפרא-אדום המוחזרים מעצמים שונים ומתורגמים לפי ההבדלים בטמפרטורה לכתמי צבע. הצבעים למעשה משקפים את רמות היובש, לחות או הרטיבות ומהווים נקודת ייחוס לבעל מקצוע מיומן לקבוע את מקור הליקוי.

"כיום עומדות לרשותנו טכנולוגיות חדישות ומכשור משוכלל"צילום: אפיקי מרום

שיטה אחרת עושה שימוש במצלמת סיב אופטי שחודרת בגמישות לצנרת עצמה, גם במקרים בהם המערכת מורכבת. דרך נוספת לאיתור נזילה או דליפה נעשית באמצעות החדרת מי זרחן עם קולטן למקומות רגישים (למשל, מיכל הדחה סמוי בחדר השירותים), והמצלמה תזהה את מוקד "בריחת" הזרחן. עוד מסביר שלומי כי יש מקרים כמו למשל מערכת צנרת שמונחת מתחת לרצפות, אז ניתן לעשות שימוש במכשיר מאתר גז. "ראשית יש לרוקן את המים מהצנרת ואז להחדיר לתוכה גז מיוחד. המכשור יזהה את מקום דליפת הגז ויסמן אותה במדויק. השימוש בגז נחשב ליעיל במיוחד כשמדובר בבדיקות בהן מערכת הצנרת מוטמנת בעומקים או מאחורי שני קירות, אך גם בימים בהם הטמפרטורה נמוכה כך שהמכשור התרמי עלול להיות פחות רגיש לשינויים".

גם הדרכים לתיקון נזילה או דליפה משתנות ממערכת אחת לאחרת, בהתאם למורכבות או לגודל הבעיה, כאשר המומחיות של "אפיקי מרום" היא תיקון ללא הרס. כך למשל, חידוש ותיקון צנרת ביוב בכל הקטרים בטכנולוגיה ייחודית של דיפון אלסטי, שיובאה מפינלנד על-ידי "אפיקי מרום" שהיא גם הזכיינית של הטכנולוגיה בארץ. את הטכנולוגיה משווקת בישראל חברת בת נוספת מקבוצת עטון – RollGROUP, שגם מכשירה צוותים לתפעל את המכשור.

"דיפון אלסטי מדמה פעולת צנתור בלב", מסביר שלומי. "הטכנולוגיה שלנו מאפשרת כניסה לצנרת ביתית או לצנרת תשתיות ללא צורך בהרס ותיקון בעזרת חומר פולימרי אלסטי. יתרה מכך, אנחנו מתמודדים בהצלחה רבה גם במקרים בהם יש שוני בקטרים של צינורות או בצמתים והסתעפויות. הדיפון האלסטי מהווה גם פתרון אלגנטי כשיש צורך בחידוש קווי צנרת". בנוסף, חברת RollGROUP מספקת ומשכירה ציוד חדיש לאיתור נזילות ודליפות בצנרת, ציוד לייבוש מבנים שספגו נזקי מים, כלי עבודה לשרברבים ועוד.

פרוייקט חידוש צנרת בשיתוף אפיקי מרוםקרדיט: רולגרופ פיוניר פתרונות טכנולוגיים

ואם כבר הזכרנו חידוש קווי צנרת, חברת "עטון אינסטלציה" מקבוצת עטון מתמחה בביצוע עבודות צנרת במגוון תחומים ולטובת מספר שימושים, בהם: צנרת תעשייתית לגזים רפואיים, מערכות כיבוי אש, תחנות להגברת לחץ מים, מערכות שאיבה לביוב, מערכות ספרינקלרים, מערכות מים וביוב, תכנון וביצוע עבודות אינסטלציה סניטרית במוסדות ומפעלים ועוד.

חברת "נווה עופרים" מקבוצת עטון, המתמחה בבינוי והנדסה, היא חברת בנייה ותיקה המציעה את כל השירותים בתחום עבודות הבנייה והגמר והכל תחת קורת גג אחת. החברה נותנת שירותים הן לחברות וארגונים והן ללקוחות פרטיים, בין השאר, בפרויקטים להנגשה, שיפוץ מבנים, הקמת תחנות שאיבה, עבודות הנדסה וכן ניהול ותחזוקת מבנים. בתחום הפרטי היא מעניקה ליווי ופיקוח מלאים החל משלב קבלת היתרי הבנייה, תוכניות והקמת תשתיות ועד עיצוב חללים ורגע אכלוס, בדגש על דירות יוקרה. בסקטור העסקי מתמחה נווה עופרים בבינוי מגדלי משרדים, משרדי מכירות, מבני תעשייה, כיתות וכדומה, תוך אפשרות לבנייה בשיטות בנייה מתועשות מה שמאפשר קיצור זמן ללא פשרה על איכות ובטיחות.

קבוצת עטון מעסיקה למעלה מ- 60 עובדים, בעלי מקצוע ומהנדסים, והיא נותנת שירותים בכל רחבי הארץ. "כל אחת מחברות הבת המרכיבות את קבוצת עטון מתאפיינת במקצוענות והבנה ומעמיקים. בזכות הממשקים בין החברות, אנחנו יכולים להציע מתן שירותים משלימים בפרויקטים של לקוחות שונים. לכל אחת מחברות הבת של הקבוצה יש ISO 9000, אישורי קבלנים, ביטוח קבלני, חבות מוצר וכמובן אחריות מבצע", מסכם שלומי. "הידע והניסיון שנצבר בכל אחת מהחברות בשילוב של הון אנושי מהשורה הראשונה בתחום, מהווים יתרון אדיר שבזכותו אנחנו נותנים מענה לגופים, ארגונים וחברות גדולים למגוון צרכים ופרויקטים בסדרי גודל ומורכבות שונים, לא פעם עוד בשלב מיפוי תשתיות תת קרקעיות לפני חפירות לצורך איתור קווי מים או ביוב, לפני מתן אישור לחפירה, בנייה או הרס".

אפיקי מרום בע"מ - קבוצת עטון
המלאכה 10, פארק אפק, ראש העין
טלפון: 1-800-333-243
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>