חברת ישראל אפשטיין מהנדסים בע"מ: בונים עתיד טוב יותר

עם ותק וניסיון של מעל 40 שנה בענף הבנייה, מציעה החברה ליווי מקצועי בתחומים של בנייה ציבורית, מסחר, תשתיות פיתוח ועוד. זאת בעזרת צוות מהנדסים מוסמך שמלווה את הפרויקט משלב התכנון עד סיומו ולפי הדרישות הקיימות בענף

לירון גולן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חלל משרדי גדול מרוהט ומואר
חברת ישראל אפשטיין מהנדסים בע"מ: בונים עתיד טוב יותרצילום: ים אפשטיין
לירון גולן
תוכן שיווקי

חברת ישראל אפשטיין מהנדסים בע"מ מתמחה ועוסקת בהליכי ניהול, פיקוח ובנייה של פרויקטים מול גופים ציבוריים, חברות, עיריות, מועצות מקומיות ואזוריות ועוד. בין שלל הארגונים והחברות שליוותה ניתן למצוא שמות בולטים במשק הישראלי, ביניהם: גב ים נכסים ובניין, אפריקה ישראל, האחים עופר, בנק מזרחי, בנק לאומי ועוד. החברה עוסקת בין השאר בהליכי ניהול ופיקוח משלב המכרז ועד השלב הסופי בבניית פרויקטים מורכבים עבור הדיור הממשלתי ודרישותיו הייחודיות. כמו כן, מעניקה החברה מבחר שירותים לחברות וארגונים פרטיים וציבוריים כאחד, ייעוץ הנדסי למוסדות ציבוריים, בוררות הנדסית, בעיות קונסטרוקציה, תכנון הנדסי לתוספות בנייה, ביקורת מבנים, בדיקת ליקוי בנייה ועוד.

החברה הוקמה על-ידי ישראל אפשטיין מהנדס אזרחי בכיר, קונסטרוקטור ובורר מטעם בתי המשפט המעניק חוות דעת משפטיות לבדיקת מבנים ובעיות קונסטרוקציות מורכבות. ישראל אפשטיין עוסק במקצוע מזה 43 שנים והיה שותף בבניית שגרירויות במזרח אירופה ובמזרח הרחוק, פיקח ובנה שכונות בקיבוצים, מפעלי תרופות, מפעלי מזון ועוד. כיום מתמחה החברה בעיקר במגזר הציבורי ומעניקה ליווי מקצועי משלב המכרז ועד הקמת הפרויקט. כמו כן, היא מעסיקה מהנדסים מוסמכים בעלי תעודות שעובדים באופן ישיר וכפופים לדרישותיה הקפדניות. זאת על מנת להעניק ללקוחותיה, ליזמים ולבעלי הנכסים את השירות המקצועי והטוב ביותר ובכך לאפשר חסכון בכסף ובזמן תוך מענה הולם לדרישות הבנייה הקיימות בענף.

תכנון ובנייה של מבנים חדשים המיועדים למגורים, תעשייה ומסחר או מבנים ציבוריים: משלב האישורים ועד ולמסירה הסופית

כאמור, חברת ישראל אפשטיין מהנדסים בע"מ מתמחה בין השאר בניהול ופיקוח פרויקטים עבור הדיור הממשלתי והתאמת השטח לפי דרישותיהם הקפדניות והדרישות הכלליות בשוק הבנייה המתפתח והמשתנה כל הזמן. "אנחנו מנהלים עבור בעל הנכס את כל הפרויקט משלב האישורים, התכנון ועד שהנכס נמסר לדיור הממשלתי, או לגוף ציבורי אחר לשביעות רצונם" משתף אפשטיין. "למעשה אנחנו עומדים בחזית הקמת הפרויקט הכולל את אישור התוכניות, המלצות על יועצים לתכנון, כמו: אדריכלים, מהנדסי קונסטרוקציה, יועץ מיזוג, יועצי אקוסטיקה, פיקוח על שלבי הבנייה השונים ועוד".

ישראל אפשטייןצילום: ים אפשטיין

מהם היתרונות בהליך של ניהול פרויקטים בבניה?
"הצלחתו של פרויקט בנייה טמונה בשלב התכנון המקדים ואיסוף המידע המתאים והמדויק בין אם מדובר במבנים המיועדים למגורים, מסחר, תעשייה או מבנים ציבוריים. בשלב הזה נבנה הבסיס שיכול לנבא את הצלחתו של הפרויקט. יתרון נוסף בהליך של ניהול פרויקטים בבנייה נועד להבטיח ליזם או למזמין העבודה, פרויקט שעומד בסופו של דבר בתקנות הבנייה המחמירות בענף ולדרישות נוספות במידה וקיימות", מסביר אפשטיין.

לדבריו, יזמים ובעלי נכסים שברשותם נכס מניב אינם מודעים מספיק, או לא מודעים כלל לסבך הבירוקרטיה הנלווה בהקמת פרויקט בנייה. "לכן, מטרתנו מעבר לפן המקצועי חסר התקדים והניסיון רב השנים בענף הבנייה היא לחסוך עבורם את ההתמודדות והסרבול אל מול שאר הגורמים בתחום. בעזרת הקשרים והידע שצברנו ובעזרתו של צוות מהנדסים אנחנו יודעים כיצד לפעול ולתת מענה כבר משלב המכרז והתכנון ועד לסיום הפרויקט על הצד הטוב והיעיל ביותר. אנחנו למעשה עם יד על הדופק לאורך כל הדרך ובעיקר בשלב הביצוע שם אנחנו מפקחים באופן יומיומי על הנעשה באתר ופועלים לאיתור תקלות וליקויים בזמן אמת. זאת על מנת לחסוך באופן משמעותי עלויות נוספות עקב אותם הליקויים שלא טופלו כראוי במהלך הבנייה.

"אלו היתרונות העיקריים שתקפים גם לסקטור הציבור והפרטי כאחד. יחד עם זאת קיים אצלנו יתרון ספציפי בניהול ופיקוח של מבנים ציבוריים, מכיוון שדרישות הבנייה משתנות כל הזמן והן שונות באופן מהותי מדרישות בנייה לסקטור הפרטי. היתרון שלנו מושתת בהבנה ובידע הפרקטי שצברנו מהשטח. ככל שהעמקנו בתחום כך התמקצענו יותר ויותר והיכולת שלנו לראות את התמונה המלאה עוד טרם הגעתנו לשלב הסופי התחדדה והתהדקה".

"אנחנו עומדים בחזית הקמת הפרויקט הכולל את אישור התוכניות"צילום: ים אפשטיין

מהם תחומי הפעילות הנוספים שלכם?
"תחת המעטפת של פיקוח בנייה ושיפוץ מוסדות ציבוריים ועסקים, אנחנו מציעים מגוון שירותים מקצועיים הנכללים בתוך ענף הבנייה וזאת על מנת להעניק מעטפת וליווי אבסולוטי ללקוחות שלנו. למשל, בבוררות הנדסית שמטרתה קבלת החלטות הקשורות לבנייה שלא הגיעו להסכמת הצדדים המעורבים וזאת על מנת למנוע הגעה לבית המשפט. תפקיד הבורר להגיע לעמק השווה ולמצוא פתרון מקצועי שמוסכם על כל הצדדים.

"עוד ניתן למצוא באמתחתנו מהנדס קונסטרוקציה מוסמך שתפקידו להגיע לאתר במידה וקיים חשד לבעיות במבנה למשל כמו סדקים בקירות, שקיעת רצפות ועוד. כמו כן, אנחנו מקיימים ביקורת מבנים שמתבצעת על-ידי מהנדס בנייה מוסמך שבודק את המבנה ומאשר את תקינותו. בנוסף אנו מבצעים ייעוץ הנדסי מותאם עבור המגזר העסקי והפרטי כאחד".

כיום מתמחה החברה בעיקר במגזר הציבורי ומעניקה ליווי משלב המכרז ועד הקמת הפרויקטצילום: ים אפשטיין

שירותי החברה כוללים מעטפת מלאה הקשורה באופן ישיר או עקיף לענף הבנייה וזאת על מנת לתת שירות וליווי מקצועי לכל דורש. "במהלך השנים ראינו כי קיימת דרישה מצד בעלי נכסים מניבים הזקוקים לייעוץ, ליווי ופיקוח עבור פרויקטים המיועדים לדיור הממשלתי, בעלי נכסים שאינם בקיאים בתחום נדרשים עוד בזמן הגשת המכרז ליד מקצועית ומכוונת ושם אנחנו נמצאים עם הידע, הניסיון וההבנה בדרישות השונות".

כיצד באה לידי ההתמחות שלכם בתחום בניית פרויקטים עבור הדיור הממשלתי?
"תחום הבנייה עבור הדיור הממשלתי טומן בחובו דרישות בנייה קפדניות שהם מעל ומעבר למה שמקובל בשוק הפרטי. במהלך השנים בהן החברה קיימת צברנו ניסיון בתחום ואנחנו מכירים את הדרישות ויודעים להעניק את השירות המקצועי והטוב ביותר לבעלי הנכסים שמעוניינים להשכיר שטחים עבור הדיור הציבורי. הידע והפרקטיקה שרכשנו בשטח מעניקים לבעלי הנכסים יתרון המתפרש בסופו של דבר בזמן ובכסף. אנחנו עובדים לפני כל התקנים, עומדים בלוחות הזמנים, ונמצאים שם עד סיום הפרויקט ומסירתו למזמין. לדוגמה, סיימנו פרויקט גדול עבור רשות המיסים שאיחדה משרדים של מע"מ ומס הכנסה, מדובר בשטח משרדים גדול מאוד והעבודה בוצעה עבור מנהל הדיור והתקיימה כארבע חודשים בשווי מוערך של 13 מיליון שקלים. הניסיון והעבודה בשטח היא תעודת האחריות שלנו" מסכם אפשטיין.