תשתיות ותקשורת לעסקים: הזדמנות לממש את הפוטנציאל העתידי

ניצול משאבים קיימים לטובת הקמת תשתיות יכולה לחסוך לא מעט עלויות, זמן ומאמץ. על מנת לעשות זאת בחוכמה וביעילות, ניתן להיעזר באנשים המכירים את התחום מקרוב, כמו גם את הכלים והמערכות המתאימות לכל צורך ומקרה בשטח

מירי ורד
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חזית של אזור תעשייה עם מכולות ומשאיות
תשתיות ותקשורת לעסקים: הזדמנות לממש את הפוטנציאל העתידיצילום: shutterstock
מירי ורד
תוכן שיווקי

תכנון וביצוע של תשתיות ותקשורת לעסקים, אינטרנט, מערכות כריזה, מוקדי שירות לקוחות, ועוד דורשים הכרה והבנה של התחום, אך מעבר לכך גם יצירתיות. חברות גדולות וקטנות כאחד יכולות לעשות שימוש במשאביהם הקיימים ולנצל אותם לטובת הקמת תשתיות חדשות, להיעזר בפלטפורמות נוספות כדי להתרחב. אך מדובר בתהליך לא פשוט שדורש תשומת לב לכל פרט וידע טכני רחב, לכן ליווי של אדם בעל ניסיון בשטח יכול לתרום להצלחת התהליך.

איתן עטיה תקשורת בע"מ

"היתרון, היכולת והניסיון העיקריים שאני מביא ללקוחות הם תכנון רוחבי ומודולרי שמאפשר להם להתרחב ולגדול בעתיד. תכנון שרואה את הפוטנציאל העתידי, מאפשר לחברה להגדיל את התשתיות שלה בזמן קצר ובעלות מינימלית בהמשך". את הדברים הללו אומר איתן עטיה, הבעלים והמנהל של איתן עטיה תקשורת בע"מ, חברה העוסקת בתכנון והקמה של תשתיות תקשורת מתקדמות.

את החברה הקים כשמאחוריו 25 שנות עבודה בבזק בהתמחויות שונות כמו תשתיות נחושת, וניהול צוות טכנאי כבלים. בנוסף לניסיון הרב שרכש בבזק, הוסיף עטיה גם פלטפורמות שלא ניתן למצוא בבזק כמו בקרות מבנה, מצלמות, תקשורת של מתח נמוך ועוד.

איתן עטיהצילום: באדיבות המצולם

"לדוגמה תכננתי מערכות צילום והגנה מפני אירועים לא רצויים לחברת ההיסעים 'כנפי יונה'. התקנתי מצלמות באוטובוסים, הקמתי מערך מצלמות רשת, כמו כן תכננתי וביצעתי מערכות אזעקה, גילוי ובקרת מבנה בהתאם לצרכי הלקוח".

זהב באדמה

"בקיבוץ דגניה ב' המלצתי להשאיר את רשת הנחושת לצד רשת הסיבים, וניצלנו אותה לטובת הפעלת מרכזייה לצימרים שבקיבוץ. כך חסכנו עלויות של תשתית ומרכזייה. ככלל, רשת הנחושת היא שימושית וחשובה וכדאי לנצל אותה. לא לחינם זכור לי משפט מפתח שנהגה לומר מנהלת בכירה בבזק – 'הנחושת היא זהב באדמה'. בנוסף לטלפוניה אפשר להעביר ברשת מערכות כריזה, לחצני מצוקה, ועוד מוצרים שלא יכולים לעבוד על הסיב. הסיב טוב לאינטרנט אך מוגבל בטלפוניה. כאשר הטלפון מופעל בסיב, הוא יתנתק אם ייפול החשמל. הנחושת משמשת למרכזיות כיבוי אש ושאר מערכות שאסור שיפלו. יש לי הידע והניסיון להשתמש ברשת הנחושת הקיימת ולנצל אותה למגוון צרכים. לדוגמה, בכפר הנוער כדורי השתמשתי ברשת הנחושת לטלפוניה ולכריזה בכפר", מספר עטיה.

"הידע הרב שצברתי מאפשר לי לתכנן את המערכות לפי צרכי הלקוח. לחברת מיטב דש הקמתי מוקד בן 180 עמדות עבודה תוך תכנון היברידי שסיפק להם את היכולת להתרחב לכל אורך הדרך בהשקעה מינימלית. בסופו של דבר המוקד הגיע ל-300 עמדות עבודה תוך ניצול מרבי של התשתיות הקיימות". במיטב דש תכנן וביצע עטיה בנוסף גם את חלוקת העמדות, סדר הישיבה, מיזוג וחשמל.

איתן עטיהצילום: באדיבות המצולם

"היתרון שלי הוא תכנון לפי צרכי הלקוח תוך התחשבות בהתרחבות הבאה. כך אני יוצר חיסכון אדיר בעלויות. במעבדה הביולוגית 'ביונד' באזור התעשייה משגב יצרתי מערכת בקרת טמפרטורה למקפיאים שהתרחבה משמונה מקפיאים ל-16 תוך השקעה מינימלית. בנוסף, היכולת שלי לזהות השקעות לא נכונות כמו דרישת כיבוי לארונות חשמל, חסכה ללקוח שלי עשרות אלפי שקלים".

עטיה, בעל שני תארים בתקשורת ושלל תעודות מקצועיות – ביניהן מומחה כבלים אופטיים, מומחה למתח נמוך, מומחה לאזעקות, מנהל פרויקטים מטעם הטכניון ועוד – מקפיד להתעדכן בטכנולוגיות בתחום התשתיות וטרום הקורונה נהג לטוס לתערוכות תשתיות ברחבי העולם.

"הקורונה חידדה לנו כמה התשתית התקשורתית היא קריטית לחיי היום יום שלנו. במיוחד בקורונה - כולם משתמשים בתשתיות תקשורת וברגע שיש תשתית נכונה, אז קל יותר לתפעל אותה".

עטיה מספק למגזר העסקי תכנון וביצוע של תשתיות תקשורת – תשתיות אינטרנט, תכנון והקמה של מוקדי שירות לקוחות, מערכות כריזה, מרכזיות, מערכות אזעקה, טלפוניה, מחשבים, מצלמות, בקרות מבנה ועוד.

בין לקוחותיו הרבים אפשר למצוא חברות ביטוח ופנסיה, מפעלים עתירי תשתיות, קיבוצים, בתי ספר, חברות היסעים, צה"ל ועוד. מרבית לקוחותיו נשארים עמו לאורך השנים בגלל המקצועיות, הניסיון הרב והשירות האישי.

איתן עטיה בע"מ, קיבוץ דגניה ב'
טלפון: 050-2777105
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>