ניהול פרויקטי תקשוב: ליווי מלא בכל שלב בתהליך

תכנון ופיתוח תשתיות, אפיון מדויק ככל שניתן ומציאת ספקים מתאימים הם רק חלק מהאלמנטים הדרושים עבור תוצר סופי מוצלח בתחום. כיום ניתן להיעזר במי שמכיר את התחום מקרוב ויכול לספק כלים חשובים לצד מענה שוטף

לידור יעקב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מסדרון של מרכז בקרה
ניהול פרויקטי תקשוב: ליווי מלא בכל שלב בתהליך צילום: shutterstock
לידור יעקב
תוכן שיווקי

ניהול פרויקטי תקשוב הוא תהליך מורכב הכולל מספר שלבים, לעיתים אנשי צוות רבים ולא מעט סיכונים. פעולות כמו איסוף מידע רלוונטי, הבנת הצרכים החשובים, בניית תכנית עבודה מסודרת ותרשים לוח זמנים ריאלי דורשות ראייה רחבה וכוללת של התמונה המלאה, לצד הבנה וניסיון בתחום. מציאת פתרונות לכל לקוח או סיטואציה דורשת גם הכרה של ציוד, ספקים, כלים ושיטות עבודה כמו Waterfall ו-Agile. כיום ניתן להיעזר בחברות אשר מכירות את התחום ואסטרטגיות הניהול הנלוות לו מקרוב.

מ.ש.ר הנדסה ופיתוח

"ניהול פרויקט תקשוב דורש מקצועיות ומקצוענות, לצד יכולת לליווי אובייקטיבי, המעמיד את טובת הלקוח לפני הכל", אומר אורי כהן, מרכז תחום ניהול פרויקטי תקשוב בחברת מ.ש.ר הנדסה ופיתוח.

החברה פעילה מזה חמישה עשורים וכוללת נבחרת של כשלושים אנשי צוות, ומעניקה ללקוחותיה מגוון שירותים בתחומי הנדסה, תכנון ופיתוח תשתיות, ניהול מחשוב וניהול פרויקטי תקשוב, כמו גם ייעוץ למנמ"רים ולמנהלים במגוון תחומים. מוסדות פיננסיים, חברות הייטק וטכנולוגיה, מוסדות אקדמיים, משרד הבטחון, משרד ראש הממשלה ועוד הם רק חלק מלקוחותיה.

החברה מציעה מגוון שירותים:

1. הובלה והוצאה אל הפועל של פרויקטי הנדסת חדרי מחשב, החל מהתשתית ועד למחשוב עצמו, שדרוג חדרי מחשב קיימים ותכנון אתרים חדשים.
2. תכנון הטמעה ושדרוג בסביבת המחשוב הארגונית - שדרוג מערכות הפעלה קיימות, שדרוג יישומים והחלפת הרשת הארגונית.
3. מומחיות בקליטת טכנולוגיות ומערכות חדשניות בארגונים ביטחוניים ואזרחיים.
4. ליווי מלא באפיון פרויקט תקשוב במיקור חוץ ללקוח, כתיבת מכרזים, ליווי בחירת הספק וניהול ביצוע הפרויקט כגורם חיצוני בלתי תלוי.

"כל אחד מחברי הנבחרת הוא מומחה בתחום התקשוב ובתחומים משיקים"צילום: shutterstock

הלקוח מעורב בכל שלב בתהליך

ניהול פרויקטי תקשוב מורכבים, חוצי ארגונים ותחומים, מחייב הכרות עמוקה עם התחום וניסיון בהובלה של פרויקטים דומים. "נבחרת היועצים שלנו מורכבת ממומחים בעלי ניסיון רב בהקמה וניהול פרויקטים גדולים ומורכבים בישראל ובחו"ל, בחברות גדולות ומובילות. כל אחד מחברי הנבחרת הוא מומחה בתחום התקשוב ובתחומים משיקים", מספר אורי. ניסיונו של הצוות, כמו גם היכרותו עם מגוון הכלים הקיימים בתחום, מאפשר אפיון של צרכי הלקוח ומציאת הפתרון המתאים ביותר עבורו, תוך התחשבות במשאבים ובאילוצים הקיימים, כאשר הלקוח עצמו מעורב בקבלת ההחלטות לכל אורך התהליך.

"איש המקצוע חייב להיות בעל ידע עדכני, היות ומתודולוגיות ומערכות, כמו גם סביבה וצרכי הלקוחות, משתנים כל העת", מחדד אורי. מתודולוגיות העבודה של צוות המומחים במ.ש.ר הנדסה ופיתוח הינן מגוונות ומאפשרות גמישות והתאמה ללקוח. זאת מתוך הבנה שצרכים יכולים להשתנות תוך כדי העבודה, ובמטרה להבטיח שהתוצאה הסופית תענה באופן מיטבי לצרכי הלקוח. אורי מדגיש גם את חשיבותם של יחסי אנוש מצוינים ויכולת הנהגה והובלת צוות, בניהול פרויקט תקשוב, על מנת להבטיח כי כל הגורמים השותפים יעבדו בתאום ובשיתוף פעולה.

נציגי מ.ש.ר הנדסה ופיתוח פעילים בהתנדבות בוועדות של מכון התקנים, בוועדה הבין משרדית של המפרט הכללי לעבודות בניה, זוהי הכרה במקצועיותה של החברה והידע הרב שצברה לאורך השנים.

טובת הלקוח לפני הכל

"אנחנו לומדים את סל המוצרים של כל הספקים, ולא מייצגים חברה כזו או אחרת. הדבר מאפשר לנו לשים לנגד עינינו את טובת הלקוח ולבחור עבורו את הפתרון הטוב ביותר", אומר אורי, ומוסיף כי חובתו היא להתריע בפני לקוח במידה ובכוונתו לבחור בפתרון שאינו מתאים עבורו ועלול לפגוע בו בטווח הארוך.

מתן כלים לטובת התנהלות עצמאית בעתיד

מ.ש.ר הנדסה ופיתוח פועלת לפיתוח ולהכשרת עובדיה, באמצעות מגוון השתלמויות וקורסים בתחום ציוד ותשתיות לחדרי מחשב, מערכות יישומי מחשב (ענן, שרתים ותקשורת) , הכרות עם טכנולוגיות חדשניות, וכמובן קורסים בניהול פרויקטים. למנהלי הפרויקטים בחברה ידע נרחב בתחום זה ובמתודולוגיות לניהול פרויקטים, החל מ-PMP של ארגון PMI ועד AGILE.

ייחודיותה של החברה טמונה בין היתר גם בפעילותה לפיתוחם המקצועי של עובדי הלקוח לאורך תהליך ליווי הפרויקט. "אני מאמין שחלק מתפקידנו הוא לפתח את עובדי הלקוח, להעניק להם כלים אותם יוכלו ליישם בפרויקטים שיידרשו לנהל בהמשך. אני לא מאמין ביצירת תלות אלא במתן כלים וידע מקצועי שיאפשר ללקוח התנהלות עצמאית בתחום התקשוב בעתיד", מסכם אורי.

מ.ש.ר הנדסה ופיתוח
טלפון: 077-4288800, 054-7886160
לכתובת המייל >>
מעבר לאתר >>
לעמוד הלינקדאין >>