הטכנולוגיה שמסייעת בהאצת תהליכי תכנון ובניהול מושכל של אופן הבנייה

אריק שיבי, מנכ"ל We BIM, מציג את היתרונות החזקים של BIM, הכלי החכם שמחולל מהפכה בעולם ההנדסה והבנייה. הוא מספר על האתגרים, החידושים בתחום והמשמעויות הכלכליות שלהם

מאור מואיגר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
Blue Mall - קנדה ישראל. אדריכלות – משה צור אדריכלים בוני ערים בע"מ
Blue Mall - קנדה ישראל. אדריכלות – משה צור אדריכלים בוני ערים בע"מצילום: משה צור אדריכלים בוני ערים בע"מ
מאור מואיגר
תוכן שיווקי

טעויות בתכנון הן חלק בלתי נפרד מכל פרויקט מורכב והיזמים כמובן לוקחים זאת בחשבון, אבל חשוב מאוד להבין מהי המשמעות הכלכלית של הטעויות האלו ואיך ניתן להפחית את השפעתן על הפרויקט.

בענפי הבנייה והתשתיות לדוגמה, העלות הכוללת של טעויות בתכנון מסתכמת בכשישה אחוזים מעלות הפרויקט בממוצע. זהו נתון משמעותי שבמשך שנים חשבו שאי אפשר להקטין אותו בצורה דרמטית – מכיוון שתמיד יהיו פערים בין מה שקורה בשולחן התכנון במשרד לבין מה שקורה כשאנשי המקצוע מבצעים את הפרויקט בשטח. נתון זה מושפע בעיקר מתכנון לא מתואם, שמקשה לבדוק טעויות תכנון לפני התחלת הבניה.

עם זאת, בשנים האחרונות יותר ויותר יזמים מבינים שאכן אפשר לצמצם את הנתון הזה – ובמקרים מסוימים להבטיח שהוא יעמוד אפילו על פחות מאחוז. זאת בעזרת כלים מתקדמים שמשפרים את יכולות התכנון בשטח והופכים את תהליך התכנון לדינמי, מדויק ומוחשי הרבה יותר.

אחד הכלים המשמעותיים ביותר שעוזרים לעשות את זה נקרא "מידול מידע המבנה" (Building Information Modeling) או בקיצור – BIM. אריק שיבי, אדריכל בהכשרתו, המתמחה בטכנולוגיה ובכלי העבודה שלה כבר קרוב לעשרים שנים, מאמין שמדובר בבשורה של ממש, שכבר משנה את האופן שבו מנהלים פרויקטים במגוון רחב של תחומים. אריק מנהל בשנים האחרונות חברה בשם We Bim שנחשבת לאחת הבולטות בתחום זה כיום.

"BIM זו בעצם מתודולוגיה לעבודה חכמה על פרויקטים שמאפשרת להכניס את כל המידע הרלוונטי לתכנון לתוך מודל תלת מימדי שמכיל מידע אמיתי ודינמי על כל מרכיב בפרויקט", מסביר אריק.

"אם לדוגמה האדריכל משרטט קיר – המודל מציג את כל התכונות שלו – אורך, רוחב, גובה – אבל גם מידע חשוב לגבי סוג החומר שממנו הוא עשוי, הצפיפות שלו, האינטראקציה שלו עם חומרים אחרים בפרויקט ועוד. אם המתכנן בוחר למקם חלון במרכז הקיר, הקיר ישתנה בהתאם לתוספת הזאת – בדיוק כמו שהוא היה עושה בעולם האמיתי. כל שאר המתכננים רואים את השינוי בזמן אמיתי הודות לאחסונו ב"ענן" – וזו רק דוגמה פשוטה אחת שממחישה את הזירוז בתהליך התכנון ואת הדיוק שניתן להשיג".

קמפוס מובילאיי. אדריכלות – משה צור אדריכלים בוני ערים בע"מ צילום: משה צור אדריכלים בוני ערים בע"מ

הערך לפרויקטים מורכבים הוא עצום

בעוד שהשימוש במודל זה עדיין לא מוכר לחלק מהיזמים, אריק מציין כי בקרב היזמים הבולטים בישראל כבר התבססה ההבנה באשר ליעילות של השימוש בו לצורך ייעול משמעותי של פרויקטים, קיצור זמני הביצוע וכמובן חיסכון בעלות הכוללת.

"בשנים האחרונות אנחנו עובדים עם כמה מהיזמים הבולטים בארץ בתחומי הבנייה והתשתיות לרבות אפקון, אלקטרה בניה, קבוצת חג'ג', תדהר, אזורים, תוכנית אב לתחבורה בירושלים ומשרד הביטחון. לפעמים אנחנו גם מקבלים פניות מיזמים שבכלל לא חשבנו שיפנו אלינו כדי לשלב את הכלי הזה בפרויקטים שלהם". חלק מהפרויקטים בהם We BIM לוקחת חלק כוללים את הקמפוס של חברת מובליאיי, קמפוס אמדוקס, בית חולים העמק, הנמל החדש באשדוד ותחנות רכבת.

אחד הפרויקטים הבולטים שהחברה לקחה בהם חלק בשנים האחרונות הוא DEPO 25 של הקו הירוק ברכבת הקלה בירושלים. "מדובר במבנה עצום של 170 אלף מטר, עם ארבע קומות של חניון, שמתוכן שתיים מיועדות לרכבת הקלה. אחת מהן מיועדת לחניון לילה לקרונות והשנייה לטיפול בקרונות – לרבות תיקונים וניקיונות. ומעל כל זה יש מתחם של משרדי ממשלה. חברת אמי מתום, מחברות התכנון המובילות בארץ בחרה להשתמש במתודולוגיית BIM על מנת להוציא את תוצרי ההנדסה האיכותיים ביותר בלוחות זמנים קצרים ופנו אלינו על מנת שנוביל את הדרך".

אריק מדגיש שמדובר בפרויקט מורכב מאוד – שכולל תכנון גם בישראל וגם באירופה: "מעבר לזה שכל פרויקט בנייה בסדר גודל כזה הוא מורכב, נוסף עוד פרמטר של לוחות זמנים צפופים. בפרויקט יש גם חלקים שקשורים לרכבת והופכים אותו למורכב עוד יותר – כמו מסילות, חשמול ומערכות שונות שצריכות להשתלב עם מערכות נוספות שחייבות להיות בבניין עצמו. לולא השימוש ב-BIM אי אפשר היה לעמוד בלוחות הזמנים ולבצע תיאומי תכנון רצופים".

לדבריו, הטמעה של מתודולוגיית BIM בפרויקטים מהסוג הזה משפיעה בצורה משמעותית על הצלחתם: "הערך שאנחנו מספקים בפרויקט כזה הוא עצום. המודל שאנחנו מייצרים מורכב מעשרות תת-מודלים שמייצרים ביחד תמונה שלמה ומדויקת יותר של השטח שעובדים עליו". הוא מוסיף כי המערכת גם מאפשרת בקלות למתכננים מישראל ומארצות אחרות לשתף פעולה ולראות בזמן אמת את השינויים שביצע כל אחד מהמעורבים.

"המידע האצור במודל יכול לשמש למגוון רחב של שימושים לאורך חיי הפרוייקט. בשלב התכנון כאמור, הערך הוא גדול מאוד, אך גם בשלב הביצוע. בשלב הזה ניתן לחבר למודל את לוחות הזמנים ולבצע מעקבי ביצוע אמיתיים המדווחים מהשטח ומעודכנים על גבי המודל. ללקוחות מוסדיים התוצאה הסופית משמשת לצורך קבלת נתונים אמיתיים של התכולה המסייעים באחזקת המבנה בכלים שמתממשקים עם המודל".

חיוני לא רק לבנייה ולתשתיות

ואם נדמה שה-BIM יכול להשתלב רק בפרויקטים הקשורים בבנייה, אריק מאמין שזהו רק קצה הקרחון של הפוטנציאל הטמון במערכת הזאת. נכון שכיום המתודולוגיה והמודלים התלת מימדיים משמשים בעיקר יזמי נדל"ן – אך הם לחלוטין לא היחידים שיכולים להפיק מכך תועלת חשובה לשיפור הפרויקטים שלהם.

"ה-BIM הוא כלי דינמי שמאפשר לבצע תכנון תלת ממדי של מודלים חכמים, בהם ניתן להשתמש במגוון רחב של דרכים. היכולת לאפשר לכמה גורמים לעבוד על אותו המודל – לתכנן, לנתח ולבחון פרמטרים שונים – משפרת במידה דרמטית את הסנכרון והדיוק של התהליך כולו".

כדי להמחיש זאת, אריק מספר על פרויקט לא צפוי שהוא נדרש לסייע בו. מדובר בפרויקט של חניוני "חנה וסע" בנתיבים המהירים – אך בניגוד לפרויקטים אחרים כאלו שבהם הם עסקו – הפעם לא היה מדובר בתכנון של בנייה, שיפוץ או תשתיות.

"בפרויקט הזה השתמשנו במודלים החכמים של ה-BIM כדי לנתח כניסות ויציאות של רכבים בחניון מתוך כל כבישי הגישה המובילים אליו במטרה להבין איך תתנהל התנועה בשעות השיא ואיך להיערך לקראתה. זה נעשה באמצעות מודל שעליו מלבישים תסריטים שונים בשפות תכנות שונות כדי לסנכרן בזמן אמת מידע שמגיע מכמה מקורות".

מי שקרא את זה וחשב מיד על בינה מלאכותית – לא טועה. אריק מדגיש כי אכן יש למערכת הזאת תרומה רבה ליכולת שרק הופכת נדרשת ומבוקשת יותר בקרב חברות רבות בשנים האחרונות. "באותה צורה אפשר להשתמש במערכת לתחומים כמו ניהול הבניה תוך שילוב של תשומות כמו אספקה ובטיחות באתר כדי לאפשר ליזמים שליטה טובה יותר במשאבים של הפרויקט".

עם זאת, חשוב לו להדגיש כי BIM הוא לא מוצר מדף וכי נדרשת התאמה מדויקת שלו לצרכים של כל פרויקט. "כשיזם מתחיל לעבוד איתנו, אנחנו מבצעים מיפוי מדויק של הצרכים שלו ומתווים פרוטוקול עבודה עבור המתכננים על מנת שאפשר יהיה בכל שלב של הפרויקט להיכנס לקרביים של המודל ולחלץ מידע שקיים בו ויכול לסייע לשיפור העבודה".

בונים ערים חכמות יותר

התחום של ערים חכמות הפך בשנים האחרונות לאחד הטרנדים המדוברים ביותר ברחבי העולם. הפוטנציאל הרב שגלום בו עשוי לשפר במידה דרמטית את החיים של רבים מתושבי הערים בישראל בשנים הקרובות – ורבים כבר מיהרו לזהות את הפוטנציאל ולהצטרף לתחום המתפתח והמסקרן הזה.

גם במקרה הזה, הטמעת מתודולוגיית BIM בפרויקטים עשויה לתרום להם מאוד. זה יכול לבוא לידי ביטוי בשילוב האמצעים העומדים לרשות הרשויות למיפוי וניתוח מרחבי על מודלים אמיתיים של השטח, לקבלת אנליזות נכונות של מרחקים, נפחים, מיקומים ולהטמעת המידע במודלים לצורך ביצוע בדיקות בזמן אמת.

"זה נותן לנו יכולת מדהימה לבצע סימולציות מראש ולחזק את השליטה והבקרה על מה שנעשה בתור העיר – בקלות. ויסות התנועה, לדוגמה – החיישנים יכולים להתריע איפה יש עומסי תנועה, לעזור להבין איך לנתב את התנועה בצורה נכונה יותר ואילו שיפורים יש לעשות בתשתיות כדי להפחית את העומסים ולשפר את הזרימה. כל זאת בעזרת בדיקות מקדימות עם מודל".

כלי זה עשוי להיות יעיל גם בשיפור הנגישות בערים ובהתאמת המבנים הציבוריים והמרחב העירוני בצורה שתאפשר חיים קלים יותר לאנשים אלו. "בדיקת המרחב הציבורי באמצעים גיאומטרים ומידעיים תסייע להבין איפה קיימות בעיות בנגישות ולגבש פיתרונות חכמים שיעזרו להתגבר עליהן", הוסיף.

כדי לעמוד בביקוש ההולך וגובר להטמעת היכולת הזאת בפרויקטים, We BIM שהוקמה על-ידי אריק, מוטי ואקנין ויובל תמיר מעסיקה מעל עשרה עובדים, כולם בעלי רקע מקצועי בתחומי הבניין, האדריכלות וההנדסה. "כולנו אנשי מקצוע שגם העבודה באתרי בנייה לא זרה להם. כיום אנחנו חורשים את הארץ ומשתתפים בפרויקטי בניה ותשתיות לכל אורכה – מעפולה בצפון, דרך חדרה, ירושלים ואשדוד ועד לבאר שבע בדרום", הוא מסכם.

We BIM
מעבר לאתר >>
טלפון: 03-6363518