מכונות אריזה: להסתכל בקנקן, וליהנות ממה שבתוכו

מעטפת של כל מוצר נחשבת לפרט חשוב, שכן רוב האנשים קונים את מה שהם רואים. אך כיצד ניתן להתאים את האריזה בצורה המיטבית ובאיזו מכונה כדאי להשתמש? כיום ניתן להיעזר בחברות שיענו על התשובות וילוו את התהליך

אבי יופה ולירון גולן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קופסאות אריזה
מכונות אריזה: להסתכל בקנקן, וליהנות ממה שבתוכוצילום: shutterstock
אבי יופה ולירון גולן
תוכן שיווקי

כל פריט באשר הוא, גם אם מדובר בקופסת קורנפלקס במכולת השכונתית נמדד גם בנראותו. אלה המצליחים לבלוט על פני האחרים, במיוחד כאשר הם מוצבים בקרבתם, הם גם בעלי פוטנציאל מכירה רב יותר. לקוחות נוטים לקנות קודם כל בעזרת העיניים, לכן שימוש במכונות אריזה מתקדמות יכול לסייע בנושא ולפתור על הדרך גם לא מעט בעיות, כמו פגיעה בסטריליות ושמירה על חיי מדף ארוכים. בין החברות שמציעות את השירות: G.T.C ודביק מערכות.

nullG.T.C – משקיות במבה ועד עטיפת משטחים

טיול בסופר כולל מעבר על פני המון מוצרים, רובם ככולם דומים אחד לשני, ולא מושכים יותר מידי תשומת לב. אך לפעמים יש כאלה שלוכדים את העין וגורמים ללא מעט אנשים לזנוח את מטרת הביקור או לשכוח את המוצר הספציפי לשמו באו. מוצרים כאלה לרוב כוללים אריזה מרשימה ומקורית.

מי שאחראית לחלק ניכר מאריזות המזון שאליהן נחשפים רבים היא חברת GTC, שנחשבת לאחת המובילות בתחום ייבוא מכונות לתיעוש ואריזות מזון וחומרי אריזה נלווים. מדובר בחברה עם ניסיון של למעלה מ-40 שנה בתחום, שמובלת בידי משפחת רוכמן. מי שהקים אותה היה אבי המשפחה איתן, שמגיע בכל יום למשרד ומשמש כמנכ"ל בפועל, ויחד איתו רן ואור, סמנכ"ל הכספים והמכירות בהתאמה.

"החברה שלנו מורכבת מארבע חטיבות", מסביר רן. "חטיבת המכונות לתיעוש מזון, חטיבת מכונות האריזה, חטיבת חומרי האריזה וחטיבת הייצור. אנחנו חברה של כ-75 עובדים ושמונה משאיות, שמחזיקה בשטח של כ-10,000 מטר שכולל מרכז לוגיסטי ומפעל".

צוות החברהצילום: באדיבות המקום

לאורך השנים שירתה החברה כ-1,500 לקוחות, והיום GTC היא היבואנית הבלעדית של מוצרים מכ-25 חברות אירופיות שמספקות מענה למגוון של מכונות אריזה.

"יש לנו סינרגיה בין החטיבות", מדגיש רן. "אפשר להסתכל עלינו כעל מקום שבו הלקוח מקבל את הכל, כשהמוצר ארוז עד לקצה. אין צורך לקבל מהאחד את המגשים ומהאחר את הניילון ואז למצוא מכונה. אצלנו מקבלים את כל החבילה".

מה היתרון שמספקת אריזה איכותית לעסק?
"יש שלוש סיבות עיקריות למה חשוב לבחור באריזה טובה ומתאימה. ראשית, האריזה מוכרת, אנשים קונים את מה שהם רואים. הסיבה השנייה היא היגיינה ושמירה על מוצר. היום, בעידן הקורונה, אנשים לא רוצים שימששו להם את הפירות ואת הירקות או את הבשר. הסיבה השלישית הם חיי המדף. באריזה המתאימה חברה יכולה לייצר רווח גדול יותר על המוצר. מדובר במרכיב אקוטי שמפעלים הצליחו לפתור עשרות שנים בצורה ידנית, ואז הלחם עבר להיות ארוז בשקית כדי שיחזיק זמן רב יותר, והבונבוניירות קיבלו סרט. לבסוף הגיעו המכונות ויחד איתן פתרונות חדשים שאפשרו ייצור המוני ברווחיות גבוהה יותר".

HS500 SERVO Detergentsקרדיט: smipacktube

הענף שבו מובילה חברת GTC הוא בתחום המזון, אבל ההתמחות היא כמעט בכל סוגי האריזות: יש מכונות לאריזה בניילון נצמד, ויש מארזי ואקום. קיימות מכונות שאורזות את המוצר בשקית, בדומה לבמבה, ויש מכונות שרינק. יש גם מכונות לסגירת קופסאות שימורים ומכונות לעטיפת משטחים. ב-GTC ימצאו את הפתרון לכל צורך או לקוח.

איך מתחיל תהליך העבודה מול לקוח חדש עם מוצר חדש?
"אנחנו שולחים אליו סוכן שיושב איתו ומברר את כל הפרטים החשובים לנו. אחר כך הוא חוזר למפעל שלנו, כאן אנחנו מבצעים בדיקות על המכונות מה מתאים יותר ומה פחות ומה האריזה הנכונה למוצר. יש לנו חדר ניסיונות. אחרי כל הבדיקות אנחנו מוציאים הצעת מחיר עם הדרך הנכונה לדעתנו. אנחנו גם מתייעצים הרבה עם ספקים ואנשי מקצוע מחו"ל במידת הצורך.

"יש לנו ניסיון שנרכש לאורך שנים עם אלפי מוצרים שארזנו", מסכם רן. "יש גם מערכים וקווים שהקמנו. לידע ולניסיון שצברנו אין תחרות, לצד השירות והמקצועיות שלנו. אצלנו הלקוח יקבל את כל התהליך בלי שנעזוב אותו באמצע הדרך".

GTC חברה כללית למסחר בע"מ
היציקה 15 פינת המחקר אשדוד
טלפון: 053-2220005
מעבר לאתר >>

------------------------------------

nullדביק מערכות - ייעוץ, מכירה, התקנה ושירות למערכות אריזה מתקדמות

מאז 1982 חברת דביק הממוקמת בשדה בוקר שבנגב מתמחה ועוסקת בפיתוח, ייצור, ושיווק פתרונות אריזה לסוף קו הכוללים, סרטי דבק וקשירה ויריעות סטרץ' למגוון תעשיות. החל מתעשיית המזון, פרמצבטיקה, נייר וקרטון, חקלאות, אלקטרוניקה, ועד לתעשיית הפלסטיק והגומי, בנייה, תשתיות, היי-טק ועוד. כמו כן, מעניקה דביק מערכות מענה לאוטומציה מלאה לכל שלבי סוף קו האריזה, באמצעות מיכון מתאים לסרטי דביק, יריעות סטרץ' לעיטוף משטחים, סרטי קשירה ממתכת או פלסטיק ומיכון להקמה וסגירה של קרטונים.

"לדביק מערכות פריסת טכנאים ברמה ארצית הזמינים מידית ללקוחותינו לכל קריאת שירות או ביצוע אחזקה למכונות"צילום: דקל ורגון

"אנחנו למעשה מספקים 'שקט', מטרתנו היא שהתהליך של סוף קו האריזה יהיה שקוף עבור לקוחותינו. אנו רוצים שלא ירגישו את המכונה שמבצעת את פעולות האריזה, לכן נעזרים בנציגויות הטובות בעולם ממערב אירופה וארה"ב. הטכנאים שלנו עוברים הכשרות באופן קבוע כחלק מעבודתם, הן בארץ והן בחו"ל, אנחנו מחזיקים את כל מלאי החלפים עבור לקוחותינו, ומספקים אותם במהירות וברמת שירות גבוהה ביותר", מספר דקל ואגון, מהנדס במקצועו, המנהל את פעילות מכונות אריזה בחברת דביק.

למי מתאים הפתרון של מכונות אריזה ואילו מוצרים את משווקים?
"הפתרון שלנו מתאים עבור מפעלים, מחסני הפצה, מרלו"גים, יבואנים, יצרנים ועוד. למעשה עבור כל מי שאורז את המוצרים ושולח אותם באוויר, בים או ביבשה. המכונות יכולות לספק פתרונות עבור כל עולמות האריזה בכל שלב בייצור, למשל: מכונות קשירה, מכונות עיטוף בסטרץ', מכונות להקמת קרטונים, מכונות לסגירת קרטונים, מסועים, מכונות שרינק, שירות טכנאים, חלקי חילוף למכונות ועוד. היתרון בשימוש במכונות אריזה מסתכם בסופו של דבר בהגדלת הפריון, על-ידי הגדלת תפוקות, ייעול תהליכי עבודה, חסכון בכוח אדם, חסכון בחומרים מתכלים (consumable) ואריזה אחידה יציבה וחזקה ששומרת על המוצר של הלקוח".

מהי הייחודיות שלכם בתחום פתרונות האריזה?
"הייחוד שלנו בא לידי ביטוי בכמה אופנים כאשר המטרה לספק בראש ובראשונה שקט בסוף קו האריזה. אנחנו עובדים עם המכונות האיכותיות ביותר שקיימות בשוק. בנוסף, מקצועיות הצוות, המהנדסים והנדסאים שעומדים לרשות הלקוח בכל עת".

"הטכנאים שלנו עוברים הכשרות באופן קבוע כחלק מעבודתם, הן בארץ והן בחו"ל"צילום: דקל ואגון

דקל מדגיש שכל אנשי הצוות עוברים הכשרות מקצועיות ויוצאים ללימודים והשתלמויות בארץ ובחו"ל, כחלק מהפילוסופיה של החברה. "לדביק מערכות פריסת טכנאים ברמה ארצית הזמינים מידית ללקוחותינו לכל קריאת שירות או ביצוע אחזקה למכונות. זמינות חלקי החילוף לכל המכונות, מהיום להיום. בסופו של דבר אנחנו רואים את ההשקעה של המפעלים בתהליכי אוטומציה כהשקעה אסטרטגית לכל דבר. בעל מפעל, או מנכ"ל החליט להשקיע לא מעט כסף בשביל לייעל את תהליך הייצור והוא מניח בידנו את הדבר הכי יקר, ואנחנו שם בשביל להוכיח שהמוצר שלו בידיים טובות ויגיע בצורה שלמה ובטוחה לשוק, בלי בעיות בשלבי האריזה והשינוע. היתרון שלנו לא מגיע רק בדרך של האוטומציה והאפליקציה אלא בסופו של דבר מגיע לידי ביטוי בחיסכון בחומרי הגלם, תכנון ואריזה עמידה, ששומרת על המוצר הסופי ומונעת נזק".

האם התקופה הנוכחית הגדילה את השימוש במכונות אריזה ותהליכי אוטומציה?
"גם לפני הקורונה אחת הבעיות הקשות בישראל היא מחסור בכוח אדם, פשוט אין מספיק ידיים עובדות. הקורונה רק חיזקה את הבעיה ומצדיקה עוד יותר את הרצון של בעלי מפעלים להתפתח לאוטומציה מלאה. מכונה שיכולה לעבוד 24 שעות 7 ימים בשבוע, בלי מחלות, חגים, חופשות וכדומה. ברגע שיש מיכון איכותי עם תהליכים אוטומטיים אפשר לייצר יותר ולהביא לתפוקה משמעותית".

אתה יכול לתת דוגמה לתהליכי אוטומציה בתחום האריזה שסיפקתם?
"יש לנו דוגמאות רבות, אך כיוון שמדובר בנכסים אסטרטגיים של לקוחותינו, אני לא אפרט. אציין שביצענו פרויקטים בחברות המובילות ביותר במשק, אקרשטיין, תנובה, שטראוס, וולפמן, נסטלה, יוניליבר, החברה המרכזית למשקאות, טבע והרשימה ארוכה. אנו מבצעים פרויקטים מורכבים ויודעים להתאים את הטכנולוגיה לדרישות הלקוח וסביבת עבודתו".

דביק מערכות: פתרונות אריזה איכותיים
כתובת משרד ראשי: קיבוץ שדה בוקר
משרד שיווק: צומת ראם (מסמיה)
טלפון: 08-6560100
מעבר לאתר >>
לכתבות המייל >>