משרד אדם-לביא: עורכי דין ונוטריונים

מחפשים משרד עורכי דין עם ידע רחב וניסיון בתחומים מגוונים? הכירו את משרד אדם-לביא שיעניק לכם תחושת בטחון גם במקרים מורכבים

דניאל דותן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרד אדם-לביא: עורכי דין ונטריונים
משרד אדם-לביא: עורכי דין ונטריוניםצילום: Shutterstock - create jobs 51
דניאל דותן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

עורכי דין ונוטריונים דן אדם ובועז לביא משלבים את תחומי המומחיות השונים שלהם לשם מתן ייעוץ משפטי מקצועי, איכותי ומתקדם עבור לקוחותיהם. השניים מנהלים, במשותף, משרד בוטיק איכותי ומצליח בתחומי דיני משפחה, מקרקעין, צוואות וירושות ועריכת ייפוי כוח מתמשך.

תחום הצוואות והירושות הוא עולם שלם אשר מורכבותו העיקרית נובע מרצון המוריש שלאחר לכתו יכבדו את רצונותיו. כשעולה ספק בנוגע לכשירותו של המצווה לצוות עת עריכת הצוואה, לאופן נסיבות עריכת הצוואה, הדבר עלול להוביל למחלוקות קשות, המתגלגלות לרב לערכאות.

משרד אדם לביא – עורכי דין ונוטריונים, מתמחה בדיני משפחה וירושה, עסקאות מקרקעין לסוגיהן וחדלות פירעון (פשיטת רגל). בעלי המשרד, עורכי הדין והנוטריונים, דן אדם ובועז לביא, בעלי ניסיון של 20 שנה ומספקים שירותי ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי מקצועיים, איכותיים ובסטנדרטים גבוהים.

"כשלקוח מגיע למשרדנו לעריכת צוואה", אומר עו"ד דן אדם, "נעניק לו את המידע והייעוץ המשפטי האפקטיביים והמדויקים ביותר בכדי להבטיח שהצוואה שלו תהיה אותנטית, נטולת השפעות וכזו שמייצגת את רצונו האמיתי לאופן חלוקת הרכוש. כך נוכל להבטיח, ככל האפשר, מניעת מחלוקות עתידיות ו/או מלחמות על הירושה".

מהו היתרון בשילוב כוחות של שני עורכי דין מובילים בתחומם?

"כשני עורכי דין, אשר כל אחד מהם מתמחה בתחומו, אנו מספקים יתרון בשילוב ידע וניסיון מתחומים שונים, במיוחד בתיקים מורכבים", אומר עו"ד בועז לביא. "תיק גירושין לדוגמה, בו יש מחלוקת מורכבת בנושא חלוקת זכויות במקרקעין, מאפשר לחבר את הידע והניסיון המשפטי שלי בתחום המשפחה, יחד עם הניסיון של עו"ד דן אדם, בתחום הנדל"ן. כך אנו מספקים מעטפת משפטית מקצועית מלאה ומקיפה ביותר, עבור לקוחותינו, הזוכים לערך מוסף".

ספרו על עריכת צוואה מורכבת בה עסקתם לאחרונה

עו"ד בועז לביאצילום: צילום באדיבות משרד עו"ד אדם – לביא

"ערכנו צוואה עבור זוג הורים, להם כמה ילדים, כשהבת היתה היחידה שהיו לה ילדים משל עצמה. ההורים לא רצו לקפח את הבנים מצד אחד, ומהצד השני רצו להבטיח שהירושה שלהם תעבור בהמשך לילדיה של בתם (במידה ולבניהם לא יהיו ילדים יורשים גם בהמשך)", אומר עו"ד בועז לביא, "הם רצו להבטיח בירושה, שהבנים לא יכלו את הרכוש אלא יוכלו לעשות בו שימוש בימי חייהם ולהעביר אותו לנכדה לאחר לכתם. כמובן שצוואה כזו צריכה לכלול הגבלות על מכירת הדירה, ומציאת פתרונות יצירתיים במסגרת החוק, כדי שהצוואה תהיה מותאמת לחוק וניתנת ליישום.

"לצורך כך נדרשה מחשבה יצירתית, ואף 'ללכת בין הטיפות' כדי שהצוואה תעמוד במבחנים הנדרשים. פה שילבנו את הידע והניסיון המשותף שלנו, במשפחה ובתחום מקרקעין, ליצירת הגבלות כגון שלא יתאפשר לממש את הזכויות במקרקעין בשלב הזה, אלא רק בשלב הבא כשהדירה תעבור לנכדה".

מהי הייחודיות שלכם בתחום המקרקעין?

"אנו מתמחים בתיקי מקרקעין כולל טיפול וליווי בעסקאות מכר ועסקאות בהרחבות במושבים, משמשים, בין היתר, ככונסים בתיקי גירושין. היתרון המובהק במשרדנו לצד הידע והניסיון המשפטי, הוא היחס האישי והמקצועי שאנו מעניקים ללקוחותינו, בכל תיק ותיק. בתיקי מקרקעין, ניתוח העסקאות לרבות הטיפול בסוגיית המיסוי, מחייב ניסיון ובקיאות. לא פחות חשוב מכך, גם אורך רוח כלפי הלקוח ודאגותיו".

מה חשוב לקחת בחשבון כשעורכים ייפוי כוח מתמשך?

"כעו"ד שהיה בין הראשונים שעברו את ההסמכה לעריכת ייפוי כוח מתמשך, צברתי עד כה ניסיון משמעותי. צריך לקחת בחשבון למשל, שיש אנשים מבוגרים מאוד והתדרדרות של המצב שלהם יכולה להיות מהירה. לכן, כשהם מגיעים לערוך ייפוי כוח מתמשך, יש חשש שכבר התחיל אירוע דמנטי.

עו"ד דן אדםצילום: צילום באדיבות משרד עו"ד אדם – לביא

"כשמדובר באנשים מבוגרים מאוד, אנו דואגים לבקש מהם אסמכתא רפואית המעידה על כשירותם לצורך ביצוע המסמך", אומר עו"ד דן אדם, "מייפה הכוח סומך על מיופה הכוח שלו, שידאג לטפל בענייניו בעת שלא יהיה כשיר עוד לנהלם בעצמו, או למשל, שיוודא שהמייפה יישאר בביתו ולא יועבר למוסד סיעודי. אולם חשוב להתייחס לכך, ולפרט באילו מצבים לא תהיה ברירה וכן יצטרכו להעבירו למקום המספק טיפול אינטנסיבי ייעודי 24/7, לצורך השגחה וטיפול מתאים למצבו.

"יש מקרים מורכבים נוספים, כגון שאחד הילדים של מייפה הכוח נמצא בחו"ל. לעתים, נייעץ למייפה הכוח למנות מיופים שנמצאים בישראל, שאינם נוטים להיות חלוקים בדעותיהם, כדי שבעת הצורך ההחלטות ייעשו באופן חלק ומהיר ללא מחלוקות".

עו"ד בועז לביא, כמייצג בתיקי גירושין, מה השתנה בפסיקה בשנים האחרונות?

"פסק דין בע"ם 919/15, פתח צוהר לתביעות רבות של גברים להפחתת מזונות, מתנהלים הליכי חקיקה מתקדמים בסוגיות אלימות כלכלית, מתפתחת פסיקה עדכנית בשאלות הניכור ההורי, אופן חלוקת מענקים בתקופת הקורונה בין הגרושים/פרודים והתביעה לכתובה חזרה לתפוס מקום של כבוד בהליכי הגירושין – הכל תוסס ומרגש".

משרד אדם-לביא עורכי דין ונוטריונים

ברקת 6 קריית מטלון, בניין מפעיל קומה 2, פתח תקוה
מעבר לאתר>>
טלפונים: 03-6244440, 050-8814070