מיפוי אווירי: שליטה מלאה בתהליך העבודה

שיפור דיוק המודל, קיצור זמני התהליך וניתוח נתונים מהיר הם רק חלק מהיתרונות של מיפוי אווירי כיום. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת וצוות הבקיא בתחום, ניתן לבנות מודלים תלת ממדיים, לבצע עליהם את התכנון הדרוש ולייעל משמעותית את התהליך. כך מבצעים זאת נכון

מאור מואיגר, אור איזקסון, מירי ורד, לידור יעקב ושרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיפוי אווירי: שליטה מלאה בתהליך העבודה
מיפוי אווירי: שליטה מלאה בתהליך העבודהצילום: Shutterstock
מאור מואיגר, אור איזקסון, מירי ורד, לידור יעקב ושרית ליבנה אשכנזי
תוכן שיווקי

ניתן לומר שהקדמה הטכנולוגית הפכה את החיים של כולם לפשוטים ונוחים יותר במובנים רבים והשפיעה על תחומים רבים. גם חייהם של המודדים המקצועיים, שממפים שטחים בארץ ובעולם ומלווים פרויקטים מסוגים שונים, השתפרו לבלי היכר בשנים האחרונות בזכות כניסת טכנולוגיות חדשות ומסקרנות לתחום. כיום, מיפוי אווירי ניתן לביצוע בעזרת טכנולוגיה מתקדמת אשר מקצרת משמעותית את התהליך ואף מייעלת אותו. בין החברות שמציעות את השירות: גיאודרונס בע"מ, לביא תצלומי אוויר בע"מ, מדבא מדידות והנדסה, רשף תעופה ו-best v-U.

nullגיאודרונס בע"מ - שירותי צילום אווירי וחישה מרחוק

אפשר לומר שהעתיד כבר כאן. את מה שראינו כבני נוער בסרטים בדיוניים, בהם התעופפו בשמים רחפנים ועליהם מצלמות, עושים בחברת גיאודרונס בחמש השנים האחרונות. החברה מספקת שירותי צילום אוויר וחישה מרחוק באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית בשילוב רחפנים וסורקי לייזר, עבור לקוחות הזקוקים לבדיקת תשתיות, מיפוי תלת ממדי, מיפוי שטחים חקלאים ושטחים לבנייה, אך גם לטובת צילומי תדמית, פרסום וטלוויזיה.

את גיאודרונס הקים ארז סימון, גיאוגרף בהשכלתו ובעל תואר שני במנהל עסקים, בעבר איש היי-טק. החברה עומדת בכל התנאים הרגולטוריים המחמירים של רשות התעופה האזרחית והיא בעלת אישור מצלמה למיפוי מטעם מפ"י (מרכז מיפוי ישראל). בין הלקוחות של החברה נמנים, בין היתר, נמל חיפה, משרד הביטחון, אוניברסיטת בן גוריון, חברת החשמל, משרדי מודדים, משרדי אדריכלים, קבלנים, יזמים, עיריות ומועצות מקומיות.

טכנולוגיה דיגיטלית בשילוב רחפנים וסורקי לייזרצילום: גיאודרונס

"בעבר הלא רחוק, היו פרויקטים "על הנייר" שלא הגיעו לידי מימוש בשל חוסר נגישות או היעדר כלים מתאימים לביצוע המדידות. לחילופין, היו פרויקטים שכדי למפות ולמדוד אותם היה צורך להיעזר בצוותים רבים של אנשי מקצוע והעלויות, כפועל יוצא של שכר ועבודה וזמן, היו בהתאם", מסביר ארז. "השימוש ברחפנים ועליהם סורקי לייזר ומצלמות מאפשר היום לבצע גם פרויקטים מורכבים, בזמן קצר וברמות דיוק גבוהות מאוד. גיאודורנס עובדת בשיתוף פעולה עם חברת 'שלסינגר מדידות ומערכות מידע בע"מ', שהמומחיות שלה היא בשירותי מדידה ומיפוי, בין השאר, סורקי לייזר מתקדמים, ביניהם סריקותLIDAR למיפוי טופוגרפי מדויק. הפועל היוצא הוא שאנחנו יכולים לתת מענה רחב והוליסטי למגוון לקוחות עבור פרויקטים מסוגים שונים.

"יתרה מכך, הלקוחות המעוניינים בכך יכולים לקבל את תוצאות המדידה והמיפוי בצורה של מודל תלת מימד (פוטוגומטרי) במקום בתשריט, לרבות לקוחות שעובדים עם מתודולוגית BIM (Building Information Modelling)".

אחד היתרונות הגדולים עבור קבלנים ויזמים בשימוש ברחפנים למיפוי אווירי בא לידי ביטוי בזכות הטכנולוגיה שמאפשרת שיתוף של הנתונים בענן. על-פי דרישה, הקבלן או היזם מקבלים צילומים ונתונים שנאספים לאורך שלביו השונים של הפרויקט, כך שהם יכולים לנהל ביתר קלות ובדיוק מרבי מעקב ובקרה רציפים אחר התקדמות הפרויקט ולזהות אם וכיצד נוצר פיגור בעבודה. "הצילומים שאנחנו מספקים ללקוחות שלנו, החל ממיפוי השטח ה"בתולי" ולאחר-מכן אלה שמשקפים את הנעשה בשטח מהווים עבורם נקודת ייחוס לבחינה מדוקדקת של לוחות הזמנים, אך לא פחות חשוב מכך – מה המשמעויות הכלכליות והתקציביות הנגזרות מאי עמידה בהם.

מיפוי תלת-מימד של יד לשריון ומוזיאון הרק"מקרדיט: גיאודרונס - GeoDrones

"מהתוצר ממנו נהנים הלקוחות ניתן להפיק מידע חיוני ומפורט, כמו: חתכים, חזיתות, גבהים ואף כתבי כמויות, ובנוסף לקבל חוויה מסוג אחר בהתבוננות במודל התלת ממדי ולחוש כיצד הוא יראה בסופו מבלי להפעיל את הדמיון", ממשיך ארז. "כך קרה למשל בפרויקט שעשינו עבור מיפוי מתחם מוזיאון יד לשריון בלטרון. המודל שיצרנו כלל לצד מיפוי של השטח והמבנים גם את המוצגים שמקיפים את המוזיאון כמו טנקים וכלי רכב צבאיים, ומי שמסתכל בו נהנה מסיור וירטואלי חווייתי".

השימוש ברחפנים ועליהם מצלמות פתח אפשרות להרחבת השירותים של גיאודרונס גם למיפוי אווירי של תחומים אחרים פרט למבנים ושטחים, בהם: מיפוי תמוגרפי לשדות סולאריים פוטו-וולטאים (PV); מיפוי תשתיות כמו עמודי חשמל ואנטנות סולאריות; חקלאות מדייקת – מיפוי אווירי עם מצלמות מולטיספקטרליות ומצלמות RGB ברזולוציה גבוהה של מטעים ושדות חקלאיים, לזיהוי שינויים בגידולים המצריכים התערבות בהשקיה או דישון.

גיאודרונס בע"מ
טלפון: 073-2051223
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>

-----------------------------------------------

nullלביא תצלומי אוויר בע"מ

"מעבר למקצועיות בלתי מתפשרת, השירות והליווי האישי מבדילים אותנו מחברות אחרות, ולקוחות מעדיפים לעבוד איתנו בגלל היחס האישי", מספר לביא אמיתי, מייסד לביא תצלומי אוויר בע"מ. "אנו מלווים את לקוחותינו החל מרגע יצירת הקשר, תוך מתן מידע ומענה לשאלות בתחומי הצילום והתעופה. יש לי ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום התעופה והכלים הבלתי מאוישים וזה בא לידי ביטוי ביצירתיות ובפתרונות ללקוח".

מי זקוק למיפוי אווירי?
"אנו מספקים שירותים למודדים. מקצוע המדידה הוא עתיק מאוד, ובמהלך ההיסטוריה התפתחו תורות מדידה, שיטות וטכניקות. היום רחפנים מציעים למעשה ייעול ושיפור של תהליכי המדידה. אנו עובדים גם עם רשויות מקומיות על פרויקטים שונים ומגוונים, החל בבניית מבני ציבור כמו בתי ספר, גינות ועד תשתיות ביוב ופארקי תעשייה. אנו מספקים להם שירותי צילום אוויר מרחפן. באמצעות הצילומים שלנו ניתן ליצור ולהפיק: ענן נקודות צבעוני, אורתופוטו, מפה טופוגרפית, מודל תלת ממדי DTM ,DEM ,DSM ועוד.

"היום רחפנים מציעים למעשה ייעול ושיפור של תהליכי המדידה"צילום: shutterstock

אנו מספקים שירותי מיפוי גם לחברות תשתיות כמו כבישים, מים וכו'. תהליך התכנון, הבנייה ולעיתים גם התחזוקה דורש מיפוי של תוואי השטח באופן קבוע. ביצוע מיפוי באמצעות רחפן נותן תמונת מאקרו ומיקרו במהירות וביעילות ובסופו של דבר גם חוסך בעלויות. אנו גם מבצעים צילום היקפי של אתרי פרויקטים לקבלנים בשלב התכנון ולעיתים אף למטרות בקרת פרויקט. בתחום החקלאות אנו משתמשים בעיקר במיפוי תרמי לצרכי זיהוי מחלות, הכוונת השקיה ודישון. אנו מצלמים שדות בחיישן אינפרה אדום על מנת לזהות באילו אזורים ביבולים חסר השקיה או דישון. בעזרת המידע הזה החקלאי יודע לייעל את המשאבים שלו ולמקסם את הרווחים מהיבולים. בנוסף, אנו גם מספקים תצלומי אוויר למדיה ולקולנוע. צילומי הווידאו שלנו הם באיכות Full HD ומשמשים לפרסומות, תוכניות טלוויזיה ווידאו קליפים".

באילו מערכות מיפוי או טכנולוגיות אתם משתמשים לצורך מיפוי אווירי?
"אנחנו בלביא תצלומי אוויר עושים שימוש ברחפנים דוגמת רחפן קלאסי עם מצלמה באיכות של 20 מגה פיקסל, ורחפנים עם מכשיר RTK (Real Time Kinematic) שמאפשר לבצע מדידה ברמת דיוק גבוהה מאוד ובזמן אמת. נוסף על כל אלה אנחנו משתמשים ברחפנים בעלי מצלמות מיפוי מדויקות יותר (36/42 מגה פיקסל) וכן רחפנים אשר מחובר אליהם סנסור lidar (לידאר (עם טכנולוגיית מדידת מרחק בקרן לייזר. כמו כן אנו משתמשים גם בכלי ניהול כמו פלטפורמת ענן SaaS אוטומטית לניתוח, ניהול ועיבוד נתונים, כמו למשל DatuBIM, Pix4D Cloud, Agisoft, contextcapture ועוד".

אילו תוצרים אתם מספקים בתחום המיפוי האווירי?
"באמצעות תוכנות עיבוד נתונים אנחנו מחלצים עמדות קרקע מדויקות ובכך למעשה אנחנו מצליחים לספק מגוון מוצרים כגון מפות, אורתופוטו, ענני נקודה ומודלים תלת ממדיים למדידת כמויות עפר למשל".

אלמוג כ.ד.א.י- פרויקט אלמוג כרמל מערב בחיפה.קרדיט: lavi uav

באילו מקרים אתם מבצעים מיפוי תרמי?
"מיפוי תרמי הוא תחום מתפתח בענף הצילום האווירי. למיפוי התרמי יש יתרון בתחום החקלאות אבל לא רק. כאשר חקלאי רוצה לדעת בדיוק היכן לדשן או להשקות, מרימים רחפן לאוויר ובודקים אזורי חום. על פי הפלט שיוצא מהצילום, החקלאי יודע לאן לתעל את המשאבים שלו בצורה מדויקת יותר. נוסף על כך מיפוי תרמי בחקלאות יכול לאתר מחלות בצמחים ובכך לטפל נקודתית במפגע. אנחנו בלביא תצלומי אוויר יודעים לבצע תצלומי שטחים חקלאיים גדולים באינפרה אדום לזיהוי מוקדם של מחלות בשלב העלה או צמח יחיד.

"שימוש נוסף הוא איתור של נעדרים או בכלל אנשים בנקודות נסתרות. כאשר מבצעים זאת ממעוף הציפור ניתן לקבל מפה מהימנה, מקיפה ותוצר מהיר יחסית ובכך לחסוך משמעותית עלויות של זמן וכוח אדם".

לביא תצלומי אוויר בע''מ
עזריאלי ראשונים, שד' נים 2, ראשון לציון
טלפון: 077-3459805
מעבר לאתר >>

לעמוד הפייסבוק >>
לערוץ היוטיוב >>

----------------------------------------

nullחברת מדבא מדידות והנדסה בע"מ - טכנולוגיות מתקדמות למדידות לפרויקטים הנדסיים

"אם בעבר היית מודד בשטח נקודה נקודה, היום יש סורקי לייזר שמסוגלים לקלוט נתונים ממאות אלפי נקודות בשניות", מסביר מוטי אליהו מחברת מדבא מדידות והנדסה.

החברה הוקמה בשנת 1994 על-ידי שלושה מודדים מוסמכים: שמעון ורזגר שמשמש גם כמשפטן ואחראי בחברה על נושאי תוכניות לצורכי רישום וחוות דעת משפטיות; אריה פישמן, בוגר האוניברסיטה העברית בנושא שימור מורשת הבניה, שאחראי בחברה על מדידות הנדסיות ומדידות לשימור ומוטי אליהו שאחראי לכל הנושא הסריקה האווירית והפוטוגרמטריה. באחרונה הצטרף לחברה גם המודד המוסמך שלי ורזגר.

אנגולה: שפך נהר הקונגוצילום: ערן מלמד

"אין ספק שסורקי לייזר מביאים בשורה משמעותית לתחום. תורמים לשיפור הדיוק וגם לשיפור מהירות הביצוע", מסביר מוטי. באמצעות סריקות הלייזר ניתן לבנות מודלים תלת ממדיים של האזורים הנסרקים ועליהם ניתן לבצע את התכנון הדרוש. בצורה כזאת, הדיוק של כל מרכיבי הפרויקט משתפר מאוד.

חיסכון בזמן ובכוח אדם

מדבא מדידות והנדסה מעניקה שירותים לכמה מהגופים הבולטים במשק הישראלי. היא משמשת ספקית רשמית של משרד הבינוי והשיכון, נבחרה כאחת מחמש חברות מדידה שמלוות את רכבת ישראל וכן מבצעת מדידות כספק של נתיבי איילון, הנמלים וכביש חוצה ישראל. באחרונה מלווה החברה במדידות גם את פינוי שדה דב, אך נראה כי חלק מהפרויקטים המסקרנים ביותר שלה מתקיימים דווקא מעבר לים.

"מאוד חשוב לנו שכל העובדים שלנו ישלטו בעצמם בכל שלב בתהליך העבודה – הצילום, המדידה וניתוח הנתונים הסופי. זו הסיבה שאנחנו יכולים לשלוח צוותים לכל העולם, שיספקו שירות מלא באופן עצמאי בלי להיעזר בקבלני משנה", מספר מוטי.

החברה נבחרה ללוות כמה פרויקטים באפריקה, כשאחד הראשונים נערך בניגריה לפני 13 שנים. "בתקופה ההיא נשלחנו לסייע במדידות עבור תכנון סכרים ענקיים מעל נהרות שאין שום דרכי גישה קרקעית אליהם", נזכר מוטי.

"בשיטה המסורתית כמעט בלתי אפשרי לבצע מיפוי כזה ואם היה מתבצע היינו צריכים צוות של לפחות 30 איש וזמן מדידה ממושך. במקרה הזה שלחנו צוות של שלושה אנשים במטוס עם מצלמה דיגיטלית שהייתה אז אב טיפוס ראשוני. המצלמה מהווה חלק בלתי נפרד מציוד המדידה שלנו. הם טסו, צילמו וגם ביצעו את עיבוד הנתונים בשטח – דבר שחסך הרבה זמן ומשאבים לכל המעורבים".

אנגולה: שטח אורבני בבירה לואנדהצילום: ערן מלמד

בפרויקט דומה, עובדי החברה ביצעו מיפוי של אזור נרחב בקונגו לצורכי חיפוש נפט ותיעוד של הפיתוח המואץ שהתרחש במדינה בשנים האחרונות. במשך כמה שנים ביצעה החברה מדידות קרקעיות ואוויריות גם באנגולה לצורכי חיפוש נפט.

המעבר לרחפנות

כיום, חברות מדידה רבות בוחרות לבצע מיפוי ומדידות באמצעות רחפנים. זהו ללא ספק הטרנד הלוהט של השנים האחרונות, אך מוטי מדגיש שלא תמיד זו תהיה הבחירה הטובה ביותר לביצוע המשימה.

"רחפן הוא אמנם כלי יעיל וזול שכל אחד יכול לרכוש ולהשתמש בו, אבל הוא סורק אזורים קטנים יחסית בכל פעם", הוא מסביר. "זה טוב לפרויקטים בהיקפים מצומצמים. אם אנחנו נדרשים למפות שטחים נרחבים מאוד – יהיה יעיל בהרבה לעשות את זה עם צילום ממטוס".

מדבא מדידות והנדסה היא כיום אחת מארבע חברות בישראל שמחזיקות ברשותן מערכות צילום אוויר ממטוסים. "המערכת שלנו מכסה שטחים גדולים בזמן קצר –וגם מפענחת בעצמה את הצילומים – בצורה שמשפרת מאוד את האיכות של התוצר הסופי. הכל כמובן מבוצע תחת בקרה קפדנית של עובד מיומן בנושא".

ומה לגבי העתיד? בהמשך הדרך מוטי מאמין שיכולות הסריקה רק ילכו וישתפרו, בצורה שתקצר מאוד את זמן ההשלמה של פרויקטים מורכבים בישראל. "כך יהיה פשוט יותר למדוד, לתכנן ולהקים גם מנהרות בצורה שתשפר לדוגמה את פרויקט הרכבת הקלה ופרויקטים תת קרקעיים חיוניים נוספים", סיכם.

מדבא מדידות והנדסה
מעבר לאתר >>
טלפון: 03-6443667
לכתובת המייל >>

----------------------------------------

nullרשף תעופה

ניתן לומר שענף המיפוי האווירי בישראל נמצא בתנופה בשנים האחרונות. זאת בעקבות פיתוחים טכנולוגיים חדשים והתאמת הרגולציה בתחום מצד המדינה, נתונים שחברות המיפוי האווירי מספקות וניתוחי עומק שלהם - הנחשבים מדויקים ויעילים יותר משהיו אי פעם. יניב רשף, טייס, מהנדס והבעלים של חברת "רשף תעופה" מסביר: "מיפוי אווירי זו בעצם היכולת לצלם שטח באמצעות כלי טיס ובאמצעות תכנה שמאפשרת לחבר את התמונות לכדי תצלום אוויר אחיד תוך שמירה על נתוני מיקום (GIS) והצגת פתרון של המודל".

אילו שירותים אתם מציעים לחברות ומדוע הן זקוקות להם?
"חברת רשף תעופה עוסקת בתחום הצילומים מהאוויר למיפוי טופוגרפי ואורתופוטו (פוטוגרמטריה בעגה מקצועית), באופן שמאפשר למדוד מרחקים מדויקים בין אובייקטים שונים על הקרקע, למדוד שטחים ונפחים ולהכין מפה טופוגרפית של פני השטח והתכסית. אנחנו מציעים צילומי אורתופוטו ברזולוציה גבוהה בתוספת שכבות מידע כגון מספרי כבישים, חלקות וכדומה. ניתן גם לקבל הפקות בכל גודל לתלייה. בבעלותנו מטוס חדיש שיוצר על פי מפרט מיוחד שנועד להתאים לצילומי אויר במהירויות שונות ובגבהים נמוכים.

"רוב הלקוחות שלנו הן חברות תכנון ומדידה, בהן משרדי אדריכלות נוף, חברות בנייה ועוד. לחלקן אנו מספקים תמונות תצ"א בלבד כאשר המשך תהליך המיפוי נעשה על ידן. עבור לקוחות חסרי ידע וניסיון במיפוי אווירי, אך בעלי תשתית מדידה ורצון לשפר את מאזן הרווח, אנו מספקים מודל פתור ומעוגן באמצעות נקודות בקרה בזמן קצר ובעלות כלכלית.

מיפוי טופגרפיצילום: באדיבות המקום

"למיפוי טופוגרפי מקצועי באמצעות כלי טייס מאויש יתרונות משמעותיים על פני מדידה קרקעית. הוא מאפשר כיסוי שטחים גדולים בזמן קצר, מיפוי שטחים בעלי תנאי טופוגרפיה קשים שלא ניתן להגיע אליהם ברגל או ברכב, מונע צורך בסגירת כבישים ומפחית בצורה ניכרת את היקף עבודות המדידה הקרקעית. בשל ההבדל המשמעותי בשעות העבודה הדרושות, הכדאיות הכלכלית למיפוי שטח באמצעות תצלומי אוויר גבוהה יותר".

תוכל לספר לנו מעט על הציוד והטכנולוגיה בהם אתה משתמש?
"המערכת בה אנו משתמשים לצילום באמצעות המטוס מאושרת על-ידי מפ"י (מרכז למיפוי ישראל) למיפוי טופוגרפי ואורתופוטו בדרגה 4, (קנה מידה 1:500) בהתאם לתקנה 65 שבתקנות המדידה ומעידה על הדיוקים הגבוהים שמתקבלים. ניתן לבצע באמצעות המערכת שלנו אף צילומים ברזולוציה גבוהה במיוחד של עד 2 ס"מ לפיקסל".

סקרים לחקלאותצילום: באדיבות המקום

האם קיימים גם שירותי מיפוי אווירי לחקלאים?
"רבים מהלקוחות שלנו הם אכן חקלאים ועבורם אנו מבצעים מוניטורינג בתדירות גבוהה במהלך העונה לצורכי שיפור איכות וכמות היבול. יתרונו של מטוס מאויש לעומת לוויינים טמון ביכולתו לצלם מתחת לעננים וברזולוציה טובה בהרבה. בנוסף, בניגוד לרחפנים, מתאפשר כיסוי שטחים רחבים יותר בזמן קצר שמאפשר לנקוט בפעולות מתאימות לשיפור היבול".

כיצד הגעת לעסוק בצילום אוויר?
"אני מגיע מתחום ההנדסה, ובעל ניסיון של שנים בפיתוח אמל"ח במהלך שנות שירותי בקבע בצה"ל. אחרי שהשתחררתי ולאור העניין שיש לי בתעופה כבר שנים, הכנסתי לחברה רחפנים מקצועיים לצורך צילומי אוויר, ולאחר שהשלמתי את רישיון הטיס הרחבנו את השירותים אותם אנו מציעים לצילומים באמצעות מטוס מאויש עם ציוד מתקדם. אני מאוד אוהב את העבודה שלי, ושמח שזכיתי במשרד עם הנוף הכי יפה בארץ", מסכם רשף.

רשף תעופה
מעבר לאתר >>
טלפון: 054-9183834

-----------------------------------

nullbest v-U

"מיפוי אווירי באמצעות רחפן יכול להניב תוצרים מדויקים ואיכותיים, ולשמש כלי מהימן לבניית מודלים תלת-מימדיים למבנים, כמו גם למעקב אחר התקדמות בנייה", אומר אמיר בישבסקי, אדריכל, מייסד ובעלים של best v-U. "השימוש ברחפן למיפוי אווירי מצריך ידע וניסיון בצילום, כמו גם ידע עמוק ושליטה מלאה בטכנולוגיה של שימוש בכלי טיס בלתי מאויש (כטב"מ). אנחנו מעניקים ללקוחותינו מענה מקצועי ותוצרים איכותיים", הוא מוסיף.

לפני כשנתיים החליט אמיר לשלב את הניסיון שרכש לאורך עשרים וחמש שנות פעילותו כאדריכל, עם תחביב הצילום שלו, והקים את best v-U. החברה מציעה כיום שירותי מיפוי אווירי של שטחים ומבנים, מיפוי לצורך בניית מודל דו ממדי (אורטופוטו) או תלת ממדי (פוטוגרמטריה) ברזולוציה גבוהה, באמצעות טכנולוגיות מתקדמות. כמו כן, החברה מעניקה שירותי איסוף מידע ויזואלי למעקב אחר התקדמות בנייה ולאיתור בעיות בטיחות באתרי בנייה, כמו גם צילומי אירועים וסרטוני תדמית.

"השימוש ברחפן למיפוי אווירי מצריך ידע וניסיון בצילום"צילום: באדיבות החברה

מיפוי אווירי – כלי יעיל למדידה

יותר ויותר מודדים עושים שימוש כיום בכלים מתקדמים למדידה. אחד הכלים המובילים בתחום הוא הרחפן. "שימוש נכון ברחפן, הלוקח בחשבון את כל מרכיבי הצילום ודרישות המדידה, כמו את תנאי ומגבלות השטח, יאפשר צילום איכותי ומדויק", אומר אמיר. כך, best v-U מעניקה שירותי מיפוי אווירי עבור מודדים, המעוניינים במדידת שטחים, מדידת שינויים טופוגרפיים ואחרים בשטח קיים, בין אם לצורך קבלת היתרי בנייה או לצרכים אחרים.

תיעוד התקדמות תהליכי בנייה

best v-U עוסקת במיפוי אווירי לקבלנים ויזמים המעוניינים בצילום אתר הבנייה, החל מצילומי השטח טרם הבנייה, ועד לליווי לכל אורך הפרויקט. "אנו למעשה מאפשרים ללקוח לתעד את תהליך הבנייה, כאשר אנו מבצעים צילומים באתר אחת לתקופה. מדובר בכלי יעיל ומדויק המאפשר לקבלנים וליזמים להיות 'עם האצבע על הדופק' ולעקוב אחר התקדמות הפרויקט", מדגיש אמיר. כמו כן, התוצרים יכולים לשמש את הלקוח ליצירת סרטון תדמית בהמשך.

מיפוי אווירי של מצפור ברקקרדיט: Amir Bishevski

פיתוח שיטות מיוחדות ומציאת פתרונות יצירתיים

הידע של אמיר בתחום הבנייה והאדריכלות, לצד העיסוק ארוך השנים שלו בתחום הצילום, וניסיונו בהפעלת כטב"מים, הם שמאפשרים לחברה להפיק עבור לקוחותיה תוצרים באיכות בלתי מתפשרת. "אין אצלנו קיצורי דרך", מעיד אמיר, ומוסיף כי חשוב לו לספק את כל דרישותיהם של המודדים לצורך המיפוי האווירי, כולל דרישות התקן, עד הדרישות הכי קטנות, שיבטיחו רמת דיוק מרבית במיפוי השטח. כמו כן, מקפיד אמיר על רמת שירות גבוהה, הכוללת עמידה בלוחות זמנים, ללא יוצא מן הכלל, זמינות ללקוחותיו, ושירות במחירים נוחים ונגישים.

"לא פעם אנו מלווים פרויקט מורכב וגדול, בו נדרשת יצירתיות למציאת פתרונות טכנולוגיים ולוגיסטיים שיענו על צרכי הלקוח ויאפשרו מיפוי איכותי, מדויק ומיועד לשימוש בפורמט דיגיטלי מיוחד, המוגדר על-ידי הלקוח", מספר אמיר. דוגמה לכך היא צילום למעקב אחר התקדמות בנייה. בניגוד לצילום המתבצע בשיטה סטטית של "מצלמת המנוף" המקובעת לאותו המקום בחלל, אמיר פיתח מגוון שיטות שימחישו לצופה את החוויה של התקדמות הבנייה באופן דינמי, בדיוק הדומה לצילום סטטי.

best v-U
טלפון: 053-8765430
מעבר לאתר >>
לכתובת המייל >>