עמילות מכס: לעבור את המכס בשתי שניות

שולחים טובין מישראל או לישראל ורוצים להיות בטוחים שאתם עוברים את המכס? אלו החברות שילוו אתכם בתהליך ויעזרו לכם לעבור אותו במהרה ובלי הפתעות לא נעימות

גיא כספי ושרית ליבנה, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמילות
עמילות מכס לעסקים: לעבור את המכס בשתי שניותצילום: צילום: Shutterstock - ZoranOrcik
גיא כספי ושרית ליבנה, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

תפקידו של המכס הוא לפקח על הסחורות הנכנסות והיוצאות מישראל, להבטיח כי אין במטען שום חריגה מבחינה רגולטורית, וכי מי שמעביר את הסחורה הגדיר אותה כהלכה ושילם את כל המיסים הנדרשים.

בעוד שתוכלו לטפל בבירוקרטיה ובכל הטפסולוגיה בעצמכם, חשוב להבין שכל טעות קטנה שתעשו עלולה לעכב את קבלת המשלוח, או חמור מכך, עלולה לתקוע אותו במכס ללא אפשרות להוציאו.

כדי שתוכלו להעביר את הטובין במכס ללא שום בעיות ועיכובים אספנו עבורכם מספר חברות המתמחות בעמילות מכס, שישמחו ללוות אתכם לאורך כל התהליך, לדאוג שאתם עומדים בכל התנאים, ולהציע עזרה ופתרון לכל בעיה שתצוץ בדרך.

אם אתם מתכוונים לשלוח או לקבל משלוח שצריך לעבור במכס, כדאי לכם להכיר את החברות הבאות:

נח ניב עמילות ושילוח בע״מ

עסקים רבים בישראל מסתמכים רבות על ייבוא וייצוא של טובין לפעילות השוטפת של העסק. ישנם אלה הדואגים לייצא סחורה למדינות שונות, וישנם אלה המקבלים סחורה מספקים שונים בכל העולם, אך דבר אחד משותף לשניהם – הצורך בעבודה יעילה וזריזה.

זמן הוא המשאב היקר ביותר שיש ברשותנו, וכשאנחנו מנהלים עסק מצליח, סחורות שמתעכבות במכס עלולות לעלות לנו ביוקר. לשם כך, כשאנחנו רוצים לשחרר סחורה או לשלוח אותה, עלינו לעבוד עם סוכן מכס מקצועי שמכיר את העבודה לאורכה ולרוחבה, יודע לבצע את הפעולות הבירוקרטיות במהירות וביעילות, כולל לסווג את הסחורה המיובאת, ומסוגל להוזיל עלויות שונות הכרוכות בשילוח הסחורה.

חברת נח ניב עמילות ושילוח בע״מ, היא חברה המתמחה בשילוח בינלאומי עבור עסקים ועבור פרטיים, וכן בעמילות מכס. החברה נוסדה בשנת 1937 על ידי יחיאל נוביקוב (ז״ל), וב-40 השנים האחרונות מנוהלת על ידי בנו נח. לפני כ-4 שנים הצטרף גם הנכד, עדו ניב, דור שלישי לסוכני מכס, שהביא עמו רוח חדשה ומרעננת לעסק המשפחתי.

בתור אחת החברות הוותיקות ביותר בישראל בתחום עמילות המכס, יצרה לעצמה החברה מוניטין בינלאומי וקשרי מסחר הדוקים עם חברות מפתח בכל העולם. בזכות המוניטין המוכר שלה, הקשרים שיצרה וטיפחה לאורך השנים, ומוסר העבודה הגבוהה, מצליחה החברה לדאוג ללקוחותיה ולהבטיח כי יקבלו את התנאים הטובים, המהירים והמשתלמים ביותר, עם כל ייבוא או ייצוא של סחורה ארצה או לחו״ל.

מאיר אבוחצירה ורותי בן שושן באשדוד - רותי עובדת במשרד כבר 43 שניםצילום: צילום עצמי

יש מי שעוזר לכם

זה אמנם לא סוד, אבל למעשה כל אחד רשאי על פי חוק לפעול בעצמו ולשחרר סחורות שהוא מייבא מחו״ל. הבעיה היא שללא היכרות עם מערכת החוקים והבירוקרטיה שמרכיבה את התחום, לנסות לשחרר טובין מבלי להגיע עם רקע כלשהו בתחום, זה קצת כמו לנסות לנווט באמצע המדבר בלי להיעזר במפה – הזמן הוא מרכיב מהותי, וכל טעות בניווט עלולה להסב לכם נזק רב.

בעזרת חברת ״נח ניב עמילות ושילוח בע״מ״ תוכלו להיות בטוחים שאתם משחררים את הסחורה כמה שיותר מהר וללא יותר מדי בעיות והתקלות בדרך, כמו שלעיתים קורה בקבלת משלוחים בינלאומיים.

״רק לא מזמן הגיע אלינו לקוח שהיה צריך לשלוח מוצר מזון קפוא לישראל. בגלל טעות של הספק במדינת המקור, ממנה היה אמור לצאת המשלוח, הייתה סכנה שהוא לא יספיק לעלות לאוניה ולצאת לכיוון ישראל – מה שאומר שצריך להמתין עוד שבוע שלם עד ליציאת האוניה הבאה. בזכות ההיכרות שלנו עם המערכת ועם סוכני מכס בצד השני הצלחנו לעכב את האוניה ב-24 שעות, להעלות את המשלוח ולהוציאו לישראל.

"אך לא כאן נגמרו הבעיות״, משתף עדו. ״כשהמשלוח סוף סוף הגיע לישראל, המכס רצה לבדוק אותו, הבעיה הייתה שמפני שמדובר על מוצר קפוא, חברת הביטוח אישרה את הוצאת הטובין לזמן שלא יעלה על 30 דקות, על מנת שהמוצר לא יפשיר ויתקלקל, והבדיקות שהתכוון המכס לבצע היו אמורות לערוך לפחות 60 דקות, מה שאומר שלא יהיה ניתן להשתמש לאחר מכן בסחורה. ושוב, מכיוון שחברת נח ניב מוכרת בשמה הטוב והאמין, ובזכות הידע והניסיון הרב שצברה, אושר המשלוח על ידי רשויות המכס כבר לאחר בדיקה של 20 דקות שנערכה על ידי צוות סבלים מקצועי, תוך שהטובין נשמרו על פי הוראת חברת הביטוח".

זוהי רק דוגמה קטנה להפתעות הלא צפויות שמחכות ליבואנים ויצואנים מחד, ולתועלת הרבה שמביאות עמן חברות ותיקות ומרובות קשרים כמו ״נח ניב עמילות ושילוח בע״מ״, מאידך.

עושים גם שילוח בינלאומי

נח ניב עמילות ושילוח בע״מצילום: לוגו באדיבות החברה

שירות נוסף שמציעה החברה הוא שירות משלוחים בכל רחבי העולם. בין אם אתם רוצים לשלוח טובין מישראל לחו״ל, או להזמין סחורה מחו״ל לישראל, תוכלו לבצע את כל עבודת השילוח בעזרת החברה. צוות החברה ידאג לטפל בכל הנושאים הבירוקרטיים, למצוא עבורכם את תנאי השילוח המשתלמים ביותר במסגרת המגבלות בהן אתם פועלים, ותדאג שהמשלוח שהזמנתם יגיע עד לבית העסק שלכם בישראל, או עד לנמל היעד, במקרה ששלחתם סחורה לחו״ל.

לא רוצים לקחת סיכונים מיותרים בעת ייבוא או ייצוא של סחורה? בעזרת ״נח ניב עמילות ושילוח בע״מ״ תוכלו להיות רגועים ובטוחים שהסחורה שהזמנתם או שלחתם תגיע בזמן ליעד, בלי תקלות, בלי עיכובים, ובלי עלויות נוספות.

נח ניב עמילות ושילוח בע״מ
כתובת: יצחק שדה 34, תל אביב
טלפון: 03-5639300
מעבר לאתר >>>
מעבר לפייסבוק >>>

----------------------------------------------

רון-אל שילוח בינ"ל ועמילות מכס בע"מ

בעידן בו מתקיים סחר חוצה יבשות וימים, לצד הגבלות וחוקים המשתנים ממדינה למדינה עולה הצורך במציאת גורם מתווך, הבקיא ברזי הייבוא והייצוא על כל המשתמע מכך. סוכן מכס (עמיל מכס) הוא מקצוע שמגלם בתוכו את כל מנעד הצרכים, המיומנויות והכישורים שיש בהם כדי לוודא שכל תהליך הייבוא והייצוא אכן יתבצע כראוי ועל-פי חוק.

קרדיט: Keren Spirer

"כל פעולה שנדרשת עבור ייבוא של טובין לשטח מדינת ישראל או ייצוא מחויבת לתהליך מכסי", מסביר יורם בגון, דירקטור בחברת "רון-אל שילוח ועמילות מכס בע"מ". "המכס בכלל וסוכן המכס בפרט, הם למעשה שומרי הסף. מצד אחד סוכן המכס מחויב לרשויות המס כמייצג שלהם בשטח בכל הנוגע לחוקים, תקנות ורגולציה. מצד שני הוא מייצג את הלקוח עבורו הוא פועל לשחרור הטובין. פועל יוצא של התפקיד הרגיש של סוכן מכס הוא היכולת להיות בקיא בכל רזי המיסוי, להכיר מספר רב מאוד של חוקים במגוון תחומים ולהיות מסוגל לנתב את הטובין על-פיהם ובכך לשמור על חוקי המדינה ולהגן על הלקוח שלו שיפעל במסגרת החוק".

על-מנת להיות סוכן מכס יש לעבור סדרת בחינות מקיפה על-ידי רשות המיסים (משרד האוצר), חלקן בכתב וחלקן בעל-פה. רק לאחר שעברת את הבחינות בהצלחה, תוסמך לתפקיד ותהיה רשאי להגיש הצהרות בשם היבואן או היצואן. "ההצהרות למכס כוללות, בין היתר, פירוט על טיב הטובין, מהות המוצר (למשל, מזון או חומרי גלם), עלויות המוצר, עלויות השילוח, מי הגורם המספק, מי הגורם המקבל ועוד", מסביר יורם. "על בסיס הנתונים הללו יחושב המס שיושת על הלקוח. לפיכך, גורם האמינות והדיוק בדיווח הם חשובים מאין כמותם, כמו גם מידת הבקיאות של סוכן המכס למשמעות של כל סעיף ובדיקה שלו שהלקוח אכן עומד בכל התנאים שנקבעו בחוק".

רון בגון, קרן שפירר-בגון, יורם בגוןצילום: רן בירן

חברת "רון-אל" נוסדה לפני למעלה משלושה עשורים על-ידי רון בגון, המנהל אותה עד היום בשיתוף עם בנו ובתו – יורם בגון וקרן שפירר-בגון. לדברי יורם וקרן, על מנת לקבל רישיון להיות תאגיד עמילות מכס, מספיק שרק אחד מהעובדים בה יהיה בעל הסמכה לסוכן מכס מטעם רשות המיסים, אך ב"רון-אל" מעודדים את העובדים שלהם להשתלם בתחום ולעבור את מבחני ההסמכה. "בחברה שלנו יש 9 סוכני מכס מורשים. רובם המכריע של העובדים בחברה נמצאים בה מיום הקמתה. המשמעות היא שיש לנו, במצטבר, מאות שנות ניסיון ומומחיות מה שמהווה יתרון עצום עבור הלקוחות שלנו", מספר יורם. "הלקוחות מקבלים מענה מקצועי, מהימן, אמין ובזמן אמת לכל שאלה או בעיה הנוגעת לטובין שהם מייבאים או מייצאים".

רון אל עמילות מכסצילום: לוגו באדיבות החברה

על הידע והמקצוענות שלה, קיבלה חברת "רון-אל" גם הכרה בינלאומית והיא מוכרת כגורם כלכלי מאושר A.E.O. זאת לאחר שנבחנה על-פי פרמטרים וסטנדרטים מחמירים של אמינות פיננסית, תהליכים, ביטחון מידע, אבטחה ועוד. כחברה העוסקת בעמילות מכס ושילוח בינלאומי ליבואנים ויצואנים של טובין מסחרי ממגוון תחומים, כגון: מזון, תעשייה ומסחר (חלקי חילוף, חומרי גלם, מכונות וכדומה), כימיקלים, עץ ואף עבור תעשיות ביטחוניות, המשמעות עצומה. "מעצם היותנו מעורבים בכל מה שנוגע לסוגי הטובין שמיובאים לישראל ומיוצאים ממנה, אנחנו חשופים למידע רגיש של החברות והספקים, חלקו מידע סודי. האמון שהלקוחות נותנים בנו בזכות היותנו אמינים ושותפים לדרך שלהם – לא יסולא בפז, ועל זה יעידו הלקוחות שצועדים איתנו לאורך שנים רבות", מסבירה קרן. "הם מעריכים את הניסיון, הידע ורמת השירות הגבוהה שלנו. מדובר במערכת אמון דו-סיטרית, כיוון שאנחנו סומכים עליהם שידווחו לנו במדויק על מהות הטובין, כדי שחלילה לא נכשל בדיווח מול רשות המיסים".

רון-אל שילוח בינ"ל ועמילות מכס בע"מ
כתובת משרד ראשי: ריב״ל 7, תל אביב
טלפון: 073-2487900
מעבר לאתר >>