קורסי QA: ההכשרות שיקחו אתכם הישר לעולם ההייטק

כשאנחנו בוחרים מכללה בה נתחיל ללמוד מקצוע חדש, חשוב שנבחר מקום שישלב במהלך הלימודים ידע תיאורטי לצד צבירת ניסיון מעשי בחברת היי-טק. שילוב מוצלח של השניים לא רק מבטיח שנבין את החומר הנלמד, אלא גם שנוכל לצבור ניסיון בחברה אמיתית. בואו להכיר את המכללות שמתמחות בקורסי QA ההנחשקים

גיא כספי ושרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
QA
קורסי QA: ההכשרות שיקחו אתכם הישר לעולם ההייטקצילום: Shutterstock - Roman Samborskyi
גיא כספי ושרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

גל הפיטורים והחל״תים של הקורונה אמנם סגר בפני אנשים רבים את הדלת, אבל אתם יודעים מה אומרים – דלת אחת נסגרת, דלת אחרת נפתחת. התקופה האחרונה שהתאפיינה בבילוי משעמם וארוך בבית, מתגלה לאחרונה גם כתקופה מושלמת עבור מי שרוצה לעשות הסבת מקצוע ולמצוא דרך להכניס לעצמו יותר כסף.

אחד התחומים ההולכים ומתפתחים בשנים האחרונות שזמין לכל אחד הוא QA או בשמו המלא quality assurence, ובעברית פשוטה – בדיקת תוכנה. כדי להתחיל לעבוד בתחום לא תצטרכו נסיון קודם או רקע במחשבים, אבל כן תצטרכו לעשות קורס מקצועי שילמד אתכם את יסודות התחום וישחרר אתכם בחזרה לעולם הגדול כשאתם מוכשרים מספיק לעבוד בכל חברה ולעשות כסף גדול.

הכירו את החברות שיעזרו לכם לעשות מהפך כלכלי וילמדו אתכם את אחד הנושאים הנחשקים והרווחיים ביותר במשק - קורסי QA, ובינהן svcollege ו-QA Online

svcollege

עולם ההיי-טק של היום מציב את הניסיון של עובדיו כאחד הפרמטרים החשובים ביותר לסינון מועמדים חדשים, ולכן מי שרוצה לפתוח דלתות חדשות בעולם ההיי-טק חייב לצבור בדרך כמה שיותר ניסיון מעשי. את השילוב המושלם בין תיאוריה לפרקטיקה, תוכלו למצוא במכללת ההיי-טק SVCollege, שלה 5 סניפים ברחבי הארץ. המכללה מתמחה בין שאר התחומים בהכשרת בודקי תוכנה (QA), ותוכל להפוך אתכם בתוך תקופה קצרה של שבעה חודשים, מטכנופוביים שבשבילם המחשב הוא מילה גסה, לבודקי תוכנה מדופלמים שמרוויחים סכומים יפים ונהנים להשתלב באורח חייו של העשירון העליון.

״תנאי הסף ללימודים אצלנו מסתכמים בעיקר באנגלית ברמה בסיסית ובאוריינטציה כללית למחשב – עבודה על Office, חיפוש בגוגל וכו'. מעבר לזה כל אחד יכול ללמוד את התחום בדיוק כמו שלומדים לשחק משחק חדש", משתף תומר גלעד, מנכ״ל החברה.

כיתת לימוד של svcollege בתל אביבצילום: צילום עצמי

״הגיעו אלינו אנשים בלי ידע ובלי השכלה ובתוך מספר חודשים, אחרי שסיימו את הקורס ועברו את הסטאז' בחברת היי-טק, כבר התחילו לעבוד בתחום ולהרוויח סכומים שהם אפילו לא חלמו עליהם קודם לכן. מדובר בלימודים מעניינים, ובכאלה שדורשים רצון אמיתי ללמוד, לחקור את התחום ולחשוב מחוץ לקופסא. מי שמוכן לקחת על עצמו את המשימה, אין ספק שיוכל למצוא ב-SVcollege את הנוסחה המנצחת בכל הקשור להשתלבות בשוק העבודה״.

קדימה, זה הזמן ללמוד

הלימודים של SVCollege מתפרסים על פני שבעה חודשים, פעם בשבוע, במפגש כיתתי שנערך בין 4-5 שעות וכולל לרוב עד 20 תלמידים בכיתה. המכללה מציעה הרשמה לפי בחירה, ללימודי ערב או בוקר, כך שאם אתם יודעים שיותר קל לכם ללמוד בבוקר, או להיפך – בערב, תוכלו להירשם לפי נוחיותכם ולשלב את הלימודים גם לצד העבודה הנוכחית שלכם.

מה נלמד היום?

כחלק מתקנות רגולטוריות החלות על מוסדות אקדמיים, מכללות ואוניברסיטאות רבות נדרשות על פי חוק להעביר תכנים שבפועל אינם רלוונטיים לשוק העבודה בפרט, או לחיים בכלל. כך קורה שסטודנטים שצמאים לידע מגיעים לכיתות לימוד בהן הם נאלצים ללמוד חומר לא שימושי שהם לא יזכרו, לא ישתמשו בו ושלא יתרום להם דבר.

מכיוון שהמכללה אינה כפופה לשום גוף רגולטורי אקדמי, ביכולתה להשאיר בצד חלק נרחב מאותו צד תיאורטי ולא שימושי, ולהתמקד אך ורק במה שתשתמשו בו בפועל במהלך יום עבודה רגיל.

במהלך הקורס תלמדו את כל תורת ה-QA מהבסיס של הבסיס ועד הרזולוציות העמוקות ביותר, שיעזרו לכם לפתור בעיות מורכבות ולהתבלט בחברת ההיי-טק שאליה תגיעו, כמקצוענים שיודעים להתמודד עם כל אתגר.

בין הנושאים שתלמדו: מבוא ל-QA, תכנון בדיקות וצורת התבוננות, התמחויות ב-QA, סביבות עבודה, טיפול בבאגים, מסמכים, SQL, כלים, סוגי בדיקות ופרויקט וייב. לצד ה-QA הבסיסי שתלמדו, תזכו גם ללמוד QA למובייל, ובו: מבוא ל-mobile, סוגי אפליקציות, תאימות, סוגי בדיקות, עולם האינטרנט, אמולטוריים וכלים.

יקיר משה, בוגר svcollege ועובד בחברת נטפיםצילום: צילום עצמי

עוזרים לכם למצוא עבודה

שוק העבודה בעולם ההיי-טק יודע להיות תחרותי לא פחות ממתאגרף שמשלח את אגרופו ביריבו עוד בטרם הקרב התחיל. כדי למצוא עבודה בתחום צריך ניסיון, וכדי להשיג ניסיון צריך למצוא עבודה, כך עובד מעגל הקסמים של עולם ההיי-טק, כשרק מעטים מצליחים לשבור אותו ובאמת להשתלב בענף הנוצץ.

מתוך ההבנה שתיאוריה לכשעצמה אינה מספיקה, ושעולם ההיי-טק דורש עובדים מנוסים, שילבה המכללה גם תוכנית סטאז' אותה תתחילו במהלך הלימודים. במהלך תקופת הסטאז' תזכו להשתלב במסגרת עבודה של חברת היי-טק ותיקה, חברת סטארט אפ תוססת, או בשת״פ עם חברות בדיקה מסוג Crowdtest, שבמהלכו תוכלו להתנסות בעבודה מעשית תוך שאתם עובדים מהבית, ועל הדרך תוכלו כבר להתחיל לעשות כסף.

עם סיום הקורס והתכנים התיאורטיים, ולאחר שסיימתם את הסטאז' וצברתם ניסיון מעשי, תעברו שתי סדנאות: אחת שתכשיר אתכם לראיונות עבודה בעולם ההיי-טק, השנייה תלמד אתכם כיצד להשתמש בלינקדאין ככלי להתפתחות ולמציאת עבודה בתחום ה-QA. לאחר שסיימתם גם את הסדנאות, מחלקת ההשמה של המכללה תעזור לכם למצוא את עבודתכם הראשונה בחברת היי-טק אמיתית, כשהממוצע ההתחלתי לבוגרי הקורס של SVCollege עומד כיום על בין 9-12 אלף ש״ח בממוצע– הרבה מעל השכר ההתחלתי לחסרי ניסיון.

לא חסרות סיבות לעשות הסבה מקצועית, בין אם המניע שלכם הוא כלכלי באופן מובהק, ובין אם אתם פשוט לא מרגישים שהעבודה שלכם מספיק מאתגרת אתכם. בעזרת SVCollege תוכלו לעשות הסבה מקצועית אמיתית, ללמוד כל מה שתצטרכו על עולם ה-QA, להשתלב בו כבר בתוך מספר חודשים ולהתחיל לעשות כסף אמיתי.

svcollege

כתובת: יגאל אלון 94, תל אביב

טלפון: 03-6343434

לעמוד הפייסבוק של svcollege>>>

לעמוד האינסטגרם של svcollege>>>

למעבר לדף הקורס>>>

---------------------------------

QA Online

לפני שמערכת ממוחשבת, תוכנה או אתר אינטרנט עולים לאוויר יש לוודא ארבעה פרמטרים עיקריים: האם זה עובד נכון? האם זה עונה על הצרכים? האם זה נוח לשימוש? והאם זה נוח לתחזוקה? ככל שהפרמטרים ייבדקו ביסודיות מראש, כך יימנעו תקלות ואי נעימויות בהמשך. מי שאחראים על הנושא הם בודקי התוכנה, אנשי QA (Quality Assurance).

"בדיקות תוכנה והבטחת איכות הפכו לחלק בלתי נפרד מפיתוח מערכות ממוחשבות. עם השנים המערכות השתכללו, הן מורכבות מהרבה שכבות, היכולות שלהן פורצות שוב ושוב את גבולות הטכנולוגיה, ובמקביל הדרישה למקצוע בודק תוכנה נמצא בעלייה מתמדת", כך אומרת אוריאלה כהן שייסדה יחד עם בתה מוריה כהן את QA Online. "הלימודים שאנחנו מציעות להכשרת בודקי תוכנה והבטחת איכות הוא מאוד פרקטי ומקיף ביותר, והבוגרים שעמדו בהצלחה בכל המשימות והמטלות, יכולים להשתלב בעולם ההיי-טק על כל המשתמע מכך אחרי מספר חודשים".

הידע, הניסיון והתשוקה של אוריאלה ומוריה לתחום, גרמו לכך שלפני מספר שנים השתיים הקימו מערך קורסים אינטרנטיים, לאחר שזיהו את הצורך ההולך וגובר בלמידה און-ליין ואת הביקוש לבודקי תוכנה. לדבריהן, כל אחד מאיתנו נעזר במערכות ממוחשבות בין אם מדובר במכשור רפואי, חשבון הבנק, רכישות באינטרנט, הזמנת טיסות וטלפונים חכמים. כל אחת מהמערכות הללו עברה בדיקות תוכנה והבטחת איכות. "בודק תוכנה צריך להיות אדם בעל ראייה מערכתית, אבל גם כזה שיודע לרדת לפרטים הקטנים, ולחשוב יצירתי", מסבירה אוריאלה. "כי כל מערכת צריכה גישה שונה לבדיקות, מה שהופך את העבודה למעניינת ומאתגרת מאוד.

אוריאלה כהןצילום: צילום עצמי

"אין צורך בניסיון קודם לנרשמים לקורסים ב- QA-Online, הם מתאימים גם לאנשים בתחילת דרכם המקצועית. מי שבוחר לעשות הסבה מקצועית עשוי לגלות שהרקע ממנו הוא בא מהווה יתרון יחסי במציאת עבודה. כך למשל, אם אדם שעסק שנים בביטוח יידרש לבדוק תוכנה ביטוחית, הוא יבין את הניואנסים טוב יותר ממי שלא מגיע מהתחום".

הקורסים ב- QA-Online הם קורסים אינטרנטיים, אינטראקטיביים, וזה אומר שמלבד היותם זולים משמעותית מלמידה פרונטלית מסורתית, הם מאפשרים גם למי שעובד במשרה קבועה או מוגבל בזמנים, ללמוד בשעות שנוחות לו ועל-פי קצב ההתקדמות שלו. יחד עם זאת הם מאפשרים ליהנות מכל היתרונות של קורס פרונטלי, כלומר - הרבה תרגולים ועבודות מעשיות ותקשורת ישירה עם המדריכים לצורך קבלת משובים, תמיכה, שירות, ייעוץ ומענה זמין לשאלות.

בקורס נלמדים ארבעת הנושאים שיהפכו אתכם לבודקי תוכנה ומומחים בהבטחת איכות: SQL – שפת שאילתות שבעזרתה הבודק יוכל לעבוד עם מאגרי נתונים מורכבים; מתודולוגיה – שמהווה את החלק המשמעותי. החלק הזה מכשיר את התלמיד לחשוב כבודק, ומלמד אותו איך "לתקוף" או "להתקיל" את התוכנה כדי לוודא שהיא אכן מתמודדת עם כל בעיה. החלק השלישי כולל מבוא לפיתוח, נושא שיתרום לכל בודק רקע חשוב אבל גם יהווה צעד לכיוון התמחות בכלים אוטומטיים. החלק הרביעי הוא בנושא הבטחת איכות – שהוא ליווי תהליך הפיתוח מתחילתו לצורך מניעת תקלות ובעיות מראש, כך שאיכות התוצרים ויעילות התהליך כולו יהיו באיכות טובה יותר.

אוריאלה כהן היא אחת מחלוצות תחום בודקי התוכנה והספר שכתבה לפני כעשר שנים, "לחפש באגים - המדריך המעשי לבודק התוכנה", שהוא גם הספר היחיד בנושא שנכתב בעברית, הפך לאורים והתומים של כל מי שבחר בתחום ובוגרי הקורס מקבלים אותו במתנה.

הספר של אוריאלה כה: לחפש באגיםצילום: תמונה באדיבות הלקוח

אחרי שצברה ניסיון רב בפיתוח תוכנה, שקלה אוריאלה הסבה מקצועית ופנתה ללימודי צילום, אבל לחיים היו תוכניות אחרות עבורה והיא מצאה את עצמה שוב חוזרת לתחום המחשוב ובעיקר לבדיקות תוכנה. לדבריה, התחום היה עדיין בחיתוליו אך זו הייתה כמעט אהבה ממבט ראשון. אוריאלה עבדה שנים רבות ב- Ness טכנולוגיות, בעיקר כמתודולוגית, ובהמשך לימדה את הנושא במכללה שלהם ובמכללת ג'ון ברייס.

מוריה כהןצילום: צילום: ענת תלם

מוריה היא בעלת תואר ראשון ושני בגיאופיזיקה. בתום לימודיה כשחיפשה עבודה בתחום היא התקבלה לעבודה בחברה שמפתחת תוכנות גיאופיזיות, אך כבודקת תוכנה. מוריה מחייכת כשהיא מספרת שאימה ניסתה לשכנע אותה לעבוד בתחום וכשזה קרה זה היה די במקרה. "כשהתחלתי לעבוד שם לא הייתה קיימת פונקציה של בודקת תוכנה, יחד עם הבוס שלי הקמנו את המחלקה שהיום כבר מונה 20 בודקי תוכנה", מספרת מוריה. "היום אני מחוברת לתחום ומלמדת אותו גם במכללות אחרות".

QA Online

טלפון: 054-7688333

למייל של QA Online>>>

לאתר של QA Online>>>

לפייסבוק של QA Online>>>

ללינקדאין של QA Online>>>