עיצוב גרפי לעסקים: המעצבים מאחורי המותגים המובילים

לוגו שנצרב בזיכרון, תמונות מושכות ברשתות החברתיות, אתר מושקע ומעוצב, הם שירותים שניתנים כחלק מעיצוב גרפי לעסקים אשר היום נחשבים בגדר חובה לכל עסק מצליח. איגדנו לכם את המעצבים הבולטים שהופכים כל סיפור משעמם לאגדה לא שגרתית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עיצוב גרפי לעסקים
עיצוב גרפי לעסקיםצילום: kozirsky - Shutterstock
נורית פלד קירשטיין ושרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
נורית פלד קירשטיין ושרית ליבנה אשכנזי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

פני העסק שלך הן מה שמוצג לעולם. בין אם מדובר בעסק קטן, בארגון פרטי או ציבורי או בחברת ענק – העיצוב הגרפי והמיתוג הם אלה שמשקפים את המוצרים והשירותים שמעניק העסק כמו גם את אופיו ואת הערכים הנטועים ביסודותיו. הם הקשר הראשוני עם הלקוח, הרושם הראשוני שטומן הבטחה שתקוים.

עיצוב גרפי טוב ומדויק לכל עסק לפי אופיו, חזונו, מטרותיו וקהל היעד שלו הוא כזה המשקף אותו באמצעות שילוב בין יופי ותבונה, לעתים בהומור – ומוביל לפריחה משמעותית בנראות שלו ובבידול שלו ממתחריו ובשורה תחתונה מקדם אותו לעבר צמיחה עסקית וכלכלית. עיצוב גרפי טוב הוא כזה שבו מהעבודות הגרפיות היפהפיות, אם בפרינט ואם בדיגיטל, פורצים מסרים ברורים, שמהווים גורם משיכה רב עוצמה ללקוחות פוטנציאליים.

אלה סיפוריהם של כמה בתי סטודיו מבריקים, רעננים ושופעי כישרון – סטודיו נקודות, סטודיו אורית קדם , סטודיו צוות אי. אר דיזיין ו- קטרינה מוניץ – שמגלים דבר או שניים על הקסם שהופך עוד בית עסק שגרתי לסיפור הצלחה.

סטודיו נקודות

אחד החלומות הנשגבים ביותר של עסקים בעלי תשוקה להצליח ולהפוך לשם דבר בתחומם הוא להתהדר במותג שמבט חטוף על הלוגו שלו יספר סיפור שלם. לשם כך דרושים מומחים בתחומם המיומנים במיתוג, בעיצוב כולל התמחות מיוחדת בטיפוגרפיה, בשיווק רגיש וחכם ובהבנה מעמיקה בנפש האדם.

כזו היא סיגלית אמיתי-הנדרסון, מעצבת גרפית ואנימטורית, סטודיו של אשה אחת רבת כישרונות ורגישות, שהמיתוג הייחודי שהיא יוצרת ללקוחותיה, חלק מתהליך מיתוגי הוליסטי שהיא מעניקה להם, מותיר את הנחשפים לעיצוביה פעורי פה, בטוחים שלצדה פועל צוות שלם של מעצבים. המותגים שבוראת סיגלית מדויקים לעסק שאותו היא מלבישה – הם יפהפיים, מלהיבים, מעבירים מסר ומשקפים בבהירות את ערכי הלקוח.

"אני מגיעה מאסכולת העיצוב שפשוט עושה את העבודה", היא מספרת, "כלומר עיצוב שמרגש, שמדבר במקומך ומעביר ללקוחותיך את המסר בצורה מדויקת ועדכנית. מיתוג לא צריך לשדר את תחום העסק אלא את המהות. המיתוג מעביר את ההבטחה ללקוח למקצועיות, איכות ואמינות".

"מיתוג לא צריך לשדר את תחום העסק אלא את המהות"צילום: סטודיו נקודות

לעורר בצרכן תשוקה: מיתוג מדויק ברמה הרגשית והשכלית

התשוקה לעיצוב ולמיתוג אינה משהו שסיגלית יכולה להסתיר, והיא גם לא מנסה. היא חולמת פונטים, מדמיינת בצבעים ובוראת בראשה קומפוזיציות כבר עם הקפה הראשון של הבוקר. לאחר מכן, כל היום שלה מוקדש למציאת פתרונות למיתוג עסקי ללקוחותיה, באותה התלהבות שלא דועכת גם לאחר שנים ארוכות בתחום.

שירותי סטודיו נקודות, שהקימה בשנת 2006 לאחר שצברה שנות ניסיון רבות כמעצבת גרפית במשרדי פרסום והפקה, כוללים עיצוב לוגו, מיתוג עסקי, בניית אתרים, דפי נחיתה, עיצוב לרשתות חברתיות ואנימציה. לצד אלה היא מתמחה בטיפוגרפיה, אותה אמנות הטכניקה העיצובית של סידור ועיצוב הטקסט תוך שילוב ויזואליות בד בבד עם העברת מסר בהתאם להקשר ולתוכן. הקו העיצובי המאפיין את יד האמן שלה מודרני, נקי ואינטליגנטי, ועבודותיה הרבות ללקוחות בארץ ובחו"ל מאופיינות בפדנטיות והקפדה יתרה על כל קו ופרט, וברמת גימור גבוהה תוך איכות בלתי מתפשרת.

"מיתוג נכון משקף את הערכים והמסרים של החברה, פונה לצרכן גם ברמה הרגשית וגם ברמה השכלית"צילום: Cindy Marler

כל פרויקט בסטודיו נקודות הוא ה-פרויקט, וכל עסק שמטופל במקום זוכה לליווי צמוד, לטיפול חם ולמסע מסעיר, שופע יצירתיות, שמתחיל בשיחת מיתוג. בשיחת העומק בוחנת סיגלית מהו אופיו של הלקוח, אילו שירותים הוא מציע ומיהו קהל היעד, כשבראש ובראשונה היא מאבחנת מהם ערכי המותג וערכי החברה שהיא רוצה לשדר דרך המיתוג. בהתאם לכל אלה, נערך בסטודיו אפיון למותג אשר מוצג בפרזנטציה עשירה שבה מציגה סיגלית ללקוחותיה כמה סוגים של קונספטים למיתוג שכל אחד מהם כולל לוגו, ניירת משרדית, מיתוג ברשתות החברתיות ועוד עולם שלם של מוצרים ופתרונות לפרינט ולדיגיטל בהתאם ללקוח ולצרכיו.

הכימיה שמפתחת סיגלית עם לקוחותיה כבר מתחילת התהליך, שבמהלכו היא מלווה אותם יד ביד, נעימה ונגישה, מובילה אותה למיתוג מדויק שקולע בול. "תהליך מיתוג שנעשה בחוכמה הוא דיאלוג ביני לבין הלקוח על המהות, השפה והנראות של המותג במטרה להפוך את השירות מ'תזכיר לי...?' ל'וואו, בטח'", היא מסבירה. "מיתוג נכון משקף את הערכים והמסרים של החברה, פונה לצרכן גם ברמה הרגשית וגם ברמה השכלית, מעניק לו תחושות של ביטחון, תשוקה, רצון והשתייכות ומניע אותו לפעולה. ובדיוק בשביל זה אני פה. כל תהליך מיתוג ועיצוב הוא חוויה מרגשת לי וללקוחות שלי, והוא בבחינת מקור השראה לפרויקטים הבאים".

סטודיו נקודות
טלפון: 03-9398343

למייל של סטודיו נקודות >>>
לאתר של סטודיו נקודות >>>
לפייסבוק של סטודיו נקודות >>>
לאינסטגרם של סטודיו נקודות >>>
דוגמה לאנימציה לתמונת קאבר בפייסבוק >>>

-----------------------------------------------------

סטודיו אורית קדם למיתוג ועיצוב גרפי

"בימים אלה, אנשים רק מחפשים תמונה וחיוך"צילום: סטודיו אורית קדם

אחד הדברים היפהפיים, היצירתיים ומלאי התקווה שהוליד עידן הקורונה הוא "CORONA Fashion". יום-יום עולות לרשת תמונות של עיצובי מסכות עוצרי נשימה ומעוררי מחשבה – לעתים מצחיקים, לפעמים רציניים יותר, ותמיד אסתטיים, מרגשים ופורטים על מיתר בלב. כדור הארץ שעטוי כולו מסכה אחת גדולה; העיצוב המטלטל של מסכה בת זמננו עם טלאי צהוב בחזיתה, תלויה על גדר תיל, שפורסמה בערב יום השואה; המשפחה עם המסכות הצבעוניות שמנסה למצוא אופטימיות תחת גג מדומה; או הקשישה שנמאס לה מהבידוד החברתי ובפנים עטויות מסיכה עם ציור של צעקה עליה מנופפת באצבע משולשת.

על הפרויקט מרחיב הלב הזה אמונה אורית קדם, המייסדת של הסטודיו למיתוג ועיצוב גרפי, שהגתה אותו יחד עם שותפתה, טוני גלבוע, עם היוודע דבר התפרצות הנגיף בסין. כבר יותר מחודשיים שבכל יום הן מעלות עיצוב מיוחד אחד של מסכה, פרי שיתוף פעולה עם מעצבים וגופים בארץ ובעולם, שמלווים במילה או במשפט.

"בימים אלה, אנשים רק מחפשים תמונה וחיוך", מספרת אורית, שהאהבה שלה לעיצוב גרפי התעוררה לפני יותר משני עשורים, ומאז מוציאה תחת ידיה עבודות מרשימות ומיתוגים מבריקים, מלוגואים דרך אתרים, מצגות עסקיות ועד הלבשת קירות.

"אין ספק שתקופת הקורונה היתה והינה לא פשוטה לעסקים רבים. הנטייה הטבעית בתקופות משבר היא לצמצם הוצאות, אבל אני מאמינה שמצבי קיצון כאלה מביאים גם הזדמנויות יוצאות דופן ליצירת יתרון תחרותי. יש לנו לא מעט לקוחות שמשכילים להשקיע במיתוג ופרסום ממוקדים, דווקא עכשיו, על-מנת להגדיל את נתח השוק שלהם".

לחשוב יפה, לחשוב חכם, לחשוב רחוק

בשנת 2014, לאחר שנות ניסיון רבות, פתחה אורית, חברת קיבוץ משמר העמק, את הסטודיו הפרטי שלה, שמשקף בכל נים ונים שבו את יד האמן שלה ואת אהבת האדם שבה. כעבור שלוש שנים הצטרפה אליה טוני גלבוע, אף היא חברת הקיבוץ ומעצבת מוכשרת, ויחד הן פועלות מסביב לשעון בעיצוב קשת רחבה במיוחד של שירותי דפוס ודיגיטל, שגולש גם לתחום עיצוב הפנים, המיועדים לחברות גדולות וקטנות כמו גם ללקוחות פרטיים.

"אנחנו עובדות עם מגוון רחב של לקוחות, החל בעסקים קטנים וסטארט-אפים ועד למגה-ארגונים בינלאומיים"צילום: סטודיו אורית קדם

מחויבותן הבלתי מתפשרת לכל לקוח כמו היה הלקוח היחיד ומסירותן המוחלטת הובילו אותן במשך הזמן, מעבר להערכה עצומה מכל גורם שזוכה לעבוד איתן, גם לפרסים ולזכיות, כמו הזכייה בתחרות הארצית לעיצוב הבול של קונצרן אלקטרה שחגגה 70 שנות מצוינות, שמשקף, כמו בשאר המיתוגים שלהן, את ערכי החברה שאותה הן מלבישות.

"אנחנו עובדות עם מגוון רחב של לקוחות, החל בעסקים קטנים וסטארט-אפים ועד למגה-ארגונים בינלאומיים. אחד הדברים המשותפים לכל הלקוחות שלנו הוא שעיצוב גרפי הוא נושא הכרחי כדי להציג את הערכים המבדלים את המותג שלהם מהמתחרים", מסבירה אורית. "ככל שהעיצוב יהיה מדויק יותר ומתאים לצורכי הארגון ולאופי קהל היעד, כך הוא ישיג את המטרות העסקיות של המותג העומד מאחוריו מהר יותר ובצורה יעילה הרבה יותר".

שירותי המיתוג הנרחבים שמעניק הסטודיו כוללים פתרונות גרפיים גם למדיה הדיגיטלית וגם לפרינט במסגרת מיתוג כולל של חברות, ארגונים ועסקים פרטיים. נוסף על כך מעניק הסטודיו שירותי עיצוב נוספים הכוללים בין השאר הכנת מצגות עסקיות, מצגות לגיוס הון, עיצוב ביתנים ומוצרים לתערוכות, עיצוב אתרי אינטרנט ודפי נחיתה ועיצובים לאירועים ולפסטיבלים.

השתיים עובדות כתף אל כתף בסטודיו שפתחה אורית קדם בקיבוץ צילום: סטודיו אורית קדם

לצד אלה הן חוטאות גם בעיצוב ובהלבשת קירות למבנים, כמו אותו פרויקט יפהפה שבמסגרתו במשך שנתיים עמלו על הלבשת מבנה היסטורי שיועד לשימור, ומיתגו אותו באמצעות טפטים ותמונות תואמות שדיברו בשפתו וברוח התקופה.

השתיים עובדות כתף אל כתף בסטודיו שפתחה אורית קדם בקיבוץ – חלל מרווח שמעוצב כמו יצא מתמונה, הטובל ביער שנראה כאילו פורץ פנימה מהחלונות הגדולים. "ברגע שאתה רק נכנס לשם אתה מקבל את כל ההשראות בעולם", הן מעידות.

בפגישות, שחלקן מתקיימות בסטודיו בקיבוץ וחלקן במקום מושבו של הלקוח, השתיים קשובות במטרה להכיר את הלקוח ואת עולמו. "אנחנו בוחנות את קהלי היעד שאליהם הוא מכוון, ואז חושבות יחד איתו ומביאות את הרוח היצירתית שלנו, את התובנות והמחשבות. יש לקוחות שצריך יותר לכוון אותם, יש כאלה שיודעים בדיוק מה הם רוצים – לא תמיד זה נכון בעינינו אבל אנחנו תמיד שומעות ומייעצות מניסיוננו. לא נוציא תחת ידינו משהו שהוא פחות ממצוין מבחינתנו".

"שימת הלקוח במרכז ומקצועיות הן בטופ של ערכי הסטודיו. אנחנו מקפידות לתת מענה יעיל ומהיר ומבחינתנו השירות ללקוח מעל הכל. הרי הצלחה שלו היא ההצלחה שלנו, ואני מאמינה שגם הלקוחות מרגישים זאת – רובם ככולם חוזרים אלינו לפרויקטים נוספים".

אורית וטוני הן שחקניות נשמה שרואות כל לקוח כעולם ומלואו ומוצאות את עצמן לא פעם עובדות לילות כימים כדי להגיע למיתוג המדויק ביותר לכל אחד מהם שיהלום את צרכיו, יעדיו וערכיו בהתאם לאופיו, לקהל היעד שלו ולחוזקות שלו שמבדלות אותו ממתחריו בשוק. כך עושות השתיים מעל ומעבר, בכל קנה מידה, בעבור כל לקוח ולקוח, מסיוע בהפקה ועד איסוף הצעות מחיר שאינן קשורות ישירות לעבודתן, מגויסות לחלוטין ומשקיעות ערימות של מרץ, כישרון וחום אנושי בכל אחד מהם.

מהרגע הראשון ובמשך כל תהליך העבודה נמצאות אורית וטוני בקשר יומיומי עם לקוחותיהן בכל הערוצים, מלוות, מטפלות באכפתיות ומייעצות מניסיונן ומכישרונן. תמיד חושבות צעד אחד קדימה, ודואגות שהפקות המיתוגים תהיינה מושקעות ופורצות דרך בוויזואליות שלהן ובמסרים שהן מעבירות.

אתר האינטרנט של הסטודיו יפהפה, מדויק ומינימליסטי, בדיוק כמו הקווים העיצוביים על שלל סגנונותיהם, ומקבל את פני הגולשים בו עם כוס קפה מהביל שעולים ממנו אדים שמסתחררים מעלה תוך כדי תנועה.

"עיצוב גרפי אמיתי ומדויק מביא אותך מהר יותר למטרות העסקיות שלך ושל העסק או הארגון שלך", מסבירה אורית, "ואני מאמינה שצריך לחשוב רחוק, בלי קשר לגודל העסק, ולעשות את מה שאתם עושים באהבה ובתשוקה".

סטודיו אורית קדם למיתוג ועיצוב גרפי:

טלפון: 052-5988133
כתובת: קיבוץ משמר העמק

למייל של אורית קדם >>>

לאתר של סטודיו אורית קדם >>>

לפייסבוק של סטודיו אורית קדם >>>

לאינסטגרם של סטודיו אורית קדם >>>

-----------------------------------------------------

צוות אי. אר דיזיין בע"מ

מה הוא עיצוב גרפי טוב? יופי שמשיג תוצאות

כולנו מושפעים מן הרושם החזותי של כל מה שאנו פוגשים ומכירים – אנשים, מקומות, מוצרים ועוד. השאלה היא האם המראה הוויזואלי באמת כל כך חשוב? עד כמה אנו מושפעים ממנו?

ובכן, התשובה לכך היא שאנו מאוד מושפעים. מחקרים מראים, למשל, שאנשים הנתפסים בעינינו יפים יותר – גם נתפסים בעינינו טובים ומוכשרים יותר. כאלה אנחנו. במילים אחרות, תכונות כמו יופי וייצוגיות משפיעות על ההחלטות שלנו. על האמון שאנו נותנים. על מה אנחנו קונים, ממי אנחנו קונים ובכמה אנחנו קונים.

זו הסיבה העיקרית מדוע העיצוב הגרפי חיוני כל כך. ארגונים, עסקים וחברות שמבינים זאת – משקיעים הרבה ביצירת שפה ויזואלית שתשרת את מטרותיהם, מתוך הבנה כי איך שהם נראים ומה שהם משדרים משפיעים מאוד על הישגיהם ועל עתידם.

ההבנה הזו בדבר חשיבותו של המראה הוויזואלי היא שפועמת בלב פעילותו של צוות אי. אר דיזיין – סטודיו לעיצוב ומיתוג גרפי. איך הסטודיו יודע שהוא הצליח? איך הוא יודע שאכן עיצב מראה ויזואלי שיעשה טוב ללקוח שלו? התשובה לכך פשוטה: זאת המחויבות שלו מאז הקמתו, והניסיון שלו הקנה לו את הכישורים והיכולת לדעת מה עובד, מה מצליח שם בחוץ.

צוות אי. אר דיזיין יוצרים "יופי אפקטיבי", יופי מבוסס תוצאות. זה לא רק יפה, זה גם עובד. זה לא רק מרשים ובלתי נשכח, זה גם יוצר זהות מקצועית, עסקית או ארגונית מדויקת שמקדמת את יעדי הלקוח.

פעילותו של הסטודיו, בהובלתה של חלי דניאל, מתקיימת כבר למעלה מ-20 שנים – ואחת מן התכונות המלהיבות בעבודה עם הסטודיו היא הרעננות שלו, ההתלהבות מן העשייה העיצובית שלא דעכה עם השנים, אלא להיפך – היא משולהבת מחדש בכל פעם, בכל פרויקט חדש. כל זאת לצד הניסיון והכישרון הטבעי המאפשרים את יצירתם של עיצובים ומיתוגים מרהיבים ביופיים ובחוכמתם.

"אחרי שלמדנו להכיר היטב את הלקוח, את החזון שלו והמתחרים שלו, החוכמה היא לעצב לו מתוך כל הידע הזה את הדבר המדויק ביותר שיגרום לו לשינוי משמעותי"צילום: עיצוב: סטודיו צוות אי. אר דיזיין

הסטודיו החל את פעילותו ברמת החייל בתל אביב ויושב כיום במושב גן שורק הפסטורלי והשקט. במהלך השנים, חלי דניאל גיבשה סביבה צוות מלוכד, משפחתי, שבעבודה ההרמונית שלו מעניק ללקוחות תהליך נעים מאוד, קשוב ומסור שבסופו מקבלים מוצרי עיצוב מופתיים העטופים במסירות כנה ובאהבת המקצוע. הצוות כולו מלווה כל לקוח מהפגישה הראשונה ולאורך כל הדרך. גם כיום, לסטודיו לקוחות שמטופלים בו עוד מימיו הראשונים כמו חברת אמריקן אקספרס, שחלי והצוות אמונות על כל הקו העיצובי שלה, המיתוג והמוצרים. האמון רב השנים הזה הוא תוצאת השילוב בין יחס מקצועי, תוצאה מקצועית וליווי חם ומסור.

עיצוב גרפי שמעצב את המציאות

מה למעשה כלול במושג "שירותי עיצוב ומיתוג גרפי"?
שירותי העיצוב של סטודיו אי. אר כוללים מיתוג חברות ומוצרים, עיצוב לוגו, כרטיסי ביקור, ניירת ופרופיל חברה, וכן עיצוב והפקה של חומרים שיווקיים, בין השאר קטלוגים, עלונים, תוכניות עסקיות, מצגות, ספרים, מודעות פרסום, אריזות, קמפיינים מסחריים ופוליטיים ומוצרים נוספים.

סטודיו אי.אר דיזיין - עיצוב גרפי שמעצב את המציאותצילום: עיצוב: סטודיו צוות אי. אר דיזיין. זכויות היוצרים שמורות לבנק ישראל".

לצד אלה מתמחה צוות הסטודיו בעולם המולטימדיה שכולל עיצוב אתרים, באנרים, דפי נחיתה, ניוזלטרים, מצגות ופתיחת דף עסקי בפייסבוק, "ובמיוחד אנחנו אוהבות למתג – מיתוג למוצר, לאירוע או מיתוג לחברה", מספרת חלי ומסבירה כי "אין מדובר רק בלוגו, צבעים ומלל – אחרי שלמדנו להכיר היטב את הלקוח, את החזון שלו והמתחרים שלו, החוכמה היא לעצב לו מתוך כל הידע הזה את הדבר המדויק ביותר שיגרום לו לשינוי משמעותי – אם במכירות, בבולטות או בבידול, תלוי מהו המוצר ומהם היעדים".

החשיבה המעמיקה וההומור, לצד ויזואליה חזקה, ניכרים בכל אחת מעבודות הסטודיו. "זה גורם לאנשים להתחבר, להרגיש טוב, לפעמים לחייך", מסבירה חלי ומספרת ש"אנחנו מאוד אוהבות אתגרים שמובילים אותנו לחשוב מחוץ לקופסה ומביאים אותנו עד לקצה". אתגר כזה, למשל, ניצב בפניהן לאחרונה, כשזכו לעצב את המטבע הלאומי של יום העצמאות ה-72 של מדינת ישראל.

איך הסטודיו חושב, איך זה עובד?

הסטודיו לוקח על כתפיו גם עבודות עיצוב ומיתוג בעלות אופי חברתי וחשיבות ציבורית, כמו הקמפיין היפהפה "שווים בספורט" בשיתוף משרד התרבות והספורט, ארגון ג'וינט ישראל וארגון ספורט הנכים בישראל. הקמפיין, שמתנוסס בימים אלה על שלטי חוצות בחמש ערים בארץ וצפוי להתרחב, קורא לתת הזדמנויות לאנשים עם מוגבלויות להשתלב בספורט.

"אנחנו מגיעות עם אהבה למקצוע ועם הרבה ידע עכשווי בעולם הגרפיקה ובטכנולוגיה שכל הזמן מתעדכנים. במילים אחרות, אנחנו יודעות מה הכי אופנתי, חדש וחם, גם מבחינה טכנולוגית וגם מבחינת עיצוב", מספרת חלי. "המטרה שלנו היא להגיע לחברות ולעסקים שרוצים לעשות שינוי, שמבינים שבעזרת מסרים נכונים, עם הצבעים המתאימים, בשילוב שכל והומור, הם יכולים להיות במקום הרבה יותר טוב ונכון עבורם ועבור העסק שלהם. הלקוחות שלנו יודעים שהם יוצאים למסע יצירתי, נועז ומפתיע, בסטודיו אשר מושתת על ערכים משפחתיים".

צוות אי. אר דיזיין בע"מ
כתובת: מושב גן שורק
טלפון: 03-7588580 | 054-4577892
למייל של צוות אי. אר דיזיין >>>
לאתר של צוות אי. אר דיזיין >>>
לפייסבוק של צוות אי. אר דיזיין >>>
לאינסטגרם של צוות אי. אר דיזיין >>>

-----------------------------------------------------

קטרינה מוניץ - FEATHERLIGHT DESIGN

עיצוב גרפי לעסק הוא הרבה מעבר לבחירה נכונה של לוגו והתאמה של צבעים או פונטים. כשעושים מיתוג לעסק חלק מהתהליך הוא יצירת שפה גרפית לעסק, אך אם הוא לא יהיה מוכוון שיווק הוא יתפספס בענק.

קטרינה מוניץ, או כמו שרבים מכירים אותה - קטה, יודעת לא מעט על שיווק אפקטיבי. הכלים והידע שרכשה עם השנים הם שמובילים אותה בכל תהליך עם לקוח. "אני בעצם מתחילה מהסוף. שואלת ת'כלס את הלקוח לאן הוא רוצה להגיע, מה הוא רוצה להשיג, מה מבחינתו המטרה הסופית שהעיצוב אמור לשרת. רק אחרי שאנחנו עושים תיאום ציפיות אני יוצאת לדרך", מסבירה קטה. "כל עבודה היא אתגר חדש עבורי. לא פעם יש פער גדול בין איך שהלקוח רואה את הדברים לאיך שהם צריכים באמת להיראות כדי שישמשו אותו בהמשך. יש לא מעט עיצובים מדהימים, אבל אם הם לא מתורגמים לחוויית משתמש טובה בפלטפורמות השונות ומשרתים את המטרות העסקיות, אז אין להם באמת ערך".

דוגמאות לאתרים בעיצוב קטרינה מוניץצילום: קטרינה מוניץ

קטה מספרת שהיא "התגלגלה" לתחום העיצוב הגרפי מתוך צורך עמוק למקסם את היכולת שלה להעביר את המסר המדויק והערכים של העסקים. לאורך השנים בהם עבדה כמנהלת שיווק בעמותה היא נעזרה בשירותיהם של מעצבים גרפיים שונים, אך בער לה לעשות את הדברים כפי שהיא רואה אותם בחזונה. "הם ראו צבע וצורה ואני רציתי גם מסר וכלי שיווקי", היא מסבירה בחיוך. "לפני כארבע שנים החלטתי לצאת לעצמאות ופתחתי את הסטודיו שלי FEATHERLIGHT DESIGN. היום אני עושה בעצמי את הדברים שאני מאמינה בהם מא' ועד ת'. היום אני נהנית לראות איך הידע השיווקי שלי הופך לוויזואלי בעיצוב הגרפי, כשלשניהם יש מקום זה לצד זה. חשוב לי להבין מה הלקוח רוצה אך לא פחות מזה למה הקהל שלו מצפה, כדי שהעיצוב "ידבר" אליו ויגרום לו לבצע רכישה של המוצר או השירות".

לרושם ראשוני יש כוח עצום על לקוחות, על אחת כמה וכמה בסביבה תחרותית של עולמות הדיגיטל השונים בהם הלקוחות מוצפים במידע ואינספור אפשרויות. הצורך לקבל בולטות הוא קריטי, על כן יש חשיבות במיפוי הפלטפורמות ולבחור מתוכן את אלה שמתאימות לצרכים של הלקוח. "כשיודעים היכן קהל היעד של העסק נמצא ומבינים מה צריך לעשות אפשר להתאים את העיצוב לפלטפורמה ולמסר השיווקי. בין אם מדובר בדף נחיתה, פייסבוק או קידום אורגני של אתר אינטרנט, צריך לקחת בחשבון את כל הפרמטרים שמאפיינים כל אחד מהכלים השיווקיים ולהתאים עבורו את העיצוב הגרפי, תוך שמירה על שפה אחידה. רספונסיביות היא אחד מהפרמטרים החשובים, שכן העיצובים נראים שונה בגלישה במובייל או בגלישה בדפדפן במחשב", ממשיכה קטה. "גם עיצוב גרפי בתוך אתר אינטרנט צריך להיעשות לאחר שמבינים כיצד קהל היעד מתנהג, איזה צורה או צבע של כפתור יגרמו לו להקיש עליו. אני יכולה להתפשר על צבע מסוים או לוותר על אפקטים, אבל לא על מהירות של טעינה של אתר או עמוד.

"יתרה מכך, באתרים שהם חנויות מקוונות, לפעמים הלקוח מגיע ישירות לעמוד בו הוא מוצא את המוצר שחיפש במנוע חיפוש. בזכות עיצוב חכם אפשר לגרום לו להיחשף לעוד עמודים עם מוצרים נלווים או קטגוריות משיקות וכך להגדיל את הסיכוי שהוא ירחיב את הרכישה שלו".

צילום: קטרינה מוניץ

בסטודיו FEATHERLIGHT DESIGN מקבלים הלקוחות פתרון כולל לכל הצרכים העיצוביים והשיווקיים שלהם תחת קורת גג אחת. כך למשל, כשלקוח צריך דף נחיתה הוא לא צריך לחפש מתכנת בנוסף כדי שיטמיע את העיצוב. קטה היא זו שעושה את האיפיון, ההקמה והעיצוב של הדף, אבל גם נותנת ללקוח הסבר מקיף כיצד יוכל לתפעל או לשנות אותו בהמשך באופן עצמאי, כך גם לגבי אתרי אינטרנט שהיא בונה ומעצבת. "יש לקוחות שמגיעים בשביל שירות מסוים ובהמשך מבקשים להתרחב ולהשתמש בפלטפורמות נוספות ונשארים גם לליווי בנושאים נוספים לאורך זמן. אלה שצריכים רק בנייה של תשתית של עיצוב גרפי ושיווק, בעזרת הדרכה שלי יוכלו לצאת לדרך ולהמשיך לבד".

קטרינה מוניץ - FEATHERLIGHT DESIGN
טלפון: 054-2161864
למייל של קטרינה מוניץ >>>
לאתר של קטרינה מוניץ >>>
לבלוג של קטרינה מוניץ >>>
לפייסבוק של קטרינה מוניץ >>>